Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Návštěvník » čtv dub 7, 2005 20:12

A jak hodnotíte značku Direct Alpine?
Dík

edited by mod ;)

t.
Návštěvník
 

direct alpine

Příspěvekod zatora » stř kvě 25, 2005 7:39

Mam glidera atd a je to luxus, prostě zlate české ručičky a hlavičky
zatora
 

Příspěvekod pipo » stř kvě 25, 2005 9:42

Anonymous píše:A jak hodnotíte značku Direct Alpine?
Dík


Mam k ni velky respekt...
Mam od nich sice pouze kalhoty za nejakych 1500 ale to co se mnou prezily a stale jsou v pohode je neuveritelne. 14 mesicu na zelande, pouzival jsem je na tezky treking, na bezne noseni, ale hlavne to byly me pracovni kalhoty: sber a protrhavka jablek, celou zimu winterpruning, a pleni liliji! (lezeni po kolenou a posouvani po zadku nekolik tydnu) ted je mam cca 2 roky a kolena jsou jak nova, necistota vzhledem k tomu co prozily zanedbatelna (a to se na nz pere jen ve studene). Opravdu velice kvalitni material!!!
pipo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned kvě 22, 2005 11:59
Bydliště: Prague

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 26, 2005 9:07

No ja mam od nich len bavlnene tricka, ale nemozem sa stazovat.... otazka je, co sa da na bavlnenom tricku pokazit... :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » čtv kvě 26, 2005 14:32

máme jen byvlněný kalhoty a dobrý, pohodlný. Pravdou :(( taky je že se na nich nedá nic zkazit
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv kvě 26, 2005 15:15

zelenokostickovany 3/4 spolu s rejoickama nej...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pripluv » pát kvě 27, 2005 6:15

tak to ja mam dvoje kalhoty. Oboje asi tri roky. Jedny vydrzej vsecko, a to uz zazili sadu. Druhy me uz petkrat (5x) praskly. 4x ve švech a jednou podelne pulka nohavice tesne vedle svu. nicmene spravit to dycky nejak de a nosim je furt.
Jo a ted se divam na sebe, a mam jeste kratase (takovy ty kostickovany trenky) a ty sou v pohode.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tommy » ned kvě 14, 2006 20:51

Anonymous píše:A jak hodnotíte značku Direct Alpine?
Dík
Mám od nich Patroly a jsem max spokojen. Ještě mám Gliderku a tam si nejsem tak jistý, možná bych za ty prachy sehnal aj něco lepšího.
Tommy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 14, 2006 18:49

Příspěvekod svacko » ned kvě 14, 2006 21:49

tiez vlastnim gliderku 2.0,a som maximalne spokojny,vyuzivam ju prakticky vsade,a sice toho moc v uplnych extremoch nezazila,spokojnost je zatial velka:)
uvidime casom..
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod packy » ned kvě 14, 2006 22:06

Ja mam kalhoty Patrol - jsem s nima max spokojeny. Taham je uplne vsude a jak tu uz nekdo psal - opotrebeni minimalni. Jeste mam softshelku Fitzroy a pritelkyne Glidera 2.0 a oba jsme max spokojeny :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod djx1 » pon kvě 15, 2006 7:08

Letos jsem si chtel konecne poridit poradne hadry a tak jsem vybiral mezi Directama a Tilakem. Direct mi strihove sedl lip.
Mam od nich Bundu Devil alpine, softshellku Fitz roy, kalhoty Patrol a maximalni spokojenost. Fakt skvele sedi, dobre usite a promakane. Dalsi hadry asi zase od nich:-) Jedina "nevyhoda" je, ze ta bunda je moc svetla, takze je na ni videt kazda cmouha. Ale jinak vse uz nekolikrat vyzkousene v poradnem lijaku a vanici a v pohode...
Pritelkyne ma zas skoro vse od Tilaku, tak kdyz jdem spolu, vypada to docela srandovne:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod packy » pon kvě 15, 2006 14:43

Dneska jsem si vsimnul, ze mam na sve bunde Fitz roy na zadech neco jako zatrzenou nitku, mozna dve. Zatim jsem ji nosil jen s lehkym batohem - mysite ze je to normalni? Myslel jsem, ze softshell vydrzi mnohem vic...
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » ned pro 18, 2016 20:13

- tak jsem k mé nelibost zjistil že Direct Alpine přestal používat zipy YKK na nemembránové kalhotách Badile, Cruise, Patrol, Cascade Plus, Mountainer atd., a když koukám na jejich stránky, tak i na kraťasy, mikiny, a na některé bundy
- dávají na ně zipy Salmi, máte někdo dlouhodobé zkušenosti se zipy Salmi? prý jsou vyráběný ve Finsku? prý je na některé věci dává Fjällräven? vzhledově moc kvalitně nevypadají?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Stani » ned pro 18, 2016 21:56

Na veľmi dobrom fínskom webe Shelby (predaj materiálu - látky, zipsy atď) majú v ponuke YKK a Salmi. Majú tam poznámku, že ak nemajú Salmi v danej veľkosti, nahradzujú ich práve YKK, ďalšou poznámkou je, že Salmi používa aj Haglofs. Verím, že by tam nepredávali šmejdy.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod progym » pon pro 19, 2016 7:49

Jedny mountaneiry mám už asi 12let.
Jednu nohavici jsem si škrkl mačkou a na koleni malou odřeninu od skály :D
za ty peníze to byl perfektní kup :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Chmeld4 » pon pro 19, 2016 9:57

Nijak sem to nestudoval, ale vsadil bych že to bude nature friedly až za hrob. Tak jak to maj tyhle severský firmy nastavený :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2016 10:26

fps píše:- tak jsem k mé nelibost zjistil že Direct Alpine přestal používat zipy YKK
- dávají na ně zipy Salmi, máte někdo dlouhodobé zkušenosti se zipy Salmi? prý jsou vyráběný ve Finsku?
Toz zrovna Ty by ses mel radovat, ze konecne nebudes mit na kalhotech v Cine vyrabene zipy (YKK) :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » pon pro 19, 2016 16:41

nevím z čeho bych se měl radovat, zipy YKK dělají v desítkách zemí světa, a nejenom v Číně, a dokonce je dělají i u nás, nebo ještě nedávno dělali, někde v Brně?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Stani » pon pro 19, 2016 17:13

Máš tu dosť vyhranený názor na Made in China, takže čo urobíš, až zistíš, že vetrovka, ktorá ti vyhovuje, má čínske YKK? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod karitapepe » pon pro 19, 2016 17:20

Mám bundu Direct Alpine Summit 3.0, pro mě top technická bunda, lepší jsem neměl a mám dvoje kalhoty Direct Alpine Kaiser, taky super.¨
Já měl štěstí , že jsem koupil fuglovky(asi dvojka, co nešla do frcu, ale není to poznat, na bundě nemám logo firmy) jak kalhoty tak bundu za třetinovou cenu jak v eschopu.
Ty jedny mám snad několik roků, jsou nesmrtelné, kdybych o ně přišel, tak bych si je zase koupil a nebo bych pouvažoval o badile nebo cascade-
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Dank » úte pro 20, 2016 17:49

Má od Directu dost věcí a celkově velká spokojenost, trošku by mohli vylepšit kvalitu švů, většina věcí se mi časem začne párat, ale nic strašného.
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod dudy » úte pro 20, 2016 19:12

To je mi ale podivná spokojenost.
To je jako:
"Aut od značky ... jsem měl několik a celkově velká spokojenost, trošku by mohli vylepšit kvalitu svarů, většina aut se mi časem začne rozpadat, ale nic strašného,... trošku by mohli vylepšit kvalitu motorů, většina aut mi časem přestane jezdit, ale nic strašného..."
:mrgreen:

Na druhou stranu mám Shivling první generace, takovej ten prastarej, s kápí v límci (to eště ani anatomický kapuce nebyly a v límci to měly i GTX topy) a kevlarem na ramenech a loktech, ten je tak starej, že až hanba, ale jediný co vodešlo, byly sucháče na manžetách. Ty zas vodešly po cca čtvrt roce. Ale zbytek vod tý doby drží.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » úte pro 20, 2016 20:27

Toho Shivlinga mám také a postupně mu za těch X let odešly svařované švy (nechal jsem prošít), odešel centrální zip (vyměnil jsem), odešly sucháče na zápěstích (ustříhal jsem), rozlepily se zipy na hrudníku (sešil jsem)...zbytek drží. Dostala zabrat neskutečně a beru ji jako skvělý kus oblečení, střih je fakt dobrý.
Pak jsem měl několikatery Mountaineery, ty se zničit nedaly absolutně, na nošení zas tak příjemné nebyly a střihově to byl taky trochu oříšek. Jak teď představili tu verzi Cargo, to je dle mě vrchol hnusu :(( kdyby alespoň nedělali ty kapsy tak výrazné a dali je zepředu na stehna, viděl bych to jako model, který se snaží přiblížit klasickým "bestsellerům" jako např. Klättermusen Gere, Fjällräven Keb, Lundhags Authentic... takto to pro mě jsou divné kapsáče.
Mám doma na dojetí staré Joshua kalhoty a krom vyšisování jsou stále v pohodě (odešel suchý zip na zadku).
Od podzima nosím kalhoty Cruise, nějaký starší model, kde měli ještě svařované kapsy a mám prý čekat, až se odlepí a poslat je na reklamaci (to mi řekli přímo při koupi) a ty jsou zatím hodně povedené. Super střih, elastické, že je dostanu i přes pohorky, lehoučké, odolné. Uvidí se po nějaké době.
Před měsícem jsem na bazaru koupil za hubičku bundu Dru, kterou jsem zatím moc otestovat nestihl, tudíž těžko říct. Je dost jednoduchá, jakž takž lehká, nikde se nic nepáře (minulý majitel ji asi šetřil).
Závěrem musím říct, že DA mám moc rád, jejich první Mountaineery a kostkované asiPatroly pro mě navždy budou synonymem pro outdoorové kalhoty. Mám pocit, že kvalita jde postupně dolů a cena nahoru. Taky bych byl rád, kdyby maličko poupravili barevnou paletu a trochu se nebáli experimentovat (klidně trochu okopírovat konkurenci).
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » úte pro 20, 2016 20:35

slezacekm píše:Od podzima nosím kalhoty Cruise, nějaký starší model, kde měli ještě svařované kapsy a mám prý čekat, až se odlepí a poslat je na reklamaci (to mi řekli přímo při koupi) a ty jsou zatím hodně povedené.

I kdyz to je po dvou letech? Sloupla se mi jedna kapsa na kratasech v lete asi horkem.

Ty nove Kaisery v3 (uz s vlajeckou EU) jsou upne debilni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » úte pro 20, 2016 21:01

no oni spíš asi doufali, že se mi to odlepí do dvou let. Pokud by to měla být placená pozáruční služba, asi bych to radši hodil místní švadleně, která to udělá na počkání. Já tu kapsu na stehně stejně moc nepozžívám, tak ať se klidně sloupne.
V čem jsou Kaisery blbé? když jsem kupoval Cruise, taky jsem je měl v merku, ale přišly mi zybtečně technické (kevlar a tak)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » úte pro 20, 2016 21:22

stare kopirovaly postavu a na kotniku se daly stahnout. V novych jsem jak v rajtkach, bez stahovani. Porad se to da vydrzet, musim se poohlednout po nejakych podobmych z Scholleru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod dudy » úte pro 20, 2016 21:25

Ha!
Další příznivec Schoelleru.
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » úte pro 20, 2016 21:27

Prvni Kaisery byly hodne podobne Scholleru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » úte pro 20, 2016 21:30

Asi jsem někde zaspal diskuzi o Schoelleru? O co šlo? Na jedněch gatích to mám a přijde mi to takové tenké, pružné, až bych tomu skoro nevěřil na to, že je to na místech vyztužení :P
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » úte pro 20, 2016 21:34

Zalezi jaky konkretni Scholler, ale zatim nejlepsi matros na trisezoni kalhoty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Oblečení