Merino vs. Merino

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 12:29

@martins-moc hezké. Cena?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod martins » pon čer 16, 2008 13:25

Petras píše:@martins-moc hezké. Cena?

Koupeno z USA přes ebay... kabát 150$ + 40$ poštovné, takže cca 3000 Kč, což je 1/2 standardní HUDY ceny ;-)
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Blaf » pon čer 16, 2008 14:27

dobry kauf!!! hale pisni az ho poradne ponosis jaky je :wink:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedik » pon srp 4, 2008 19:30

Mel jsem ted moznost testovat jak Devold tak Icebreaker a rad bych se podelil o sve zkusenosti. IB uz mam nejaky ten patek a uz toho se mnou prosel dost. Devold jsem mel ted na sobe na kole v desti i za hezkeho pocasi radove 10 dni (ve vedru sel pochopitelne dolu).

Testovani pribihalo ted, cili v lete a nehodnotim tak tepelny komfort, kdyz je kosa, ale obecne vlastnosti. Na rozdil KR vuci DR nehledte, ten DR jsem mel vytazeny nad lokty.

Panove na holeni: Icebreaker Superfine 190 KR (190g/m2) vs Devold Multisport polorolak DR (185 g/m2).

Zelene je znacen ten, jenz subjektivne vyhral. Cerveny prohrava a sedy je remiz.

Odvod potu:
Icebreaker x Devold

Zmolkovani:
Icebreaker x Devold

Schnuti:
Icebreaker x Devold

Kvalita siti:
Icebreaker x Devold
(Proste uz po 5 dnech, co jsem ho mel na sobe se zacal Devold parat u pasu a na rukavu :? Nic tragickeho, zasije se, ale cloveka za ty penize uz neco ceka)

Zasmradnuti:
Icebreaker x Devold
(Devold jsem po peti dnech celodenniho noseni precvachl pro sichr ve vode ackoli jeste nesmrdel (i kdyz poznejte v terenu, co smrdi :mrgreen:), Icebreaker uz citim oveckama +- po tretim aktivnim pouziti)

Protahnuti:
Icebreaker x Devold
(O neco se protahnou oba, myslim, ze u IB jsem videl psano 5%, coz asi tak nejak sedi, rozhodne to neni po nekolika prvnich pouzitich tak uple jako pri prvnim obleknuti)

Cena:
Icebreaker x Devold
(v zakladu stoji tedy +- stejne, ale Devold je DR)

Z vysledku je videt, ze Devold u me vyhrava. Presto vsak IB nezavrhuji, rozdily nejsou radove rozdilne a kdybych mel moznost levne IB koupit, hned ho beru znovu.

Snad to nekomu pomuze :((
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2008 20:00

jedik píše:Icebreaker uz citim oveckama +- po tretim aktivnim

On po case prestane. Zezacatku je po namoceni citit oveckama celkem dost, po roce uz vubec. Peru to kazdy tyden, jelikoz v IB trickach chodim do prace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod jedik » pon srp 4, 2008 20:08

_mike_ píše:
jedik píše:Icebreaker uz citim oveckama +- po tretim aktivnim

On po case prestane. Zezacatku je po namoceni citit oveckama celkem dost, po roce uz vubec. Peru to kazdy tyden, jelikoz v IB trickach chodim do prace.

No pres rok uz ho mam a i do prace jsem se v nem mnoho nachodil, ale stale to stejne.

Je to samozrejme subjektivni pocit, kazdy se jak znamo potime jinak, mame jinak agresivni pot, coz muze hrat roli.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » pon srp 4, 2008 21:14

U mě tedy na celé čáře vyhrává IBčko. Vlastně od něj ještě dosud nic nenosím. Devolda (byť s KR, natož Across Canada s DR) už příště nechci. Viz můj příspěvek na podobné téma. Kdybych někde objevila nějaké pěkné IB, samo, že bez tunících nátěrů, malůvek, (stejně brzo se oprýskávajících) barev- jen funkční, přitom jednoduché a slušivé- ráda si doplním výbavičku o kus s KR a DR :) . Jenže na mě má moc dlouhé rukávy např., a to i ty KR :| .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod šíp » pon srp 4, 2008 21:20

Across Canada DR mám a jsem spokojena. manžílek není. nějak se mi nechce prohledávat OF - napiš sem svůj názor :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » pon srp 4, 2008 21:31

Nějak se mi nechce to sem všechno psát znovu :mrgreen: . Prostě to triko i tím, že je složeno i z uměliny, dost žmolkuje a za ty chechtáky mne až tak nenadchlo. Toť vsjo, to s krátkým rukávcem se páře a fest, nejen ve švech. Nemyslím že je jen to tou dětskou velikostí 8) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod šíp » pon srp 4, 2008 21:35

no,já DR Across nosila celou zimu a rozhodně jsem je neštřila. a nejeví známky opotřebení.naopak ten matroš outlast mě nadchnul
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon srp 4, 2008 22:16

trochu žmolkovatí, trochu kouše, trochu smrdí :wink: .
hodnotím za 2-. bohužel nemám srovnání.
kupovat další kusy ? za ty ceny? mám sensor thermo a sakra to mám rád.
hlavně to mám na lyže jako jedinou vrstvu pod budnu.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2008 22:40

Podle mne ma merrino jine optimalni pouziti, nez umelina. Kdyz ho clovek pouzije misto ni, tak bude samozrejme zklamany, protoze trochu zmolkovati, trochu kouse a trochu smrdi ;-)

Vsechno z toho mi vadi a presto merrino pouzivam:

- do zamestnani (sedaveho) a do mesta. IB 140 a 190, celorocne s vyjimkou aktualnich veder (viz nez 30 C), kdy uz je i 140 moc. Jako nahradu bavlny. Na rozdil od ni nesmrdi, nelepi se, kdyz se clovek trochu zpoti a hlavne, nemusi se zehlit ;-) Celkove je mnohem prijemnejsi.

- na cestovani. Do vlaku, do autobusu, do letadla, na spani. Je lehke a nesmrdi a clovek v tom ani na zpatecni ceste nevypada jako bezdomovec.

- jako druhou (!) vrstvu mezi umelinu a bundu. Oblekam v okamziku, kdy mam na sobe propocene triko (Polartec Power Dry), na nem Pertex nebo Paclite a zacina mi byt zima. Je neuveritelne, co dokaze jedno velmi tenke triko s dlouhym rukavem (tenci nez 140 IB, znacku ted nevim). V extremnim pripade, kdy jsem s oblekanim vahal moc dlouho, zmenu mezi totalnim diskomfortem a komfortem. Vysvetluju si to tim, ze vlna nasaje pot z prvni vrstvy a ten se odparuje pres bundu.

- jako treti vrstvu. Kdyz je hodne zima (pod nulou) a moc se nehybu, natahnu IB 230 misto svetru na jiz zminene dve. Je to trochu jako brneni, ale lepsi, nez zima.

Na co se nehodi:

- jako prvni vrstva, kdyz se clovek poti (kouse, smrdi, nestiha odvadet). Dobra umelina je lepsi.

- jako horni vrstva pod batoh (zmolkovati).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zbuddy » úte srp 5, 2008 9:38

Díky Jedikovi ze výborné srovnání. _mike_ovi za názory. Je toho moc, na co bych rád reagoval.

Krátce:
- ukažte mi umělinu, co nežmolkovatí
- kousání, nekousání vlny záleží na mnoha okolnostech
- někdy mám nepříjemné pocity i pod normální košilí (nervozita, zpocení, kožní problémy)
- z PES a PAD trenek mne při sezení pálí prdel (Craft, civilní trenky). Ze Senzoru (nevímjaksejmenuje - síťovaného) skoro ani ne...A někdy i jiné nepříjemné pocity. Z trenek IB 150 a 200 nic...A některé noname trenky také nic moc....
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » úte srp 5, 2008 13:26

Tak pridam aj ja svoj nazor, ktory viac menej suhlasi s Mike-ovym. Merino je super vsade tam, kde velmi nezalezi na tom, ako rychlo vyschnes. Ak na tom zalezi, tak je umelina proste lepsia. Pri zimnej turistike je proste merino dobre naozaj len ako druha a dalsie vrstvy. Ked ho mam na sebe ako prvu vrstvu tak mi je zima okamzite ako zastanem. A to pekne dlho, kedze cez zimu merino prakticky nevychne. Toz tak.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod dvora » úte srp 5, 2008 13:56

Rujir píše:Pri zimnej turistike je proste merino dobre naozaj len ako druha a dalsie vrstvy. Ked ho mam na sebe ako prvu vrstvu tak mi je zima okamzite ako zastanem. A to pekne dlho, kedze cez zimu merino prakticky nevychne. Toz tak.


Mám podobné zkušenosti. Zimní běžky, trochu svižněji a Devold MS DR.Je to hned propocený a že by to bylo příjemny na holém těle to zrovna ne, ani to nehřeje. Dávam pod to muj letity tenky klimatex a je to o hodně lepší.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod mike » úte srp 5, 2008 18:13

Videl jsem dokonce nekde triko, ktere melo zespoda PES a shora merrino.

zbuddy píše:- ukažte mi umělinu, co nežmolkovatí

Mam dve pres 10 let stara trika z tehdy jeste Alpinusu. Polartec Power Dry. V horach nic jineho nenosim (leda kdyz je hodne zima, tak mam jedno taky z PPD s dlouhym rukavem od Haglofs). Porad jsou skvele a mirne opotrebeni je videt jen na plochych svech, ktere prochazeji pod popruhy batohu. Mozna lehce zmolkovati, ale ja to nepoznam. Desim se toho, az jednou opravdu odejdou. Ze ja blbec jich tenkrat nekoupil vic...

Taky mam tri roky stare triko IB 190. Fajn, ale uz ma prodreny limec. Na jedne 140 jsem mel par hodin batoh a stopy od popruhu (zmolky) jsou na nem dodnes videt. Z hlediska mechanicke odolnosti se to proste neda porovnavat.

zbuddy píše:- kousání, nekousání vlny záleží na mnoha okolnostech

Hlavne na tom, jak je mokra ;-)

zbuddy píše:- někdy mám nepříjemné pocity i pod normální košilí (nervozita, zpocení, kožní problémy)

Kdo nema, ale tady porovnavame merrino a umelinou, kdyz se clovek poti.

zbuddy píše:- z PES a PAD trenek mne při sezení pálí prdel (Craft, civilní trenky). Ze Senzoru (nevímjaksejmenuje - síťovaného) skoro ani ne...A někdy i jiné nepříjemné pocity. Z trenek IB 150 a 200 nic...A některé noname trenky také nic moc....

V tomhle jsem konzervativni a trenky z umeliny nepouzivam. Normalni tenke bavlnene a ano, jsou nekdy uplne promocene. Netusil jsem, ze se delaji i z merrina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod ONDRA » pát srp 8, 2008 20:56

Moje postrehy k tomu testu.

Z pohledu kvality siti JEDNOZNACNE vede IB. Z toho duvodu uz devold nechci.

Co se tyka zmolkovateni tak tam vede devold. IB se zacal zmolkovat po par pouziti pod lehkym batohem. ale zadna tragedie.

Odvod potu lepe zvlada asi devold, ale to je asi dano krapet nizsi gramazi. Zase v chladnejsim pocasi se v IB citim mnohem lip.

S ostatnimi body souhlasim:) mozna jen, ze devold je vytahava vice.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Anndy » sob srp 9, 2008 9:55

Co sa tyka kvality sitia, tak mam podobne skusenosti s Devoldom Multisport kratky rukav: paranie v oblasti rukavov a v pase. Clovek by cakal aj kvalitnejsie sitie za tie peniaze...

Na druhej strane ho nesetrim a pouzivam ho tak na bike ako aj na turistiku, kde ho mam cely den na sebe.
Smrad je rozhodne mensi ako trickach z umeliny ktore mam (Polartec Power Dry, Craft Pro Cool). Okrem toho po namoceni v studenej vode a vyvetrani ho na rozdiel od umeliny nemusim tak casto prat.

Zaver pre mna> siel by som donho znova, hlavna vyhoda je pre mna aj subjektivne prijemnejsi pocit nosenia ako veci z umelych vlakien.
Anndy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 6, 2006 9:25
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod ONDRA » sob srp 9, 2008 10:17

Anndy píše:Co sa tyka kvality sitia, tak mam podobne skusenosti s Devoldom Multisport kratky rukav: paranie v oblasti rukavov a v pase. Clovek by cakal aj kvalitnejsie sitie za tie peniaze...

Na druhej strane ho nesetrim a pouzivam ho tak na bike ako aj na turistiku, kde ho mam cely den na sebe.


jenze me se ten devold multisport DR zacal parat po dvou dnech. reklamace, dostal jsem novy (za mesic) a novy udelal to same po cca tydnu :twisted: znova reklamace, vraceni penez a nakup IB:)
Je pravda, ze mam i tentyz s kratkym rukavem a ten slouzi uz 1,5 roku k plne spokojenosti, ale riskovat uz nebudu.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod pedro77 » sob srp 9, 2008 21:30

Je velmi zaujimave pozorovat prispevky k merinu. Tolko protichodnych informacii som snad nenasiel u nicoho ineho. Kedze uz nejaky ten rok zvazujem kupu tricka z merina, stale sledujem fora a pod. a zo zaciatku bol kazdy merinom nadchnuty ze ake je to super a ako hlavnu vyhodu uvadzali ze hreje aj ked je mokre, teraz sa dozvedam ze nehreje, no co si mam z toho vybrat ? Dalej, ze je prijemne na telo a potom zase sa dozvedam ze kuse. Nechce sa mi moc vyhadzovat peniaze za macku vo vreci, ale raz som neodolal a kupil som si sensor sportwool no moc nadseny tym nie som, ale tazko zavrhovat koli tomu merino, ked je tam ho ani nie 30%. tak ja by som vas chcel poprosit zhrnut nejake tie vlastnosti tricka z merina ako a kedy je vhodne ho nosit
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

Příspěvekod mike » sob srp 9, 2008 21:53

Myslim, ze jednoznacneho vysledku se nedoberes, jelikoz jde o velmi subjektivni a relativni veci. Nekoho stejne tricko kouse i suche, nekoho mokre a nekoho vubec. Ve srovnani s bavlnou, ktera studi, hreje i mokre. Ve srovnani s dobrou umelinou tezko rict, protoze mozna vic hreje, ale dyl schne. Ale zase temer nesmrdi potem. Muze ovsem smrdet ovcema. Atd.

Shrnuti, kdy je podle meho nazoru vhodne ho nosit, jsem napsal kus vys (srpen 4, 2008 22:40). Nekdo souhlasi, nekdo ne. Nejlip udelas, kdyz si jedno koupis a uvidis sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Rujir » ned srp 10, 2008 11:04

_mike_ píše:Myslim, ze jednoznacneho vysledku se nedoberes, jelikoz jde o velmi subjektivni a relativni veci. Nekoho stejne tricko kouse i suche, nekoho mokre a nekoho vubec. Ve srovnani s bavlnou, ktera studi, hreje i mokre. Ve srovnani s dobrou umelinou tezko rict, protoze mozna vic hreje, ale dyl schne. Ale zase temer nesmrdi potem. Muze ovsem smrdet ovcema. Atd.


Mikovi sa podarilo zhrnut vsetky fakty, ktore su neodskriepitelne, takze velmi niet co dodat. Snad len, ze kym naozaj merino nekupis, tak nezistis, ci ti vyhovuje, alebo nie. Napr. take skrabanie vlny je absolutne subjektivna zalezitost.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pedro77 » pát zář 26, 2008 23:29

Rujir píše:
_mike_ píše:Myslim, ze jednoznacneho vysledku se nedoberes, jelikoz jde o velmi subjektivni a relativni veci. Nekoho stejne tricko kouse i suche, nekoho mokre a nekoho vubec. Ve srovnani s bavlnou, ktera studi, hreje i mokre. Ve srovnani s dobrou umelinou tezko rict, protoze mozna vic hreje, ale dyl schne. Ale zase temer nesmrdi potem. Muze ovsem smrdet ovcema. Atd.


Mikovi sa podarilo zhrnut vsetky fakty, ktore su neodskriepitelne, takze velmi niet co dodat. Snad len, ze kym naozaj merino nekupis, tak nezistis, ci ti vyhovuje, alebo nie. Napr. take skrabanie vlny je absolutne subjektivna zalezitost.


No tak som si dal povedat a merino som si kupil a konkretne trekmates merino active (100% ultra fine merino) a teraz zhrniem moje poznatky

1. skvela termoregulacia, bol som prekvapeny, ze aj vlna moze fungovat a da sa pouzit nielen do zimy. v podstate ako sa hovori,vlna v zime hreje, v teple chladi,mozem len potvrdit.

2. prijemna na telo, ..je citit ze to neni umelina, ale aj ked som vyberal co najjemnesie na dotyk, predsa len kuse, niekedy mi to vadi, niekedy nie

3. hreje aj ked je mokre.., to je blbost, vsetko co je mokre, chladi.

4. nesmrdi, po zlych skusenostiach so sensor smartwool ktore zasmradlo pomerne skoro a este dokonca neprijemnym puchom, 100% merino je na tom ovela lepsie a naozaj pohlcuje pach, aj ked tiez ma svoje limity, moje triko je tenke, mozno hrubsie by vydrzalo este viac

5.pri prani smrdi za ovcami, jo, ale to zmizne..
pedro77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon kvě 19, 2008 2:02

Příspěvekod mike » pát zář 26, 2008 23:36

pedro77 píše:3. hreje aj ked je mokre.., to je blbost, vsetko co je mokre, chladi.

Tady zalezi na sile. Tluste vlnene ponozky opravdu hreji i mokre. Tlusty vlneny svetr taky. Tenke triko moc ne, ale v porovnani s bavlnou je to o dost lepsi.

pedro77 píše:5.pri prani smrdi za ovcami, jo, ale to zmizne..

Optimisto :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zbuddy » sob zář 27, 2008 6:25

_mike_ píše:
pedro77 píše:3. hreje aj ked je mokre.., to je blbost, vsetko co je mokre, chladi.

Tady zalezi na sile. Tluste vlnene ponozky opravdu hreji i mokre. Tlusty vlneny svetr taky. Tenke triko moc ne, ale v porovnani s bavlnou je to o dost lepsi.
pedro77 píše:5.pri prani smrdi za ovcami, jo, ale to zmizne..

Optimisto :mrgreen:


ad 1) nehřeje (hřeje zdroj tepla), prostě nestudí, ale nesmí fouknout vítr, tj. musíš mít na něm neprofuk vrstvu
ad 2) smrdí
- jak který typ, značka
- mnohokrát prané méně
- myslím, že záleží na tom, jak věšíš, zda a kolik ždímáš, kde sušíš a zda fouká větřík :ú
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod mike » sob zář 27, 2008 6:54

zbuddy píše:ad 1) nehřeje (hřeje zdroj tepla), prostě nestudí, ale nesmí fouknout vítr, tj. musíš mít na něm neprofuk vrstvu

No jasne, zdroj tepla jses ty :) Kdyz je svetr dost silny, tak neni potreba ani ta dalsi vrstva. Jako dite jsem mel na lyzovani svetr, ktery byl jako brneni a taky skoro tak vazil ;-)

zbuddy píše:ad 2) smrdí
- jak který typ, značka
- mnohokrát prané méně
- myslím, že záleží na tom, jak věšíš, zda a kolik ždímáš, kde sušíš a zda fouká větřík :ú

Jo. Posledne jsem zapomel mnohokrat prane vlnene ponozky v pracce pres noc a druhy den smrdelo vsechno, co tam bylo. Jako ovce, ale chcipla :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zbuddy » sob zář 27, 2008 6:58

_mike_ píše:Jo. Posledne jsem zapomel mnohokrat prane vlnene ponozky v pracce pres noc a druhy den smrdelo vsechno, co tam bylo. Jako ovce, ale chcipla :?

Zasmrádnutí pomalu schnoucího nebo zapomenutého prádla brání aviváž. Což ale nesmíš použít u funkčního prádla...

Mám od mámy - koupila někde (asi direct marketing) kanystřík s lanolinem na vlnu - ještě jsem moc nepoužil, musím se polepšit :oops:

Trochu OT: čistili jste někdy pračku? je na to sice pár přípravků, ale poprvé jsem to dělal pomocí žabky a to byste nevěřili, jaké šlemy z té pračky jdou... :toimonster:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod mike » sob zář 27, 2008 7:04

zbuddy píše:Trochu OT: čistili jste někdy pračku? je na to sice pár přípravků, ale poprvé jsem to dělal pomocí žabky a to byste nevěřili, jaké šlemy z té pračky jdou... :toimonster:

Ne, to radeji koupim novou pracku ;-) Tahle uz stejne ma tak 12 let a dodelava. Pri cisteni by se urcite rozpadla. Ale mas pravdu, jak se tam neco necha vic nez den, tak uz je citit. Ta vlna byla ale neprekonatelna. Aspon doufam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zbuddy » ned zář 28, 2008 20:54

_mike_ píše:Ne, to radeji koupim novou pracku ;-) Tahle uz stejne ma tak 12 let a dodelava. Pri cisteni by se urcite rozpadla.

Já mysleš čištěním to, že do pračky dáš určité množství prášku Žabka, nechaš projít cyklem s vyvařováním a fertig. Také jsem to dělal s krystalickým louhem sodným zalitým vařící vodou...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod ZbynekN » ned zář 28, 2008 21:11

Ovčí vlna smrdí vážně šíleně. I po dobrém zpracování je to specifický smrad.

@zbuddy: Kolik si nasypal louhu do pračky? Jen ze zvědavosti * . Jinak jsem koukal na bezpečnostní list k žabce a ta je taky silně alkalická. Jen má jiné složení než louh
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení