Turistické kalhoty - univerzální

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Turistické kalhoty - univerzální

Příspěvekod kefish » pon srp 27, 2007 10:58

Zdravim vsechny,
potreboval bych pomoct s vyberem turistickych kalhot. Predstavoval bych si, ze by mely neco vydrzet (zesilena kolena, zadek, rozkrok), pouziti jaro-podzim, pro univerzalni pocasi (malo promokave nebo rychleschnouci, na druhou stranu ne moc teple nebo neprodysne). Za to vse bych nechtel davat vic nez 2000,- Kc. Pro lepsi predstavu davam nekolik svych tipu:

http://www.hanibal.cz/direct-alpine-patrol
http://www.hanibal.cz/direct-alpine-mountainer
http://www.hanibal.cz/tilak-crux-cotton

Diky za rady.
kefish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 27, 2007 10:27

Příspěvekod mayya » pon srp 27, 2007 11:07

S temahle zkusenost nemame, ale manzilek ma tyto http://www.rockpoint.cz/katalog_detail.php?id=1111 a je spokojeny.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Rujir » pon srp 27, 2007 11:14

Urcite nie tie posledne. Tilak je super znacka, ale bavlnene nohavice nesplnaju prakticky ziadnu z tvojich poziadaviek.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Turisticke kalhoty

Příspěvekod teoretic » pon srp 27, 2007 11:31

kefish píše:..Diky za rady.
mam ty od tilaku, ale ne v bavlneny verzi, mam je v IBQ verzi - ty uz se myslim nedelaj, ted uz je vidam jen windstopperovy nebo ze nekteryho z typu schoelleru, ale mozna je jeste nekde doprodavaj - ja je koupil tesne nad dvojku a jsem spokojenej. ale bavlnu bych opravdu nebral na to, co od nich chces

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod kefish » pon srp 27, 2007 11:52

Diky, tilaky si teda skrtnu, taky jsem jim moc osobne neveril, stejne jako tem lowe alpine, za tu cenu - navic u me budi duveru strih a provedeni prave tech direct alpine - mate tedy s nekterym z tech modelu, prip. jejich konkurenci, nejake zkusenosti?
kefish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 27, 2007 10:27

Příspěvekod Klíma » pon srp 27, 2007 12:03

ja mam ty Patroly a jsem spokojenej celkem dost - bo to jsou moje jediny dlouhy trekovy gate :wink:
nosim je i v zime na bezky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 12:05

ja mam ty mountainery a jsem spokojenej celkem dost - bo to jsou moje jediny dlouhy trekovy gate :wink:
nosim je i v zime :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod teoretic » pon srp 27, 2007 12:10

tesil píše:ja mam ty mountainery a jsem spokojenej celkem dost - bo to jsou moje jediny dlouhy trekovy gate :wink:
nosim je i v zime :mrgreen:
ja myslel, ze mas tesil-ky :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 12:15

teoretic píše:
tesil píše:ja mam ty mountainery a jsem spokojenej celkem dost - bo to jsou moje jediny dlouhy trekovy gate :wink:
nosim je i v zime :mrgreen:
ja myslel, ze mas tesil-ky :mrgreen:

t.

...jsem čekal, že se někdo ozve :ú :D
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 12:16

tesilky navíc nemají vyztuženou perdél 8)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod kefish » pon srp 27, 2007 12:35

tesil píše:ja mam ty mountainery a jsem spokojenej celkem dost - bo to jsou moje jediny dlouhy trekovy gate :wink:
nosim je i v zime :mrgreen:


Ty mountainery se mi libi asi nejvic, mam z nich ale dojem ze budou trochu teplejsi. Takze bych se chtel zeptat, do jake teploty (nahoru) jsou jeste pouzitelne a taky jestli se daji kdyztak nejak vyhrnout pod kolena, coz jsem nasel naopak u patrolu. Diky :)
kefish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 27, 2007 10:27

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 12:45

kefish píše:Ty mountainery se mi libi asi nejvic, mam z nich ale dojem ze budou trochu teplejsi. Takze bych se chtel zeptat, do jake teploty (nahoru) jsou jeste pouzitelne a taky jestli se daji kdyztak nejak vyhrnout pod kolena, coz jsem nasel naopak u patrolu. Diky :)

jako teplejší sice vypadají, ale, že bych se v nich nějak přehnaně potil, to rozhodně ne. rozmezí teplot vhodných k použití nesleduju :twisted: , ale na hory je nosím celoročně, na lezení jaro a podzim (ale to fakt musí být kosa, jinak mám radši něco pružnějšího)
vyrolovat pod kolena se dají asi tak jako všechny kalhoty :ú , dole jsou navíc rozepínatelný na sucháč
než jsem je vypral, byly snad i trochu vodoodpudivý :((
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod kefish » pon srp 27, 2007 12:50

tesil píše:
kefish píše:Ty mountainery se mi libi asi nejvic, mam z nich ale dojem ze budou trochu teplejsi. Takze bych se chtel zeptat, do jake teploty (nahoru) jsou jeste pouzitelne a taky jestli se daji kdyztak nejak vyhrnout pod kolena, coz jsem nasel naopak u patrolu. Diky :)

jako teplejší sice vypadají, ale, že bych se v nich nějak přehnaně potil, to rozhodně ne. rozmezí teplot vhodných k použití nesleduju :twisted: , ale na hory je nosím celoročně, na lezení jaro a podzim (ale to fakt musí být kosa, jinak mám radši něco pružnějšího)
vyrolovat pod kolena se dají asi tak jako všechny kalhoty :ú , dole jsou navíc rozepínatelný na sucháč
než jsem je vypral, byly snad i trochu vodoodpudivý :((


Blbe jsem se vyjadril, u tech Patrolu jsem se docet ze je v tom zkracenym stavu lze zafixovat. No asi se uvidi az primo v prodejne - mel bys tip, kde je v Brne pokud mozno za solidni cenu koupit? Vim jen o Hudy, ale tam mi prijdou o dost drazsi nez jinde.
kefish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 27, 2007 10:27

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 12:57

to zafixování nemají, i když nevím, jestli je to taková chmura, bo manželka má ten výmysl na DA joshua a moc to nepoužíva a spíš roluje - holt zvyk... ;-) . vyrolovaný mountainery drží. jo - a to rozepínání nohavic dole je jenom regulace šířky, takže tím moc neodvětráš...
kupoval jsem je loni na jaře v brně v hudy, tenkrát to v ostatních obchodech bylo némlich to samý :evil:
každopádně tam na ně zajdi mrknout, za to nic nedáš ;-)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod kefish » pon srp 27, 2007 13:05

diky za porady, vyzkousim a sdelim vysledek rozhodnuti :)
kefish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon srp 27, 2007 10:27

Příspěvekod -ant- » pon srp 27, 2007 13:11

Mám Patroly :wink: Celkem spokojenost. V létě po horách v pohodě, v zimě taky v klidu. Akorát mi nesedl pásek rád bych u nich kšandy jako maj Mountainery. :((

Do velkého tepla to ale není, páč by se v tom pěkně zapařil zadek. Viděl bych to tak max na 20°C a míň. Spíš míň. Ale to je věc značně individuální a záleží na náročnosti aktivity v kalhotech podnikané (pocení atd.) :((

Patroly maj dole jakési dotahování pomocí suchého zipu, takže pak jdou pěkně utáhnout kolem boty. Lze to taky použít při tom, když se vyhrnou pod kolena.

Takže Patroly jsou dobrá koupě, ale jestli jsou Mountainery teplejší to nevím. Podle popisu to ale vypadá na stejnej matroš kalhot, jen výztuže má Mountainer z čehosi jiného a jiná je i vodoodpudivá úprava u obou typů. Z čehož taky vyplívá, že Mountainery budou v místech výztuží hůř prodyšné.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod poldík » pon srp 27, 2007 13:13

Jestli jseš z brna tak bych ti doporučil kouknout se do gemma sportu na mendlák, likvidujou prodejnu a mají tam docela slušní slevy tak, pokud tam narazíš na nějaký vhodný na sebe tak by jsi na tom mohl i slušne ušetřit. :smt023
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 13:15

poldík píše:Jestli jseš z brna tak bych ti doporučil kouknout se do gemma sportu na mendlák, likvidujou prodejnu a mají tam docela slušní slevy tak, pokud tam narazíš na nějaký vhodný na sebe tak by jsi na tom mohl i slušne ušetřit. :smt023

ale rychle, byl jsem tam minulej tejden a "normální" :ú velikosti už byly pryč :(
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod poldík » pon srp 27, 2007 13:26

tesil píše:
poldík píše:Jestli jseš z brna tak bych ti doporučil kouknout se do gemma sportu na mendlák, likvidujou prodejnu a mají tam docela slušní slevy tak, pokud tam narazíš na nějaký vhodný na sebe tak by jsi na tom mohl i slušne ušetřit. :smt023

ale rychle, byl jsem tam minulej tejden a "normální" :ú velikosti už byly pryč :(

No já jsem tam byl v pátek a koukal jsem se že nějaký XXL a XL tam ještě měly a za dost dobrý ceny např. membránovky Pinguin Alpin L XXL za 2,3k. :cry: jsem o nich uvažoval ale nakonec jsem se rozhodl že membránový kaťata budou ještě chvílu muset počkat jelikož prasátko je zatím moc hubený :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Labash » pon srp 27, 2007 13:42

poldík píše:... jelikož prasátko je zatím moc hubený :mrgreen:...

musis se o neho pekne starat, aby pekne pribralo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod poldík » pon srp 27, 2007 13:47

Labash píše:
poldík píše:... jelikož prasátko je zatím moc hubený :mrgreen:...

musis se o neho pekne starat, aby pekne pribralo :mrgreen:

No jenže já se o něho bohužel starám většinou tak že když něco takovýho jako je tato akce potkám tak pěkne zhubne :mrgreen:
holt jak vkročím do nějakýho takovýhoto obchodu tak mě už šimrá karta v peněžence a prasátko né a né pořádně přibírat :twisted:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Labash » pon srp 27, 2007 13:49

poldík píše:
Labash píše:
poldík píše:... jelikož prasátko je zatím moc hubený :mrgreen:...

musis se o neho pekne starat, aby pekne pribralo :mrgreen:

No jenže já se o něho bohužel starám většinou tak že když něco takovýho jako je tato akce potkám tak pěkne zhubne :mrgreen:
holt jak vkročím do nějakýho takovýhoto obchodu tak mě už šimrá karta v peněžence a prasátko né a né pořádně přibírat :twisted:

ja to mam taky tak, tak sem si dal prisny zakaz chodit do takovych prodejen pokud neco skutecne nepotrebuju :wink: , ale uz sem ho parkrat porusil no :ú
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod poldík » pon srp 27, 2007 13:51

Labash píše:
poldík píše:
Labash píše:
poldík píše:... jelikož prasátko je zatím moc hubený :mrgreen:...

musis se o neho pekne starat, aby pekne pribralo :mrgreen:

No jenže já se o něho bohužel starám většinou tak že když něco takovýho jako je tato akce potkám tak pěkne zhubne :mrgreen:
holt jak vkročím do nějakýho takovýhoto obchodu tak mě už šimrá karta v peněžence a prasátko né a né pořádně přibírat :twisted:

ja to mam taky tak, tak sem si dal prisny zakaz chodit do takovych prodejen pokud neco skutecne nepotrebuju :wink: , ale uz sem ho parkrat porusil no :ú

No vydíš tak jsem na tom stejně a já mývám stejněj problem i v dalších tipech obchodů třeba v Knihkupectvích.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pripluv » pon srp 27, 2007 13:53

poldík píše:No vydíš tak jsem na tom stejně a já mývám stejněj problem i v dalších tipech obchodů, třeba v Knihkupectvích.


Sorry, ale toto mně nedalo :oops: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod poldík » pon srp 27, 2007 14:00

@Přípluv: už i ty jsi se dal k lingvistům :evil:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pripluv » pon srp 27, 2007 14:00

To né, ale tady jsem se neudržel :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Schnappi » pon srp 27, 2007 14:10

Tilak Crux cotton - na ty nemůžu říct křivé slovo. Používám je taktéž od jara do podzimu a jsou super, není v nich moc horko, když svítí, a snesou i nějaký ten větřík. Když trochu namoknou, tak to není žádná hrůza, ale čím víc vody, tím samozřejmě větší problém. Takže z tohohle hlediska je jejich mezí nějaký ten letní deštík, při něčem větším už to chce mít příležitost je pořádně usušit. Já bych je koupil i podruhé, když by na věc přišlo.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod zbuddy » pon srp 27, 2007 15:15

poldík píše:@Přípluv: už i ty jsi se dal k lingvistům :evil:


Konečně, vítej v dobré společnosti :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » pon srp 27, 2007 15:52

zbuddy píše:
poldík píše:@Přípluv: už i ty jsi se dal k lingvistům :evil:


Konečně, vítej v dobré společnosti :smt023


Nic takovýho, jste parta individuálních anarchistů :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tesil » pon srp 27, 2007 16:01

Přípluv píše:
zbuddy píše:
poldík píše:@Přípluv: už i ty jsi se dal k lingvistům :evil:


Konečně, vítej v dobré společnosti :smt023


Nic takovýho, jste parta individuálních anarchistů :twisted:

...upřímně - organizovaní anarchisti mě byli vždycky podezřelí :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Další

Zpět na Oblečení