Pončo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pončo

Příspěvekod WDSNV » úte čer 29, 2021 18:41

Ten Mini deštník Dainty
vypadá good! :D To by šlo. =D> *
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Pončo

Příspěvekod bison » úte srp 3, 2021 10:27

>Ten Mini deštník Dainty

Mam ho a je fajn, ale:
1. je maly (rozlozenej), takze stejne jsem od pasu dolu mokrej na total
2. jen o neco tezsi (200g? nepomatuju si presne), stejne velky destnik v globusu stoji o dost min

Pravda, ten globusacky je o kousek vetsi slozenej (1cm?) a o kousek tezsi (20-30g?) a slozenej je kulatej.
bison
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 1, 2019 14:30

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 3, 2021 17:14

mam destnik z decathlonu, cca 250kc, 160g a standartni takova ta mestka velikost...
https://www.decathlon.cz/destnik-profil ... 96949.html

prevazila sem ho nez sem ho sla na tom webu hledat... jako asi se pri vetru protoci ale ten dainty nepisou, ze by byl odolnej proti otoceni ve vetru... jasne, taky od bederaku dolu blby ale nosim ho jen za podminek, kdy mi to neva (dusno, vedro, teplo), a nohy mam stejne holy (kratasy), takze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv zář 30, 2021 7:43

Oživím nepopulární téma - chci si koupit zateplovací pončo. Aktuálně váhám mezi

https://www.thermarest.com/ie/sleeping- ... oncho.html

https://www.helikon-tex.com/en_eur/po-s ... oncho.html

https://www.helikon-tex.com/en_eur/po-s ... basic.html

Zajímalo by mě zda má někdo zkušenosti s výdrží izolace. Climashield Apex má dobrý reference, ale já jsem k syntetický izolaci docela skeptickej. Chci to používat jako zateplovací vrstvu při táboření a podložku pod karimatku. A nerad bych, aby se z toho po roce stal neizolující papír. Je ale fakt, že to chci brát i k ohni což je pro umělotinu docela blbý, ale s tím, že se to časem poškodí počítám. Podobně jako beru k ohni fleece mikinu. Aktuálně se teda přikláním k tomu Helikonu s Climashield, ale nevím zda by nebyl lepší Therm a rest, ale o tom umělým vláknu, který používají nic nevím.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 9:09

Kennedy píše:Chci to používat jako zateplovací vrstvu při táboření a podložku pod karimatku.
Ja TI nevim...Myslim si, ze to bude dobre fungovat na to prvni, ale pod karimatku... :-k To znamena, ze chces celou noc mit utlacenou tu izolaci, navic pravdepodobne ve stejnych mistech. Toto je nejprimejsi cesta ke zniceni jakekoliv synt. izolace, to Ti musi byt jasne. C Apex je z tech znamejsich ta s nejvetsi odolnosti vuci opakovanemu stlacovani, ale ten staly tlak na stejne mista se - podle mne - projevi i tam. Konec koncu, takto bys asi velice rychle znicil i peri nebo vlnu.

Ale to je jenom moje teoretizovani, praktickou zkusenost s takovym vyuzitim nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv zář 30, 2021 12:06

apuka: No tak ale v tom případě by hodně rychle odešel i spacák z takovýho materiálu..no..ony vlastně hodně rychle odcházej :) Ale spíš jsem měl za to, že to je dáno kompresí při přepravě než tím, že na části toho spacáku člověk leží. Každopádně to pončo budu taky nosit stlačený v dodávaným obalu což životnosti nepřidá. Možná nakonec vezmu to nejtěžší udělaný z obyčejnýho polyesteru, možná to na moje prasácký použití bude nejlepší.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 16:14

Vzdyt prave ze je to dano dlouhou kompresi - a je jedno jestli pri preprave nebo pri lezeni na tom. Kdybys to pouzival zpusobem (je to trochu extremni priklad, ja jasne, ze si jej obcas i obleces), ze vecer to jen vytahnes a na nej zalehnes, tak vlastne ani nema nikdy cas se poradne dostat do nekompresovaneho stavu na mistech, kde na nem budes lezet. To je, co pisu, ze zadny podobny material nevydrzi, at je to synt. izolace nebo peri. Vzdyt i ta EVA karimatka casem pekne slehne - a to je z na stlaceni odolnejsiho materialu, navic pres den jej nosis prakticky nekompresovane. Zkus ale na karimatku hodit pytel cementu a nechat jej tam mesic - coz je simulace toho extremniho pripadu, co jsem psal vys. Po tom mesici budes mit v karimatce pekne otlacene misto toho pytle a uz se Ti to nikdy do puvodniho stavu nevrati.

Ono je to ale otazka - nevim sice, co je za konkretni izolaci v tom "nejtezsim z obycejneho PESu" (prakticky vsechny synt. izolace jsou z PESu) ale z tech znamejsich je APEX zdaleka nejvice odolna vuci ztrate loftu stlacenim. Takovy nejlepe izolujici Primaloft Gold by slehl za mnohem kratsi dobu, PL Silver by vydrzel dyl, ale zdaleka ne jako APEX - je to dano konstrukci izolace, proste neco za neco.
Doma mam polstar z 3M Thinsulate, vyrobene presne na dane urceni a po par mesicich je z izolace mnoho "guci" misto puvodni jednolite hmoty. O Loftu se mluvit neda, je to jen hromada tech "guci", pomerne tvrdych. To jen jako priklad...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » ned říj 3, 2021 11:35

apuka: Takže si v podstatě myslíš, že ten climashield vydrží stejně nebo dokonce víc než ten obyč PES.. Asi teda vezmu ten climashield, protože je asi o čtvrt kila lehčí a počítám, že bude stejně nebo i víc hřát. A rozdíl v ceně pro mě nehraje roli.
Jinak normálně používám jako podložku normální pončo, mám 70 D takže to v pohodě vydrží a nemusím brát navíc plachtu/tyvek. Idea ale byla taková, že v chladnějším období budu jako podložku pod karimatku požívat tohle pončo, aby mi to trochu zvedlo izolaci od země. Marketing samo snese všechno, ale jako jedno z použití doporučuje Helikon i zateplení do hamaky a tam na tom taky člověk leží celou vahou.

EDIT: Jinak EVA karimatka slehne, ale fakt to trvá, stejně tak klasická nejbytelnější pěnová Therm a restka vydrží dlouho. Ale jasně, že ne věky. Ale rád bych, aby to pončo bylo s nějakým rozumným tepelným komfortem použitelný aspoň třeba 5 let. Stejně počítám, že ho během používání nakonec propálím od ohně, ale nerad bych kupoval nový každej rok.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod apuka » ned říj 3, 2021 12:14

Nedokazu rict, jestli vydrzi C Apex dele nebo min nez "obycejny PES", bo to druhe neznam. Pokud by ten PES byl zesilnejsich a pevnych vlaken , tak by mohl vydrzet dil. Bohuzel, toto aso nemas kde zjistit.
Ale ze Apex bude pri stejne vaze izolace (na m2) teplejso, je skoro jiste, vzdyt je to jen o chlup mene teple jako PL Gold.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » pát říj 8, 2021 10:44

apuka: Díky za názory. Po přečtení různejch zahraničních fór ohledně Climashield jsem to vzal. Uvidíme, nikdy jsem nic se syntetickou izolací neměl (vyjma spacáku Prima Tulák a ten odešel sakra rychle, ale byl to starej typ).
Tohle pončo vypadá hodně dobře. Když to přehodím přes fleecovou mikinu tak to bude izolace i do hodně mínusovejch teplot. Dá se to složit do kapsy co je na ponču nebo do dodávanýho obalu, kterej je poměrně velkej a není to v něm tak nakompresovaný. Pod karimatku pro sebe to nakonec používat nebudu. Ale budu to dávat pod karimatku psovi, můžu ho do toho zabalit a taky to využiju jako deku třebas při vaření oběda. Výdrž ukáže čas.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron