Poraďte bundu na běžky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Poraďte bundu na běžky

Příspěvekod standa » čtv led 12, 2006 13:12

Poraďte prosím,
sháním bundu na běžky ve které bych se necítil jako v sauně - dostatečně propustnou, a alespoň trochu odolnou sněžení a dešti. Zatím jsem vyzkoušel membránovou bundu Hannah, ale po kratším běhu je bunda zevnitř celá mokrá a já samozřejmě taky. :evil:
standa
 

Příspěvekod Ježo » čtv led 12, 2006 13:15

jednoduche: vetrovku, treba z pertexu, ale v pohode mi slouzi i ty stare..
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv led 12, 2006 18:26

doporučil bych ti něco od Crafta,ti jsou na tyto věci frajeři *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod chonga » čtv led 12, 2006 21:41

pertex je dobrej a za rozumnou cenu. :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Návštěvník » čtv led 12, 2006 21:44

mozna by byl dobry nejaky softshell
Návštěvník
 

Příspěvekod leggos » čtv led 12, 2006 22:12

zkus nejaky softshell
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod em » pát led 13, 2006 7:32

Myslím, že tohle je přesně ona nesplnitelná kombinace - prodyšnost bude vždycky ovlivněná membránou a proto cokoliv nepromokavýho nebude dostatečně prodyšný. Myslím, že nejlepší je pertexka (já mám ještě radši podstatně řidší jakési mikrovlákno), pro případ sněhu používám tenkou bundu Scharckopf (HP) - Road Runer což mi přijde jako celkem přijatelný kompromis - váha asi 300 g, je dost prodyšná, ale pokud nesněží stejně se mikrovláknu nevyrovná. U membrán při větší aktivitě vadí jeho výhody - tím, že dokonale chrání proti větru brání proudění vzduchu pod bundou a tím průběžnému ochlazování. Se SS zkušenosti nemám, ale ze zkušenosti s WS si myslím, že pro rychlejší pohyb to ideální není a jako rezerva do batohu to je dost těžký.
em
 

Příspěvekod Lipon » pát led 13, 2006 8:14

ja používám na běžky NoWind bundu (Apex od Pinguina - http://www.pinguin-sport.cz/c/obleceni/obleceni.htm), pod ní mam 1-2 trika (Moira+Coolmax) podle vnější teploty a přes ně cyklodres s dlouhym rukávem. Hic v tom teda moc neni, ale aspoň se člověk nikde moc nezdrží max. i čaj/svářo :mrgreen:
když by mělo mrholit nebo dokonce pršet, přiberu Pertexku do baťůžku, jinak ten NoWind vydrží bez problémů i sněžení
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Hanka » pát led 13, 2006 15:31

Používám soft shell. Pod to CRAFT triko a když je větší kosa nebo se méně hýbu, tak tenkou flísku. Soft shell je kompromis, při intenzivním pohybu "nevydýchá" všechen pot, ale nic lepšího jsem zatím na tyto "potivé" aktivity nenašla....
Hanka
 

Příspěvekod Simi » pát led 13, 2006 16:19

Na bezky pouzivam jen flisovej rolak a na to maximalne tak Pertexku, kdyz fouka.
Naposledy upravil Simi dne pon srp 8, 2011 10:22, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: poraďte bundu na běžky

Příspěvekod petr2 » ned srp 7, 2011 11:15

Loni jsem si koupil bundu od Bjorn Daehlie a nemůžu si ji vynachválit - odvede pot, nepropustí sníh ani vítr... Kupoval jsem tady - http://eshop.bjornd.eu/index.php?scat=65
petr2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 7, 2011 11:10

Re: poraďte bundu na běžky

Příspěvekod brhel » ned srp 7, 2011 18:20

petr2 píše:Loni jsem si koupil bundu od Bjorn Daehlie a nemůžu si ji vynachválit
Bjørn Dæhlie, norská značka, super,...
jen vyšší cena
bjorndaehlie.cz
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

poraďte bundu na běžky

Příspěvekod zackerywalter » čtv led 21, 2021 6:43

Poraďte prosím,
sháním bundu na běžky ve které bych se necítil jako v sauně - dostatečně propustnou, a alespoň trochu odolnou sněžení a dešti. Zatím jsem vyzkoušel membránovou bundu Hannah, ale po kratším běhu je bunda zevnitř celá mokrá a já samozřejmě taky. :evil:
zackerywalter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 21, 2021 6:39

Re: poraďte bundu na běžky

Příspěvekod oodoow » čtv led 21, 2021 7:28

Nějakou lehkou zateplovačku nebo polartec alpha. Než ji koupíš, zkus, jak se přes ni dá dýchat.
Záleží taky jak jezdíš, jestli turisticky se zastávkami na čaj, focení atd. Anebo jedeš ve vysoké tepovce a prostě makáš.
Teď jak byla fakt kosa, jezdil jsem na běžkách v Rab alpha direct. A pod tím jenom tenoučké kompresní tričko s dlouhým rukávem. Když byl kopec a bylo mi teplo, tak jsem rozepnul zip a vyhrnul rukávy a dalo se to přežít.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

poraďte bundu na běžky

Příspěvekod Lipon » čtv led 21, 2021 15:20

V So jsme byli k Kruškách, ráno -8, přes den v lese by voko tak -4. Odpo po západu slunce -7.
Měl jsem tenké funkční tričko, na tom silné merino, obé s dl.rukávem a PL bundu. Po pláni mi bylo akorát, trochu rozepnutá bunda, lehce foukalo. Z kopce sjezdy úplně zapnuto, teplo akorát. Do kopce vedro, rozepnutá bunda.
Když jsme stáli u bufáče, tak začalo být asi po 10 min zima. To samé při čekání na mládež po dlouhém stoupání a čajování.

U auta jsem sundával bundu zevnitř docela mokrou a zvenku vlhkou - bezprostředně po svižném přejezdu asi kilometrové pláně.
Nic bych asi neměnil - o triko méně by mi bylo při zastávkách zima.
Kdybych nejel s rodinou, ale partou z kanceláře, bral bych asi silnou 2. vrstvu a buď větrovku nebo tenkou softshell bundu bez membrány - tam se jede furt svižně, pauza tak 3 min na čaj a dál.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poraďte bundu na běžky

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2021 16:25

Jsem si rikal, ze takove vlakno tu uz urcite mame. Slouceno, nezakladej prosim duplicitni vlakna. Navic skoro stejny dotaz, Hannah deja vu :twisted:

K predrecnikum dodam, ze membranu na bezky nebrat, sam sis vyzkousel, proc. Bunda nesmi mit vodni sloupec, jinak se v ni uvaris.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte bundu na běžky

Příspěvekod mitau » čtv led 21, 2021 17:16

Na svizne bezky mi staci termotriko s dlouhym rukavem (Craft Pro Zero) a tenka mikina s neprofoukavym panelem (a 40g Polartecu Alpha) vepredu (Terrex Skyclimb Top). Za vetsiho vetru nebo pri pomalejsim tempu na to jeste lehka vetrovka. Kazdopadne to je obleceni na bezky, kde hlavne jezdis a zbytecne nepromrzas ve frontach u bufetu. Tahle kombinace bez vetrovky je genialni v tom, ze opravdu dobre vetra a nic te neomezuje v rukou. Obecne na bezkach vic zapojujes ruce, takze tak jako pri turistice nemam rad mene izolace na rukou, tak to na bezkach muze davat smysl (ne nadarmo nekderi jezdi i s vestou misto bundy).

Pokud bych si ale porizoval bundu primarne na bezky, tak souhlasim s oodoowem, ze nejaka tenci bunda z Polartecu Alpha (Direct) by na to mohla byt idealni.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte bundu na běžky

Příspěvekod šíp » čtv led 21, 2021 21:34

Já používám bundu z primaloftu s rozdílným zateplením - rukávy 60 g/m2, tělo 133 g/m2, a naprosto mi to vyhovuje. Luboš má bundu z Decathlonu, jedná se o hybridní svetr, který má zateplení pouze na přední straně trupu, zbytek je flís. Pod to si dává dle zimy méně či více teplou mikinu.
Takto obsáhneme veškeré teploty, které jsme zatím zažili.
Naše tempo je výrazně pohodové - fotíme, kocháme se, navíc to vůbec neumíme, rozhodně nejezdíme na tepovku ani nejdeme na krev.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Poraďte bundu na běžky

Příspěvekod lojzmen » pát led 22, 2021 20:59

Ten "hybridní svetr" z Dekáče má přední panel se šusťákem, jinak obyčejný profučný flís a flís kapuci. Pro mne nedostatečné, používám přes to pertexovou bundu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba


Zpět na Oblečení