Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Stani » ned srp 20, 2017 14:41

Farebný trend je dnes žiarivejší a výraznejší, lebo ťa musí byť vidieť. Ale nie je to nič nové, stačí pozrieť trilógiu Ch. Profita v 80.rokoch, kde lezie v červeno-žlto-modrej, Millet takisto oživil svoje retro farbičky modro-červenú aj s pôvodným logom. Mám doma Alpinus katalóg z 90.rokov, kde sa pozerám na tie rúžovo, fialovo tyrkysové kombinácie, pôvodne robené pre horoexpedície a potom aj pre bežnú vht... a krútim nosom :) .

Orolín, alebo Stejskal tiež spomínali, ako čumeli na tie výrazné farby tamojších lezcov v Alpách.

Stále viac a viac sa presúvajú profi prvky aj do bežnej rekre oblasti. Nemám veľmi rád až tak výrazné veci a už vôbec nie tie komplety. Kombinácia neutrálnej a k tomu výraznejšej farby mi príde viac prijateľnejšie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod remy77 » pon srp 21, 2017 12:11

Stani píše:Farebný trend je dnes žiarivejší a výraznejší, lebo ťa musí byť vidieť. Ale nie je to nič nové, stačí pozrieť trilógiu Ch. Profita v 80.rokoch, kde lezie v červeno-žlto-modrej, Millet takisto oživil svoje retro farbičky modro-červenú aj s pôvodným logom. Mám doma Alpinus katalóg z 90.rokov, kde sa pozerám na tie rúžovo, fialovo tyrkysové kombinácie, pôvodne robené pre horoexpedície a potom aj pre bežnú vht... a krútim nosom :) .

Orolín, alebo Stejskal tiež spomínali, ako čumeli na tie výrazné farby tamojších lezcov v Alpách.


Viesturs vo svojej knihe pise, ze vyrazne farby vo vyskovom horolezectve sa zasali pouzivat pre ich lepsiu fotogenickost.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Stani » pon srp 21, 2017 13:45

Už dávno, John Noel, známy fotograf ešte z prvých objaviteľských everestských expedícií, keď ešte len sa hľadali prístupové cesty, spomínal, že nájsť kolegov ďalekohľadom v moréne nevedel, až kým sa nepohli, ako splývali s prostredím. Noel dodatočne fotky koloroval.

Ďalším faktorom je psychika lezcov. George Finch (písal som tu o ňom, experimentátor s oblečením práve z toho obdobia 1920) na základe polárnych poznatkov uvádza, že aj farba jaksi zlepšuje náladu trudomyselnosti v jednotvárnom prostredí + ako reagujú farby na slnko tmavé vs. svetlé farby. Použil dokonca červenú farbu, lebo dovtedy to všetko bolo šedé, svetlosivé, hnedé - viď oblečenie nájdeného Malloryho, či iné himalájske expedície. To vlastne malo vplyv aj na farbu stanov.

Zaujímavý je zopakovaný výstup legendy Alfreda Mummeryho na Grepon z r. 1881. Liezla to niekedy v 90. rokoch trojica horolezcov, medzi nimi aj Chris Bonnington. Mali všetko komplet pôvodné aj vrátene oblečenia. Všimnite si poslednú fotku - ten farebný rozdiel a to ešte neboli v móde kriklavejšie farby :) .

Zopakovyný výstup na Grepon - celok.jpg

Zopakovyný výstup na Grepon - 1.jpg
Zopakovyný výstup na Grepon - 1.jpg (38.12 KiB) Zobrazeno 9918 krát


Pozrite si aj video z tohto výstupu. Vtedy sa liezlo bez pomocného materiálu, žiadne skoby...len lano. V závere Bonnington testuje pôvodné tenisové tramky namiesto ťažkých a tvrdých topánok.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » pon srp 21, 2017 16:10

vonkreuz píše:Naopak. Černý zadek ma smysl kvůli sedání a utírání si ne zrovna čistých rukou. Takže špína není tak vidět. Tohle je velmi praktický nápad.

tak moje zkušenost je úplně opačná, na černé barvě je hned vše vidět, stačí si jednou sednou a nebo si jednou otřít ruce o černou barvu, a je to na vyprání, špína není tolik vidět na šedivé, hnědé, khaki, a nebo různé odstíny a kombinace těchto barev, a další nevýhoda je ta, když se do černé barvy opře slunce, to se pak člověk pěkně peče

vonkreuz píše:Vzpomínám si, jak hned tvých začátcích zde sis stěžoval že syntetické kalhoty DA Patrol/Mountainer kloužou na kožených sedačkách v busech Student Agency a jiná subjektivní negativa, která jsem ti tenkrát popsal a vysvetlil, že mají svoje opodstatnění.

tenkrát ty vrze DA Patrol co jsem kdysi měl klouzali jak blázen, ale v současnosti mám nejnovější veze DA Patrol co mají zipy Salmi, a vůbec nekloužou, stejně tak nekloužou DA Trek, DA Badile, DA Cruise, DA Borneo které taky mám, takže je vidět že to jde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 18:18

Pp vedle mi pripomnel: jak ja nebavidim dvojity zip na Tornadu. Pred par dny se mi zespoda trochu rozjel a pak jsem bundu zaboha nemohl rozepnout. Takhle zpizdit skvelou vetrovku :axe:

Chtel bych videt jedineho cloveka, kteremu ta kravina k necemu je. Na vetrovce, co se da v pohode vyhrnout, nemluvim o memranovkach ani o nicem tuzsim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » sob srp 26, 2017 18:28

mike píše:Chtel bych videt jedineho cloveka, kteremu ta kravina k necemu je. Na vetrovce, co se da v pohode vyhrnout
Na Pertexce to nemam, taky na to dost casto nadavam, ale na Rab Vapor Rise, ktera mi v pripade vetsiho chladu nebo kdyz zapomenu vetrovku a mam Rabku to tak je a dost to pouzivam. Jak Ty vetras vylucne rozepnutim zhora, ja - alespon v chladnejsim pocasi - mnohem casteji zespoda. Jednoduse si rozepnu bundu na brichu a to me krasne ochlazuje. Kdychych rozepnul zvrchu, tak se dal budu potit (ja se vice potim kolem bricha nez na prsou) a k tomu bych jeste casto prochladl nebo dostal andinu a pod. Proste chladne proudeni kolem krku a na prsa nesnasim, nedela mi to zdravotne dobre.
A jak jsi si uz to parkraty z odpovedi jinych na podobne pripominky mohl vsimnout, zdaleka nejsem s tim sam. Taky pravda, ze si nejak neumi predstavit, jak bych si pod ruksakem a bederakem "v pohode vyhrnul" vetrovku jen na brichu tak, aby mi dale chranila vzadu ledviny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 18:44

:shock: no dobre, ale ty ji exot, co si tre bricho o stehna :twisted:

Vetrovku si v pohodne vyhrnes az k bederaku nebo sedaku a nemusis ji rozepinat. Tj. nevidim zadne plus v tomhle pripade, vyjde to nastejno. A klidne zustanou kryta zada, material je mekky a poddajny. Jak pisu, u tuheho to jeste trochu chapu. I VR je furt jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » sob srp 26, 2017 21:59

Teda nevim jak bys chtel akurat padnouci vetrovku vyhrnout tak, aby Ti zustalo bricho odkryte a pritom ledviny zakryte... Myslim, ze je to u normalne strizene vetrovky, ktera neni moc siroka v pase a prilis dlouha az pod zadek fyzicky nemozne. Ja bych urcite potreboval, aby byla tak alespon o 10 cm sirsi v pase, abych to dokazal udelat.

Vsak to potrebuji taky, abych si to bricho mohl nerusene trit o stehno. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » sob srp 26, 2017 22:21

Vsak taky nemluvim o brichu, kdo normalni by si chtel odkryvat bricho? :twisted: Rec je o vyhrnuti pod sedak nebo bederak, coz je obvykly argument pro dvoucestny zip. Obvykle kdyz si chces odskocit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2017 19:46

Vcera rano jsem vzal vetrovku (Tornado 2.0) z hromady vypraneho pradla, obleknul a koukam, ze mi na boku cosi trci. Urvana snurka na stahovani dole. Nevim, kdy se urvala, nejspis o neco driv a pracka ji vytahla ven. Celkem mne to nastvalo, vetrovka je skoro nova a vypada to, ze ji budu muset reklamovat. Protoze nevim, jak to spravit bez rozparani svu a do toho nejdu. Nebo mate nekdo lepsi napad? Viz fotka nize, na konci tunylku u zipu je kousek latky (je tam na omak citit), ke kteremu byla snurka (asi mizerne) prisita.

Kdyz jsem na ty svy koukal, tak jsou pekne krive. Cinska kvalita za ceskou cenu, jsem znechucen :vom:

Krivy sev je videt na fotce, ten vodorovy na spodnim (v realu hornim) okraji tunylku na stahovani.
vetrovka.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Quido » pon lis 6, 2017 20:01

nejsi prvni, od koho se dovidam, ze v DA se dost zhorsili :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2017 20:03

Koukam na dva roky stare Tornado 1.0 a tam jsou svy v zasade rovne. Na 2.0 je jich krivych celkem dost :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Miras » pon lis 6, 2017 21:27

mike píše:Nebo mate nekdo lepsi napad?

Jedině nastrkat do tunýlku co nejdál a pořádně prošít skrz naskrz. Na funkci (ani šňůrky, ani větrovky) to vliv mít nebude, akorát to asi nebude bůhvíjak vypadat.
Podobně jsem si spravoval vytrženou stahovací šňůrku na kapuci spacáku a dost tomu věřím, prošpikoval jsem to fest :) Ale na spacáku je vizuální stránka věci tuplem buřt...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2017 22:33

Diky, to by asi slo. Kdyby nebyla skoro nova, tak to udelam, ale takhle mam spis chut uplatnit zaruku. At vidi, jak to zprasili a opravi to sami a lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Quido » úte lis 7, 2017 8:23

taky bych sel do reklamace u nove bundy - v opacnem pripade, kdyby sis to opravil sam, kdyz se pak jeste neco s bundou stane, nemuseli by ji uznat, jelikoz tam byl proveden neodborny zasah...
chapu ale, ze to nastve
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod Miras » úte lis 7, 2017 8:56

Quido píše:...kdyby sis to opravil sam, kdyz se pak jeste neco s bundou stane, nemuseli by ji uznat, jelikoz tam byl proveden neodborny zasah...

Pokud by se (např.) rozpadl zip a reklamaci odmítli uznat kvůli doma přešitý stahovací šňůrce, byl by to jen další důkaz toho, že to s nima jde z kopce...
Jinak je samozřejmě i teď reklamace nejlepší řešení.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 9:31

mike píše:Cinska kvalita za ceskou cenu

Tornado 2.0 je Made in China? Tornado 1.0 je Made in Slovakia
mike píše:Kdyby nebyla skoro nova, tak to udelam, ale takhle mam spis chut uplatnit zaruku. At vidi, jak to zprasili a opravi to sami a lip.

taky bych reklamoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 12:34

fps píše:Tornado 2.0 je Made in China?
Ne, "Made in Ceska Republika", resp. u jedne barvy "Made in Ceska Republika/Evropa". Ale "cinskou kvalitu" dokazes udelat i v Cesku... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 18:14

Made in Czech Republic. Jeste je tam mala EU vlajecka a leze z ni nit #-o (pp by jeblo ;-)).

A jo, myslel jsem to tak, ze vyrobeno u nas, ale stejne mizerne jako v Cine. Kdyby vetrovka byla z Alienexpresu za 20 dolaru, tak nereknu a opravim si to sam, ale za sestinasobek od nas bych cekal neco lepsiho.

Njn, asi teda reklamaci. Stve mne na tom hlavne to, ze ted je prave pocasi na vetrovku a na mesic o ni prijdu.

Jeste mne napadla jedna moznost opravy. Prostrihnout dirku na zacatku tunylku, vytahnout ven ten kousek latky, co je k nemu lanko prisite, navleknout lanko dovnitr, vytahnout stejnou dirkou, sesit jako puvodne a nasoukat zpatky. Akorat ze tam zustane ta dirka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 11:03

mike píše:Njn, asi teda reklamaci. Stve mne na tom hlavne to, ze ted je prave pocasi na vetrovku a na mesic o ni prijdu.

vždyť máš ještě Tornado 1.0
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 17:09

Mam, ale uz jsem si na 2.0 zvyknul a ty vylepsene "drobnosti" delaji celkem rozdil. Kapuce, ale hlavne zip, ten mne u 1.0 neskutecne stve, zatimco u 2.0 ani ne. Protoze spodni jezdec je vetsi a zip do nej zacvakne, takze neni (takovy) problem se zapinanim ani rozepinanim.

No nic, budu to muset prezit. Stve mne, ze u 2.0 vylepsili design, ale kvalita sla dolu. Tech krivych svu je tam fakt dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod ret255 » stř lis 8, 2017 17:51

Tiež som mal doma Tornado ale 1.0, tú šili na Slovensku podla vysačiek, teda 2.0 už šijú v Česku? Vo vnútri mala tiež kadejako poprešívané švy, na jednom mieste bol dokonca poprešívaný celý zhluk nití.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 17:58

Mozna zalezi na tom, kdo to sije, jak se zrovna vyspal(a)... Kazdopadne kolisava kvalita neni dobra vizitka znacky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod booze » čtv lis 9, 2017 9:45

Mam to opravene na veste. Zatavis konec, napichnes na kobercovou jehlu, navleces, podrzis konec, vytahnes jehlu a zasijes. Pro lepsi vysledek jsem gumu presil skrz a jeste obsil.
Taky si myslim, ze kvalita DA se zhorsila.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 18:04

Navleceni neni problem, jde to i bez jehly. Lanko je celkem tuhe a vetrovka naopak poddajna. Jen se mi to nechce prosivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod AdinoSK » stř led 3, 2018 18:33

Ahojte,
premýšlam nad kúpou bundy Jorasses od DA, je tu niekto, kto tento kúsok vlastní a vedel by sa podeliť o skúsenosti? Hladám nejaký celoročný univerzál pre veľmi potivého jedinca.
AdinoSK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 29, 2012 15:59

Re: Jak hodnotíte značku Direct Alpine?

Příspěvekod mike » pát led 5, 2018 21:48

Zapomnel jsem napsat vysledek sve reklamace utrzeneho stahovani u DA Tornado. Hotovo, opraveno. Trvalo to jen asi dva tydny a z Hudy mi prisel mail, ze si mam pro vetrovku prijit. Vsechno v pohode, zadne obstrukce ani reci, profesionalni pristup. Tak to ma byt. Hudy Slezska a Direct Alpine :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení