Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Zoidberg » pát črc 30, 2021 13:57

Jsou ti dlouhé? Jak se dívám, co mě v neděli čeká v Krkonoších, tak bych se fackoval, že jsem si ty záložní gatě zatím nekoupil, respektive, nedostal jsem se v Praze do Hanibalu, abych si ozkoušel, že se do nich vejdu… potřebuju, aby šly alespoň nouzově použít na cyklodovolených, takže jistá svoboda pohybu je nutná.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát črc 30, 2021 15:15

Po zkusenostech s novymi kalhotami (normalni SS, ne nepromokave) od MHW ted v Soldenu bych rekl, ze ponekud delsi na chozeni v botach vubec nevadi. Jsou mi mozna az o 8-10 cm nez by bylo nezbytne nutne (zkratit se nedaji, bo maji zip na boty), ale v botach mi to ani v nejmensim nevadilo, dokonce se mi zdalo, ze je to tak lepsi. Pravda, byly to pohorky, ne LS Ultra Raptor a pod., ale doma jsem v nich byl venku i v nizkych polobotach s vyssi podrazkou (jako ty LS UR) a taky to nevadilo.

Takze v takovem pripade bych si zkracovani sakramentsky rozmyslel, hlavne kdyz se jedna o navlecne kalhoty. Teda pokud nechce usetri 3-4 gramy :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát črc 30, 2021 16:41

Vsak on nepsal, ze je chce zkracovat, treba si chce na kolenou vystrihnout srdicka. No a vzhledem k barve muze podlepit sve nove svy stribrnou paskou :twisted:

Souhlas s tim, ze trochu delsi nepromokave kalhoty nevadi, prave naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » pát črc 30, 2021 17:25

Pás mám (v napnutém stavu) akoráth kolem břucha, ale ta guma co v něm je, mě moc stahuje, tu budu muset povolit a dýlka nohávů je taktak, takže budu prodlužovat rozpáráním dolního přehybu a našitím okraje/pásky (že ztratím vodo-nepropo na úplném dolním konci nohavic mi neva). Btw, ty kaťata nemají přelepované švy, možná (není to ale moc poznat) jsou ty švy jen přetřené nějakým lepidlem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát črc 30, 2021 17:31

Takze jsi velikost netrefil a potreboval bys aspon o cislo vetsi :D Ja bych je teda misto takoveho harakiri vymenil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » pát črc 30, 2021 17:33

Viz apuka tady výše - nohávy rači delší (přes boty) než je nezbytné.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » pát črc 30, 2021 17:34

V pase jsou ti uzke a delku pises taktak, takze o cislo mozna i dve vetsi je jasna volba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » pát črc 30, 2021 17:35

Dyž myslíš. Končím diskusi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » ned srp 1, 2021 11:55

Sice sem tu naspal, že končím diskusi, ale nedá mito, abych ešče něco nenaspal.

Sem ty "haló" kaťata změřil v pase (objednal sem velikost v pase 81-85cm, mám ca 82cm) a v nenataženém/volném stavu měly v pase 68cm, po odpárání a povolení / přešití gumiček už mají (nenatažené) v pase asi 77cm, takže fčíl sou 100% kompatidebilní s mým oblečeným pasem (převlečňáky, čili oblíkám je přes kraťasy).

Dýlku sem taky upravil (+3 cm) odpáráním / otevřením spodního lemu, takže už sou akurváth přes boty. Dírky po jehle/švech tam zůstaly, nezatíral sem je (stejně nebyly švy ani z výroby zatřené), takle na dolním konci nohávu to (doufám) nebude vadit.

Momentálně sou v pohotovostní poloze v batůžku (spolu s UL bundou s hrbem tvoří kombo ani ne 250 grms a nezabírající moc místa) do prce, až je nasadím/použiju ve scanci, taxem písnu fíld-zkušenosti (zítra ráno polemlesemloukou3 do prce asi nic, přes noc se to má vybóřit a ráno jen oblačno už bez scance).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » ned srp 1, 2021 19:16

Kdybys je vymenil za vetsi, tak mas to same bez prace, bez deravych nohavic, s fungujici gumou v pase a se zarukou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod nide » pon srp 30, 2021 6:01

Ahoj rád bych koupil přítelkyni nepromokavou bundu a kalhoty. Přítelkyně pracuje jako geodetka v tuzemských podmínkách a tráví většinu své pracovní doby venku za všech podmínek(celoročně). U oblečení je požadavek aby nepromokly nejlépe po celou dobu práce tedy 8-10 H denně a pokud je nepříznivé počasí vícero dní tak až 4 dny po sobě. Při hledání jsem samozřejmě narazil na různé materiály a tak mezi nimi váhám. Zaujal mě GORE-TEX pro jelikož má větší mechanickou odolnost která je podstatná. Větší mechanickou odolnost je pro mne velice důležitá protože při své práci se často přítelkyně prodírá různým trním, houštím řepkou a td. ( dle měřeného terénu). Sem tam v práci také přenáší různé měřické stroje takže by měl materiál vydržet zátěž cca 15 kg. Jelikož jsem zde četl různé názory na značky tak bych chtěl poradit jakou vybrat a s jakými parametry nejlépe. Jestli se vyplatí jít do nejvyšších modely od Tilaku nebo ARC'TERYX nebo to jsou vyhozené podmínky a je lepší jit do jiných značek popřípadě modelů.
nide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 30, 2021 5:49

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pon srp 30, 2021 8:44

Ja Ti dam malou radu - pro geodetku (pokud to ma byt pouze pro pracovni ucely) nehledej vybaveni od vyrobcu sportovnich odevu ale radeji pracovnich. Ty jsou urcene na zatez, maji (samozrejme, ty kvalitni) odolnejsi material - na druhe strane budou vetsiniu tezsi, coz je dani za tu zvysenou odolnost.

Navic si myslim, ze pro geodetickou praci bude vhodnejsi mit obleceni do sucheho pocasi a k tomu zvlast prevlecne na pripad deste. V tom pripade nepotrebuje ani membranove vybaveni, pracovni nepromokave veci byvaji casti fakt dlouhodobe odolne vuci desti a vnejsi latka taky hodne vydrzi. Muzes hledat obleceni napr. pro lesniky, mozna i pro myslivce.
Kdyby uz membranove, tak na tu praci vubec nemusi byt Goretex, staci obycejna PU membrana, ani nemusi mit extra prodysnost (ta prace vetsinou koc potiva neni, teda pokud zrovna nemusi slapat kilometry ostrym svahem nahoru s pristrojama na zadech) - par let to vydrzi, ale pri kazdodennim pouzivani 8-10 let to urcite nebude.

Kdyby ses precejen dal na sportovni odevy, tak v tomto pripade u GTX (krome toho, ze i tam staci PU membrana, dulezitejsi je svchni latka) staci 3L, nemusi nutne mit Pro. Hledej spise robustni bundy, spize urcene na lyzovani, kde se trochu pocita s nosenim lyzi na ramenou a obcas jsou proto ramena jeste vyztuzena silnejsi latkou. Vim, ze existuji membranove "brneni" s vnejsi latkou hodne odolnou, ale uplne prijemne se v nich nechodi. Ale bezne obleceni napr. z GTX Pro ma vnejsi material ted 40-70 g/m2, co pro bezny outdoor staci, ale pri prodirani se pres housti, trni to dlouhou zivotnost mit nebude.

Nechtel jsem Te odradit od nakupu nejakeho Acteryxu a pod., jen jem dobre si uvedomit nektere veci, aby se fak zbytecne nevyhodilo spoustu penez.

Bohuzel, nemam kontakt ja brachovho byvaleho spoluzaka, tenmje cely zivot geodet, resp. poslednich par desetileti uz reditel geodeticke firmy, mohl by vedet, co zabezpecuje pro sve zamestnance. Nanestesti se s nim asi v nejblizsi dobe nesetkam.

Edit: co jsem napsal, plati, samozrejme, pro bundu i kalhoty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Vexo » pon srp 30, 2021 9:14

Taky si myslim, ze kupovat nejake hi-tech obleceni na takovou praci je trochu moc drahy spas, nicmene podobne drahou variantou je i nejaka huste tkana povoskovana bavlna ala Fjallraven G-1000 (to je bavlna castecne), odolnost je uplne nekde jinde, ale vodeodolnost bude zavisla na obnovovani voskovani.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Standa63 » pon bře 21, 2022 16:33

Má někdo tip na membránové kalhoty za dobrou cenu?

Jde mi především o pohodlí a nepromovavost.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 7:10

asi potrebuju mega moc prodysny kalhoty...

v sobotu sem mela marmot precip full zip
https://www.hanibal.cz/marmot-wm-s-prec ... ant_z22618

chyceny jen cvokem u bot a oba zipy u kolen at mam od boku ke kolenum a od kolen dolu vetrani a trochu to na me drzi (pod nima lehounky funkcni lymfoleginy, ktery studi a dost snizujou pocitove tepelnej komfort a myslela sem, ze se uvarim do kopce a budu mit doma aspon celou smecku vlku:D

(16 dle teplomeru a nejmin 8 na snezce).

i tak to proste totalne ty nohy nedavalo, myslela sem, ze chcipnu. vrsek sem radsi ani nic neporkokavyho nemela a sla proste v triku,ale vim ze nohy bych neohrala a nevysusila, kdybych se zastavila nebo z kopce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod irem » úte srp 2, 2022 7:27

Mawenzi: v porovnani s tim se mi co do prodysnosti zdaji vyrazne lepsi HP road runner. I kdyz to je trochu na ukor odolnosti.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 7:53

irem
prijde mi, ze me zachranuje jen ten celozip a u road runneru neni... :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod milarepa » úte srp 2, 2022 8:01

a na co bys ho tam také měla? Road Runner jsou UL, prodyšnost mají 30 000, a to tě dost udýchá.
V neděli jsem v nich běhal v hustém a vytrvalém dešti po horách, přes 2 000 výškových metrů nahoru a dolů, skoro 7 hodin......a fajně bylo.

Ale už je asi nikde nekoupíš, byly teď ve výprodejích, protože HP celkově odstoupil od BlocVentu a přechází na Pertex Shield, počkej si na jejich novou podzimní kolekci :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte srp 2, 2022 8:30

@Mawenzi: Hm, na zamysleni - nemuze to byt taky tema leginama? Podle mne bude jakakoliv membrana na nohou lip "spolupracovat" s volnejsimi kalhotami.

Toto pisu spise, abys to radeji nekdy nejdrive odzkousela a nebyla prekvapena az si koupis neco super a ve stejnych leginach to zase nebude fungovat. Mozna to tak vubec neni, ale ... Mne taky Precip bunda ruzne fungovala s ruznymi trickami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 8:44

milarepa
a co ty kinetic? ted mooozna pro me dava smysl nad nima uvazovat, ale proste nejsu si jista.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 8:48

apuka
nepromok rozhodne nechci na holy telo a kalhoty (i tenky SS) bych se uvarila. mam zkusenost ze ty leginy sou tenoucky a chladivy a rozhodne maji mnohem horsi tepelnej komfort nez kalhoty, ss kalhoty bych se uvarila zcela jiste...

navic bych je idealne ze zdravotnich duvodu mela nosit hlavne na delsi vylety...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod milarepa » úte srp 2, 2022 8:53

ty leginy jsou podle mě průser, ti to výrazně ovlivňuje termoregulaci

Ty Kineticy od Rabu si zajdi vyzkoušet do nalehko, když ti budou sedět a pokud finančně vyloženě nestrádáš, tak si je tam rovnou i kup, budeš mít klid, ale ne ty odolné Alpine, normální Kinetic 2
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 9:23

milarepa
ty kinetic me lakaji prave tim, ze muzou byt na telo...

no stejne bych pod nepromokem neco oblecenyho mit musela a kdyz ty leginy nosim jako vrchni jedinou vrstvu, tak nepozoruju za tepla zadnej rozdil napr. s SS kalhotama, zato v zime desne ochlazujou a pokud mi v SS neni uplne teplo tak v teto dvojite vrstve mi je vylozene zima...

takze ze by to v lete fungovalo presne naopak se mi nezda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte srp 2, 2022 9:57

@Mawenzi: problemem je u legin, ze pod nima nemuze vubec proudit vzduch a zvenku pod membranou nemaji jak odparit vlhkost. Pod klahotama nejake male proudeni vzduchu je.

Kdybys videla moje stare Mammut Rumboldy, v nich kdyz jdu kolem kopriv, tak pres latku me "zihaji" uplne stejne jako bych na sobe nic nemel. Bohuzel v neovejsich verzich se pouziva uz jiny material. Stejne tak mam jedny Salewy, ktere nosim do mesta a do prace. V obou neni problem chodit i pri +35-ti na primem slunci. Neochlazuji, ale zabranuji prehrivani.
Az bys nekde sla kolem nejake prodejny, zkus se podivat po co nejtencich, ale neprilehavych kalhotech. Nejlepe ne SS, ale PAD nebo i PES. Napriklad na tyto Salewy (ale nezkousel jsem je).
Nemyslim si, ze by pouze Salewa (a predtim Mammut) vyrabela podobne kalhoty. Jen si dej bacha, nesmi to mit na spodku pruznou manzetu, proste neco jako teplaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 10:16

apuka
pokud te chapu, tak hodne uzkej a obtahlej strih kalhot bude mit totoznej problem jako leginy a teda zadej vzduch pod. takze k nicemu.

ja mam SS kalhoty dobry, sity jeste v poutout.cz ktery dneska neexistuje, volnej strih takze ani stehna nemam obtazeny... ale leginy + kalhoty bych chcipla a prislo mi lepsi mit jen leginy pod nepormok.

tyhle kalhoty bych mela asi jak ty leginy, i kdyz teda vypadaj fakt dobre.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte srp 2, 2022 10:54

Mawe, abychom se dobre chapali - ja jsem o tech kalhotach psal kvuli tomu, ze si myslim, zes Tvuj problem mozna nebyl zpusobeny spatnou prodysnosti Precipu, ale pouzitim legin pod nima. A ze mozna bys dopadla uplne stejne s jakoukoliv, sebelepsimi membranovymi kalhotami. Proto Ti doporucuji si nekdy v pohode si zkusit v podobnych podminkach Precipy s kalhotama (klidne jake mas) a zjistit, ze mas stejny problem - nebo ze opravdu je to o dost horsi v leginach. V prvnim pripade alespon mas jasne, ze prodysnejsi membrana Ti pomoci muze, ve druhem zase ze prvotni problem neni v membrane.

Ze si jen myslim, ze jednodussi je si prave toto nejdrive vyzkouset a az potom kupovat neco pomerne draheho noveho. Nic vic, nechci Te premluvit na nakup novych kalhot :wink:.

Taky je mozne ze ten Kinetic Ti bude dobry, jen si neumim predstavit Tebe, co se stezujes, jak silne se potis v normalnich SS kalhotech, ze je budes pouzivat, jak to vyrobce predpoklada. Tj. obleces si je rano, kdyz je pocasi, ze by mohlo prset a svleces az vecer. Ze v nich budes chodit furt, bo to nejsou prevlecne kalhoty na neco jineho jako napr. Precipy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 11:11

apuka
ano ja te pochopila, ale jen se ptam, zda by salewy nebo jiny takovy kalhoty nedelaly stejny problem, pokud by nebyli siroky a volny (pokud by to bylo opravdu tim, ze leginy jsou oply)

u kineticu bych rozhodne nesla po pouziti misto kalhot, ale musela bych se prevlict nebo prehodit pres, dle situace.

jinak kdysi hodne davno sem road runner myslim mela, potila sem se v nich jak zvire (prehozeny pres ss kalhoty volny) a to ani nebylo stoupani moc, spis rovinatej teren. teplota mozna 15°C.

koupila sem je tenkrat vyhodne, ale nakonec sem z nich vyrostla tak sli o dum dal, a pak sem sla primarne po cene a full zipu s tim, ze je to stejne jedno, a lip se pari v gatich za 1500 nez v gatich za 3000... kdyz je mira vareni stejna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte srp 2, 2022 12:10

Mawe: Ja nevim, jestli by Ti bylo v takovych kalhotech lip nebo stejne (nebo hur). Kazdopadne si myslim, ze kazde dobre prodysne kalhoty, ktere nebudou uple jak leginy, tak pod nima vzduch alespon trochu proudit bude a chuzi se to proudeni jeste podpori. \Ja jsem vubec nemyslel hodne siroke kalhoty, ale siroke ve srovnani s leginama :-).

Nejlepsi by pro Tebe bylo, kdybys mela nekde moznost si pujcit neco, co se da sehnat (a jeste za slusny peniz) a zkusila - jak v hezkem pocasi bez deste (a membranovky) a taky v desti do kopce, proste v zatezi. Toto jsou totiz dost individualni veci, pokud by to nekomu fungovalo, neznamena, ze bude i Tobe - a naopak. Pokud zjistis, ze to pomaha, tak do toho pujdes, pokud ne, tak se musi hledat reseni jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 2, 2022 12:46

apuka
pisu ze i ve volnych tenkych SS kalhotech se desne parim (v road runner, ve kterech mila repa beha v pohode) takze kalhotama pod membranou to uplne nebude, prestoze nerikam, ze nemaji zadnej podil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte srp 2, 2022 13:30

Co mas za "volne tenke SS kalhoty"? Ty moje Mammuty jsem ted zvazil a maji 216g v XL, resp. 54 (vcetne spiny ze tri vyletu, z toho jednou ponekud v blate :twisted:), a to maji i dve velke zadni kapsy. Zato nemaji zadne DWR a kazdou kapku ziznive saji do sebe... Pro srovnani, protoze ji mas, tak stara Rab Ventus bunda ma "na dotek" skoro dvojnasobne silnejsi matros. Co jsem si nedavno koupil novejsi (predposledni) model, uz je vyrazne silnejsi materialove, ma jen jednu zadni kapsu a jednu na stehne - a vazi ve 48, M 291g (nejnovejsi ma 325g). Jeste jsem v nem nikde nebyl ale i doma je mi v nem snad nasobne teplo jako ve starych. Taky ta vaha odpovida uz tem nejlehcim SS kalhotam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení