Merino vs. Merino

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Merino vs. Merino

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 18:06

Protože jsem z toho všeho oblečení zmatenej moc, řeknite, co si myslíte o:

HyperSuperMerino Devold versus Normal Merino?

Když je to ze 100% Merina, tak je rozdíl jen ve firmě, která to šije, ne?

A ještě jedna otázka. Jaký smysl či nesmysl má slátanina 70% Merino a 30% Hedvábí. To je ohledně potu spíš naprd, nebo ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » stř srp 29, 2007 18:31

:shock: 4stovky za to triko :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 18:34

chonga píše::shock: 4stovky za to triko :((


Nebo taky 1600 za HyperSuper :roll:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » stř srp 29, 2007 18:43

néné spíš mne to překvapilo, jako, že je to málo

:mrgreen: :mrgreen: ´jsem myslel, že máš krátký vlasy :lol: :lol:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod conny » stř srp 29, 2007 19:03

ja si myslime, ze porovnavas neporovnatelne.
pri merine je dost dolezita gramaz - a tie tricka z vltavy vyzeraju strasne handricky - vsak to je skoro priesvitne.

co od toho primarne chces? aby to hrialo alebo ako?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:04

chonga píše:néné spíš mne to překvapilo, jako, že je to málo


Aha :D

chonga píše: :mrgreen: :mrgreen: ´jsem myslel, že máš krátký vlasy :lol: :lol:


E :(( ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:07

conny píše:ja si myslime, ze porovnavas neporovnatelne.


Dyk říkám, že tomu absolutně nerozumím.

conny píše:pri merine je dost dolezita gramaz - a tie tricka z vltavy vyzeraju strasne handricky - vsak to je skoro priesvitne.


To sice je, ale je to docela pevný, junior to má (sem říkal, že mu to závidím). Myslím, jako třeba první odvodňovací vrstva by to šlo, ne?


conny píše:co od toho primarne chces? aby to hrialo alebo ako?


Já nevím, na co by to šlo primárně použít? Na léto asi v poho, co 1vrstva v zimě???
Naposledy upravil pripluv dne stř srp 29, 2007 19:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » stř srp 29, 2007 19:12

Přípluv píše:E :(( ?


ten model na vltavě......
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:19

To teda vypadám líp :twisted: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » stř srp 29, 2007 19:32

Přípluv píše:To teda vypadám líp :twisted: ...
nj, nas starej skromnej pripluv :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:34

Radši se někdo vyjádřete k tomu hedvábí v tom merinu ... každej druhej tu na to má vejšku a nic...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř srp 29, 2007 19:35

Přípluv píše:Radši se někdo vyjádřete k tomu hedvábí v tom merinu ... každej druhej tu na to má vejšku a nic...


To by se měl vyjádřit nějaký veterinář- hedvábí je z motýla a merino z ovce,ne? :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:37

K tomu máš nejblíž ty se Šípem :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř srp 29, 2007 19:37

Přípluv píše:K tomu máš nejblíž ty se Šípem :wink:


To je pravda, ako vravievali Lasica a Satinský: "daktorý človek, hotové hovädo"
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » stř srp 29, 2007 19:38

Přípluv píše:K tomu máš nejblíž ty se Šípem :wink:

bez sipkou, tak se urazim, nazyvat ji ovci...

ale to, ze nazyvas tusa motylem, je dalsi indicie.. :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 19:42

Doprdelehimlhergotsemmyslelveterinarekuafixtrimrtvipsi!
A vůbec, růžovýho Raptora vyfasoval Sheriff, já chtěl RED!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 8:30

prvy rozdiel je ze tie lacnejsie tricka maju obycajny strih a ziadne ploche svy takze ked si to das pod ruksak, bude ta to asi tlacit na pleciach.
druhy rozdiel moze byt v sposobe tkania latky - ak je to utkane dobre tak merino nesvrbi, ak zle tak svrbi.
treti rozdiel je asi hrubka latky - jednak kvoli hrejivosti, dvak ze cim hrubsie merino tym dlhsie odolava pachom (vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den). fakt to nevyzera prilis hrube.
stvrty rozdiel je ze neplatis za reklamu a kupujes priamo od vyrobcu :wink:
a viac ma nenapada :ú
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zbuddy » čtv srp 30, 2007 9:07

tina píše:prvy rozdiel je ze tie lacnejsie tricka maju obycajny strih a ziadne ploche svy takze ked si to das pod ruksak, bude ta to asi tlacit na pleciach.
druhy rozdiel moze byt v sposobe tkania latky - ak je to utkane dobre tak merino nesvrbi, ak zle tak svrbi.
treti rozdiel je asi hrubka latky - jednak kvoli hrejivosti, dvak ze cim hrubsie merino tym dlhsie odolava pachom (vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den). fakt to nevyzera prilis hrube.
stvrty rozdiel je ze neplatis za reklamu a kupujes priamo od vyrobcu :wink:
a viac ma nenapada :ú


Smradlavost merina - nesouhlasím, Tvůj manžel je nějaký extrém, viz debata o smradlavosti nohou. Dále bych upřesnil, řekl mi to jeden prodejce Hudy v Havlíčkově, že ta řada Skin 200 je jemnější k pokožce než řada 190. Já trika peru, protože na nich mám výkvěty soli po mých zájezdech inline, ostatní podle potřeby nebo naplněnosti pračky.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » čtv srp 30, 2007 9:15

zbuddy píše:
tina píše:(vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den).ú


Smradlavost merina - nesouhlasím, Tvůj manžel je nějaký extrém, viz debata o smradlavosti nohou. Dále bych upřesnil, řekl mi to jeden prodejce Hudy v Havlíčkově, že ta řada Skin 200 je jemnější k pokožce než řada 190. Já trika peru, protože na nich mám výkvěty soli po mých zájezdech inline, ostatní podle potřeby nebo naplněnosti pračky.


Přesně tak Potím se jako blázen, syntetické věci mi smrdí po 1 dnu/někdy i dřív :twisted: / ale merino je po vyvětrání úplně v pohodě. Ráno prakticky oblékám "čistou" mikinu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 9:23

zbuddy píše:
tina píše:prvy rozdiel je ze tie lacnejsie tricka maju obycajny strih a ziadne ploche svy takze ked si to das pod ruksak, bude ta to asi tlacit na pleciach.
druhy rozdiel moze byt v sposobe tkania latky - ak je to utkane dobre tak merino nesvrbi, ak zle tak svrbi.
treti rozdiel je asi hrubka latky - jednak kvoli hrejivosti, dvak ze cim hrubsie merino tym dlhsie odolava pachom (vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den). fakt to nevyzera prilis hrube.
stvrty rozdiel je ze neplatis za reklamu a kupujes priamo od vyrobcu :wink:
a viac ma nenapada :ú


Smradlavost merina - nesouhlasím, Tvůj manžel je nějaký extrém, viz debata o smradlavosti nohou. Dále bych upřesnil, řekl mi to jeden prodejce Hudy v Havlíčkově, že ta řada Skin 200 je jemnější k pokožce než řada 190. Já trika peru, protože na nich mám výkvěty soli po mých zájezdech inline, ostatní podle potřeby nebo naplněnosti pračky.


no neviem. boli sme pred nedavnom tyzden na chate pod rysmi, neda sa tam umyvat. po tyzdni tam manzel zdaleka nesmrdel najviac ;) dokonca cestou naspat s nami dalsich 6 ludi vydrzalo 5h v kupe a nikto nekrutil nosom (to uz mal na sebe ciste tricko samozrejme). inac boli tam este aj ini lezci a dvaja mali tiez merino - od devoldu. po 3 dnoch tricka prali lebo uz sa im pritom zle spalo, tak to smrdelo (veci sa tam vesaju rovno nad hlavy takze ked to smrdi tak spis v narkoze). ono to po vyveseni vysmradne, ale ako si to clovek oblecie a zohreje sa to na prevadzkovu teplotu, tak to pachne kazdy den viac a viac. inac mam uz aj vlastne, takze otestujem a uvidim.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 9:30

tuso píše:
zbuddy píše:
tina píše:(vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den).ú


Smradlavost merina - nesouhlasím, Tvůj manžel je nějaký extrém, viz debata o smradlavosti nohou. Dále bych upřesnil, řekl mi to jeden prodejce Hudy v Havlíčkově, že ta řada Skin 200 je jemnější k pokožce než řada 190. Já trika peru, protože na nich mám výkvěty soli po mých zájezdech inline, ostatní podle potřeby nebo naplněnosti pračky.


Přesně tak Potím se jako blázen, syntetické věci mi smrdí po 1 dnu/někdy i dřív :twisted: / ale merino je po vyvětrání úplně v pohodě. Ráno prakticky oblékám "čistou" mikinu.


mikina to je jasne - ja napr. mikinu (bavlnenu od cinanov) co nosim od jesene do jari periem za tento cas 1-2x ked sa zaspini, viac netreba (to iste manzelova). mikina sa neprepoti lebo vacsinu potu vstrebu spodnejsie vrstvy. hovorim o tricku ktore sa pouziva ako jedina vrstva, takze v tomto podla mna porovnavas neporovnatelne.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zbuddy » čtv srp 30, 2007 9:38

Já teď jezdil 4 dny v jednom tílku Superfine 190 4 dny na inline kolem Rýna a Bodamu (najeto kolem 200 km). Teplo celkem bolo, hlavně ke konci. Výkvěty možná během 2. dne, na popruzích nového batohu Vaude taky. Samozřejmě, že jsem se večer sprchoval a vzal noční triko DR Devold. Tílko jebnul někam do stanu, ve kterém rozhodně sucho nebylo díky mokrým hadrům, rose ap. Navíc mi 3. noc vytekla do stanu voda z hydrovaku díky tomu, že jsem ležel na náhubku a tílko jsem pak oblékal ráno mokré :twisted: :mrgreen: Prostě tvrdím, že smrdí člověk a ne merino. Dokazuje to zkušenost tusa i moje, myslím si, že jsou dost průkazné. Předpokládám, že pereš ve Woolite ap. A Tvůj manžel je asi opravdu anomální :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » čtv srp 30, 2007 9:42

tina píše:
tuso píše:
zbuddy píše:
tina píše:(vlastna, teda manzelova, skusenost je ze uz relativne hrube merino 200g/m2 po 2-3 dnoch prepotenia neznesitelne smrdi, tensie by som povedala ze vydrzi mozno den).ú


Smradlavost merina - nesouhlasím, Tvůj manžel je nějaký extrém, viz debata o smradlavosti nohou. Dále bych upřesnil, řekl mi to jeden prodejce Hudy v Havlíčkově, že ta řada Skin 200 je jemnější k pokožce než řada 190. Já trika peru, protože na nich mám výkvěty soli po mých zájezdech inline, ostatní podle potřeby nebo naplněnosti pračky.


Přesně tak Potím se jako blázen, syntetické věci mi smrdí po 1 dnu/někdy i dřív :twisted: / ale merino je po vyvětrání úplně v pohodě. Ráno prakticky oblékám "čistou" mikinu.


mikina to je jasne - ja napr. mikinu (bavlnenu od cinanov) co nosim od jesene do jari periem za tento cas 1-2x ked sa zaspini, viac netreba (to iste manzelova). mikina sa neprepoti lebo vacsinu potu vstrebu spodnejsie vrstvy. hovorim o tricku ktore sa pouziva ako jedina vrstva, takze v tomto podla mna porovnavas neporovnatelne.



Asi som mal pripísať, že pod mikinu 10 mesiacov v roku nič iného nenosím. Normálně samozrejmě vrstvím oblečenie, ale pod merino nosím inú vrstvu len v mrazoch pod -15. Posledne v Alpách som všetku nepriazeň počasia vydržal v 200g merine a na to 3L GTX.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 9:50

ok, ohladne smradu sa asi aj tak nikdy nedohodneme - kazdemu smrdi nieco ine :wink: ked si manzel to tricko vyzlecie a ja si cuchnem ku tricku, tak zjavne nemozem citit manzela ale tricko. testovali sme to aj pri kazdodennom umyvani, tricko proste zosmradne. rozdiel v pouzivanych praskoch alebo tekutinach na pranie nebol nijaky. periem to teraz po kazdom pouziti, tak ako aj ine veci, a tym padom ma uz smrad netrapi. a naozaj tomu proti smradu staci cista studena voda, to sa musi nechat. ja stale tvrdim ze kto neciti smradlave tricko, ma zabite cuchove bunky vlastnym smradom ;)
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod conny » čtv srp 30, 2007 9:53

mna fascinuje jedina vec: kazda diskusia o uzitocnosti merina sa zvrhne na temu, ci ta vec smrdi alebo nesmrdi.

jednak je to zalezitost vysostne individualna a po druhe, keby to mala byt najvacsia vyhoda toho tricka, tak to je trosku mimo.

co sa smradu tyka v lete som nikdy nemala problem - nasli sme vecer cistejsi potok alebo pramen - tak som to tam tricko na par minut prskla a bolo oprate nesmradlave a do rana suche. na toto skutocne nepotrebujem merino, ktore stoji 3x tolko.

mate nejake ine vyhody letneho merina?

na zimu uzitocnost vlny nepopieram - to je ale nieco celkom ine ako letne tielka na ramienka.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tuso » čtv srp 30, 2007 9:56

tina píše:ok, ohladne smradu sa asi aj tak nikdy nedohodneme - kazdemu smrdi nieco ine :wink: ked si manzel to tricko vyzlecie a ja si cuchnem ku tricku, tak zjavne nemozem citit manzela ale tricko. testovali sme to aj pri kazdodennom umyvani, tricko proste zosmradne. rozdiel v pouzivanych praskoch alebo tekutinach na pranie nebol nijaky. periem to teraz po kazdom pouziti, tak ako aj ine veci, a tym padom ma uz smrad netrapi. a naozaj tomu proti smradu staci cista studena voda, to sa musi nechat. ja stale tvrdim ze kto neciti smradlave tricko, ma zabite cuchove bunky vlastnym smradom ;)


Tak moment. Ak to neperieš v prášku určenom na merino- tzn s obsahom lanolínu, tak máš doma obyč. vlnené veci, ktoré už s merinom nemajú nič spoločné.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 10:08

conny: na smradlavost mam jasny nazor, a tricko som si kupila aj tak. tiez sme na turach s manzelom nikdy nemali problem veci vecer vyprat a rano si oblect ciste, v podstate toto merino je jedine s ktorym sme to tak nerobili - jedine kvoli testovaniu. po zlych skusenostiach uz perieme aj to.
hlavny dovod preco som si kupila merino je, ze to hreje aj dost prepotene/premocene, a necitis kde to mas mokre a kde nie. dalsi dovod bol ze je to hrejivejsie nez ine materialy, takze ti staci tensia vrstva, a obcas aj o vrstvu menej, ale to uz nebolo tak podstatne. no a nemozem zabudnut ze som ho kupila za 800sk namiesto 1700 za kolko sa normalne predava, takze za cenu bezneho funkcneho tricka (ktore som aj tak potrebovala). nebyt takejto ceny tak nad tym ani neuvazujem, lebo material to podla mna nie je o tolko lepsi od beznych funkcnych triciek o kolko je drahsi.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tina » čtv srp 30, 2007 10:12

tuso píše:
Tak moment. Ak to neperieš v prášku určenom na merino- tzn s obsahom lanolínu, tak máš doma obyč. vlnené veci, ktoré už s merinom nemajú nič spoločné.


periem to tak ako mi povedali v obchode - vo veciach urcenych na vlnu. najprv sme mali nejaky specialny pripravok co si manzel kupil k tomu, ked sa minul tak woolite a este nieco ine, tiez na vlnu. o tom ze by sa mali pouzivat specialne veci na merino a nie iba obycajne na vlnu som nepocula, ani vyrobca na stranke nic take nespomina.
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuso » čtv srp 30, 2007 10:13

tina píše:
tuso píše:
Tak moment. Ak to neperieš v prášku určenom na merino- tzn s obsahom lanolínu, tak máš doma obyč. vlnené veci, ktoré už s merinom nemajú nič spoločné.


periem to tak ako mi povedali v obchode - vo veciach urcenych na vlnu. najprv sme mali nejaky specialny pripravok co si manzel kupil k tomu, ked sa minul tak woolite a este nieco ine, tiez na vlnu. o tom ze by sa mali pouzivat specialne veci na merino a nie iba obycajne na vlnu som nepocula, ani vyrobca na stranke nic take nespomina.


Myslím, že prášky určené na vlnu by mali stačiť. Ja som to pochopil tak, že to perieš napr. v Arieli.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vilík » čtv srp 30, 2007 10:15

tina píše:mikina to je jasne - ja napr. mikinu (bavlnenu od cinanov) co nosim od jesene do jari periem za tento cas 1-2x ked sa zaspini, viac netreba (to iste manzelova). mikina sa neprepoti lebo vacsinu potu vstrebu spodnejsie vrstvy. hovorim o tricku ktore sa pouziva ako jedina vrstva, takze v tomto podla mna porovnavas neporovnatelne.



No ja sem pres zimu nosil vlnenej svetr (jako horni vrstvu bo letos nebylo nic teplejsiho potreba) a pral se jednou kdyz me nahodilo nejaky auto... A to sem ho ve skole pouzival i jako polstarek a vubec nezasmradl... Teda byl trosku citit, kdyz sem byl v hospode... :wink: Ale to uz je OT...

Jinak treba triko, co sije Jitex pro armadu zacne smrdet az tak treti den (pod vodackou bundou druhej) a neni problem ho vyprat a vysusit behem noci...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Oblečení