Merino vs. Merino

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod tuso » sob zář 1, 2007 17:01

zbuddy píše:
Schnappi píše:
-ant- píše:100% panenská merino organická vlna tož to zní dobře :D

Nejen ta panenská, docela zajímavé je i spojení slov organická a vlna :P V poslední době je asi móda zdůrazňovat, že je vše "organické" :)

Poměrně dost kousků od Devoldu (aspoň mi to tak přišlo) je i ve výprodeji Bartsportu, jen je fuška prokousat se všemi stránkami se zlevněným termoprádlem... ;)

Mají tam hovno :twisted:

Panenská - asi tím myslí, že to je první stříž v životě ovce. Ale co by pak dělali s těmi dalšími, že? Organická je tautologie, bo merino je ovce, takže ta je organická; minerální vlna (čedič) nebo skleněná vata jsou anorganické...
Připomíná mi to ty nejhnusnější masové výrobky prodávané se slovním spojením "domácí moravské" - vyrobeno v Praze-Písnici či kde v megavýrobně :twisted: (ono to domácí naznačovalo, že to je ve "baleno" ve střevě, močáku, žaludku a má to dřevěné špejle ap...pro vysvětlení mládeži :ú )


Já ještě "miluju" označení BIO- , bioslepice, biohovězí, biobrambory,
bio-lit :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Schnappi » sob zář 1, 2007 17:54

tuso píše:Já ještě "miluju" označení BIO-

Jenže to už je v zákoně definované... Hrozím se dne, kdy se zákonodárná moc opět pohne a vydá normy na organické výrobky :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » sob zář 1, 2007 17:56

Schnappi píše:
tuso píše:Já ještě "miluju" označení BIO-

Jenže to už je v zákoně definované... Hrozím se dne, kdy se zákonodárná moc opět pohne a vydá normy na organické výrobky :P


Deklaruji, že vše, co ze mne vychází a na mně roste, jsou organické výrobky :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

..

Příspěvekod Aldo » úte zář 4, 2007 11:58

Obnovuji toto vlákno, neboť jsem se rozhodl pořídit si nezapáchající ( alespň doufám) obleček na zimu a krapet jsme se nedobrali nějakého logického závěru původního Přípluvova dotazu na začátku tohoto vlákna.
Jelikož nemusím mít zrovna značkové oblečky, tak bych klidně do toho neznačkového šel, bo tam mají i roláky.
Můžete mi prosím vy věci merina znalí poskytnout nějaké PROTI k těnto mírně levnějším asi teda tuzemským výrobkům? Myslíte si, že to nebude fungovat tak jak ty značkové? :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: ..

Příspěvekod zbuddy » úte zář 4, 2007 12:12

Aldo píše:Obnovuji toto vlákno, neboť jsem se rozhodl pořídit si nezapáchající ( alespň doufám) obleček na zimu a krapet jsme se nedobrali nějakého logického závěru původního Přípluvova dotazu na začátku tohoto vlákna.
Jelikož nemusím mít zrovna značkové oblečky, tak bych klidně do toho neznačkového šel, bo tam mají i roláky.
Můžete mi prosím vy věci merina znalí poskytnout nějaké PROTI k těnto mírně levnějším asi teda tuzemským výrobkům? Myslíte si, že to nebude fungovat tak jak ty značkové? :((


Není důvod, aby nefungovaly. Pokud je to opravdu merino a má v sobě navíc dost lanolinu - to se dá ostatně dodat. Ale jak jsem již psal, záleží nejen na gramáži, ale i na spřadení a jemnosti vlákna (od určitých mikronů je již dráždivé - myslím od 28, jeden z výrobců deklaruje - myslím Ortovox - že má 17 mikronů). Co je trochu problémové u nízké gramáže, je rovnoměrnost spřadení, já mám 140 g/m2 triko od Icebreaker a místy je to jen průhledná síťka. A také už ho Hudy nemají v nabídce ani v obchodech...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Aldo » úte zář 4, 2007 12:44

Prodávám v mém E shopu 100%coolmax, rhovyl a pontetorto. Všechno totální uměliny z ropy. 100% coolmax je fajn na nošení, příjemný. Když byl nový, zasmradnul tak za dva dny. Po roce intenzívního používání ( skoro každýá den )ho už nemůžu doprat. Furt smrdí. Pustí jedině na 60 a více. To samé rhovyl. fajn teplý materiál, ale po jednom dnu intenzívnější zátěže smrdím jak čert. Jak jsem psal výše, mám dost agresívní pot a ty měliny asi nejsou pro mě vhodné.
Rozhodl jsem se, že co to půjde, nahradím outdoorový šatník přírodními materiály. Do práce na kolo a na jednodenní kratší akce už beru raději bavlněné trička, bo se pak stydím jít do hospody na pívo.
S tím merinem bych mohl začít :-k
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod zbuddy » úte zář 4, 2007 12:54

Aldo píše:S tím merinem bych mohl začít :-k

Začni. I třeba prodávat :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod teoretic » úte zář 4, 2007 12:57

zbuddy píše:Začni. I třeba prodávat :D
a třeba brynje ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod patentik » úte zář 4, 2007 13:18

Aldo píše:S tím merinem bych mohl začít :-k


Kup si vlnu a nejake tricko si pro zacatek spichni :mrgreen: :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aldo » úte zář 4, 2007 13:21

patentik píše:
Aldo píše:S tím merinem bych mohl začít :-k


Kup si vlnu a nejake tricko si pro zacatek spichni :mrgreen: :wink:

Dobrá rada nad zlato. :smt023
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod zbuddy » úte zář 4, 2007 13:28

patentik píše:
Aldo píše:S tím merinem bych mohl začít :-k


Kup si vlnu a nejake tricko si pro zacatek spichni :mrgreen: :wink:

To není čistá vlna "34% merino vlna, 33% acryl, 33% polyamid, návin 65 m/50gr, jehlice č. 6-7, uvedená cena je za 1 kus, barva 15, velmi příjemná na omak, vhodná na kabátek" , navíc vypadá dost kousavě :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Aldo » úte zář 4, 2007 13:44

Kabátek potřebuju, ale ušetřím, když vypárám svůj starý svetr s norským vzorem.
:rolleyes:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod patentik » úte zář 4, 2007 14:16

zbuddy píše:
patentik píše:
Aldo píše:S tím merinem bych mohl začít :-k


Kup si vlnu a nejake tricko si pro zacatek spichni :mrgreen: :wink:

To není čistá vlna "34% merino vlna, 33% acryl, 33% polyamid, návin 65 m/50gr, jehlice č. 6-7, uvedená cena je za 1 kus, barva 15, velmi příjemná na omak, vhodná na kabátek" , navíc vypadá dost kousavě :twisted:


Vsak Aldo psal ze chce postupne prejit na merino - tj. zacne na 34% a postupne bude zvysovat obsat merina na 100% :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Aldo » úte zář 4, 2007 14:20

Žádné postupně, hned a naplno. Mám málo času :smt018
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Merino vs. Merino

Příspěvekod bery » úte zář 18, 2007 15:47

Přípluv píše:Protože jsem z toho všeho oblečení zmatenej moc, řeknite, co si myslíte o:

HyperSuperMerino Devold versus Normal Merino?

Když je to ze 100% Merina, tak je rozdíl jen ve firmě, která to šije, ne?

A ještě jedna otázka. Jaký smysl či nesmysl má slátanina 70% Merino a 30% Hedvábí. To je ohledně potu spíš naprd, nebo ne?



Pokud chcete zkoušet vlněné prádlo Engel z vlneneoblecky.cz, tak je možné, že budete zklamáni. Podstatná věc, je ta, že se asi nejedná o merino vlnu, na pracím štítku je totiž napsáno "shurwolle" a ne "merinowolle". Materiál, ze kterého je tričko vyrobeno dost kouše na těle - což by se asi nemělo stát, pokud by šlo o merino vlnu.
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

jaké Merino?

Příspěvekod dvora » pon zář 24, 2007 8:55

Možná otevřu už řešené. Ale chci si taky udělat radost z Merina a nevim jaké. Čili tímto žádám o radu. Použití chůze (Sněžka), či běžky, když vylezu z hospody... Velikost u Devoltu někdo psal brát o číslo menší. Dále otázka jednovrstvé vs dvouvrstvé? Předem díky za rady, kritiku nadávky..
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Re: jaké Merino?

Příspěvekod bery » pon zář 24, 2007 9:29

dvora píše:Možná otevřu už řešené. Ale chci si taky udělat radost z Merina a nevim jaké. Čili tímto žádám o radu. Použití chůze (Sněžka), či běžky, když vylezu z hospody... Velikost u Devoltu někdo psal brát o číslo menší. Dále otázka jednovrstvé vs dvouvrstvé? Předem díky za rady, kritiku nadávky..


Nejvíce univerzální je jednovrstvé (Multisport). Ohledně velikostí je to asi tak, že jsou sice posunuté, ale jen proti číslování SENSORu, nebo CANARDu - nebo je taky možné, že je posunutý SENSOR s CANARDEM :-). Takže pokud znáš svoji velikost u Sensora, nebo Canard, tak u DEVOLDA vem o jedno nižší. Pokud budeš potřebovat radu, tak mi napiš na mail (v profilu)
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

Re: jaké Merino?

Příspěvekod zbuddy » pon zář 24, 2007 9:36

dvora píše:Možná otevřu už řešené. Ale chci si taky udělat radost z Merina a nevim jaké. Čili tímto žádám o radu. Použití chůze (Sněžka), či běžky, když vylezu z hospody... Velikost u Devoltu někdo psal brát o číslo menší. Dále otázka jednovrstvé vs dvouvrstvé? Předem díky za rady, kritiku nadávky..


Dej funkci hledat a najdeš hafo vláken a příspěvků :twisted: :twisted:
Co se týče velikosti Devoldu, triko DR mám XL, KR L. Jsou rozdíly i ve velikostech mezi jednotlivými modely jedné značky, takže se poraď s Berym evt. ho nech změřit to, co chceš u něj koupit.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jaké Merino?

Příspěvekod Schnappi » pon zář 24, 2007 9:46

bery píše:...pokud znáš svoji velikost u Sensora, nebo Canard, tak u DEVOLDA vem o jedno nižší.

:shock: Většinu triček, bund a mikin mám XL; u Sensora z nějakého podivného důvodu L a kdybych uvažoval o merinu, tak se dostanu na M? To už bych si připadal jako trpaslíček :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: jaké Merino?

Příspěvekod zbuddy » pon zář 24, 2007 9:58

Schnappi píše:
bery píše:...pokud znáš svoji velikost u Sensora, nebo Canard, tak u DEVOLDA vem o jedno nižší.

:shock: Většinu triček, bund a mikin mám XL; u Sensora z nějakého podivného důvodu L a kdybych uvažoval o merinu, tak se dostanu na M? To už bych si připadal jako trpaslíček :)


Ten Schnappi je nějakej divnej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jaké Merino?

Příspěvekod bery » pon zář 24, 2007 10:03

Schnappi píše:
bery píše:...pokud znáš svoji velikost u Sensora, nebo Canard, tak u DEVOLDA vem o jedno nižší.

:shock: Většinu triček, bund a mikin mám XL; u Sensora z nějakého podivného důvodu L a kdybych uvažoval o merinu, tak se dostanu na M? To už bych si připadal jako trpaslíček :)


Pravděpodobně jo, jedná se funkční prádlo, takže by mělo být na těle. Já mám třeba normálně L (i u DEVOLDA), u Sensora a Canardu - XL, Driza bone - M; záleží na výrobci, střihu a hlavně osobních rozměrech - do výšky i do šířky:-)
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

Re: jaké Merino?

Příspěvekod Schnappi » pon zář 24, 2007 10:14

bery píše:záleží na výrobci, střihu a hlavně osobních rozměrech - do výšky i do šířky:-)

No to je právě ten problém - nevyvážený poměr výšky a šířky :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: jaké Merino?

Příspěvekod dvora » pon zář 24, 2007 11:10

Pravděpodobně jo, jedná se funkční prádlo, takže by mělo být na těle. Já mám třeba normálně L (i u DEVOLDA), u Sensora a Canardu - XL, Driza bone - M; záleží na výrobci, střihu a hlavně osobních rozměrech - do výšky i do šířky:-)[/quote]

Postupně získávám as(i)metrickou postavu, tak bych se většího nebál. Je jen otázka času, kdy mě bude akorat. A je lépe zvolit 2-vrstvý, nebo 1-v. s případným podkladem např Mono (Moira)?
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Re: jaké Merino?

Příspěvekod zbuddy » pon zář 24, 2007 11:47

bery píše:
dvora píše:Pravděpodobně jo, jedná se funkční prádlo, takže by mělo být na těle. Já mám třeba normálně L (i u DEVOLDA), u Sensora a Canardu - XL, Driza bone - M; záleží na výrobci, střihu a hlavně osobních rozměrech - do výšky i do šířky:-)


Postupně získávám as(i)metrickou postavu, tak bych se většího nebál. Je jen otázka času, kdy mě bude akorat. A je lépe zvolit 2-vrstvý, nebo 1-v. s případným podkladem např Mono (Moira)?


To je kokotina, ztrácíš tím hlavní výhodu merina, tj nezápachovost :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: jaké Merino?

Příspěvekod bery » pon zář 24, 2007 12:01

dvora píše:Pravděpodobně jo, jedná se funkční prádlo, takže by mělo být na těle. Já mám třeba normálně L (i u DEVOLDA), u Sensora a Canardu - XL, Driza bone - M; záleží na výrobci, střihu a hlavně osobních rozměrech - do výšky i do šířky:-)


Postupně získávám as(i)metrickou postavu, tak bych se většího nebál. Je jen otázka času, kdy mě bude akorat. A je lépe zvolit 2-vrstvý, nebo 1-v. s případným podkladem např Mono (Moira)?[/quote]

jj, přesně jak říká zbuddy - podklad z moiry je hovadina. Píše to sice nějakej tester na horydoly.cz, nebo na jiném foru, ted už nevím kde přesně, ale lepší je to s moirou nemíchat.

Do začátku bych radil ten 1-vrstvý multisport (je univerzální) - stejně si časem dokoupíš další :-)
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

Příspěvekod zbuddy » pon zář 24, 2007 12:04

Jo, kup si Multisport triko DR, KR, spodky a pro začátek máš vystaráno :P

Joj, keby tak dovozca mal scampolo :twisted: Ale já už mám dva nátělníky od IB :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod bery » pon zář 24, 2007 12:20

zbuddy píše:Jo, kup si Multisport triko DR, KR, spodky a pro začátek máš vystaráno :P

Joj, keby tak dovozca mal scampolo :twisted: Ale já už mám dva nátělníky od IB :mrgreen:


Scampola jsme přestali brát - nebyl o ně zájem. Každopádně pokud by zájem byl, tak je možné je zajistit (cca 1-2 týdny).
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

Příspěvekod dvora » pon zář 24, 2007 12:21

[quote="zbuddy"]Jo, kup si Multisport triko DR, KR, spodky a pro začátek máš vystaráno :P

No a hlavně vyluxováno v peněžence. Už tak rozhazuju prachy jak večerníček noviny. :( Svara ted kupoval toho MS KR, tak hodim dotaz na reference a pak bych kdyžtak koupil DR.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » pon zář 24, 2007 12:26

@bery: Mám krátký dotaz, na tvých stránkách je velikostní tabulka. Jsem z ní trošku jelen. Mužeš mi to trošku upřesnit? díky
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod bery » pon zář 24, 2007 12:45

ZbynekN píše:@bery: Mám krátký dotaz, na tvých stránkách je velikostní tabulka. Jsem z ní trošku jelen. Mužeš mi to trošku upřesnit? díky


Rád upřesním
První tabulka je pro dospělé a je v převod velikostí DEVOLDU na konfekční velikosti (myslím, že se tomu tak říká), někdo zná svoji velikost (jako S,M, L,.....) někdo jako číslo.

Druhá tabulka je pro děti (ta v cm)

Pokud by to nebylo k pochopení, tak budu rád za zprávu. Pokud bude potřeba, tak rád odpovím další otázky.
dělám to rád...
bery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 8, 2007 13:54

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení