Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Noemi » pát kvě 19, 2006 14:26

sedlo píše:To se ti stane ještě mnohokrát :lol:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...s tím počítám :wink: .
Naposledy upravil Noemi dne pát kvě 19, 2006 14:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod teoretic » pát kvě 19, 2006 14:31

Noemi píše:Právě jsem objevila kalhoty z BlockVentu za hodně dobrou cenu.....a já mám ty samé o ticísovku dražší....ach jo :roll: .
http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam ... _atributu=

treba maj jenom xxxs a xxxl - tak to bejva casto pri tehle velkejch slevach...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Filltos » pát kvě 19, 2006 14:48

tady je maj taky zlevneny, ale o min, ale maj vsechny velikosti
http://www.bartsport.cz/vyprodeje/#a62
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod Noemi » pát kvě 19, 2006 14:53

teoretic píše:
Noemi píše:Právě jsem objevila kalhoty z BlockVentu za hodně dobrou cenu.....a já mám ty samé o ticísovku dražší....ach jo :roll: .
http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam ... _atributu=

treba maj jenom xxxs a xxxl - tak to bejva casto pri tehle velkejch slevach...

t.


Hm, tady ne - většinou mají všechny velikosti.
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod sedlo » pát kvě 19, 2006 15:02

[quote="sedlo"][quote="Noemi"]Právě jsem objevila kalhoty z BlockVentu za hodně dobrou cenu.....a já mám ty samé o ticísovku dražší....ach jo :roll: .
Poradím ti,kup si ještě jedny a budeš mít oboje o pětikilo levnější,no neber to přece?
:lol:
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod teoretic » pát kvě 19, 2006 15:04

Noemi píše:Právě jsem objevila kalhoty z BlockVentu za hodně dobrou cenu.....a já mám ty samé o ticísovku dražší....ach jo :roll: .
http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam ... _atributu=

treba maj jenom xxxs a xxxl - tak to bejva casto pri tehle velkejch slevach...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » ned kvě 21, 2006 10:46

teoretic píše:
Noemi píše:Právě jsem objevila kalhoty z BlockVentu za hodně dobrou cenu.....a já mám ty samé o ticísovku dražší....ach jo :roll: .
http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam ... _atributu=

treba maj jenom xxxs a xxxl - tak to bejva casto pri tehle velkejch slevach...

t.
no,ale když dám vytvořit objednávku,tak se mě to nikde neptá na velikost...to je zvláštní :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Labash » pát srp 4, 2006 17:49

Mate nekdo zkusenosti s temito kalhotami: http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1 ??
Nebo poradite nake jine zhruba ve stejne cenove relaci?
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod teoretic » pát srp 4, 2006 18:03

Labash píše:Mate nekdo zkusenosti s temito kalhotami: http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1 ??
Nebo poradite nake jine zhruba ve stejne cenove relaci?


mam je a jsem spokojenej - jedina nevyhoda, ze nejsou rozepinaci po stranach, pouze dole, takze na lyzaky apod. to neni samozrejme problem...

t.

edit: dalsi moznost jsou napr. big stone nebo free fall od high pointu
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pát srp 4, 2006 19:31

Já bych si membránové kalhoty bez rozepínání nekoupil. ˇNemusí být po celé délce- mám na léto Free Fall a ty se rozepínají jenom od pasu po kolena, ale hodně to potěší. /teda já se hned rychle spotím, znám lidi co je jim to jedno/. A na zimu mám celorozepínací- člověk se nemusí zout, když si je chce natáhnout nebo stáhnout. /u skialpu hodně dobrá věc/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » sob bře 30, 2013 11:49

uvažuji nad koupí membránových kalhot Tilak Stinger http://www.tilak.cz/produkt/cz/141/kalhoty-stinger/, máte je už někdo ozkoušeny v teple a za celodenního deště? jaký jé váš názor na to je mít jako jediné kalhoty na týdenní tůru při teplotách od cca 0 až po cca +20°C? nechce se mi tahat dvoje kalhoty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod wawrik » sob bře 30, 2013 12:10

Chceš pri +20 stupňoch nosiť membránové gate, keď sa podľa vlastných slov potíš aj vo windstopperi? :-o

Navyše na týždennú túru sa mi dvoje gate nezdajú ako nadmerné množstvo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » sob bře 30, 2013 16:11

hořejšek se potí úplně jinak než nohy, kalhoty se dají taky rozepnout, při cca +20°C a při špatném počasí jsem přežil celí den v membránových kalhotách High Point Free Fall Pro které mají podšívku, a prodyšnost by měli být u kalhoty Tilak Stinger taky někde jinde?
tak to mě se tedy zdá že tahat kalhoty v batohu na víc je zbytečné, když je pak třeba za celí týden vůbec nepoužiji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » sob bře 30, 2013 16:52

opět musím s fps souhlasit (někde je něco špatně, bo normálně s ním hlasitě a zarytě NEsouhlasím): speciálně v zimě je blbost membránové kalhoty tahat v báglu, dá sa v nich přežít od plus 10 (někdy je v jižním svahu na jarním slunku aji víc) až po mínus "sibiř"

(já teda píšu o GTX SS na skialpu ,aby bylo jasno)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod wawrik » sob bře 30, 2013 17:05

Fps chce nosiť membránový hardshell pri +20. Nad 10 stupňov mi HS gate dokážu znepríjemniť trek v akýchkoľvek podmienkach. Prežiť sa v tom dá, ale prečo si to sťažovať...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod cmaro » sob bře 30, 2013 19:55

Naco nosit hs pri +20 vsak to uz je na kratasy :D
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod scinkk » sob bře 30, 2013 20:08

Tak to si radsi ponesu tech 350g na zadech navic nez se v nich parit, pri +20 muze byt dost teplo i v obyc dlouh. kalhotech. natoz v mebranovkach. Osobne zvazuji koupit nejake prevlecne membranovky pod 150g, nejspis HP ROAD RUNNER.
edit: Nebo pokud by nekdo vedel o kalhotech pod 150g, klidne zaterovky, tak budu rad za tipy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod wawrik » sob bře 30, 2013 20:43

O 150-gramových neviem, ale 200-gramové mám. Berghaus Paclite. Sú síce ťažšie, ale zato majú na boku zips na vetranie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » ned bře 31, 2013 11:45

scinkk píše:Osobne zvazuji koupit nejake prevlecne membranovky pod 150g

nad tím jsem uvažoval taky, ale nenašel jsem lehoučké převlečňáky které by byli celorozepínací, nechce se mi několikrát za den sundavat a nandavat boty, a taky aby nebyli černé
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » ned bře 31, 2013 11:52

cmaro píše:Naco nosit hs pri +20 vsak to uz je na kratasy :D

já kraťasy na turistiku nenosím ani když je +30°C, kraťasy mají samé nevýhody, slaboučké dlouhé kalhoty jsou o hodně lepší, nepadá mi nic do bot, nemam odřené nohy od všeho možného, nemam pokousané nohy od všeho možného, klíšťata se nechytají, nemusím si mazat opalovacím krémem nohy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » ned bře 31, 2013 12:11

wawrik píše:O 150-gramových neviem, ale 200-gramové mám. Berghaus Paclite. Sú síce ťažšie, ale zato majú na boku zips na vetranie.

šedivé vypadají dost dobře, dají se nandat a sundat v botách? dají se někde koupit v ČR? bohužel na českém netu nenacházím, jenom že se už neprodávají
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod wawrik » ned bře 31, 2013 12:19

Áno, dajú sa navliecť cez topánky. Zips síce nie je až dohora - končí asi 25 cm pod pásom, ale to v pohode stačí na prevlečenie nohavíc cez boty aj s mačkami (párkrát vyskúšané).

Len upozorňujem, že je to oproti tým Tilakom jemnejšia tkanina a na nejaké odieranie o skaly to fakt nie je.

Edit: ešte k tým kraťasom. Ja sa tiež snažím nosiť kraťasy čo najviac, veľmi (naozaj VEĽMI) to pomáha vetraniu topánok. Keď mám vrch topánok a ponožky rovno na vzduchu, v podstate neviem nohu zapariť. Akonáhle si kvôli vetru alebo sneženiu musím dať dlhé nohavice, do dvoch hodín cítim vlhko. (Pre rýpalov - je jedno, či mám plastové alebo merinové ponožky, jednoducho tú vlhkosť neodvetrajú.)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » ned bře 31, 2013 15:46

- jsem turista, ne horolezec, takže zas taková odolnost není třeba, i když se samozřejmě hodí
- zkusil si coolmax ponožky středně silné ale musí být froté, a na to silné zimní vlněné ponožky? nejlépe Bridgedale MerinoFusion Trekker a Bridgedale WoolFusion Summit, pak je úplně jedno zda máš kraťasy nebo dlouhé kalhoty
- když máš letní slaboučké kalhoty tak to je jako když na sobě nic nemáš, ale ochrání tě před tím vším co jsem popisoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod scinkk » ned bře 31, 2013 21:42

Hm tak jsem zkousel s Berghause deluge, jak dobre se to da natahnout pres boty pri ruznem rozepnuti. Dle toho soudim, ze ty 1/4 zipy jsou v tomto smeru k nicemu. Se zipem na koleno uz to jde celkem dobre a 3/4 zip je samozrejme nejpohodlnejsi a nejrychlejsi na pretazeni.
Ted jsem docela dost patral a nic lepsiho (lehciho) nez ty Berghaus Paclite jsem nenasel.
Vsechny ty lehci maji jen 1/4 zip (treba Montane).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2013 21:27

wawrik píše:Áno, dajú sa navliecť cez topánky. Zips síce nie je až dohora - končí asi 25 cm pod pásom, ale to v pohode stačí na prevlečenie nohavíc cez boty aj s mačkami (párkrát vyskúšané).

Az to vyzkousis vic nez parkrat, tak mozna zmenis nazor. Mam podobne kalhoty asi 8 nebo 9 let a budu hledat nahradu s celorozepinacimi zipy. Protoze navlekat tohle pres boty s mackama nekde ve svahu kdyz silene fouka a zacina prset je docela peklo. Uz jsem je pri tom mackou i roztrhl. Druhy pripad jsou boty obalene blatem, je skoro nemozne kalhoty zevnitr nezaprasit. Taky jsem si driv myslel, ze to bude v pohode, ale zkusenost mne naucila, ze neni a neni o to vic, cim vic to clovek potrebuje. Never more, teda, pokud bude moznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod wawrik » stř dub 3, 2013 6:00

Prečo by som mal meniť názor? :D Že sú celorozopínacie zipsy pohodlnejšie je predsa jasné. Zasa to váži viac, ak majú byť tie nohavice zaplatiteľné... Môj kompromis je jednoducho posunutý k lepšej váhe a skladnosti, pretože tak často si zasa tie nohavice v teréne nenavliekam (odhliadnuc od toho, že na celorozopínacíh som vo vetre raz mal naozaj problém trafiť jazdec zipsu do protikusu, lebo otvorená nohavica fungovala ako celkom slušná plachta). Tvoj kompromis je iný. To nie je vec názoru, ale podmienok použitia, si tak myslím :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2013 19:43

Protoze jsem mel puvodne stejny a zmenil jsem ho ;-) Casem jsem dosel k tomu, ze tenhle kompromis je dost mizerny. Vaha 20 cm zipu je celkem zanedbatelna, na skladnosti se to taky neprojevi. Zato nevyhody se projevi velmi. Ne vzdycky, ale kdyz uz, tak stoji za to. Prijde mi, ze bude lepsi vybrat jeden z extremu. Bud kalhoty uplne bez zipu -> znatelne mensi vaha versus znacne horsi oblekani. Nebo s uplnymi zipy -> mirne vetsi vaha. Klonim se spis k tomu druhemu, protoze ty kalhoty vetsinou nosim v batohu a oblekam az kdyz je to nutne a pak je to nutne rychle (zacina bourka...). Predstava, ze si v takove situaci sundavam boty, je dost nelakava.

Namitku ohledne zapinani zipu ve vetru beru, ale s 3/4 mas zas problem strcit nohu (v macce) do plapolajici nohavice, taky se chova jako plachta. Porovnat neumim, znam jen to druhe, ale pri tom prvnim aspon nemusis poskakovat po jedne noze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » stř dub 3, 2013 20:07

mike píše:Vaha 20 cm zipu je celkem zanedbatelna, na skladnosti se to taky neprojevi.

mike píše:Zipy nevazi par gramu, tipuju aspon 50. Proteceni bych se az tak nebal, kdyz se zipy nepouzivaji, tak drzi. Zhorsuji ale sbalitelnost a poddajnost bundy, zip je tuhy.

:((
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » stř dub 3, 2013 20:40

Co se ti nezda? Zipy v podpazi (o kterych myslim byla rec) maji aspon pul metru, spis vic. Tady je rec o 20 cm, takze tretine. Nejakych 15 g mi opravdu prijde zanedbatelne, zvlast kdyz prinesou podstatne zlepseni. U bundy je to naopak, zbytecna vaha navic a zhorseni vlastnosti (pro mne ;-)).

edit: a sbalitelnost ten kousek taky moc neovlivni. Ta uz je zhorsena (velmi) temi zipy, co uz tam jsou. Neporovnavam s kalhotami bez zipu, tam je samozrejme rozdil velky. Jde o 3/4 versus full zip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod grco » stř dub 3, 2013 20:43

Suhlasim s mikeom. 3/4 zipy su zbytocny vymysel. Bud nech tam nie su vobec, alebo nech je to uz celorozepinaci, ked tam chcu tie zipy narvat.

Hlavne inac nechapem zipy na kalhotach, ktore nie su prevlecne, par vyrobcov to tak robi. Ako casto si vyzliekate a obliekate kalhoty pocas dna? Neviem, ci som divny, ale ja tie, co si rano obleciem, tak v nich aj vecer dojdem, cez den sa do slipov nevyzliekam s mackami na nohach. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron