Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » ned dub 23, 2017 19:02

hlavne mam vsechny kalhoty a kratasy cerne...tak aspon necim chci trochu prerazit (kdyz je moznost vice barev). jde mi primarne o prodysnost, celkem dost se potim. planuji ji bundu mit na vht, na lezeni, sneznice. urcite bych tedy nechtel Trango nebo Ogre a cokoli teplejsiho.
Tornado lidi celkem chvali tak ted co bude lepsi...vetrovka nebo lehky softshell
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » úte dub 25, 2017 14:52

mám Tilak Trango Hooded, ale používám jí prakticky už jen do města, má skvělou prodyšnost, ale na turistiku už používám spíš větrovku Direct Alpine Tornado, větrovka je víc univerzálnější než i nemembránová SS bunda, dá se použít při výších teplotách, a při nižší teplotách pod ní něco dám, stejně mám sebou triko s dlouhým rukávem nebo PWS, a větrovka je taky mnohem zbalitelnější a lehčí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Simi » úte dub 25, 2017 15:19

Sice nemůžu srovnávat s Taculem, ale Dru mě teda příjemně překvapila. Koupil jsem si jí primárně na lezení v horách (samozřejmě jí použiju i jinde). Rozhodně si myslím, že s větrovkou je nesrovnatelná hlavně odolnost a to je asi hlavní důvod, proč si takovou bundu koupit místo větrovky. Zatím to různý šmejkání po skále přežila bez vad na kráse. Prodyšnost bundy je úplně super. Jediný, co mi trochu vadí je kapuce. Mohla by být větší, aby šla přes helmu. Ale dá se s tím fungovat taky, je to spíš věc zvyku.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2017 17:21

fps píše:na turistiku už používám spíš větrovku Direct Alpine Tornado, větrovka je víc univerzálnější než i nemembránová SS bunda, dá se použít při výších teplotách, a při nižší teplotách pod ní něco dám, stejně mám sebou triko s dlouhým rukávem nebo PWS, a větrovka je taky mnohem zbalitelnější a lehčí

Presne tak. Vcera jsem na sobe mel Tornado cely den. Na slunci bylo teplo, ale casto foukal studeny vitr a jen v tricku to neslo. V cemkoliv jinem nez ve vetrovce bych se uvaril. Nebo bych se musel kazdych 5 minut prevlekat. Mit Tornado lepsi konce rukavu, ktere by se daly vyhrnout, tak by to bylo skoro idealni.

@Simi: uz jsi nejakou vetrovku roztrhal? Uznavam, ze skala je pro ni asi nejvetsi nebezpeci a kdyz hodne lezes, tak to muze byt podstatne. Na sve prvni jsem ale mel za 17 let tri male dirky. Prave od toho, kdyz jsem se nekde skrabal po skale a trhnul ji o ostry sutr. Dirky ale nemely na funkci vliv :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Simi » úte dub 25, 2017 22:25

Neroztrhal, protože v ní nelezu. ;-) Ale když vidím, jak dopadly jiný kusy oblečení, tak by větrovka neměla šanci.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 0:42

Tezko rict, DA k Tornadu pise:
Markus Pucher, první zimní sólový výstup na Cerro Pollone (září 2016). Bunda TORNADO – „Největší překvapení! Měl jsem jí za obyčejnou větrovku, ale nakonec jsem v ní vlastně stanul na vrcholu Cerro Pollone!!!! Ultra lehká. Přitom strečový materiál, dobře se mi v ní i lezlo, velmi pohodlná, zvedání rukou atd., perfektní. Materiál i hodně vydrží, z hlediska oblečení fakt největší a nejpříjemnější překvapení expedice : )

Kdyz jsem se v prosinci prizabil v Dolomitech, kalhoty byly slusne potrhane na nekolika mistech. Na vetrovce je jedna mala dirka na rukavu o nejaky ostry surt, dira v ruce pod ni byla o dost vetsi.

Akorat s tim strecovym materialem to neni nijak zhave, trochu je, ale do elastaku ma svetelne roky daleko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Simi » stř dub 26, 2017 9:48

Hele Miku, tady nikdo netvrdí, že by se ve větrovce snad blbě lezlo. Ale prostě dlouhodobější šmejkání a zachytávání o skálu mi nevydržely (dír(k)y a různě velký škuby) i mnohem odolnější materiály. Pořád mluvím o dlouhodobějším užívání a s tím se ani jedna tvoje jízda po sněhu úplně nedá srovnat. Taky je velkej rozdíl co lezeš - jestli čistě po skále nebo mix, kde se třeba soukáš koutama a komínama nebo jestli smažíš někde primárně po ledu a dotýkáš se stěny jen 4(6) kouskama železa.
Asi to s odolností trochu jiný bylo v případě betonových šusťáků před x lety. Ty mechanicky vydržely víc než ty moderní tenoučký.
Apropos jsem si vzpomněl, že jsem dokonce jednou před mnoha lety v zimních Tatrách ve větrovce lezl, protože jsem měl s sebou jen goráč a bylo pěkně. ;-)

Ad Pucher a Cerro Pollone - podívej se mimo jiné tady na fotky. A asi toho valil valnou většinu po motykách na ledu. To asi bunda moc do kontaktu se skálou nepřijde. ;-) Navíc hodnocení bundy z pohledu odolnosti po jednom výstupu a možná pár cestách pod stěny...? :lol: No comment, kecy pro sponzora. Jinak podle popisku lezl v Devil Alpine.
Naposledy upravil Simi dne stř dub 26, 2017 14:09, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » stř dub 26, 2017 12:13

Ja nechci hodnotit odolnost vetrovek pri lezeni, uz vubec ne DA Tornado. Ale napr. latky od Pertexu vydrzi neskutecne moc. Ja mam z Pertexu, jeste bez nejakeho privlastku, nejvice se to podoba Pertexu Classic, mozna je to i to same, ale pravdepodobne je jeste od Japoncu a ta bunda opravdu vydrzi hodne. Nelezu, ale jen podotknu, ze mnohokrat jsem se v nem pretahoval skulinami ve skalach, obcas se o nejakou necekane zachytil, casteji po ni musel vysplhat, resp. jeste hur se spustit, dric se pri tom o skalu. A na bunde neni ani naznak nejakeho opotrebeni, krome jednoho fleku od nejake smoly.
Lezt by se v nem ale lezlo blbe, protoze to neni ani v nejmensim elasticka latka.

Mel jsem predtim bundy z mnohem pevnejsich ruznych materialu, ale rekl bych, ze ani jedna by nevydrzela bez uhony to, co ten Pertex. Tato poznamka se ale netyka softshelek, tu jsem jeste nemel, tudiz zadnou nechci hodnotit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 17:43

@Simi: ale jo, beru, jen mam pocit, ze odolnost modernich vetrovek trochu podcenujes. Klamou telem, material je tenky a vypada, ze nic nevydrzi, ale opak je pravdou. Rekl bych, ze mozna vydrzi i vic, nez ty starsi, minimalne je tam (mikro)ripstop.

S vychvalovanim pro sponzora mas samozrejme pravdu :)

Simi píše:Pořád mluvím o dlouhodobějším užívání a s tím se ani jedna tvoje jízda po sněhu úplně nedá srovnat.

Jo, je to neco jineho, ale zarazil mne kontrast ve srovnani s kalhotama. Ty jsou z podstatne silnejsiho materialu, ktery pusobi proti vetrovce jako pancir a po padu vypadaly, jako by si s nima pohral nasrany medved, zatimco vetrovka byla skoro netknuta. Pritom oboji je PAD, jen kalhoty nemaji ripstop.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 18:06

Vratim se k uplne puvodnimu tematu vlakna. Znacka DA mi prijde zatim ponekud tapajici v designu. Kdyz treba porovnam bundy, o kterych tu prave byla rec tj. Tornado, Dru a Tacul. Tornado je z nich nejlehci, typicka vetrovka a presto na ni na naplacali par veci, ktere ty dalsi dve nemaji. Presto, ze jsou to uz silnejsi a tezsi SS. Tornado melo ve verzi 1.0 naprosto nesmyslne predimenzovanou kapuci, na to uz nastesti prisli sami a verze 2.0 ma normalni. Bohuzel zustal dvoucestny zip, na vetrovce zbytecnost, se kterou jsou jen problemy (fakt mi pije krev) a ty dve SS maji normani. Konce rukavu ma Tornado taky zbytecne naddimenzovane a nejdou kvuli tomu poradne vyhrnout, coz se na vetrovce hodi. Kdyby tam dali takove, jako ma Tacul, tak je to idealni.

Kdyby udelali Tornado 3.0 s normalnim zipem a koncema rukavu z Taculu, tak to bude idealni vetrovka a hned bych ji koupil. KISS!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » stř dub 26, 2017 19:11

To mas trochu problem, ale je to stejne u vsech znacek. To co chces Ty, nechce spousta dalsich a naopak. Takze jedina moznost uspojit vsechny by bylo udelat dve (nebo i vice) ruznych verzi kazde bundy/kalhot, atd.

Napr. ja na vetrovce obousmerny zip nemam, ale docela casto by se hodil. A vyhrnout rukavy na vetrovce me nikdy nenapadlo. Jednak na horach chodim vzdy v dlouhem rukavu a i kdybych ne, tak si vetrovku nevezmu, kdyz ji na ruce nepotrebuji nebo mi tam nebude vadit. Ale plne chapu, ze nekdo to ma jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:20

K cemu by se ti hodil obousmerny zip na vetrovce? Tak je tak poddajna, ze ji snadno vyhrnes a nepotrebujes rozepinat. Obousmerny zip se mozna hodi na tuzsi bundy pro lidi, co pres ne maji sedak.

Chapu, ze kazdy ma jine pozadavky, ale tady jsem srovnaval tri konkretni bundy a nedava mi smysl pouzit zminene prvky na vetrovce, kdyz je silnejsi SS bundy nemaji. No a taky by nebylo od veci se kouknout na vetrovky od zavedenych znacek. Proste to prekombinovali. Mene je nekdy vice.

Vyhrnout rukavy se hodilo zrovna v pondeli, jak jsem psal. Bylo celkem teplo, ale vetrovku jsem kvuli vetru mit musel. Kdyz jsem ale zasel do zavetri a na slunce, tak by vyhrnuti rukavu dost pomohlo. Delal jsem to i tak, ale jde to jen kousek, u Rabu je to mnohem lepsi a delam to bezne, kdyz mi zacne byt horko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 19:35

mike píše: cemu by se ti hodil obousmerny zip na vetrovce?

Zapominas rychle: No a ted je naprosto skvely pocit, jak se tre stehno s brichem... :mrgreen:
U veci na lezeni je obousmerny zip naprosto boozi vec. Pokud bych si vyhrnoval u bund jakekoliv rukavy, tak bych uplne uskrtil krevni obeh. Pro me nemyslitelna vec
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:38

:lol:

No prave, krevni obeh utlacuje konec rukavu na Tornadu, u Rab Windveil je naprosto v pohode. Tam je podobny nebo stejny jako u Taculu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 19:43

To se mi nechce verit ta gumicka je na Aire a citil jsem ji i na predlokti, kdyz jsem si dal rukav nad hodinky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » stř dub 26, 2017 19:51

ja si treba rad na bundach rozepinam zip odspodu abych vetral bruch a zaroven mi nefoukalo na krk
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:55

@booze: jenze Aira je od Tilaku, ne? :twisted: Vsak sis na ni stezoval, ze ji nejak blbe opalili, ci co. Na Rabu je volnejsi, jsem ti to vyfotil:
rukav1.jpg

Takhle to vypada vyhrnute az skoro po loket, nijak zvlast to netahne:
rukav2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:57

slezacekm píše:ja si treba rad na bundach rozepinam zip odspodu abych vetral bruch a zaroven mi nefoukalo na krk

:shock: bych chcipnul. Vetram zasadne od krku, protoze tam je to nejucinnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 20:00

Dik za fotky. :smt023
Presne takove zmacknuti mi uz vadi a citim to. To bych chcipnul ja.
S vetranim souhlasim nejlepsi je od krku, kde mam stejne buff satek. Spodnim vetranim mi tahne na mokre zada a na ledviny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 20:01

Ja to taky citim, ale nijak zvlast mi to nevadi. Na Tornadu to ale takhle ani nevytahnu a tahne to vic uz v polovine ruky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod slezacekm » pon srp 14, 2017 10:35

Dva týdny jsem teď byl na Lofotech v kalhotách DA Cruise a vážně neskutečná spokojenost. Sucho, mokro, déšť, vítr, skály, nic nebyl problém. Celou dobu mi stačily jedny gatě a na pár chvil kraťasy. Z několika výletů jsme se vrátili s nohavicema jak prase, vzal jsem kartáč a gatě jak nové. Většinou mi gatě uschly rovnou na nohách než jsme se někam vrátili, ani jednou jsem nemusel dosoušet v kempu. Jako zbytečnou tedy hodnotím kapsu na stehně, vlastně ani nevím k čemu by se dala používat. Na klíče od auta? Tenhle kousek se za mě DA povedl, na příští rok prý plánují nějaké inovované verze a verzi Tech. Neví o tom někdo něco?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » stř srp 16, 2017 19:52

jojo, povedené kalhoty, ale bohužel jsem je už na několika místech proděravěl o ostnatý drát, a ty současné barvy je něco šíleného, tak snad zase příští rok udělají jednobarevné v decentních barvách jako to bylo u první verze, o těch Dairek Alpine Cruise Tech jsem taky slyšel, jsem na ně zvědav
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod TimTaylor » stř srp 16, 2017 21:00

Souhlas s tím, že DA dělají velmi kvalitní věci, ale taky si myslím, že jejich designer bere určitě houbičky nebo hulí až moc trávu. Jako dělat verze 4 barevných kalhot, mikin a bund, to je totální úlet. Nebo ať je dělají, ale k tomu udělají jednu dvě verze jedno/dvoubarevné (šedá/černá např.). Zlaté staré jednobarevné kalhoty, mám jich několik a nové červeno žluto modro černé si fakt nikdy nekoupím, ikdyby padly sebelíp. Prostě takhle jsem musel s kalhotama přejít od DA k Tilaku a Fjallravenu, kde stále dělají jednobarevné věci, které jdou použít třeba i do práce nebo do města a člověk v tom nevypadá jako blázen.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » čtv srp 17, 2017 18:52

jojo, kdysi dělali věci normálně decentně jednobarevné, ale dneska je to barevná hudba
Přílohy
1.jpg
1.jpg (35.37 KiB) Zobrazeno 8314 krát
2.jpg
2.jpg (36.3 KiB) Zobrazeno 8314 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 18, 2017 15:51

Jste starý a sešuverený. :mrgreen: To co fps sdílel mám v oněch největších barvách (Joshua - srazy mix + Cruise red/blue) a je to super. Nepřipadám si jako blázen, spíš je mi líto těch, kteří jdou po ulici jak jedno stálo v barevném spektru šedá-černá-tmavá modrá.
A co byste tak chtěli? Samou černou jako v metalovém obchodě nebo zeleno hnědou jak pro myslivce? :twisted: Vlezli byste do kšeftu a tam by byly jenom černé nebo červeno-černé kalhoty... :vom:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » pát srp 18, 2017 17:27

- řek bych že umím dobře slovensky, ale zošúverený jsem si musel vyhledat
- já mimo turistiku nosím třeba červenou, oranžovou, zelenkavou atd. polo košili, ale mě jde o barvy do přírody, to pak mám nejraději šedivou, hnědou, khaki, různé odstíny a kombinace těchto barev, a určitě ne černou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Kiszoun » pát srp 18, 2017 19:44

Btw dnes vydali na netu novou kolekci na podzim/zima 2017/18 a nová HS z toho gelanotsu Dry shell vypadá docela zajímavě http://www.directalpine.cz/nepromokava- ... l-revolt-5

+ ty barvy jsou dost spoko a hlavně neobvyklé, sám vlastním několik těch supermanovských kusů a v realu to vypadá dost dobře :D

@vonkreuz - máš recht... Já dělám v dekáči v oddělení lovu a vždycky mám na konci dne takovej deficit barev z těch maskáčů kolem dokola, že je velice příjemné oblíknout limitku od DA :D

@TimTaylor - právě že téměř všechny kalhoty maj v DA i v jednobarevné variantě (minimálně černé) ať už se jedná o Cruisy, Patroly, Mountaineery, Badilky nebo Kaisery... To že jejich letní kalhoty z bavlny nejsou celočerné je dle mého názoru naprosto pochopitelné. Obdobně to ale platí i u bund a mikin. Skoro vždy minimálně jedna jednobarevná varianta existuje.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 21:32

fps píše:mě jde o barvy do přírody
Vis, "problemem" je, ze Direct Alpin a mnoho dalsich vyrobcu uz zjistili, ze velka cast lidi, kteri si jejich vyrobky kupuje chodi do prirody casto za adrenalinovym zazitkem. A ver mi, pokud budes potrebovat nekde zachranovat, nalezt, tak kazdy zachranar bude nesmirne rad, kdyz budes mit oblecene to kriklavobarevne "moderni" obleceni. Najit (nejenom) z vrtulniku nekoho celeho v sedive, tmavehnede, khaki barve nekde mezi sutri, travou a keri stejnych barev je nasobne, mozna i "radove" tezsi. Na druhe strane pro "zasivaky" chodici mimo povolena mista, pripadne bivakujici, stanujici tam, kde se nesmi je, samozrejme, mnohem vyhodnejsi obleceni zapadajici do okoli. Stjne tak pro lidi, kteri chteji byt nenapadni z jinych pricin.
Takze je na Tobe, co je pro Tebe dulezitejsi. Jak bylo psano, napr. DA vyrabi vetsinu modelu i v jednobarevnych variantach, i kdyz malokdy napr. v khaki.

Edit: Popravde receno, kym jsem chodil po jednodussich stezkach, byl jsem mladsi a myslel jsem si, ze mne se toho moc nemuze stat, protoze si davam bacha, atd. jsem mel taky radeji to nenapadne obleceni. Ted uz docela ocenuji, kdyz si mohu oblect nejaky kus obleceni vyrazne barevnejsi - uz si pripoustim, ze i mne se neco muze stat. No a taky uz nemam potrebu nejk silne zapadnout, abych byl "nepostrehnutelny", nevadi mi, kdyz si mne nekdo vsimne - a to bez nutkani se predvadet nebo se nekomu "nucovat" aby si me vsiml.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » ned srp 20, 2017 13:28

Kiszoun píše:+ ty barvy jsou dost spoko a hlavně neobvyklé

co je neobvyklého na černé barvě

Kiszoun píše:právě že téměř všechny kalhoty maj v DA i v jednobarevné variantě (minimálně černé)

apuka píše:DA vyrabi vetsinu modelu i v jednobarevnych variantach, i kdyz malokdy napr. v khaki.

a to je právě ten problém, že jsou černé, vhodné tak akorát na pohřeb, ale ne do přírody, kdyby dělali aspoň jedny jednobarevné, šedivé, hnědé, khaki, a nebo různé odstíny a kombinace těchto barev, tak jako je dělali vždy, třeba Direct Alpine Cruise které jsem měl, viz. fotka 1, tak nemám problém že dělají svítící barevné kombinace, ale bohužel teďka dělají jen strakaté, viz. fotka 2, kdyby byli bez té černé, tak je koupím, ale dělat černý zadek a nebo černou kapsu muselo napadnou jedině nějakého zhulence
Přílohy
1.jpg
1.jpg (8.76 KiB) Zobrazeno 8167 krát
2.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 20, 2017 14:23

Naopak. Černý zadek ma smysl kvůli sedání a utírání si ne zrovna čistých rukou. Takže špína není tak vidět. Tohle je velmi praktický nápad.

Už jsem si zvykl, že si stěžuješ na věc která je praktická a funkční, ale tobě připadá divná nebo se na ni díváš pod jediným úhlem, tak je hned špatná. Vzpomínám si, jak hned tvých začátcích zde sis stěžoval že syntetické kalhoty DA Patrol/Mountainer kloužou na kožených sedačkách v busech Student Agency a jiná subjektivní negativa, která jsem ti tenkrát popsal a vysvetlil, že mají svoje opodstatnění.

Ještě k barvám - DA prodává na západě a severu a tam jsou barvy žádané. Vzpomente si na barevné kreace Tilak pro japonský trh.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení