Prodysna a zaroven nepromokava bunda?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prodysna a zaroven nepromokava bunda?

Příspěvekod lucie » ned kvě 15, 2005 8:29

ahoj, rada bych konecne investovala do bundy - trochu univerzalni - na bezky a na kolo.
Mela by byt hodne hodne hodne prodysna a nepromokava...
Existuje neco takoveho? Mam pocit, ze kdyz je nepromokava, tak se v tom budu parit.. :shock:

Moc diky za Vase zkusenosti.
lucie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 15, 2005 8:25

Příspěvekod chonga » ned kvě 15, 2005 8:59

Na kole jezdím v pertexu, neprofoukne a člověk se nepaří, ale promokne po první kapce. Další možnost je nějaká membrána, ale na kolo (můj subjektivní názor) mi to příde takový divný.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » ned kvě 15, 2005 10:26

co jsem zažil, windstopper lehčí deštík přežije, docela dejchá a neprofoukne.

jinak jestli chceš, aby to bylo hoodně prodyšný a nepromoklo, hodně štěstí při shánění :-)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Reinhard » ned kvě 15, 2005 13:30

V Českých Budějovicích v Kamzíku (nedaleko náměstí Přemysla Otakara II.) mají něco takového. Je to zelená bunda, dámské zapínání, má to být nepromokavé a má to na cedulce i vynikající hodnoty prodyšnosti... no, když jsem si to prohlížel, tak jsem si říkal, že si výrobce z lidí dělá prdel, nebo že je to skoro taková zázračná tkanina... Jak moc jsou hodnoty věrohodné, to musíš zjistit na vlastním tělíčku O:) Bohužel, nevím, kdo to vyrobil, má to na jednom rukávu vyšité takové rudé X , ale název si nepamatuju. Zkus Kamzíka tam, kde bydlíš, určitě na první pohled poznáš, která bunda to je, jestli ji tam uvidíš - prodavačka říkala, že se moc líbí každému, kdo si ji prohlížel...
Možná ti tu značku zjistim a ozvu se sem, teda jestli si vzpomenu. Zatim.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Noemi » ned kvě 15, 2005 15:16

Reinhard píše:V Českých Budějovicích v Kamzíku (nedaleko náměstí Přemysla Otakara II.) mají něco takového. Je to zelená bunda, dámské zapínání, má to být nepromokavé a má to na cedulce i vynikající hodnoty prodyšnosti... no, když jsem si to prohlížel, tak jsem si říkal, že si výrobce z lidí dělá prdel, nebo že je to skoro taková zázračná tkanina... Jak moc jsou hodnoty věrohodné, to musíš zjistit na vlastním tělíčku O:) Bohužel, nevím, kdo to vyrobil, má to na jednom rukávu vyšité takové rudé X , ale název si nepamatuju. Zkus Kamzíka tam, kde bydlíš, určitě na první pohled poznáš, která bunda to je, jestli ji tam uvidíš - prodavačka říkala, že se moc líbí každému, kdo si ji prohlížel...
Možná ti tu značku zjistim a ozvu se sem, teda jestli si vzpomenu. Zatim.


Tak to by mě samotnou zajímalo, co to bude za zázrak.
Myslím ale, že u nás žádní Kamzíci - ať už s velkým nebo malým :lol: nejsou :( :shock: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » ned kvě 15, 2005 17:23

Reinhard píše:...nevím, kdo to vyrobil, má to na jednom rukávu vyšité takové rudé X , ale název si nepamatuju. Zkus Kamzíka tam, kde bydlíš, určitě na první pohled poznáš, která bunda to je, jestli ji tam uvidíš - prodavačka říkala, že se moc líbí každému, kdo si ji prohlížel...
Možná ti tu značku zjistim a ozvu se sem, teda jestli si vzpomenu. Zatim.


No pokial viem, tak cervene X pouziva firma Zajo (slovenska firma) na svoj vlastny material. Vola sa to rainXpert, len ma trochu matu tie udaje o priedysnosti. Co ja viem, tak je to obycajny zater, vyraba sa to v dvoch verziach: light - ma vodeodolnost 3000mm a priepustnost 3000g/24h a classic ma pomer 5000mm/5000g, takze ziadny zazrak, proste zater.
Jedine co ma napada ako maximalne priedysne a zaroven aj nepremokave (do urcitej miery) je windstopper softshell. Priedysnost snad uz vacsia u membrany ani nemoze byt a nepremokave je to velmi slusne. Samozrejme lejak sa uz cez to dostane, ale klasicky dazd to znesie. Len sa priprav na to, ze to nieco stoji...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Návštěvník » ned kvě 15, 2005 17:55

Rujir píše:
Reinhard píše:...nevím, kdo to vyrobil, má to na jednom rukávu vyšité takové rudé X , ale název si nepamatuju. Zkus Kamzíka tam, kde bydlíš, určitě na první pohled poznáš, která bunda to je, jestli ji tam uvidíš - prodavačka říkala, že se moc líbí každému, kdo si ji prohlížel...
Možná ti tu značku zjistim a ozvu se sem, teda jestli si vzpomenu. Zatim.


No pokial viem, tak cervene X pouziva firma Zajo (slovenska firma) na svoj vlastny material. Vola sa to rainXpert, len ma trochu matu tie udaje o priedysnosti. Co ja viem, tak je to obycajny zater, vyraba sa to v dvoch verziach: light - ma vodeodolnost 3000mm a priepustnost 3000g/24h a classic ma pomer 5000mm/5000g, takze ziadny zazrak, proste zater.
Jedine co ma napada ako maximalne priedysne a zaroven aj nepremokave (do urcitej miery) je windstopper softshell. Priedysnost snad uz vacsia u membrany ani nemoze byt a nepremokave je to velmi slusne. Samozrejme lejak sa uz cez to dostane, ale klasicky dazd to znesie. Len sa priprav na to, ze to nieco stoji...


Jo, to bude ono, co jsem popisoval. Taky jsem nevěřícně kroutil hlavou, proto jsem taky ve svém příspěvku psal, že si výrobce dělá možná ze zákazníků prdel - když jsem se ptal prodavačky, jak je možný, že to nepromočí a zároveň je to prodyšný, tak mě odkázala na firemní leták, jinak nic moc nevěděla :roll: Proto jsem taky psal, že nevím, jak to bude fungovat, že se to tvářilo zázračně. Já jezdím s maskáčem a pláštěnkou, takže supermoderní bundy mi nic moc neříkají, jen jsem to zmínil, že jsem to náhodou zmerčil. :ú
čus.
Návštěvník
 

Příspěvekod vorec » ned kvě 15, 2005 18:31

Ja osobne nerozumiem tomu udivu nad tymi hodnotami priedysnosti a nepremokavosti. To je predsa nizsia trieda, nehovoriac o tom ako sa Zajo dopracoval k tym udajom a ze je to ich vlastna membrana, resp. zater. No za tu cenu co to predavaju sa da uz zohnat aj ovela lepsie, ale pre pripad, pozrite na www.zajo.net 8)

A bunda na bezky a bicykel. Osobne na bezky a bicykel nepreferujem nepremokave veci, myslim ze dolezitejsie je nedovolit vetru preniknut k telu, ale je to vec nazoru. Ked prsi na bajku nejazdim a ked je pekne a pride burka no tak zmoknem, predsa nepojdem v 25 stupnovej horucave na bicykli v GORE-TEXovej bunde len kvoli tomu ze co ak zacne prsat a okrem toho velmi dobre na mne vypada :lol:

To je tak na diplomovu pracu, zlucit dva protiklady :)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Návštěvník » ned kvě 15, 2005 18:35

Jen jsem si všiml, jinak jsem ohledně těchhle technologií diletant, taky to byl jenom tip, nic jiného :?
Návštěvník
 

Příspěvekod Rujir » ned kvě 15, 2005 18:37

...no a ja sa nad tymi hodnotami vobec nepozastavujem, len som upozornoval, ze ta priedysnost nie je nijak uzasna (skor naopak). :wink: Inak mna bicykel nebavi a bezky nemam takze taketo problemy neriesim... :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » ned kvě 15, 2005 18:41

Anonymous píše:Jen jsem si všiml, jinak jsem ohledně těchhle technologií diletant, taky to byl jenom tip, nic jiného :?


Jasne, cim viac visaciek na obleceni tym lepsie :D a este tam bachneme udaje o vodnom stlpci v mm a clovek ktory nema ani sajn si mysli ze je to minimalne certifikovane NASA.
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » ned kvě 15, 2005 18:56

...a tak no... Doba si ziada... Ludom to proste robi dobre, ked si mozu mysliet, ze maju na seba ultra-super-hyper material :ú Na druhu stranu, tko sa v tom len trochu vyzna, tak mu je jasne, co to bude zac a kto sa v tom nevyzna, tak ten sa opyta tu a my mu uz povieme co a ako... :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Prodysna a zaroven nepromokava bunda?

Příspěvekod Noemi » ned kvě 15, 2005 19:02

lucie píše:ahoj, rada bych konecne investovala do bundy - trochu univerzalni - na bezky a na kolo.
Mela by byt hodne hodne hodne prodysna a nepromokava...
Existuje neco takoveho? Mam pocit, ze kdyz je nepromokava, tak se v tom budu parit.. :shock:

Moc diky za Vase zkusenosti.


A já bych prosila jedny střevíčky do tanečních, ale takové univerzální - s pevnou podrážkou, abych v nich mohla i v létě do Tater * .
Holka zlatá, taky jsem si myslela, že něco takového existuje, ale zatím :wink: to chce ještě kompromis....případně nejezdit v dešti :lol: .
Se softshelovou bundou zatím zkušenosti nemám...musím na ni našetřit. Už tak jsem to letos se sportovními výdaji nějak přetáhla. Gelanots je sice, co se týče nepromokavosti v poho, ale jezdit na něm na kole nebo běžkách? To fakt nevím. Já tu bundu sice vozím s sebou, pro případ náhlého slejváku, ale že bych v ní jela delší dobu, to si fakt nedokážu představit....a navíc je "těžká" a taková neforemná....tedy na ty tebou popsané činnosti :(( .
Doufám, že nás tady pak seznámíš s výsledkem svého "průzkumu" i nákupu :wink: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » ned kvě 15, 2005 19:11

pertex a pláštěnak, ideální kobinace na kolo, lehký \:D/ , funkční =D> , skladný :supz:
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Rujir » ned kvě 15, 2005 21:44

Tak ja tu softshellku mam a zda sa ze to je presne to co hladas, ale kedze ju mam este len asi mesiac, tak poriadny hardcore test este nezazila. Ale hned ako budem mat trochu volna, tak dostane zabrat... 8)
Inak sa zda ze to je to co hladas - priedysna a nepremokava zaroven...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Prodysna a zaroven nepromokava bunda?

Příspěvekod Vena » úte kvě 17, 2005 12:08

lucie píše:ahoj, rada bych konecne investovala do bundy - trochu univerzalni - na bezky a na kolo.
Mela by byt hodne hodne hodne prodysna a nepromokava...
Existuje neco takoveho? Mam pocit, ze kdyz je nepromokava, tak se v tom budu parit.. :shock:

Moc diky za Vase zkusenosti.


Zkus se podívat na stránky Columbia: http://test1.bluehost.cz/kolekce.php?pa ... y_id=1_1__
Jedná se o bundu: Cloud Forest Jacket.
Podle popisu by to mohlo být to co hledáš. Ale osobní zkušenosti nejsou.
Zatím čus.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Noemi » úte kvě 17, 2005 19:37

chonga píše:Na kole jezdím v pertexu, neprofoukne a člověk se nepaří, ale promokne po první kapce. Další možnost je nějaká membrána, ale na kolo (můj subjektivní názor) mi to příde takový divný.


Bundy z pertexu jistě vyrábí spousta firem, že?
Viděla jsem dnes totiž pertexovou bundu od firmy Humi a docela se mi líbila, protože jde použít jako vesta, případně se připnou rukávy s krátkou pelerínkou :-).
http://212.47.13.6/shop/item.aspx?id_sh ... =3...copak na to říkáte, hm?
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

a co Road Runner?

Příspěvekod skalis » úte kvě 17, 2005 20:44

Ciao. Nelibila by se ti bunda Road Runner od Schwarzkopfa?? Je to Gelanots XP miniripstop. Parametry ma jako klasickej Gel., a je to lehoucka 2,5 vrstvovka bez podsivky. Ja sem si ji koupil cca pred mesicem (2500 kc) a jsem spokojenej. Nema kapsy (to mi ale nevadi) a vytknul bych ji moc uzkej limec (takze ho nezapinam az ke krku). Ale ja ji nosim jen kdyz opravdu prsi, jinak mi staci bohate Nowindka. Kapuce seriditelna ve 2 smerech sedi dobre. Treba na kolo i bezky si myslim, ze dobra varianta, kdyz chces nepropro. Jinak bych sel do pertexu... Rozhodne nema cenu kupovat nejakej silnejsi 2 nebo 3 vrstvej laminat--v tom by ses na kole/bezkach uvarila :). Az ji budu mit dyl, tak sem napisu par dalsich zkusenosti, ale ja sem s ni spokojenej--vim, co od ni muzu cekat.
Toz hodne zdaru pri vyberu
skalis
 

Příspěvekod chonga » úte kvě 17, 2005 22:48

Bundy z pertexu jistě vyrábí spousta firem, že?
Viděla jsem dnes totiž pertexovou bundu od firmy Humi a docela se mi líbila, protože jde použít jako vesta, případně se připnou rukávy s krátkou pelerínkou :-).
http://212.47.13.6/shop/item.aspx?id_sh ... =3...copak na to říkáte, hm?


http://www.bartsport.cz/outdoor/shop/li/244
dneska už to vyrábí skoro každej. výhoda je, že se dá zabalit do ruličky a dát do zadní kapsa u dresu. bundu mám od frantiku asi 5 let a vestu od axonu rok a v poho. :ú jezdím v tom i když je pod nulou.
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: a co Road Runner?

Příspěvekod Rujir » čtv kvě 19, 2005 7:47

skalis píše:Ciao. Nelibila by se ti bunda Road Runner od Schwarzkopfa?? Je to Gelanots XP miniripstop. Parametry ma jako klasickej Gel., a je to lehoucka 2,5 vrstvovka bez podsivky. Ja sem si ji koupil cca pred mesicem (2500 kc) a jsem spokojenej. Nema kapsy (to mi ale nevadi) a vytknul bych ji moc uzkej limec (takze ho nezapinam az ke krku). Ale ja ji nosim jen kdyz opravdu prsi, jinak mi staci bohate Nowindka. Kapuce seriditelna ve 2 smerech sedi dobre. Treba na kolo i bezky si myslim, ze dobra varianta, kdyz chces nepropro. Jinak bych sel do pertexu... Rozhodne nema cenu kupovat nejakej silnejsi 2 nebo 3 vrstvej laminat--v tom by ses na kole/bezkach uvarila :). Az ji budu mit dyl, tak sem napisu par dalsich zkusenosti, ale ja sem s ni spokojenej--vim, co od ni muzu cekat.
Toz hodne zdaru pri vyberu


Mhm, tak dik... Sem asi prestanem chodit... Som si myslel, ze na najblizsich par mesiacov nic nechcem a nepotrebujem a teraz ste ma normalne zvyklali a uz si tu bundicku pozeram... Ma to aspon vetranie v podpazi alebo nie? Ze nema kapsy by mi nevadilo, ale bez vetrania by sa mi v nej asi dlho nepacilo.... :wink:

BTW A o nejakej inej alternative v podobnej cenovej relacii a rovnakom materialy neviete?
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Road Runner podruhe

Příspěvekod skalis » čtv kvě 19, 2005 9:01

Vetraky nema. Ale je to fakt dost tenkej matros, takze dejcha dobre i tak. Taky by se hodilo aspon jednoduchy stahovani v pase, ale to zas resi bederak u batohu :). Ale za ty penize :). Je to proste jednoducha bunda. Ale kazdopadne si ji nejdriv nekde vyzkousej, nema cenu takovouhle vec kupovat naslepo (i kdyz treba v bartsportu muzes zbozi vratit bez udani duvodu).
skalis
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod chonga » čtv kvě 19, 2005 20:08

](*,) #-o :smt089 co napsat brouk je v hlavě.
předpokládám, že se dá zabalit do nějakého malého tvaru a dát třeba do kapsi u dresu?? jak je prdyšná a jak odolá dešti??

* * když nebude odpověď tak by mohl brouk vylézt * *
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

At si brouk uziva

Příspěvekod Návštěvník » čtv kvě 19, 2005 20:20

Sbalit se da do male kapsy na zadech, ale me to prijde dost brutalni (to baleni bundy do ty kapsy), takze to nedelam. Nosim ji takovym starym sitovanym sacku od sedaku (kdysi sem v nem nosil sedak, pak lezecky a ted tu bundu). Co se nepromokavosti tyce, tak zatim plni ocekavani. Nicmene zatim byla na desti nejdyl tak kolem hodiny. Prodysna je dost, ale vic budu vedet, az ji budu mit dyl. Asi udelam nejaky fotky a dam je na web, aby bylo kde si ji poradne prohlidnout :shock:
skalis
Návštěvník
 

Road Runner online

Příspěvekod skalis » čtv kvě 19, 2005 23:07

Ciao. Slibeny text a fotky najdete na
http://www.astro.cz/~skalicky/outdoor/road_runner
nebo je na nej odkaz primo z titulni stranky (viz odkaz v levym panelu).
Toz snad to pomuze pri rozhodovani.
skalis
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Re: Road Runner online

Příspěvekod Rujir » pát kvě 20, 2005 9:32

skalis píše:Ciao. Slibeny text a fotky najdete na
http://www.astro.cz/~skalicky/outdoor/road_runner
nebo je na nej odkaz primo z titulni stranky (viz odkaz v levym panelu).
Toz snad to pomuze pri rozhodovani.
skalis


Juuu, dakujeme dobra vila, velmi informativna stranka. * Budiz pochvalen! :P Povodne som chcel nejaku bundu z GTX Pac-lite, ale ked som videl tie ceny, tak som si to rychlo rozmyslel. Tato by mi asi bohate stacila. BTW Najviac ma zaujala informacia, ze udychala aj behanie - to asi s tou priedusnostou na tom naozaj nebude az tak zle. Este ju skusim vyskusat v nejakom obchode a asi do nej pojdem. Ako doplnok k softshellke by mala byt dobra. :wink: Este raz dik...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Díky za tipy!

Příspěvekod lucie » pát kvě 27, 2005 7:06

Tušila jsem, že nic tak univerzálního nemůže existovat.. :lol:
Takže se podle vašich rad raději zaměřím na prodyšnost a holt občas zmoknu....nejsme přeci z cukru, že? Pořád lepší než se pařit...:)

Přeci jenom jeden tip mam:Women's Resolve Jacket - The North Face
www.hudy.cz
http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1

Popis odpovídá a cena je taky rozumná.
lucie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 15, 2005 8:25

TNF

Příspěvekod skalis » pát kvě 27, 2005 14:07

Ciao,
Nevim, jestli bude zaterovej HyVent prodysnejsi nez Gelanots. Hlavne aby ti sedla (coz asi nebude problem). TNF dela dobry veci--rekl bych--ale za tyhle penize mi ten Road Runner prijde lepsi (prodysnejsi a nepromokavej)...ale je to muj nazor. Rozhodnout se musis sama:)
Stastnou ruku pri vyberu.
skalis
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod chonga » pát kvě 27, 2005 19:53

Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Noemi » sob kvě 28, 2005 11:39

Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod chonga » sob kvě 28, 2005 12:37

=D> jsem ON :oops:
:(( vím to celkem jistě, koukal jsem se :mrgreen:
neviděl nevíš kde se pohybuje cena???
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Další

Zpět na Oblečení