Soft Shell bunda Magic Rock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Soft Shell bunda Magic Rock

Příspěvekod TheChosen » stř srp 24, 2005 9:55

http://www.bartsport.cz/outdoor/shop/de/1588

Docela mi padla do oka tato bunda jelikoz potrebuji neco univerzalneho co se mi bude chodit na vsechno.

Ovsem prevazne ji chci pouzivat ve meste a mam hlavne obavy jestli si s ni vystacim v nejhorsi zimou (-10 stupnu) s trickem a svetrem pod ni.

Co si o tom myslite? Rad bych ji vzal co nejdriv a vyuzil jejich akcni slevy.
TheChosen
 

Příspěvekod pripluv » stř srp 24, 2005 10:42

V tričku a svetru pod tímto v -10°C? Když se budeš mlet tak asi jo (ono taky záleží na tom, co si pod pojmem triko a svetr představuješ). Já mám od nich flísu OS, kterou využívám na přechodech hor a i v zimě si ji oblíkám, až když se už pohybuju bez batohu. Asi bych se toho nebál. V nejhorším si vezmeš trika dvě nebo vlezeš do hospody :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » stř srp 24, 2005 10:56

No nikde som tam nenasiel material, z ktoreho je vyrobena, ale ak je to naozaj softshellka, tak nerataj s tym, ze bude nejak extra tepla. Ono v horach to nevadi - s 20kg batohom na chrbte a do kopca mam tepla az az, ale ak ju naozaj chces pouzivat hlavne v meste, tak rataj s tym, ze ak budes trcat polhodinu na zastavke MHD pri -10C, tak ti asi zima bude. :mrgreen:
Ja napr nosievam do mesta v zime bundu z polartecu 200-ky podsitu NoWindom, ktoru uz do hor prakticky ani neberiem, ako prilis teplu a objemnu. To uz radsej si do hor zoberiem softshellku a pod nu dva fleecove rolaky (jeden do zasoby v batohu, obleceny vzdy len jeden).
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » stř srp 24, 2005 11:09

no nevim, já v zimě ve městě chodim ve windstoprovce, pod tím buď tenkej flís-rolák nebo mikinu a když je třeskutější zima tak na to dám ještě dvoustovkovou vestu a je to "tak akorát".

p.s. nevíte někdo o neprofuk rukavcích za dobrou cenu? chtěl jsem si nějaký pořídit už minulou zimu, ale furt nebyl čas a tak sem klepal kosu...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod TheChosen » stř srp 24, 2005 11:17

No uz mi psal clovek co tu bundu uz nejakou dobu ma a rikal ze na bezny pouzivani ve meste plne staci.. hlavne pokud je casty prechod od tepla do zimy (autobus , obchody , prace atp).
Navic se da hodne dobre pouzit na outdoor aktivity v jare nebo podzim na coz je aji delana..

No vypada to ze si ji asi koupim, libi se mi docela dost a na tu nejvetsi zimu kdyby nahodou byla nesnesitelna mam doma starou ale dobrou zalohu, kozenou bundu starou 8 let ktera vazi 2-3kg a jen tak se pres ni neco nedostane :).
TheChosen
 

Příspěvekod chonga » sob srp 27, 2005 11:18

uplne jinej martin píše:no nevim, já v zimě ve městě chodim ve windstoprovce, pod tím buď tenkej flís-rolák nebo mikinu a když je třeskutější zima tak na to dám ještě dvoustovkovou vestu a je to "tak akorát".

p.s. nevíte někdo o neprofuk rukavcích za dobrou cenu? chtěl jsem si nějaký pořídit už minulou zimu, ale furt nebyl čas a tak sem klepal kosu...


jestli na kolo tak dobrý dělá Axon
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod TheChosen » pát zář 2, 2005 9:32

Tak tu bundu uz mam.. musim rict ze je o dost lepsi nez jsem cekal jelikoz jsem si poradne prohlidnul vetsinu soft shell bund tady v Brne.
Jedine levnejsi byli v obchode kalimanjaro za cca 1000-1500 ale moc kvalitni me neprisli.
Dival jsem se taky na tilac bundy v rock pointu a zase jsem nepoznamenal nejake extra velke rozdily aby ospravedlnili 2x vetsi cenu.. mozna se mylim ale tahle bunda me prisla rozhodne nejlepsi v pomeru kvalita/cena.
TheChosen
 

Příspěvekod Návštěvník » pát zář 2, 2005 9:35

Jinak material to ma NoWind od italske pontetorto (2x microfleece + wind membrana mezi nema)
Návštěvník
 

Příspěvekod chonga » sob zář 3, 2005 11:20

TheChosen píše:Tak tu bundu uz mam.. musim rict ze je o dost lepsi nez jsem cekal jelikoz jsem si poradne prohlidnul vetsinu soft shell bund tady v Brne.
Jedine levnejsi byli v obchode kalimanjaro za cca 1000-1500 ale moc kvalitni me neprisli.
Dival jsem se taky na tilac bundy v rock pointu a zase jsem nepoznamenal nejake extra velke rozdily aby ospravedlnili 2x vetsi cenu.. mozna se mylim ale tahle bunda me prisla rozhodne nejlepsi v pomeru kvalita/cena.


až ji pořádně vyzkoušíš dej vedet
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » pát lis 11, 2005 17:08

halóóó, halóó thechosen hoď sem postřehy a zkušenostizkušenosti
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

takze..

Příspěvekod TheChosen » stř lis 30, 2005 21:12

Tak jsem radsi pockal az bude poradna zima a budu mit vice zkusenosti s touhle bundou. Nutno poznamenat ze ji pouzivam prevazne ve meste kde se venku v kuse zdrzim maximalne cca 30 minut.

Pouze bezne tenke tricko a bunda je tak do cca 0 stupnu.. uz je pak celkem citit zima... je opravdu windproof tak na 95% bych rek a s lehkym dezdem/snihem si tez poradi skvele (voda se formuje na ni ve forme malych kapicek ktere lze snadno setrist).. Pot tez odvadi perfektne z tela (je pochopitelne k tomu treba i tricko ktere ma podobne vlastnosti).

Pod nula stupnu jsem si prikoupil levnou fleecku (odhadem tak asi o 20% tenci nez polartec 200 co prodavaji v rock pointu za cca 2000Kc). Fleecku mam Timbuktoo , stala 500Kc a koupil jsem ji v tescu.. ma navic kapuci coz je naprosto idealni pro velmy nizke teploty kde se mi nechce sebou tahat vlnena cepice.

Se vsim vsudy jsem s ni maximalne spokojeny.. za tech 2500 bych asi nikdy nic lepsiho nesehnal.. navic s tou fleeckou je to perfektni a hlavne velmy lehka kombinace.. zvlast pro me dost znatelnej rozdil od me minule kozene bunde s vahou pres 2 kg :). Zkousel jsem ji zase i tuhle zimu a je to fakt znat.. je mi v ni daleko vetsi zima coz jsem opravdu necekal.
TheChosen
 

Příspěvekod chonga » sob pro 3, 2005 21:51

uplne jinej martin píše:no nevim, já v zimě ve městě chodim ve windstoprovce, pod tím buď tenkej flís-rolák nebo mikinu a když je třeskutější zima tak na to dám ještě dvoustovkovou vestu a je to "tak akorát".

p.s. nevíte někdo o neprofuk rukavcích za dobrou cenu? chtěl jsem si nějaký pořídit už minulou zimu, ale furt nebyl čas a tak sem klepal kosu...


axon z windsopperu, cena cca. 700, používám na kole cca. do -5, prsty mám ještě všechny :mrgreen:
http://www.axonsport.cz/images/rukavice/ruk650.gif
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod leggos » ned pro 4, 2005 9:36

Warmpeace windstoppery taky asi za 800, jsou výborný nelze než doporučit 8) .
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod Prochin » ned pro 4, 2005 9:57

Já nosím také Windstoperky od Axonu, na kolo dobrý, ale když jsem venku jen tak a moc se nehýbu, tak docela rychle prochladají ruce. Ale neprofouknou! 100% :wink:! Ale jak tak koukám na jejich stránky, tak už Windstoperky nedělají, dávají tam nějaký Windlocker :(( . A to jsem to jsem je kupoval letos na jaře za 650,- . Za pět dvanáct :-s ! Nebo 11:55 ? :smt044
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod chonga » ned pro 4, 2005 11:23

Rujir píše:No nikde som tam nenasiel material, z ktoreho je vyrobena, ale ak je to naozaj softshellka, tak nerataj s tym, ze bude nejak extra tepla. Ono v horach to nevadi - s 20kg batohom na chrbte a do kopca mam tepla az az, ale ak ju naozaj chces pouzivat hlavne v meste, tak rataj s tym, ze ak budes trcat polhodinu na zastavke MHD pri -10C, tak ti asi zima bude. :mrgreen:
Ja napr nosievam do mesta v zime bundu z polartecu 200-ky podsitu NoWindom, ktoru uz do hor prakticky ani neberiem, ako prilis teplu a objemnu. To uz radsej si do hor zoberiem softshellku a pod nu dva fleecove rolaky (jeden do zasoby v batohu, obleceny vzdy len jeden).


není to softshell je to no wind :ú
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod TheChosen » čtv pro 8, 2005 20:05

Hmm , jaky je rozdil mezi nowind a softshell?
TheChosen
 

Příspěvekod teoretic » čtv pro 8, 2005 20:30

TheChosen píše:Hmm , jaky je rozdil mezi nowind a softshell?


jedno jablka, druhy hrusky :)

cituju z hudace:

No Wind®
Větruvzdorný fleece materiál s vysokými hodnotami prodyšnosti a paropropustnosti. Od výrobce Pontetorto. NoWind®
membrána je kombinovaná s kvalitním microfleece materiálem s antipillingovou úpravou. No Wind® je lehký, teplý, příjemný na dotek. Byl vyvinut pro náročné outdoorové aktivity.


Soft Shell
Materiály nové generace. Svými vlastnostmi vystačí na 80% podmínek, se kterými se ve přírodě setkáváme. Lze je rozdělit na dvě skupiny: membránové (např. Windsopper®)) a nemembránové (ApexTM, Polartec® Power Shiled®, Schoeller). Jsou větruvzdorné a mají vysokou míru vodoodpudivosti. Jsou velmi elastické, takže neomezují v pohybu. Vynikají vysokou mechanickou odolností, takže odpadá potřeba výztuží na namáhaných místech. Tím se oblečení stává lehčím a prodyšnějším a přizpůsobivějším.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonga » čtv pro 8, 2005 20:49

softshell je sofistikovanější materiál.
:(( hm to je ale blbá odpověď :mrgreen:

nowind: neprofuk membrana, s chlupem není vodoodolná, ale je příjemná na dotek a na nošení :ú :ú
softshell: neprofuk, nepromok, na omak umělotina jako dederon :ú :ú

...ale to by chtělo jednoduchou definici.
teoretiku kde jsi? :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod teoretic » čtv pro 8, 2005 21:00

tady:)

strucne?

softshell je universalnejsi.

a jeste universalnejsi je softshell s nowindem nebo jinou membranou..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod leggos » čtv pro 8, 2005 21:57

Hele a co říkáte na ten Apex?TNF ho cpe skoro do všech svých softshellek
a člověk neví co si o tom má myslet :(( .Osobně si myslím, že asi nedosahuje takových kvalit jako např. WS softshell(i když cena je na stejné úrovni) , ale TNF dělá jinak supr věci tak nevím.
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod tuso » čtv pro 8, 2005 22:32

leggos píše:Hele a co říkáte na ten Apex?TNF ho cpe skoro do všech svých softshellek
a člověk neví co si o tom má myslet :(( .Osobně si myslím, že asi nedosahuje takových kvalit jako např. WS softshell(i když cena je na stejné úrovni) , ale TNF dělá jinak supr věci tak nevím.


Odpověděl si si sám. TNF je kvalitní firma. Nevidím důvod, proč by Apex neměl být dobrý. Jinak můj názor je, že firma Gore je hodně sprofanovaná, ale to neznamená, že musí být lepší než konkurence. Já osobně rozdíl mezi WS a NW nevidím, až na tu cenu.To samé platí o Gore-texu a třeba Block-Ventu.Poloviční cena, kvalita stejná /můj názor/
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát pro 9, 2005 9:09

leggos píše:Hele a co říkáte na ten Apex?TNF ho cpe skoro do všech svých softshellek
a člověk neví co si o tom má myslet :(( .Osobně si myslím, že asi nedosahuje takových kvalit jako např. WS softshell(i když cena je na stejné úrovni) , ale TNF dělá jinak supr věci tak nevím.


apex je proste jinej typ ss nez treba ws-ss nebo nw-ss - apex je bez membrany - to je hlavni rozdil

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tulak » pát pro 9, 2005 15:04

Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Návštěvník » pon pro 12, 2005 5:49

Jediny co me dost stve je absence bocnych kapes.. me prijde trochu blby muset mit ruky v kapsach na kalhotach.. tahat sebou rukavice se mi tez nechce.

http://www.highpoint.cz/index.php?m=4&sk=191

Ale tyhle me prijdou hodne pekne jak se na to divam.. ta druha ma navic aji ty bocne kapsy.. i kdyz nevim jestli to bude mit nejake prakticke pouziti protoze mezi otevrenima kapsama a vnitrkem uz nic dalsiho nebude krome tenkeho materialu.
Návštěvník
 

Thief

Příspěvekod Kamryn971 » čtv pro 22, 2005 15:55

Anonymní píše:Jinak material to ma NoWind od italske pontetorto (2x microfleece + wind membrana mezi nema)


HEy! You stole my idea! i was gonna say that.. :(
Kamryn971
 


Zpět na Oblečení