Oblečení nadměrné velikosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod jm19 » pát kvě 7, 2010 6:59

Zdravim, nejsem odborník, proto se chci, možná hloupě, místních odborníků. Sháním kaholty a softsheelku. Včera jsem si v Hanibalu zkoušel Patroly a Glindera (měli ho ve slevě). Bohužel jsem nejspíše vyšší a o dost širší v bocích, ptz: kalhoty (XXL) jsem oblékl, ale nezapnul pásek,nevim jestli dělaji ještě větší. na e-shopu maj XXXL,ale tam jsem je neviděl (ale němel jsem mnoho času). S Gliderem (XXL) mám problém, že jsou mi krátké rukávy. Chci se proto optat, zda by jst emi doporučili nějaké výrobky na podobné technologické úrovni (a v podobné cenové hladině), které jsou na trochu silnější jedince (jestli máte někdo nějaké zkušenosti s podobným problémem, nebo jsou tu jen horští kamzíci :)). V Intersportu nebi Giga bych určitě sehnal něco i na mě, ale tam si nejsem jist kvalitou. Tak díky, jestli někdo pomůže
jm19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 7, 2010 6:32

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod šíp » pát kvě 7, 2010 7:07

Pomalu jsem se sem chtěla obrátit s podobným problémem - Lubošovi už jaksi začíná být vel. XXL těsná :-k
Co Ti alespoň z dosav. zkušeností mohu poradit: nekupuj Tilak, ti šijou na anorektické jedince. Celkem dobrou zkušenost naopak máme s Highpointem a jejich číslováním velikostí =D> HOlt česká firma, která pochopila, že průměrný český jedinec nemá 70kg :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 7, 2010 7:08

DirectAlpine začal s velikostmi 3XL u kalhot a bunda teprve tuto sezonu, je tedy možné, že nemusí být v obchodech...
Místo Patrolů zkus třeba "montérky" - pracovní kalhoty z kordury... Podívej se na tohle vlákno :-k

Softshellovou bundu můžeš zkusit také v pracovních oděvech. Mám prac. bundu Ermine, na hubeňoura jako já je moc volná a leží ve skříni... myslím, že tobě snad sedla... ale nevím, nevím, po počátečním nadšení mě ta bunda nenadchla.

S konkrétními zkušenostmi s větším oblečením Ti snad poradí Šíp a mvaldo :-k


edit: Šíp byla rychlá :twisted: :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod mvaldo » pát kvě 7, 2010 7:43

jj, fi. HIGHPOINT to isti :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Peta » pát kvě 7, 2010 7:58

Americký firmy mají docela široký střihy, určitě North face, nevim jak Low Alpine nebo Marmot... Chce to rozhodně zkoušet co ti sedne....
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod sx02 » pát kvě 7, 2010 9:06

Nebo dopuručuju pokud seš pražak - podívat se do Radiotína do RP outletu - vzhledme k tomu že tohle se moc neprodává, něco by tam mohli mít ve výprodeji.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod zbuddy » pát kvě 7, 2010 9:15

V RP mívají i Mountain Hardwear a Golite, tak to tam zkus, pak ten jejich outlet, tam jsem byl zatím jednou. Propásl jsi OUtdoor-Outlet v Kongresovém centru.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod kendy » čtv kvě 20, 2010 9:01

vonkreuz píše:DirectAlpine začal s velikostmi 3XL u kalhot a bunda teprve tuto sezonu, je tedy možné, že nemusí být v obchodech...


Ty rozšířený Patroly jsem kupoval na jaře tátovi - je to rozříšený v pase (XXXL) a s normální střední dýlkou (L). Fakt mu sedí super, i díky tomu jak jsou strečový. Nedá na ně dopustit. Zkoušel jsem,jestli seženu ještě jedny,ale prý bez šance,hned se vyprodaly a nebudou došívat, volal jsem i přímo do Directalpine...
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Oblečeni ve velkých velikostech

Příspěvekod Oceans75 » pát říj 29, 2021 8:55

Jsem opravdu velmi prostorově výrazný milovník přírody a turistiky. Vím že to asi nejde moc k sobě turistika a obezita, ale opravdu to mám rád.
Proto se na vás obracím s dotazem jestli někdo nemá zkušenost kde sehnat opravdu velké oblečení. Jen pro příklad obvod přes hrudník 150 cm. Do teď jsem nosil bundu od Kilpi to bylo jediné co jsem sehnal.
Oceans75
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 28, 2021 18:46

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod sobb » pát říj 29, 2021 10:04

Sloučeno do tématicky stejného vlákna.

Než někdo poradí, tak se případně zkus podívat na příspěvky místních velkejch kluků - např. uživatel tsunami či Kjuba.

Třeba v tomto vláknu jsou i zmínky o oblečení:
Batohy pro vysoke
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Quido » pát říj 29, 2021 15:05

nejsem drobek, ale zase žádný extré, jen co vím, tak pro větší lidi jsou vhodné americké značky, jako The North Face, nebo Black Diamond, kde jejich XL je zhruiba naše XXL, taky údajně severské značky, jako TrueNorth, nebo 2117 šijí pro veliké lidi (3Xl, 4XL)... tož zkus zapátrat mezi nimi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod mike » pát říj 29, 2021 15:18

Americke znacky maji normalni XL, to jen u nas nekteri sijou na vychrtliky ;-) Americke XL nosim, ale mam pres hrudnik tak 115, na 150 ani XXL stacit nebude. To tak presit stan ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Lipon » pát říj 29, 2021 16:16

Mrkni resp. vyzkoušej Mammut, ten má obecně střihy pro méně atletické postavy. A pokud je střih těsnější, má to v popisu uvedeno (Athletic fit), aspoň teda Hudy uvádí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Quido » pát říj 29, 2021 18:29

mike píše:Americke znacky maji normalni XL, to jen u nas nekteri sijou na vychrtliky


I tak se to da rict - "diky nacelniku, ze ses mne zastal..." :D
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Etheric » sob říj 30, 2021 4:09

No, co jsem měl větrovku WP Escape, krátká mi byla do pasu a ve velikosti S byla široká, že bych se do ní vešel minimálně 2,5x. Opravdu až nesmyslně širokej střih, měli XL aj XXL, z toho už bych si postavil přístřešek.... Jak ostatní věci od WP nevím, ale z velikosti dané větrovky jsem byl celkem překvapen.

Třeba Mawenzi si nechává šit kalhoty od ženských na Fleru, vyjde to prý cca jak v obchodě i lépe. Pokud v obchodě nemaj tak velký oblečení, nezbyde, než si ho nechat ušít
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod sobb » sob říj 30, 2021 9:15

Máme doma 3 větrovky Warmpeace Escape - M,L, XL, a velikostně i délkově jsou naprosto normální. Asi jsi vyhrál nějaký střihový nepovedenec :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Oblečení nadměrné velikosti

Příspěvekod Etheric » sob říj 30, 2021 9:37

To dost, když je ta bunda sestře, která je o hlavu menší a 40 kg těžší..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53


Zpět na Oblečení