Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 0:16

mike píše:Mozna by se v praxi ukazalo, ze rozepnout kalhoty uplne je jeste vetsi opruz, ale nemyslim si to ;-)
Právě proto jsem se ptala těch, kteří celorozepínací kalhoty taky mají a celozip při oblékání používají. Protože pro mě to opruz je, a tudíž nepoužívám.

Možná u těch lyžáků to má smysl. Co se týče maček, tak v mým případě je mám tak z 90% na nohách za počasí, kdy nepromokavý gatě neřeším (anebo je mám už na sobě, tedy bez překvapení). Ale i tak bych asi raděj sundala boty, než manipulovala s rozepínáním kalhot. A za běžných okolností mi skoro vždy přijde jednodušší a rychlejší buď sundat boty, nebo kalhoty rozepnout jen zčásti a protáhnout botu, než plápolat s rozeplýma kalhotama.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 0:30

Nepromokave kalhoty pouzivam obvykle jen kdyz prsi a nandavam je az na posledni chvili, takze fakt neni cas sundavat boty. Vetsinou uz prsi a zacina lit a navic teren nebyva sundavani bot naklonen. Teda, naklonen byva hodne ;-)

Skoro bych rekl, ze jsem si je nasazoval casteji s mackama na nohach, nez bez nich, ale spocitane to nemam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 0:35

Nápodobně. Ale do terénů, kde se hodí mačky většinou chodím za pěkného počasí a dobré předpovědi.
Zrovna u Tebe mě to překvapuje, se vždycky prsíš, že jezdíš do hor jen za dobrého počasí :wink:

Navíc je třeba předvídat, když jsem v blbým terénu a vidím černý mrak, valící se zcela jistě na mě, tak se zavčas snažím komplet nepromokavě obrnět na co nejvhodnějším místě, a ne až na poslední chvíli.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 0:56

Snazim se o to, ale treba do Grand Paradisa jezdim v cervenci a tam se 8 - 10 dni pekneho pocasi v kuse tezko hleda. Zrovna tam jsem tech situaci zazil asi nejvic. Vzpominas si, jak jsi mi jednou po prozkoumani predpovedi psala, at radej slezu z hor a jedu k mori? ;-) Tenkrat mne 5x chytla bourka v sedlech nad 3000 a vetsinou to prislo docela rychle z druhe strany, kam jsem nevidel.

Predvidat je mozna treba, ale ja jsem optimista a doufam, ze mne mrak mine ;-) Takze to opravdu nechavam na posledni chvili. Ja totiz ty membrany fakt nemam rad a pouzivam je jen v nouzi nejvyssi a ta nastane teprve kdyz zacnou padat trakare. Ze bych se do toho navlekal preventivne je pomerne neprijatelna predstava 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » pát led 13, 2023 1:05

Tak uz mam doma ty Rab Cohort XXL ... Jsou strasne dlouhy a ten 1/2 zip je vlastne docela kratkej na oblikani v (zabehnenejch) botech, jde to ale.. koupil jsem je ale z druhy ruky od @aksama za litr, tak to moc nebudu resit .. myslim, ze budou dobry ... vypadaj fakt hodne nepouzite .. ja stejne doufam, ze je nebudu potrebovat .. 230g .. to je slusne
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod sobb » pát led 13, 2023 22:43

mike píše:Tenkrat mne 5x chytla bourka v sedlech
Však proto jsem Ti asi psala, ať jedeš k moři :wink: Tam bys s nepromokavýma kalhotama bojovat nemusel 8) Červenec je holt z hlediska bouřek většinou nejpitomější doba na hory, lepší je podzim.

ntz: jestli jsou ty kalhoty až moc dlouhé, tak si je zkus u nějaké šikovné švadlenky nechat zkrátit. Nepromokavost spodního lemu se dá oželet, stejně máš pohory.
V zabahněných botách nechceš asi oblíkat žádný kalhoty, krom těch s celozipem. A ty v rozepnutém stavu možná taky nechceš oblíkat. Pokud to teda nemáš už otestované a tedy víš, co chceš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát led 13, 2023 22:51

Priority. Mam rad pekne pocasi, ale jestli si mam vybrat horsi nebo nejet do hor vubec, tak holt to horsi. Podzim neni dostatecne dlouhy resp. nemam fyzicky na to, abych ho cely stravil v horach a proto musim jezdit i v cervenci.

Ty kalhoty mozna nemaji dobre reseni. 3/4 zipy to nejsou, celozipy vypadaji lepsi, ale nemel jsem je a videl jsem jednou cloveka, co se je snazil oblekat ve vetru... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » sob led 14, 2023 5:53

mike
u celozipu je takovy kouzlo, ze muzes nechat posledni dva centrimetry zapnuty, takze to sice neni uplne dokonaly na ty zabahneny boty, ale lepsi nez uzkej stehenni komin:D a pak te nemuze prekvapit ani vitr :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » ned bře 26, 2023 17:12

nemate prosim nekdo konkretni tip na "kšandy" ? asi idealne s tema zakusovatkama, at jsou univerzalni .. diky
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod lojzmen » ned bře 26, 2023 21:33

Úplně obyčejné šle v Dekáči.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » ned bře 26, 2023 23:04

@lojzmen - diky ... byla u nich recenze, snad budou dobre .. hodnoceni 4/5 a gugl prelozil takto

Tyto podvazky jsem si pořídil jako rozšíření mého solognackého "loveckého výběhu"...v hustém smrkovém houští začíná vyboulený výběh klouzat...díky těmto levným podvazkům se "pásový výběh" stal plnohodnotným výběhem. Prasnice, FirstAid, bunda do deště, láhev s vodou,... vše na pás a teď už to neklouže.
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod lojzmen » pon bře 27, 2023 20:39

Já je mám a je to obyčejná gumová klasika.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 21:07

Proc se ve vlakne o membranovych kalhotach diskutuje o ksandach? #-o Nereknu, kdyby to nejak vyplynulo z diskuse, ale on sem ntz dal rovnou dotaz ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 21:26

OF slouzi jako denicek :) Dohledal jsem, ze sve ME Firefox jsem koupil v kvetnu 2015. Vcera jsem zjistil a dneska v lavoru overil, ze domembranovaly :? Odesla membrana, tece plosne, neudrzi ani centimetr vodniho sloupce. Naposled jsem je mel na sobe vloni na konci zari, to jeste fungovaly.

Tipuju to na rozpad PU. GTX Active Shell, 8 let od koupe, byly ve vyprodeji, takze rekneme rok, max dva navic, tj. 9 - 10 let od vyroby. Casove to odpovida, PU je univerzalni kurvitko.

Kalhoty byly nosene malo, naprostou vetsinu doby byly jako zalozni v batohu. Muj odhad je max 20 pouziti, dest nevyhledavam a membranove kalhoty nasazuju pozdeji, nez bundu. Vcera taky, az po nekolika hodinach v desti a protekly behem tak 20 minut.

Byly docela fajn, oblekal jsem je obvykle na mokre trekove a ty pod nima uschly. Akorat kdyz tak spocitam cenu na jedno pouziti, tak mi to dava 150 Kc a to jsem mel vyprodejovou cenu :shock: Svinske PU, jinak zadne poskozeni nevykazuji, mohly mi vydrzet az do duchodu ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 21:55

Hledam tedy nove membranove kalhoty a uvitam tipy. Zakladni pozadavek je, ze nesmi byt horsi, nez zesnule ME Firefox, ktere uz se bohuzel nedelaji. Urceni je ciste jako prevlecne pouzivane jen kdyz je to fakt nutne. Takze naprostou vetsinu casu stravi v batohu, ale kdyz uz jsou potreba, tak chci, aby fungovaly.

Podrobnejsi pozadavky:
- aspon 3/4 zipy, celozipy by mohly byt lepsi
- membrana, pod kterou mi uschnou trekove kalhoty a nedela se na ni kondenzace. Tj. nejlepsi dostupne.
- vaha do 300 g, min je lip
- dobra sbalitelnost
- vyztuhy dole jsou plus (macky)

Muj aktualni kandidat jsou HP Cliff, ale nevim, jak mi budou sedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » pon bře 27, 2023 21:58

Jj, kup to a pak se v tom zpoť, aspoň to vyzkoušíš. Jestli jsi toho tedy schopen. Tvoje nohy moc nehřejou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 22:02

Jak to myslis, ze moc nehrejou? Jak jsem psal, mokre trekove kalhoty jsem pod ME Firefox vysusil. Pokazde. Vcera taky, kdyz prestalo (poradne) prset a to jsem je mel docela mokre, jak protekly.

Kdyz jsem mel predtim Paclite kalhoty, tak tam voda kondenzovala a byvaly zevnitr od kolen dolu mokre. I kdyz jsem sel bez deste v lete po ledovci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » pon bře 27, 2023 22:05

No nehřejou, protože v teplotách, kdy ostatní ještě nosí skoro trenky, tak ty už nosíš zateplený gatě, ne?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 22:10

To je spis o fungujici termoregulaci, ne? ;-) Nohy resp. stehenni svaly mi pri pohybu hrejou slusne, ale nevadi mi na nich neco mit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2023 1:13

Tak jsem koupil High Point Cliff. Sedelo mi Lko, XL je silene velke, tak pro zdejsi mastodonti sekci. Lko je stejne velke, jak me stare ME Firefox v XL, i ostatni kalhoty mam XL. HP je ma holt vetsi.

Zrovna jsem je i vyzkousel, jelikoz prisla bourka. Zas rychle presla, takze vodeodolnost moc ne, ale zato jsem v nich sel 11 km a naprosto v pohode. Na membranove kalhoty jsou prekvapive prijemne, mel jsem je na hole nohy a nevadily. Material (PSA) neni tuhy, moc nesusti a na kuzi je prijemnejsi, nez libovolny GTX.

Srovnani s ME Firefox:
- strih velice podobny, coz je fajn
- o neco tezsi, 282 g proti 265, coz jde na vrub pevnemu pasku proti zatahovaci snurce
- maji poklopec na zip, coz je plus
- postranni zipy jsou tak o 5 cm delsi, coz spolu s poklopcem usnadni oblekani pres boty
- dole zevnitr jsou nalaminovane vyztuhy, coz se mi nejdriv nezdalo, ale asi to bude plus (macky). Maji nejakou povrchovou upravu, ktera odpuzuje blato, nedrzi na nich, to je taky plus.
- pasek je prisity, ale asi by se dal odparat a vyndat. Jeste to zvazim, ale spis ho necham.

Na tech 11 km nevznikla vevnitr naprosto zadna kondenzace a v podstate se v nich slo jako v trekovych kalhotach. Silnejsi vitr je pres PSA na hole kuzi lehce citit, ale je to spis prijemne. Je to priblizne stejne jako u NeoShellu. Vitr je citit trochu vic pres bocni zipy, pokud jsou na nej primo natocene. Na hole kuzi, pri pouziti jako prevlecnych citit nebude nic.

Prvni dojem teda dobry, uvidime, jak se budou chovat v desti. Jak tak koukam na predpoved, tak mozna uz zitra 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Lipon » pát bře 31, 2023 8:38

Takže voděodolnost jsi aspoň chvíli okusil? Buřina resp. déšť byl slušný
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Kalhoty s membranou

Příspěvekod Kjuba » pát bře 31, 2023 15:27

mike: super, díky za report. Zrovna přesně toto řeším. Teda tímto jsem dořešil. Beru XL.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2023 15:43

@Lipon: nijak zvlast. Vyrazili jsme az po tom prvnim naporu. Podle radaru to vypadalo na dalsich nekolik hodin deste a blizila se dalsi vlna bourky, takze jsme se navlekli do membran. Ve skutecnosti postupne prestalo a vyjasnilo se, vlna uz neprisla. Nakonec teda jen mirny dest neco pres pul hodiny. Doma jsem z nich pak ale sprchoval blato a kulickovaly slusne.

Nebal bych se toho, pritelkyne ma ze stejneho materialu bundu (HP Active) a ta membranuje bez problemu. V nedeli jsme sli pres 4 hodiny v desti a neprotekla.

@Kjuba: NZ, XL by ti mely byt. Maji je v Hanibalu na Senovaznem namesti, jestli je chces nejdriv zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kalhoty s membranou

Příspěvekod Kjuba » pát bře 31, 2023 18:00

Díky. Objednám XL a XXL. Vyzkouším a pak ty XXL vrátím :-). Do centra se mi vůbec nechce.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát dub 14, 2023 21:47

Dneska cele odpoledne prselo, a tak jsem zkusil HP Cliff v desti. 11 km v ne moc silnem, ale stalem desti. Zadny problem, celou dobu pocit sucha a bezpeci ;-) V podstate to zvladla DWR, nova latka kulickovala na vetsine mist az do konce. Mel jsem je opet na hole nohy a velmi ocenuju material prijemny na kuzi, v podstate o nich nevim a funguji jako trekove kalhoty, ani zipy mi nevadi. Proti predchozim z GTX Active docela pokrok, ty se na hole telo daly, ale uplne prijemne to nebylo, a tak jsem se tomu vyhybal. Tyhle pri vyssich teplotach asi budu pouzivat na hole telo.

Ocenuju poklopec na zip, to jsem zatim na zadnych nepromokavych nemel. I diky tomu funguji jako normalni kalhoty.

V podstate to asi bylo uplne poprve, co jsem sel celou trasu v desti a temer mi to nevadilo. Samozrejme i diky bunde z NeoShellu a membranovym ponozkam 8-[

Varovani pro priznivce Gore igelitu: v silnejsim vetru je pres latku na hole kuzi trochu citit vitr. Minimalne a beru to jako plus, ale pro nekoho to muze byt nezvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » pát dub 14, 2023 22:42

vidis, ja zase byl nekolikrat zcela spokojen v `Gore igelitu' ... tyhle zbytecny narazky jsou fakt hloupost .. navic podle urcite netiquette na zajmovych serverech se proste nedela takto proplanovite, aby se lide takto trefovali do urcitejch technologii nebo veci .. nebudu se nikomu vysmivat, ze ma canon kdyz ja pouzivam nikon apod ...

jinejma slovama .. sak propaguj PSA kdyz tomu veris / je to tva zkusenost, ale tvrde proklamace aka "gore igelit" mi pripadej jako zbytecne chucpe
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát dub 14, 2023 23:44

Nebud takova snehova vlocka a nebud vztahovacny :twisted: Psal jsem o materialu, ne o lidech, co ho nosi. Igelity jsou to proto, ze pres ne neprochazi vzduch. Vubec zadny, 0 CFM, muze za to PU vrstvicka, kterou mnoho let tajili. A prave tohle dela pomerne zasadni rozdil v pocitu z membrany. Ale pravda, mohl jsem napsal obecne PU igelity ;-)

Poznamka ma svuj vyznam, jelikoz na tohle si nekteri lidi stezovali, kdyz prisel NeoShell. Ze neni 100 % vetruodolny, jak byli zvykli z GTX. PSA je na tom pocitove priblizne stejne.

(pro apuku: ano, vim, ze existuji i prodysne verze GTX a dokonce je i mam, ale o nich nepisu ;-))

BTW, taky bys nemel pouzivat slova, kterym nerozumis, tady chucpe, ale chapu, ze u snehovych vlocek je prehaneni bezna vec ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » sob dub 15, 2023 0:29

a) vim presne, co je chucpe, proto jsem to pouzil .. doporucuju zkontrolovat, co to znamena, zacni treba na bezne wikipedii

b) vlocku si strc do rite, nic takoveho se nestalo, prestan prosim snit o blbostech (ted pomijim, ze jedinej "angry vlockismus" si prave tedka timhle predvedl ty, bravo) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » sob dub 15, 2023 0:50

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chucpe píše:Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním, nebo případně i pozitivním smyslu. Je to výraz ještě silnější než nehoráznost.
...
Chucpe se často ilustruje takto: „Mladík je souzen pro vraždu svých rodičů a žádá soud o shovívavost, protože je sirotek.“

Jestli ti tohle prijde odpovidajici oznaceni nekterych GTX igelity, tak mas jeste vetsi problem s jazykem a primerenosti, nez apuka ;-) Chucpe je specialni vyraz pro specialni pripady a jako takovy by se mel pouzivat velmi zridka. Jinak to skonci devalvaci pojmu, jako se stalo treba s fasismem a rasismem, protoze je spousta pitomcu pouzivalo pri kazde prilezitosti, v naproste vetsine pripadu neadekvatne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Snowflake_(slang) píše:"Snowflake" is a derogatory slang term for a person, implying that they have an inflated sense of uniqueness, an unwarranted sense of entitlement, or are overly emotional, easily offended, and unable to deal with opposing opinions.

Vyznacene myslim slusne popisuje tvuj puvodni prispevek. Jak to souvisi s mym, netusim, ja se ti smeju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Kalhoty s membranou

Příspěvekod Kjuba » sob dub 15, 2023 12:16

mike: tak jsi mě nahlodal. Chtěl jsem si ty Cliff Pants koupit, že je zkusím. Bohužel XL jsou mi krátké a XXL moc velké celkově. Tak jsem je nevzal.

Ale napadlo mě stavit se ve značkové prodejně. Vznesl jsem dotaz, jestli by nešlo udělat XL ve verzi black o 5cm delší. Během nekecám 5ti minut volal pán do výroby, vnesl dotaz a hotovo, vyřešeno. Udělají mi je. Prý jsem chytil dobrou dobu, protože jsou zrovna ve výrobě a švadleny je zrovna stříhají. Takže prostě udělají jedny delší.

Takhle by to mělo fungovat. O ceně jsme se teda nebavili. Ale přišlo mi, že za to snad ani nebudou nic chtít. Což teda nedovolím. To i kdybych jim tam měl poslat, co já vím, dárkový koš.

Za mě super přístup. Sice jsem to ještě nikdy neudělal, ale asi bych o tom mohl poreferovat ve whitelist vlákně, nebo jak se to jmenuje.

Btw. oblíbil jsem si i jejich Active Jacket. Materiál pohoda, dobrý střih. Jednoduchá záložní bunda, bez zbytečných blbostí. Dýchá to, nepromokne, je to dobře sbalitelné, lehké. Navíc mi na ní výborně sedí kapuce. Prostě fajn.

Ta Cliff bunda je teda vymakanější, techničtější, ale takovou bundu nepotřebuju. Na to mám jinou. A hlavně má kapuci na helmu, takže bych si jí musel stahovat a to mi vadí.

Takže tímto děkuji mikovi, že tu o ní napsal.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení