Funkční prádlo - CoolMax vs Moira

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Funkční prádlo - CoolMax vs Moira

Příspěvekod Návštěvník » pon kvě 30, 2005 9:04

Zajímaly by mě rozdíly ve funkčnosti prádla od CoolMax a Moiry (případně Jitexu). Předem dík za vaše názory.

- Jirka -
Návštěvník
 

Re: Funkční prádlo - CoolMax vs Moira

Příspěvekod Lipon » pon kvě 30, 2005 10:13

Anonymous píše:Zajímaly by mě rozdíly ve funkčnosti prádla od CoolMax a Moiry (případně Jitexu). Předem dík za vaše názory.

- Jirka -

ve funkčnsoti asi moc rozdíl nebude, pocitově mám o chloupek radši coolmax a mám pocit že o něco l=pe (=rychleji schne), ale čistě ze subjektivního hlediska, změřeno nemám :-)
jo a coolamx mám od Linie Trutnov (triko s krát. dlouhým a trenky) a od Rain Forestu (trenky)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod teoretic » pon kvě 30, 2005 17:22

IMHO jsou ty rozdily zanedbatelny, v realu to nepoznas, max. pri testech..

takze bejt tebou, tak koukam na cenu, strih popr. design

t.
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod chonga » úte kvě 31, 2005 22:46

moira - ultralight (drátěnka :D ) perfektně odvádí do další vrstvy, ale samostatně se skoro nedá nosit (stzřih, barvy). je perfektní na kolo pod dres a testovaný i na "skvoši" fakt super
sensor - coolmax taky dobře odvádí pot a dá se nosit i jako normální triko (dobrý střih i barvy) je trochu dražší.
moira - mono- odvádí, hřeje a je nositelný dobrý třeba v zimě na lyže jako 1.vrstva
moira - tropico neznám, ale prej by mělo taky rychle odvádět.

pravda je :(( , že nějaky závratny rozdíly asi nejsou je to o ceně :mrgreen: , sřihu a osobním pocitu.

jitex (progress) je podle mě stejna pletenina jako moira a bval lacinější.

vyrobcu je moc moc moc
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod NAE » pon čer 6, 2005 14:17

Doporučuju termoprádlo Craft, švédský výrobce = vyšší cena, ale žádný jiný už nechci.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Kvjetoslaw » úte čer 7, 2005 11:27

Rozdíl je hlavně v trvanlivosti. Moiru (scampolo) mám už 4 roky. Kupoval jsem ji tehdy přesně podle rad - těsně na tělo - a za tu dobu, co ji používám je vytahaná (velikost vyskočilo aspoň o jedno číslo), lemovky okkolo ramen jsou úplně povolené a na spodku zad je od batohu (malá Gemma Walk 32 :smt071 ) i skoro prodřená. Nedá se taky nosit samostatně, vždycky je potřeba na ní mít triko, jinak se ráda a snadno někde o něco zatrhne. Mně se to často stávalo o suchý zip ve spacáku nebo na hodinkách a samozřejmě o (smrkové) větvičky v lese.
Naproti tomu Coolmaxové triko z Alpinusu (dnes Rockpointu) mám 3 roky a klidně ho v létě nosím jako první vrstvu a zatím se nikde nezatrhlo. Tvarově taky lépe drží (velikost je pořád stejná) a lemovky okolo rukávů nemám vytahané.
Pocitově se zdají obě trika při odvodu potu stejně dobrá.
Naposledy upravil Kvjetoslaw dne pát črc 1, 2005 16:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kvjetoslaw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 1, 2005 15:44
Bydliště: doma

Příspěvekod Rujir » úte čer 7, 2005 12:22

Ked sme uz zas pri tom funkcnom pradle - nemate niekto skusenosti so znackou Brynje? Ak hej tak ake? Dik
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Oblečení