Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » sob dub 15, 2023 21:11

Kjuba píše:Za mě super přístup. Sice jsem to ještě nikdy neudělal, ale asi bych o tom mohl poreferovat ve whitelist vlákně, nebo jak se to jmenuje.

Jj, super, klidne to do Whilelistu napis. Ja jsem takove stesti nemel, nejdriv jsem se ptal na moznost rozsireni rukavu u Epicu, ale ten uz delat nebudou, a ted na vetrovku jine barvy (z tech, co maji na jine verzi) a pry na to nejsou zarizeni. Kazdopadne ale komunikuji a snazi se, fajn firma.

Kjuba píše:Btw. oblíbil jsem si i jejich Active Jacket. Materiál pohoda, dobrý střih. Jednoduchá záložní bunda, bez zbytečných blbostí. Dýchá to, nepromokne, je to dobře sbalitelné, lehké. Navíc mi na ní výborně sedí kapuce.

Jj, ma ji pritelkyne a je spokojena. Mam nutkani si ji koupit taky, ale jelikoz mam dobrou NeoShell bundu, tak mi to pri me cetnosti pouziti membranovek prijde jako plytvani :) Az mi NeoShell odejde, coz cekam behem nekolika let (hydrolyza PU nezahali...), tak ji vezmu.

Kjuba píše:Ta Cliff bunda je teda vymakanější, techničtější, ale takovou bundu nepotřebuju. Na to mám jinou. A hlavně má kapuci na helmu, takže bych si jí musel stahovat a to mi vadí.

Pro mne je Cliff overkill, material stejny, ale ma pro mne zbytecne veci, ktere akorat zvysuji vahu nebo dokonce vadi (pit zipy :roll:).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod michalheitl » ned kvě 28, 2023 16:36

Zdravím, chystám se letos do Skotska a trochu mně děsí ty zprávy o dešti a nevyzpytatelnosti počasí, takže turistická výbava bude chtít upgrade.

Mohli byste prosím poradit nějaké nepromokavé kalhoty? Bylo by fajn kdyby měly odepínatelné nohavice, kdyby třeba bylo pěkně :D, ale takovou kliku asi mít nebudu :-).

Jinak bundu jsem zvolil tuto:
Patagonia M TorrentShell 3L JKT

Díky!
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 29, 2023 5:29

jakou si predstavujes cenu?

chystas se na beznou turistiku nebo i nejaky lezeni a tka kde muzou kalhoty dostavat vic zabrat oderem/oterem o okolni prostredi?

na turistiku bych koupila treba High Point Cliff Pants, bundy z pertex air se tu dost chvali.

odepinaci nohavice nechces, 1) seriozni vyrobci to ani nedelaji 2) hrozi opruzeniny a zaparaniny pokud bys je nosil bezsuvodne.

rab kinetic (alpine) kalhoty si lidi chvalej, ze muzou byt na holy telo jako kalhoty a normalne se daji nosit, ale zase maji nizsi vodni sloupec a do prsavych zemi je lidi nepreferujou, + ty teploty ve kterych bude komfortni je nosit "misto kalhot" budou do 10°C max pokud nemas brutalne posunutou tepelnou hranici a neklepes kosu i v saune.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod ntz » úte kvě 30, 2023 0:24

michalheitl píše:Bylo by fajn kdyby měly odepínatelné nohavice, kdyby třeba bylo pěkně ..


kalhoty do deste jsou kalhoty do deste (stejne jako bunda do deste je bunda do deste) :P .. kalhoty do deste typicky nemaji odepinaci nohavice, protoze kdyz bys nohavice odepnul, tak by ti zmokly nohy ...

jinak ad ta bunda .. tady pise hudy v odpovedi na dotaz

Dobrý den,
vodonepropustnost 20.000 mm v.s.
prodyšnost RET<13m2*Pa-W-1
hmotnost (velikost S) 394g
S pozdravem Michal Burda


Vs bajeni o fantasticke prodysnosti na strankach vyrobce .. podle udaju vyse to vypada spis na kus igelitu .. myslim si, ze bys ses' mel zamerit na nejakej konkretni material, treba pertex shield ..

kdyz pohledas (treba na heurece), tak napriklad Rab Downpour (kalhoty i bunda) se daji poridit za slusnou cenu (ve sleve) a myslim si, ze pertex shield je mnohem proverenejsi membrana nez nejakej no-name od patagonie
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod milarepa » úte kvě 30, 2023 7:07

prodyšnost s RET<13m2*Pa-W-1 je tak na úrovní igelitů ze Sportisima........bunda dobrá tak na procházky v dešti v lese za barákem, nebo do města místo pláštěnky.......

RET<5 je hranice prodyšnosti, pod kterou bych u membránovky rozhodně nešel, bundy od High Pointu z Pertex Shield Air to mají už pod 3,7...........takže bych nad tím přestal uvažovat a koupil si i jejich kalhoty z tohohle super materiálu
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/kalhoty-panske/nepromokave-kalhoty/cliff-pants.html

no a pokud je pro tebe finanční stránka důležitá a nechceš vyloženě to nejlepší, ale jen něco, co bude dobře fungovat, tak bych šel do jejich Walk Pants, za poloviční prachy o 2/3 nižší komfort, ale fungovat to bude furt dobře

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/kalhoty-panske/nepromokave-kalhoty/walk-pants.html

mám od nich na běhání v dešti staré Road Runnery z bloc ventu, a jako lehké záložní kalhoty na občasné použítí jsou cajk, prodyšnost je tam nějakých 25 000, ale hlavně nic neváží..
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2023 11:21

Znova se vsichni stavite do pozice, ze jedine, co je treba na membranovce zkoumat, je Ret nebo MVTR... :twisted: Tazatel se ale neptal na nahradu pouze plastenky...

To je docela zvlastni hlavne u ntz, ktery si koupil (pokud si dobre pamatuji) z GTX Pro kvuli nesrovnatelne vetsi odolnosti nez napr. z QPA i kdyz mela mit nizsi prodysnost.. A i GTX bundy, dokonce i nektere z GTX Pro jsou s Ret nad 13...

Torrentshell je prave v oblasti odolnosti vyrazne nad QPA - a to je taky dulezity aspekt. Stejne tak, pokud nekdo nechce nosit membranovku vyhradne jen za deste (a ze takovych je hodne), neni extra potivy, malokdy dela aktivity na silne potive urovni (tj. neni bezec, rychlochodec ani nemusi mit extra rychle vertikalni vystupy), tak to v pohode da - i ja jsem tak chodil hodne dlouho a nepotil jsem se, nebylo mi neprijemne, spise naopak.
Torrentshell je jinak docela dobre vybavena bunda, takze se mu nedivim, ze si ji vybral. Podle jeho dotazu usuzuji, ze nepromokave obleceni nepocita jako vyhradne zalozni, takze pokud k tomu by byl rad, kdyby mu ta bunda neco i vydrzela, tak je Torrentshell za ty penize dobra volba.

Toto sice tazateli nepomuze s vyberem kalhot - ale pokud je chce nosit i normalne mimo deste, tak bych doporucil ten Rab Kinetic. Pokud by mu nevadily kalhoty se spodkem oddelitelnem na zip, tak mu nemuze vadit ta (relativne) mensi vodeodolnost...
Naposledy upravil apuka dne úte kvě 30, 2023 14:28, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod bonatius » úte kvě 30, 2023 11:29

@michalheitl:
skus sa pozriet na tieto https://www.4camping.sk/p/panske-nohavi ... #xl-cierna

mali sme ich na 10 dnovom treku v Alpach, kde styri dni vkuse prsalo a boli sme s nimi spokojni
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Lipon » úte kvě 30, 2023 14:08

Mám jako nepromokavé Pinguin Alpine L a spokojenost.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod michalheitl » úte kvě 30, 2023 14:33

bonatius píše:@michalheitl:
skus sa pozriet na tieto https://www.4camping.sk/p/panske-nohavi ... #xl-cierna

mali sme ich na 10 dnovom treku v Alpach, kde styri dni vkuse prsalo a boli sme s nimi spokojni


Děkuji všem za užitečné tady. Kalhoty Montane mě zaujaly a zeptám se jen na velikost. Přece jen ty tabulky nebo propočtové appky jsou dosti orientační. Stačí při 198cm velikost XL nebo raději XXL? Ty už se u nás shánějí hůře ale v jednom eshopu jsem je našel. Díky.
michalheitl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 28, 2023 16:25

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod bonatius » úte kvě 30, 2023 15:53

@michalheitl: ja meriam 186 cm a mam velkost L a sedia mi.

edit: doplnena velkost
Naposledy upravil bonatius dne stř kvě 31, 2023 6:53, celkově upraveno 1
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 30, 2023 20:07

@bonatius
prosimte jakouze mas tu velikost? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2023 20:09

Tady je velikostni tabulka vcetne vnitrnich delek kalhot ruznych delek, to si muzes zkontrolovat:
https://montane-obleceni.cz/tabulky-velikosti
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » úte čer 13, 2023 15:31

mike píše:Tak jsem koupil High Point Cliff. Sedelo mi Lko, XL je silene velke, tak pro zdejsi mastodonti sekci. Lko je stejne velke, jak me stare ME Firefox v XL, i ostatni kalhoty mam XL. HP je ma holt vetsi.


Jaké máš míry? Hlavně obvod stehna mě zajímá, tam to většinou narazí.
Přemýšlím jestli M nebo L, se bojím že v Mku budu strašně narvanej.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2023 15:51

No ze jsi to ty, tak jsem se zmeril ;-)

Vyska 180 cm, pas 91, boky 98, obvod stehen v nejsirsim miste 58 a uprostred 55 cm.

V tomhle pripade bych ale doporucil vyzkouset oboji, co ti bude lip sedet. Ja mam rad veci trochu volnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » úte čer 13, 2023 15:57

Dík, no stehno máme tak nastejno, boky a pas mám trochu míň. Měřím 178. Ale koukám, že Mko maj už stejně jenom červený a to nosit nechci. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2023 16:00

Coz mi pripomnelo, ze cervene Mko ma pritelkyne, takze si je muzu zkusit oblect. Mam pocit, ze uz jsem to zkousel a byl jsem v tom docela narvany. Nevim, kde je ma, za chvili dorazi a pak napisu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2023 16:22

Vyzkouseno. Oblecu je, ale v pase jsou mi uplne tesne a pres nohy to neni prijemne, sice je tam misto, ale tahaji. Jako samostatne by to jeste mozna slo, ale jako prevlecne ne. Tohle ma ale kazdy jinak, chtelo by to vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » úte čer 13, 2023 16:25

Dík moc, se mi do Prahy nechce a tady v Ol to nikde nemaj. Tak asi objednám L a když tak pošlu zpět. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2023 17:15

NZ. Jj, nejlepsi bude objednat a zkusit, myslim, ze L ti bude. Mne se v nich chodi dobre i kdyz pod nima nic nemam, coz je u membranovych kalhot docela necekane. Vsechny predchozi mi takhle vadily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » ned říj 22, 2023 12:59

A sem dám další post - tentokráte o nepropo kalhotech: Do/z prce nosím v batůžku (a dyž začne scát vytahuju/oblíkám) kalhoty LaS Revel (Active GTX, vel M), na víkendové vycházky mám LaS Zagros (taky Active, taky vel. M). Neska byla vycházka v těch Zagrosech, po delší době a dva poznatky:

a) Pocit zapaření/větrání (proti kopci se trochu zapařím v obou) stejný i přes totálně odlišné střihy (Zagros dole široké a celé volnější, Revel užší odshora až dolů)
b) V obou kalhotech po ca 1/2 hodině v (silném) dešti (proti kopci = pařím, zapnuté boční zipsy) na přední straně stehen a na kolenou pocit mokra = (asi) nepouštějí, ale nestíhají to na stehnech udýchat a ten pocit mokra přetrvává i při následné chůzi z kopce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2023 19:23

Hm, protoze si ted shanim pro sebe nove membranove kalhoty (Precipy uz vice nez dosluhuji), s jednou objednavkou neceho jineho jsem si vzal i HP Cliff.

Teda nevim, bez hodnoceni samotneho materialu - ty kalhoty jsou hodne kratke, snad jeste kratsi nez Precipy. Kdyz jsem si je oblekl na tenke kalhoty (maji byt prevlecne), tak mi spodni trcely tak 5+ cm, konci nekde uprostred kotnika. To same mam u Precipu a neni to nic prijemneho. Takze pro mne nic. A to ja jeste nemam nijak dlouhe nohy, spise naopak, bezne tur. kalhoty v Regular veikosti od jinych vyrobcu by mi vetsinou mohly byt o 2-3 cm kratsi.

L-ko ma mit vnejsi delku kalhot od pasu (taky je to hodne blby udaj :twisted:) podle tabulky velikosti 114 cm - ja jsem dokazal namerit jen 107 cm, vic to natahnout neslo. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2023 19:28

Kolik meris? Mam netypicky Lko a je mi akorat. Normalne mam teda od HP XL, ale tyhle kalhoty jsou vetsi zrejme protoze jsou prevlecne. Mam teda pocit, ze mi taky konci nekde na kotniku, ale to je na pohorky spravne. Prehahnu je pres komin a jsou i trochu shrnute.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2023 19:49

Mam 183 cm. (a pro ilustraci delky nohou - syn ma 185 a asi o 10 cm delsi nohy :evil:).

Kdyby delka byla podle tabulky velikosti, melo by to mit o 7 cm vic a to by bylo idealni. Takze nevim, jestli nemam na HP takovou smulu jako s bundami, co jsem uz psal, ze mam zase neco usite jinak... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » ned lis 26, 2023 20:22

Schvalne jsem zmeril ty sve a nameril 113 cm. Slozene napul, natazene a od nejvyssiho mista v pase po konec nohavice.

Neni ti divne, ze musis mit porad neco spatne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » ned lis 26, 2023 20:56

Presne tak jsem to meril i ja... Skladacim metrem, tj. kdybych to mel spatne narovnane, ukaze to vice, mene rozhodne ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 14:11

Jen pro zajimvost, tady jsou srovnavaci fotky Cliffu s Mammut Nordwand Light HS Pants, oba v L. Cliff jsem tentokrat (jen vyrovnany, ne natazeny) nameril jen 106 cm:
Gate1.jpg

Gate2.jpg

Dnes jsem taky nasel na strankach HP, ze L-ko by melo mit vnitrni delku nohavic 84 cm, ja jsem tam nameril 80,5, ale od prostredku svu v rozkroku by to bylo blize k 80 cm. Tak jsem se pres chat zeptal primo HP, tam zmerili kalhoty a dostali cislo 82 cm. Coz zase netusim, jak se k nemu dostali - ja jsem uz vice kalhoty natahnout nedokazal, mozna nemerili ke konci zipu ale k nejdelsi casti kalhot uprostred (coz ale neni "vnitrni delka")...

Stejne tak me hodne zarazi, ze mike nameril o tolik vetsi vnejsi delku kalhot. Trochu taky to, ze kdyz kalhoty oblecu na normalni, tak je zapnu a je mi to tak akurat - a jemu je to taky dobre, jeste pise, ze asi jsou vetsi, kdyz od HP normalne ma veci v XL a pokud si spominam, svoje Ternua kalhoty taky ma v XL. Pricemz ja jsem ted shodil nejakych 5 kil, moje stehna nejsou silne osvalnena a vsechny moje stavajici kalhoty v XL jsou mi o hodne vetsi, v pase tak o 5-6 cm nez jsem je mel predtim.
Coz me jeste vice vede k otazce, jestli nemam nahodou M-ko, ktere ale omylem oznacili za L.... Objednal jsem ted XL na vyzkouseni, tak uvidim, o kolik je to vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 15:19

Ternua kalhoty mam XL. Sedi mi dobre v pase a pres nohy, ale jsou trochu delsi, coz mi nijak nevadi. Na pohorky si shora sednou, bez bot je mam po paty. Jsou delsi, nez ty HP, pri prevleceni je pod ne proste zasunu.

Kde jsi vzal tohle: podle tabulky velikosti 114 cm? Nikde to tam nevidim, ale moje tomu celkem odpovidaji. V obchode jsem na sobe mel i XL, ale ty mi byly fakt hodne velke. Pritelkyne ma M, oblecu je, ale uz to neni pohodlne a jako prevlecne by to neslo.

Vazne minena rada: evidentne jsi s HP nekompatibilni, mas s nima furt nejake problemy, co jini ne. To se proste nekdy stane a v takovem pripade je lepsi se na to vykaslat a zvolit jinou znacku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 15:32

Napadlo mne, ze vlastne muzu zmerit Mko pritelkyne, jelikoz jsou panske (damske se nedelaji). Vnejsi natazena delka je asi 107 cm, vnitrni nevim, jak spravne zmerit, rozkrok nema zadny bod, ktereho se da chytit. Vychazi to nejak 77 - 80 cm, ale tohle muze kazdy zmerit jinak.

Na tve fotce mne ale zarazila jina vec. Vypada to, jako kdybys mel konce nohavic ustrizene nasikmo. Coz by vysvetlovalo rozdil ve vnejsi delce. Nase jsou rovne, strih kolmo na nohavice, vypadaji asi jako ta fotka kalhot od Mammuta. Posli HP tu fotku a upozorni je na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 16:20

mike píše:vnitrni nevim, jak spravne zmerit, rozkrok nema zadny bod, ktereho se da chytit
Mas tam sev uprostred, takze cca od prostredku toho svu (samotny sev je jen jeden, ale je tam prelozena latka na nekolikrat). Blbe to videt, ale je tam. Merit primo po podelnem svu na vnitrni strane az na konec.
mike píše:Vypada to, jako kdybys mel konce nohavic ustrizene nasikmo. Coz by vysvetlovalo rozdil ve vnejsi delce. Nase jsou rovne, strih kolmo na nohavice, vypadaji asi jako ta fotka kalhot od Mammuta.
Jo, taky me to trochu zarazilo - neni to nasikmo, ale spise "do vlny" - vpredu uprostred je to nejkratsi, nejdelsi vzadu ke konci te vyztuze vevnitr u kotniku . Obe nohavice cca stejne. Ale tady je mozne, ze se to nosenim narovna a ze toto dela to "predtvarovani kolen". Uvidim, az mi v pondeli prijdou XL-ka - ale tam se obavam, ze i tech 6 cm v pase navic bude uz hodne, ne to, kdyby to moje bylo ve skutecnosti M.

Jo, bylo by fajn, kdybys zmeril to M-ko, uvital bych jak tu delku, tak i v pase (to bys mohl udelat i na Tvych L-kach).

Jinak ja jsem uz parkrat zkousel ruzne Ternua kalhoty. Je pravda, ze maji ve stejnem cislu ruzne velikosti v pase, ale jsem vzdy potreboval neco mezi L a XL - a to jsem mel tech 5 kg a cca stejne cm v pase navic. Prave proto me zarazilo, kdyz jsi psal, ze jsou vetsi nez by odpovidalo L-ku u HP.
mike píše:Kde jsi vzal tohle: podle tabulky velikosti 114 cm? Nikde to tam nevidim
Nasel jsem to Googlem primo nasel na strankach HP jako tabulku velikosti, ted ale maji primo u kalhot tabulku s "vnitrni delkou".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 17:03

M/L pas: 45 / 47.5 cm
M/L vnejsi delka: 105 / 109 cm
M/L vnitrni delka: 80 / 82 cm

Vnejsi delka merena po vnejsi hrane, ne jako predtim mezi nejvzdalenejsimi body, tam to dava asi 4 cm navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení