Problém s bundou Hannah

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Problém s bundou Hannah

Příspěvekod ivan.podest » čtv čer 30, 2005 16:03

Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.
ivan.podest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 27, 2005 13:05

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 30, 2005 16:12

ivan.podest píše:Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.


jmenuje se to impregnace.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod Pavlína, Ostrava » čtv čer 30, 2005 16:42

ivan.podest píše:Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.



Mám taky bundu od téhle firmy se zátěrem. Když jsem ji kupovala, byla jsem upozorněna, že bundu se zátěrem NESMÍM prát v aviváži! Já když ji peru, tak jedině v ruce a to použiju buď mýdlo s jelenem anebo prací prášek. Bundu mám asi rok rok a půl, prala jsem ji dvakrát a sice se najde sem tam místo, kde voda vsákne,ale to musí opravdu silně pršet, jinak s ní problém nemám a to ji používám i v zimě. Asi jediná rada: již výše zmiňovaná impregnace. Na věci z goretexu existuje přímo taková tekuni, která se nalije do pračky a v tom se ta bunda vypere, ale jestli to funguje i na zátěry nevím.
Pavlína, Ostrava
 

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod Návštěvník » čtv čer 30, 2005 19:51

uplne jinej martin píše:
ivan.podest píše:Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.


jmenuje se to impregnace.

to je mi jasne ty chytraku ale JAKA? ja s tim nemam zadne zkusenosti tak potrebuju poradit nejlepe nejakou ktera je primo na ten zater a kterou bych si nejlepe mohl objednat z nejakeho internetoveho obchodu, chci nejakou konkretni radu
Návštěvník
 

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 30, 2005 20:18

Anonymous píše:
uplne jinej martin píše:
ivan.podest píše:Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.


jmenuje se to impregnace.

to je mi jasne ty chytraku ale JAKA? ja s tim nemam zadne zkusenosti tak potrebuju poradit nejlepe nejakou ktera je primo na ten zater a kterou bych si nejlepe mohl objednat z nejakeho internetoveho obchodu, chci nejakou konkretni radu


křišťálová koule si dnes neví rady...
co třeba http://sambarsport.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=1239
http://www.holan.cz/DetailPage.asp?DPG=9415
http://www.holan.cz/DetailPage.asp?DPG=11582
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » ned črc 3, 2005 17:54

Nehcem ta strasit ale nieco podobne sa stalo aj mne, aj ked s tym rozdielom ze mi bundicku od Hannahu nikto v nicom neopral. Proste parkrat zmokla a zacala prepustat vodu. Toz som kupil ieco od Nikwaxu na to urcene a...
...nepomohlo...
Tak som skusil este jeden, tusim od Granger's a...
... zasa nic... Toz som bundicku od Hannahu odlozil do skrine a bral tak maximalne na opekacky a ked som ju raz zabudol v istej krcme v Leopoldove, tak mi za nou nebolo vobec, ale vobec smutno...
Moja rada preto znie - ak chces poriadnu bundu, vyber si poriadnu znacku. Co samozrejme nic nemeni na tom, ze obzvlast na outdoorovom obleceni nie su instrukcie ako sa o material starat pre "srandu kralikov" *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » sob črc 9, 2005 9:29

taky jsem si kupovávávávávál zimní bundy Hannah. Když se vyprala ta se mi slila modrá s béžovou a vznikla nová barva. Po pár deštích nebo mokrém sněžení nebo pár pádech na ližích :lol: jsem byl taky turch. už je nekupuju.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod Vojtos » ned črc 10, 2005 9:25

ivan.podest píše:Koupil jsem si zimni bundu od Hannahu s nejakym záťerem, byla v pohodě, pokud pršelo voda stékala po bundě a já byl suchý. Problém nastal když mi matka bundu oprala v pračce za použití nějaké svinské aviváže a od té doby už voda nestéká po bundě ale nádherně se vstřebává a vsakuje. Existuje nějaký přípravek, kterým bych bundu nastříkal, nebo v něm bundu vypral a tímto zajistil alespoň mírnou nepromokavost? Budu vděčný za každý námět.


Ahoj. Tak tě asi hodně zklamu myslím, že impregnaci hned tak neobnovíš jednoduše se prostě tyhle bundy NESMĚJÍ PRÁT S AVIVÁŽÍ, jediné co tak si můžeš stěžovat tam kde si bundu koupil, že tě na to prodavač neupozornil. Impregnační přípravky NIKWAX by mohli pomoct, ale je to jen krátkodobá záležitost, déle by mohlo vydržet nastříkat bundu impregnací na stany. Pak, sice nějakou dobu neproprší, nepočítej ale s nějakou prodyšností.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod Rujir » ned črc 10, 2005 11:51

Vojtos píše:Ahoj. Tak tě asi hodně zklamu myslím, že impregnaci hned tak neobnovíš jednoduše se prostě tyhle bundy NESMĚJÍ PRÁT S AVIVÁŽÍ, jediné co tak si můžeš stěžovat tam kde si bundu koupil, že tě na to prodavač neupozornil. Impregnační přípravky NIKWAX by mohli pomoct, ale je to jen krátkodobá záležitost, déle by mohlo vydržet nastříkat bundu impregnací na stany. Pak, sice nějakou dobu neproprší, nepočítej ale s nějakou prodyšností.


No ja si aj tak myslim, ze s tou bundou uz ziadny zazrak nespravi. Bol to shit, ked to kupoval, potom ju este "vylepsil" odpalenim aj tej hannah parodie na impregnaciu a teraz mu ostava bunda na urovni legendarnych vietnamskych vyrobkov. Nech s tym spravi cokolvek, aj tak to bude na h...o :ú

A aj tak si myslim, ze Hannah by mali zakazat! :(( :evil: :x
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Problém s bundou Hannah

Příspěvekod Vojtos » ned črc 10, 2005 21:03

Rujir píše:
Vojtos píše:Ahoj. Tak tě asi hodně zklamu myslím, že impregnaci hned tak neobnovíš jednoduše se prostě tyhle bundy NESMĚJÍ PRÁT S AVIVÁŽÍ, jediné co tak si můžeš stěžovat tam kde si bundu koupil, že tě na to prodavač neupozornil. Impregnační přípravky NIKWAX by mohli pomoct, ale je to jen krátkodobá záležitost, déle by mohlo vydržet nastříkat bundu impregnací na stany. Pak, sice nějakou dobu neproprší, nepočítej ale s nějakou prodyšností.


No ja si aj tak myslim, ze s tou bundou uz ziadny zazrak nespravi. Bol to shit, ked to kupoval, potom ju este "vylepsil" odpalenim aj tej hannah parodie na impregnaciu a teraz mu ostava bunda na urovni legendarnych vietnamskych vyrobkov. Nech s tym spravi cokolvek, aj tak to bude na h...o :ú

A aj tak si myslim, ze Hannah by mali zakazat! :(( :evil: :x


No musim se trochu zastat ted sem se vratil z Ukrajiny kde byli dve bundy od hannahu testovane a co se tyce nepromokavosti byla na tom jejich membrana Climatic stejne jako moje Gelanotska obe vydrzeli. A ja napriklad s jejich spacosem Scout sem taky spokojen. Jinak jsem se diky kamaradce co pracuje primo v hannahu dozvedel spoustu zajimavych veci o membranach a materialech vubec. Mimo jine treba prave to, ze je v podstate jedno v cem tu bundu vyperes akorat ten prasek ci pripravek nesmi v zadnem pripade obsahovat jakakoliv zmekcovadla, proto taky avivaz je nejvetsi rasovina na membrany a zatery. :smt023
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod mifr » pon črc 11, 2005 7:57

Mne se pro jistotu po vyprani s malym mnozstvim prasku a bez avivaze na nekterych mistech bundy Hannah zater sloupal...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » pon črc 11, 2005 8:11

mifr píše:Mne se pro jistotu po vyprani s malym mnozstvim prasku a bez avivaze na nekterych mistech bundy Hannah zater sloupal...


No to je mozny protoze nektere prasky obsahuji zmecovadla sama o sobe. Kazdopadne jistota je prat to jenom ve vode s mydlem s jelenem anebo v pripravcich na to delanych.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Tak je to vyřešeno

Příspěvekod ivan.podest » čtv črc 14, 2005 17:03

bundu jsem nasříkal sprejem: Atsko Silicone water-guard
http://www.prooutdoor.cz/withsubs.php?brand=impregnace a zatím vodu odpuzuje, tak uvidíme co bude dál. Zatím jsem spokojen.[/url][/quote]
ivan.podest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 27, 2005 13:05


Zpět na Oblečení