Tilak Mera

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tilak Mera

Příspěvekod ninaj » ned dub 5, 2009 18:46

CHci se zeptat jeslti někdo nemáte zkušenosti s touto mikinou(nebo trikem jak všude píšou)? nikde jsem ho v obchodech nevidel jen na netu, tak nevím jaky je ten material a jestli je to dobrá izolační vrstva??
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Tilak Mera

Příspěvekod terkad » ned dub 5, 2009 18:48

já jen dodám odkaz :wink:

TU
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Tilak Mera

Příspěvekod Keny » ned dub 5, 2009 20:47

Ahoj.
Tak tento výrobek od Tilaku vlastním zhruba od července. Nosím ho hodně a jsem spokojený. Tato "mikina" je dost elastická. Z vnějšku se jedná o takový lesklý materiál (nějaká umělotina??), který vypadá sám o sobě dobře a dá se tak nosit i normálně do školy atd. Z vnitřní strany je to na dotek velice příjemný, takový tenký fleece..O dobrém šití není třeba mluvit. A zip YKK je samozřejmostí, jezdec je u krku zaparkován v krycí části. Zadní díl je mírně prodloužen asi o 6 cm. Podle zkušeností trochu "hřeje", nijak extra nedýchá, ale to je možná subjektivní pocit..Střídám ho totiž s podobným výrobkem DEVOLD active, s kterým se samozřejmě těžce srovnává.
Za jedinou větší vadu považují to, že se na zádech začaly od batohu docela brzy na exponovaných místech tvořit malé žmolky, které jsou špatně viditelné.....Ale jsou tam :D
Jestli máš možnost si jí vyzkoušet a bude se ti líbit, tak proč ne.
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava

Re: Tilak Mera

Příspěvekod air » ned dub 5, 2009 21:18

"nedycha" ve srovnani s merinem? hmm...
dychat by to teda melo, ale jestli tim myslis, ze to odvadi pot hur nez merino, tak to je divne :-k umelina totiz odvadi obecne pot lepe nez merino (dle nejen mych osobnich zkusenosti).
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: Tilak Mera

Příspěvekod Keny » ned dub 5, 2009 22:19

Na tom možná něco bude, ale popisuji svojí zkušenost. Většinou je mi zima a málo kdy chodím jen v triku. Když v létě vezmu na sebe oba zmíněné produkty, tak se ten materiál od Tilaku proti Merinu, v případě že lezu trochu do kopce a zapotím se, nějak tak nepříjemně lepí a začíná nasávat pot, čímž vlhne. Je taky objektivně hrubší, takže má do čeho sát. V tom Merinu je ten pocit pro mě o dost komfortnější. Když jsem se v létě, blbec, ve Švýcarsku spálil hned první den, tak jsem řešil čím si zakrýt ruce, aniž by mě to položilo, protože to horko bylo nesnesitelné. Vyzkoušel jsem obojí a pocitově na tělo a ruce vyhrál ten DEVOLD. Je taky ale možné, že ten Tilak o hodně více „hřeje“ izoluje, ale to nemám jak podložit. Pouze můj názor :shock: Možné je vše...
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava

Re: Tilak Mera

Příspěvekod amigo » pon dub 6, 2009 8:22

a nebude to tím, že ten tilak prostě není primárně první vrstva??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Tilak Mera

Příspěvekod gerlach » pon led 4, 2021 23:56

Ahoj, nevím jaká verze se prodávala v roce 2009, kdy je k tomuto kousku poslední update, ale chci se zeptat - máte někdo zkušenost s aktuálně prodávanou verzí Tilaku Mera vyrobenou z materiálu Deltapeak? Měl by někdo srovnání s Polartec Power Grid v podobné gramáží, kterému se strukturou na první pohled podobá? Gramáž materiálu jsem bohužel nenašel, ale dle celkové váhy se nabízí srovnání s asi trochu lehčími Montane Allez Micro Pull-On, či Rab Power Grid Pull-On. Představoval bych si využití jako druhou vrstvu při běhání pod 0°C, případně při turistice (dle potřeby doplněné nějakou větruodolnou třetí vrstvou) . . .
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Tilak Mera

Příspěvekod mitau » úte led 5, 2021 11:09

#-o A ja se do tohohle vlakna koukal v listopadu, kdy byl Tilak Mera v pekne sleve a nechal se odradit mistnimi komentari. Nejak jsem popletl roky 2009 a 2019 :roll:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Tilak Mera

Příspěvekod aksam » úte led 5, 2021 11:43

Současná verze je první vrstva do chladného počasí, nejedná se o mikinu, ale tričko se zipem, odvod potu funguje výborně. Používat jako druhou vrstvu mi nedává smysl, nevím, co pod Meru použít jako první vrstvu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Tilak Mera

Příspěvekod gerlach » úte led 5, 2021 12:36

@mitau: tu akci jsem zaznamenal taky a bohužel se rovněž nechal odradit :/. Ani ne místním hodnocením,ale hlavně tím, že to má být základní vrstva, nicméně to se často píše i u zmíněných lehkých produktů z Polartec Power Grid - někde píši o možnosti využití jako druhé vrstvy a zkušenostech s tím, jinde to uvádějí jen jako první vrstvu . . .

aksam píše:Současná verze je první vrstva do chladného počasí, nejedná se o mikinu, ale tričko se zipem, odvod potu funguje výborně. Používat jako druhou vrstvu mi nedává smysl, nevím, co pod Meru použít jako první vrstvu.

Díky za odpověď. Já to samozřejmě četl přímo na Tilak, že je to základní vrstva, moje myšlenka Tilaku Mera jako druhé vrstvy vycházela z představení produktu na Hanibalu, kde ho prezentují i jako druhou vrstvu. Zmíněné podobné produkty z PP Grid jsou cenově většinou ještě o 5ti kilo dále a tímhle kouskem bych podpořil navíc i českou produkci, tak mě to vcelku zaujalo...Já jsem trochu divný v tomto,ale jako první vrstvu používám pro obě aktivity merino (dle aktivity na běh coollite, na turistiku "normál"). Je mi jasné, že větruodolnost nebude kvůli struktuře žádná, takže v největší zimě to bude kombinace triko+Mera+lehký softshell/větrovka.
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Tilak Mera

Příspěvekod apuka » úte led 5, 2021 13:35

Polartec Powergrid na zakladni vrstvu a pro druhou vrstvu neni uplne stejny material, i kdyz se jmenuje stejne - klasicka vlastnost Polartecu (firmy) :twisted:

Ten tenky PG muzes pouzit i jako druhou vrstvu, ale nebude fungovat uplne dobre. Ona je delana na okamzity odvod vlhkosti ven. Vubec si nejsem jisty, jak to bude fungovat s merinem pod sebou
Ten tlustejsi PG na druhou vrstvu (delaji se z nej i normani mikiny) sice taky odvadi vlhkost dal, ale trochu jinak, ne tak "rychle" (nevim, jak to vysvetlit lip). Navic ma i urcitou (a ne zanedbatelnou) izolacni schopnost. Proto zase neni moc vhodna jako prvni vrstva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tilak Mera

Příspěvekod gerlach » úte led 5, 2021 14:10

@ apuka: Ok, že se budou různé typy PPGrid (resp. ty určené jako základní a druhá vrstva - rozdíl ale bude prioritně v gramáží materiálu ne?) chovat jinak pochopím, jen mě trochu zaráží rozpor resp. neúplnost informací u výrobce a prodejců. Výrobci (Tilak, Montane) zmíněné produkty uvádějí ať už přímo nebo nepřímo jako základní vrstvu, prodejci produkty těchto značek často i jako druhou vrstvu. Říkám si, že zrovna Hanibal, který má docela nadstandardní vztahy s Tilakem (usuzuji jen dle toho, že T dělá pro H i limitované edice), by si úplně nevymýšlel u Mera a jeho použití jako 2.vrstvy. Pro úplnost doplním, že Rab se svým PPGrid je výjimkou, ten píše "Lightweight, and very packable the Power Grid Pull-On is the perfect all round winter base layer or exceptionally light mid layer for cold weather." Mně dost sedí rady z nalehka a tam používali tenhle Rab právě i na běhání v zimě jako střední vrstvu - tak jsem začal uvažovat o pořízení podobné lehoučké střední vrstvy a vycházel jsem z toho, že vzhledem k podobnosti na první pohled by i Mera nakonec mohla fungovat podobně.

Ohledně fungování s merinem, to už jsem se ani neodvažoval ptát, jen jsem to zmínil a zkušenosti s takovým combem si budu muset udělat asi až sám :). Ještě doplním, že PPGRid v těžší gramáží jako mikinu už mám, ale po vyzkoušení to na běhání není (i když spíše střihem a hmotností).
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Tilak Mera

Příspěvekod aksam » úte led 5, 2021 15:19

Gerlach...tak tu Meru jako druhou vrstvu vyzkoušej, klidně i s merinem pod ní, Mera má dost anatomický střih, vzal bych o číslo větší, kdybych pod ní něco bral. Mám od Rabu podobné triko se zipem Aeon plus a pod něj beru brynje superthermo jako spodní vrstvu, ale neběhám, v zimě na pásy nebo běžky a pak mi stačí jen větrovka nebo 60g Alpha, když je člověk v pohybu, na zastávky je potřeba mít něco navíc v batohu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Tilak Mera

Příspěvekod mike » úte led 5, 2021 15:37

Podle mne merino a na nem umelina fungovat dobre nemuze, ale vyzkousej. Mam vyzkouseny opacny pristup, umelina a na ni merino. To funguje skvele a je to logicke. Umelina odvadi pot od tela a merino z ni vlhkost odsava, protoze na rozdil od umeliny vlhkost akumuluje. Vlhke merino neni primo na tele a clovek ma pocit sucha a bezpeci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak Mera

Příspěvekod gerlach » úte led 5, 2021 17:18

@aksam: díky za tip, když tak vezmu dvě velikosti, ale předpokládám, že si pod něj i v té největší zimě vezmu svoje nejtenčí merino triko.. popisoval jsem to už u jinde, ale u mého běhání nehrozí nějaké delší zastávky a když už zastavím, tak jdu rychlou chůzí přímo domů. Prostě jen potřebuji, to co mi bylo v jiném vláknu doporučeno (myslím, že právě mikem, udělá mu jistě radost :)), ale já to zprvu odmítal - nějakou další, lehkou vrstvu mezi větrovku a základní vrstvu. . .

@mike: jasný, já četl tvoje i zkušenosti dalších, nicméně já jsem zatím nikdy nedospěl do fáze, že by mě merino pocitově studilo, či bylo po běhání nějak extrémně mokré. Trochu ano, umělina by jistě byla sušší, ale prostě o tom nevím pří běhání ani doběhu, zjistím až doma při sundávání trika, že mám menší "mapu" v dolní části zad. Předloktí se mi asi potí nejvíce, ale vyhrnout svrchní softsheel trvá při běhání pár sekund a je vyřešeno. Ale to by bylo na jinou diskuzi :).
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Tilak Mera

Příspěvekod ret255 » pon lis 8, 2021 21:15

Tiez som pri prehladavani narazil na tu tilak mera z deltapeak, ma s tym materialom niekto skusenosti, vie to potovnat napr s power dry, je to podobne? Hreje to? Ake je to na pocit? Mike tusim spominal, ze to ma, mysli ten deltapeak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Tilak Mera

Příspěvekod mike » pon lis 8, 2021 22:15

Zadny deltapeak nemam a ani nevim, co to je ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak Mera

Příspěvekod ret255 » pon lis 8, 2021 23:31

V inom vlakne o alpha ss si spominal nejaku deltu... teda to nebolo ono? Nemyslim tu covidovu :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Tilak Mera

Příspěvekod mike » pon lis 8, 2021 23:42

Polartec Delta: https://www.polartec.com/fabrics/base/delta ovsem u Mery pisou Teijin Deltapeak a to nemam tuseni, co je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Oblečení