Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 19:00

Ja jsem nameril pro pas vyhlazene narovno neco malo vic nez 45cm/ natazene na maximum neco malo min nez 47cm ("neco malo" znamena do 1mm).

A u mne vnejsi delka byla merena taky presne podel zipu a pokracovanim primo. Ted jsem zkusil po vnejsi hrane (teda tam, kde mi to slozene vyslo jako vnejsi hrana, mozna kdybych kalhoty trochu nosil, bude to jinde) a vyslo to (natazene) nekde mezi 105-106 cm. Jinak ale 4 cm rozdilu mezi nejvzdalenejsimi body mne nevychazi, max tak 2 cm kvuli tomu "zvlnenemu" zakonceni.

Jeste zopakuji, ze tu stredni delku v HighPointu namerili pro L na 82 cm (stejne jako Ty) a pro XL na 84 cm.

Proste i kdyz vezmu v uvahu, ze nejake male rozdily v presnosti mereni tam mohou byt, tak mi prijde, ze ty "moje" katata asi fakt nejsou uplne v souladu s merenimi u nich ani Tvymi.

Jo, kdyz se srovnaji namerene hodnoty pasu a ze podle tabulky velikosti uvedene primo u kalhot to ma byt pro velikost pasu v M (87-92, v L 93-98cm), tak bych byl hodne zvedavy, jak se do toho vlezou lidi, co jsou na horni hranici intervalu, kdyz ten material strecovy rozhodne neni. Asi plati, co mi napsali - "Tabulka pro velikosti je obecná a platí pro postavu, nikoli pro kalhoty." :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 13:45

Tak prisly Cliffy v XL...

pas (natazeny) 55(!) cm
vnitrni delka 84 cm
vnejsi delka 112 cm

Ten rozdil ve velikosti pasuvelikost pasu oproti "memu" L je fakt na jedno cislo neskutecne moc velky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 14:27

Vsak jsem psal, ze XL jsou moc velke :) Mne trochu volnejsi nevadi, ale tohle bylo fakt moc. Nemeril jsem je, uz v krame bylo jasne, ze to nepujde. Zato L bylo akorat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 14:48

Jo, psal jsi - ale stejne mi prijde, ze pridat na pasu 15 cm (pokud vezmu cos nameril u L Ty) je naprosty nesmysl, to jsou uz 2,5 az tri cisla u vsech jinych vyrobcich.

Tady je srovnani velikosti - z te fotky je to, myslim, docela zretelne... (fotku jsem hodne zesvetlil, protoze cerne na cernem neni moc videt).
Srovnani.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 15:05

Hmm, skok je tam velky, ale az takhle velky myslim nebyl. To fakt vypada, ze mas Mka :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 17:57

Jinak ja bych natolik nekoukal po tom HP. Pokud nekdo da tip na slusne membranove kalhoty s poklopcem a taky rozepnutim nad nim, nejlepe celozipem (v nejhorsim 3/4) a s vahou do cca 350 g, budu rad.

Ten Mammut, co jsem srovnaval s Cliffem neni spatny, ale kdo vymyslel udelat vepredu poklopec se zipem dlouhym cca 15 cm s jezdci na obou stranach, tj. mezi nima tak 11 cm mista - a nahore kalhoty bez rozepnuti, ten by si zasluhuval povinne nekolik let chodit curat jen v nich (a pod nima s dalsima kalhotama) :twisted: :axe:
Drtiva vetsina membranovek je bez poklopce a moznosti rozepnuti, nektere dokonce super - s 3/4 zipem a bez rozepnuti. Tam se uplne svele dostava dovnitr s mackama na pohorkach (ted jsem mel doma jedny ME s novym ePE GTX, velikost XL, ktere ma vetsi pas nez XL Cliff a melo jsem co delat rozumne si to oblect na nizke boty).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 22:00

Proc proste neobjednas jine L a tohle nevratis? Pripadne s vracenim pockej, abys je mohl porovnat. Kalhoty jsou to skvele, v zasade jim nemam co vytknout. Ty sis holt vytahnul peske a dostal nejake divne usite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 22:43

Jsem to prave tak udelal. Ale kdyby ani to nesedelo, hodily by se jine moznosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod soyer21 » ned pro 3, 2023 10:04

Má někdo zkušenost s těmito kalhoty Kalhoty Pinguin Alpin L Pants 5.0. Líbí se mi na nich celozip, poklopec, a kapsy. Membrána Gelanots s parametry vodní sloupec 20 000mm a prodyšností 25 000g H2O/m2, myslím bude stačit. Jen jsou ty kalhoty vhodné do teplejšího počasí např. na treky na Madeiře, nebudou už moc silné(teplé) vzhledem k váze 560 g. Dají se nosit přímo na kůži, je to příjemné ?

https://www.activent.cz/kalhoty-pinguin-alpin-l-pants/
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » stř pro 6, 2023 10:35

mike píše:Proc proste neobjednas jine L a tohle nevratis? Pripadne s vracenim pockej, abys je mohl porovnat. Kalhoty jsou to skvele, v zasade jim nemam co vytknout. Ty sis holt vytahnul peske a dostal nejake divne usite.
Druhe L-ko z uplne jineho obchodu je doma - a v pase ma cca stejne. Jen se mi zda, ze v bocich (tj. na zadku) je o fous, tak o 1-2 cm uzsi, nejak jej vice citim nez ty druhe. Ale to by se mozna trochu nosenim narovnalo.
Jo, na delku je jeste asi o 1 cm kratsi, ale zase - bylo to trochu jinak poskladane a kvuli tendencim zipu to nejde jednoduse zmerit presne. Ale kdyz jsem se je snazil oboje kalhot najednou roztahnout u sebe, tak stejne tam ten centimetr rozdilu zustal.

Holt, nejspise asi zustanu na zimu bez novych kalhot . pokud nekoupim nejake jednodussi od Mammuta, ty docela velikostne i delkou sedely, maji i poklopec. Jen papirove hodnoty prodysnosti jsou nizsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Newerth » čtv bře 21, 2024 16:40

soyer21 píše:Má někdo zkušenost s těmito kalhoty Kalhoty Pinguin Alpin L Pants 5.0. Líbí se mi na nich celozip, poklopec, a kapsy. Membrána Gelanots s parametry vodní sloupec 20 000mm a prodyšností 25 000g H2O/m2, myslím bude stačit. Jen jsou ty kalhoty vhodné do teplejšího počasí např. na treky na Madeiře, nebudou už moc silné(teplé) vzhledem k váze 560 g. Dají se nosit přímo na kůži, je to příjemné ?

https://www.activent.cz/kalhoty-pinguin-alpin-l-pants/

Přesně toto by mě také zajímalo. Máte někdo zkušenost?
Newerth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 7, 2024 7:13

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Lipon » čtv bře 21, 2024 22:28

Má to podšívku, takže na kůži ucítíš hlavně tu síťovinu - je to dost subjektivní věc, co a jak snášíš, budeš muset vyzkoušet.

Záleží, kdy se na Madeiru chystáš, jestli v zimě, tak to asi sneseš, jinak se tam v nich uvaříš.

Měl jsem je na sobě na Faerech a na Islandu (červen-červenec), kdy venku bylo tak 5-15°C, ale vždycky jen na nezbytně nutnou dobu, když fakt lilo a museli jsme být venku, jinak jsem chodil v silnějších softshellových - lehký a kratší déšť nevadil.

Na podzim (konec října) jsem je měl v Dolomitech když byl celodenní liják - když jsme postávali na místě, tak v nich bylo snesitelně, delší pochod a bylo v nich už docela teplo.

Kupoval jsem je před covidem asi za půlku, za tuhle cenu asi ne, resp. za tuhle cenu dostaneš dneska už asi lepší materiál.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Medvidas » pon bře 25, 2024 9:58

S Pinguin Alpin L mám taky zkušenosti, ale odpovím ti asi podobně jako Lipon.

Vlastním tedy starší verzi pořízenou primárně na Skialp a zimní outdoor aktivity. Na skialp je celorozepínací zip docela dobrá vychytávka. Kalhoty mají vnitřní síťku a lze je nosit na tělo, ale příjemné bych to nenazval. Takto jsem je nosil jen minimálně a radši si pod ně bral alespoň nějaké tenoučké podvlíkačky. Jinak materiál Gelanots mě překvapivě nikdy nezklamal - neprofoukne, naválel jsem se v něm v mokrém firnu a nepromokl, všechny mé aktivity se ctí udýchal. A to i nyní po cca 10 letech. Stále vypadají jako nové, kromě opravovaného spodku, který jsem si několikrát poškodil mačkama :) Žádné mé GTX membránovky takto dlouho nevydržely.
Koupil bych je klidně znovu, ale někde v akci tak do 3000.

Jinak na nějaký trek po Madeiře je to dle mě overkill, leda bys tam byl fakt někdy v prosinci/lednu a měl extra smůlu na počasí. V klidu jsem tam komfotně přežil jen s kombinací Merino spodek střední gramáže a na to lehkými Pertex DWR+ kalhotami.
Medvidas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 24, 2024 19:31

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Newerth » stř bře 27, 2024 7:42

Lipon píše:Má to podšívku, takže na kůži ucítíš hlavně tu síťovinu - je to dost subjektivní věc, co a jak snášíš, budeš muset vyzkoušet.

Záleží, kdy se na Madeiru chystáš, jestli v zimě, tak to asi sneseš, jinak se tam v nich uvaříš.

Mně konkrétně jde o jaro+podzim v severní Británii (Lake District + Skotsko), tj. buďto celodenní mrholení nebo něco na oblečení do krátkého, intenzivního deště.
Newerth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 7, 2024 7:13

Předchozí

Zpět na Oblečení