Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod dopom » pon úno 1, 2021 10:27

Jdu pro radu, pořád nemůžu najít ideální střední vrstvu. Hledám dámskou mikinu s kapucí, radši teplejší, hlavně treky, nějaké lezení, cestování, odvede pot a ideálně hřeje i mokrá. Materiál ideálně odolný i pokud to člověk vezme přímo pod batoh. Spodní vrstva je většinou merino, vrchní buď hardshell nebo péřovej ocún.

Nevím, jestli jít raději do polartecu, typově něco jako rafiki lydia, ta mi bohužel nesedí, ale materiál je super, případně tilak femund nebo rab nexus, nebo jestli koukat i po nějakých hybridech, typově CRAFT Polar Padded
dopom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 1, 2021 10:08

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 10:34

pavproch - jaro 2020 píše:Já bych se hlavně bál toho slova "hybrid" v označení.... sem se už o ten hybrid škaredě "spálil" (chlupatý slon Aenergy SO - v popisu bylo "hybrid" a já si toho nefšim a až při používání zjistil, že (větší) část bundy má membránu i dyž sem chtěl NEmembránovou SS)


Můj názor platí i 2021.... a právě pro tu střední vrstvu - IMHO by měla být určitě BEZ membrány.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod milarepa » pon úno 1, 2021 12:39

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod apuka » pon úno 1, 2021 14:40

Alpha Direct neni hybridni bunda. To je normalni bunda z PA.

A tazatelka chtela zatepleni, ne SS bundy :wink:.

@dopom: Ja bych si na bezny treking, lezeni a turistiku vzal spise ne-hybridni bundu. Nektere hybridni jsou sice fajn (napr. takovy Marmot Variant), ale - bud je zatepleny jen predek, co mozna vyuzijes u behu, na kole, na sjezdu pri skialpu, ale pribezne turistice, hlavne s malym nebo zadnym ruksakem to rozdilne "teplo" vadi. Skoro to same se da rict i o oboustrannem hybridu, jaky byl llinkovany - izolace vepredu a vzadu na trupu. Nekomu (mozna tem, co chodi hodne rychle a nedelaji prestavky) to vyhovuje, ale si myslim, ze vetsine bude za beznych okolnosti zima na ruce a ramenou.

Moje doporuceni je se kouknout na bundy z Polartec PowerStretchu, dle mne je to mnohem lepsi matros nez Pontetorto (a podobne "vlastni" od nekterych vyrobcu), ale taky drazsi. Vydrzi i ruksak, ale pokud chces maximalni odolnost, tak musis koukat po verzi s privlastkem Pro.
Jedina "hybridni" mikina, kteoru bych Ti doporucoval by mohla byt Mamut Aconcagua ML, kde (alespon na nekterych starsich verzich) se michaly dve verze PWS Pro, ale zda se mi, ze aktualni je uz jen z jedne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 14:43

@apuka: sebrals mito z klávesnice - chtěl sem naspat Aconcagua Light - mám právě jako střední vrstvu na zdrproproch.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod apuka » pon úno 1, 2021 16:49

Aconcagua Light je (uz) z Pontetorto Technostretch a sice taky batoh da, ale celkove je Acongagua vys. Navic je Light min teply a v zadani bylo "radsi teplejsi".
Kdyby stacilo z Technostretchu, ma i La Sportiva nekolik bund, ktere vydrzi dlouho, ale zase je to Technostretch a neni to idealni pod batoh bez vnejsi bundy..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 1, 2021 17:30

ja miluju na tohle warmpeace https://doprodej.warmpeace.cz/?ACTION=D ... 0600100101 ale me osobne nevadi volnejsi obleceni (Lkovej vyprodej). Ale me taky nevadi ty hybridni kusy (vetsinou vnitrni strana rukavu a boky), protoze jen chodim a nelezu. Mivala sem dlouho i technostrech (progress) a ta byla taky fajn, ale blbe sem vzala velikost a tak sem ji nakonec po nejake dobe dala sestre a vymenila prave za warmpeace. ani jedno asi nebude spatna volba, chce to najit asi hlavne vyhovujici strih
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod dopom » úte úno 2, 2021 8:38

Díky všem za tipy, z toho mi jako nejlepší ve výsledku vychází polartec, vyhraje asi Femund nebo Warmpeace, škoda že Mammut nějak zapomíná na mikiny dávat kapuce :-k Máte ještě někdo zkušenost s těmi mikinami od RABu?
dopom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 1, 2021 10:08

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 2, 2021 11:48

Z mého pohledu je prostě nejlepší lehná zateplovačka typu "primaloft". Mám dvě takové a super. Hlavně ta od Millet je fakt dobrý univerzální kousek. Použivám jí na chození, lezení, ted byla i na běžkách, skialpech. Obě tedy mají pružné vsadky na bocích a na spodní straně rukávů. Záda ale mají zateplená a přijde mi to tam správně. Pokud je tam jen pružná látka na odvětrání, tak při sundání batohu to není ono, táhne na ledviny. :) Já tedy říkám hybridní bunda právě takové bundomikině co má syntetickou izolaci a pružné vsadky třeba z polartecu, tedy bez membrány. Podívej se klidně na bundy od Millet, Crazy Idea, Dynafit. Zajímavá je třeba Arcteryx Proton.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod apuka » úte úno 2, 2021 12:32

S tim je jen ten problem, ze tazatelka chtela stredni vrstvu - a to ty primaloftky moc dobre nesplnuji.

Navic ty "odvetravaci panely" jsou na vnimani opravdu hodne individualni. Ony hodne ovlivnuji tepelny komfort a jakmile zacne pofukovat, teplo jde do haje - alespon u lidi citlivejsich na chlad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 2, 2021 12:57

Já to dost často používám i jako střední vrstvu a s nějakým pocitem chladu při větru taky nemám problém. Píše, že na to chce brát přímo batoh, takže to asi hodlá nosit i jako horní vrstvu, proto radím to, co takto funguje mě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod jendakrupka » úte úno 2, 2021 15:48

http://www.rafiki.cz/collection/women/linya

Používám starší verzi (pánskou), a jsem velmi spokojený. Nevím, jak moc velký rozdíl je mezi Polarstretch (starší verze) a Polarstretch Grid, ale je to teplá mikina, kterou používám asi nejčastěji ze středních vrstev.
Pod batohem trochu žmolkovatí, ale na to stačí odžmolkovač za stovku, a je zase jako nová. Jinak funguje bez problémů, mám svoji už asi pět let.

edit: Tak teď vidím, že ji asi zmiňuješ v úvodním příspěvku, že nesedí. Tak potom bych zkusil něco od Zaja, přítelkyně nosí Anniviers, a je velmi spokojená. Ta je teda bez kapuce.
S kapucí třeba https://www.zajo.net/cz/mikiny-pulovry/ ... 62-10.html
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 2, 2021 17:32

jendakrupka
ta anniviers je dobra, mam ji taky, ale jeste tu starou z technostrech. ty novy jsou trochu predelany s dirou na palec ale ten matros mi prisel takovej nic moc... celkove mi prijde, ze inovace v zaju posledni dobou nejsou k lepsimu :(

cortina je silnejsi a teplejsi mikina nez anniviers, v pohode kolem nuly kdyz nefouka jen na tricko. Je hodne tepla na stredni vrstvu, spis do chladnejsiho pocasi. Dala sem ji zmrzle kamosce, at si taky vyzkousi poradnou teplou mikcu :D

zajo ma vyhodu, ze ma delsi strihy a obecne zensky padnouci strihy, narozdil treba od tilaku nebo HP ktery maj fakt divny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod jendakrupka » úte úno 2, 2021 17:58

U pánských modelů mám trochu problém. Naopak dámské jsou opravdu padnoucí podle velikostí, a přítelkyně už brzy bude mít snad komplet vybavení Zajo. Dřív hodně používala věci Salomon, ale nepřijde mi, že by v tomto případě byl cenový rozdíl opodstatněný.

Anniviers má kupovanou loni na podzim, asi už ta nová verze. Nosí ji často, a zatím je spokojená. Je teplá, a relativně prodyšná. Sám zvažuju pánskou verzi, i když mi Zajo úplně velikostně nesedí. Cortinu jsme nezkoušeli, odkaz jsem dal, přiznám se, jen na základě specifikací. Ale pro tazatelku by mohla být vhodná.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 2, 2021 19:14

spis jen popisuju rozdil mezi aniviers a cortinou. Ja obecne teda moc nemam rada umelinu na telo a fleece a tyhle chlupaty veci snazim jeste o neco hur a zajimavy, ze stara cortina (nevim, zda je tam rozdil cca od roku 2017, kdy jsem ji asi mohla mit) byla na omak relativne snesitelna, ale novej aniviers nedam na holy telo vubec. ale ja su divna, neznam moc dalsich lidi co by nesnesli klasickej fleece a jeho odnoze na holym tele, naopak si to lidi hodne pochvalujou :D

a zajo jak ma ted ty prijatelny ceny, tak se dostava u nekterych modelu rekla bych do docela zajimavy varianty ke koupi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Lipon » pát úno 5, 2021 20:21

Pavproch: jaká je ta Aconcagua light proti Nair? Je Aconcagua tenší?
Mám tlustou Aconcagua z Power stretch a hledám něco tenšího, když není taková kosa...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod pavproch » sob úno 6, 2021 12:31

Aco Light a Nair jsou přibližně stejně tlusté, Aco je ale daleko hustěji tkaná látka, Nair je výrazně "řidší". Aco (full size - taky ji mám , na lyže) je mnohem, ale opravdu mnohem tlustší a těplejší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod pavproch » sob úno 6, 2021 15:01

Opravuju, fčíl sem si je oba osahal: Nair je o chlup (opravdu jen o chlup) tenčí než Aco Light. Žeje ridší platí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Lipon » sob úno 6, 2021 17:11

Ok, dík
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod apuka » sob úno 6, 2021 18:55

Nair nemame, ale Aco Light je fakt velice citelne tenci a min vyhrevna jako "prava" Aco z PWS. Jak damska, tak i panska (myslim, ze se lysi modelovym rokem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Střední vrstva - polartec nebo hybrid?

Příspěvekod Lipon » pon úno 15, 2021 22:57

Tak v Pá dorazily obě, Nair i Light, na Outdoor Broker s moc fajnovou slevou :-)
Light je na omak opravdu "silnější" než Nair, střihově je pak upnutější, než Nair.
Air jsem o víkendu vyzkoušel, s Primaloftkou a trikem s dlouhým bylo na běžkách dost teplo i při -12°C.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Oblečení