Pláštěnka Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 12, 2019 5:49

v kazdym pripade vcera sem.sundala.plastenku z hacku, kde schla, docela na ruznych mistech slepena, rozdelat to bylo na dve minuty.

rozhodnuti zni, ze plastenku vratim majitelce, protoze na dest do beskyd na vikend by mi asi diskomfort v podobe nekolikaminutovyho rozlepovani nevadil, pri rychlych zmenach pocasi ve skotsku mi takova plastenka prijde proste jako blbej napad, protoze se nechci 10x denne rozcilovat s tim, ze nez to rozdelam, prestane prset.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Loubik » pát srp 30, 2019 14:47

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat, jak řeší ochranu krosny před deštěm ti, co mají membránové bundy? Když jsem trekoval s GTX bundou a pláštěnkou na batoh, tak se mi přes záda dostala voda do batohu.. tak uvažuji, zda by nebylo lepší na turistiku s krosnou koupit raději pončo?
Loubik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 22, 2013 13:25

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod adal » pát srp 30, 2019 15:56

Igelitový pytel dovnitř batohu a nepotřebuješ pláštěnku.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod apuka » pát srp 30, 2019 21:27

Z hlediska sucha v batohu (i samotneho batohu) je nejlepsi reseni plastenka/ponco s hrbem na batoh.
Z hlediska komfortu, hlavne ve VHT terenu je nejhorsi reseni plastenka/ponco s hrbem na batoh.
:D Neni zadne jednoduche reseni pro jiz existujici batoh.
adal píše:Igelitový pytel dovnitř batohu a nepotřebuješ pláštěnku.
V batohu budes mit sucho. Ale batoh (hlavne zada) budes mit mokry(-a) a v zavislosti na konkretnim batohu na to mokro na svych zadech budes jeste dlouho nadavat, u nekterych i dva-tri dny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod booze » pát srp 30, 2019 21:40

Jaky batoh je mokry 2-3dny?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » pát srp 30, 2019 21:57

Ten, na který ty následující dva až tři dny furt chčije :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod booze » pát srp 30, 2019 22:09

Tati pani sobb napsala ze venku chcije a chcije... :mrgreen:
Asi spatny kus. Nebo kus vyrobeny v patek. :? Se rika teda... 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » pát srp 30, 2019 22:12

Kéž by to tak i bylo, to pak klidně budu volat i z okna :mrgreen: Vyschl nám už i potok před chalupou :|

To nevím, raděj konzultuj s apukou :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod booze » pát srp 30, 2019 22:18

sobb píše:Vyschl nám už i potok před chalupou

Nam za a ve studni furt metr minus.
sobb píše:To nevím, raděj konzultuj s apukou

Budu muset #-o
Jinak adal ma pravdu. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » pát srp 30, 2019 22:39

booze píše:Jinak adal ma pravdu. :smt023
Má. Jen je blbý, že ty igelity houby vydržej. Když jsem měla zdroj pytlů, co se používaly na balení armatur, tak to bylo fajn, byly pevný. Ale teď je to bída. Furt to lepím nebo uzlíkuju a pytel je menší a menší :mrgreen: Na zimní Sever a do deštivých končin jsme potupně a mastňácky přešli na nepromokavý vaky. Alespoň na ty nejdůležitější věci.

Jinak vodou nasoslej batoh je občas přece jen docela opruz. Například v našem spacím uspořádání patří jeden bágl pod hlavu, a tudíž je nutný jej odclonit od ostatního spaní, jinak má člověk sice né úplně vodní postel, ale aspoň vodní polštář.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » pát srp 30, 2019 23:05

Zkus pytle na stavebni odpad ;-) Jinak je to furt nouzovka a nejlepsi je nepromokavy batoh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 9:08

Dík za tip, ale už jsme si na řešení v podobě nepromokavých vaků docela zvykli a vyhovuje nám.

V čem je nepromokavý batoh nejlepší, v případě že vnitřní obsah báglu neřeším? Záda, popruhy a svrchní látka jsou mokré tak jak tak.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 20:03

Nejsou mokre az tak a v batohu nemas bazen a netahnes par kilo vody na dne navic ;-) Balim taky nepromokave, jelikoz muj batoh neni 100 % nepromokavy, pri vetsim desti na dne trochu vlhko byva. Takze spacak do pytle na odpadky a zbytek do ziplocu. Docela mi to takhle vyhovuje a delal bych to i kdybych mel batoh uplne nepromokavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 21:57

Zajímavé, bazén mi ještě v žádném batohu nenastoupal, asi to zas vyteče samo :wink: Mi mnohem více vadí mokrost zvenčí - záda, popruhy a samotné tělo batohu, čemuž ani nepromokavý batoh nezabrání. A proto vlastně takový asi nepotřebuju. Je pravdou, že toto řeší právě pončo přes batoh. Ať se vrátíme k tématu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 22:14

Resi, ale za jakou cenu ;-)

Mne tedy Deuter pod plastenkou nasal podstatne vic vody, nez Ultrahike bez ni. Castecne je to dano konstrukci a tloustkou polstrovani, ale podili se na tom i material. Nasakavost a nepromokavost. No a hlavne se obejdu bez plastenky na batoh, coz je zasadni plus :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 22:31

Jak se to vezme. Svýho času jsem taky pončo nosila a naučila se ho používat tak, aby nepřekáželo. V tom případě byl batoh víceméně v suchu. Pláštěnka na batoh je o něčem jiném, nejvíc vody stejně totiž nacucnou záda. A tam pláštěnka vodu vlastně částečně i svádí :mrgreen: Na přeháňku nebo slabý déšť je dobrá. Ale když jsem je posledně zapomněla nabalit do batohů, tak se taky nic moc nestalo. Možná je to tím, že stejně už dávno tečou :D

Takže důležitější, než nepromokavý batoh mi přijde právě materiál. A to hlavně zad a popruhů. I když i to je nejspíš něco za něco, to polstrování Deutera je takové pohodlně "gaučoidní" :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 22:54

sobb píše:V tom případě byl batoh víceméně v suchu.

Batoh jo, ale co clovek zapareny v igelitu? ;-)

sobb píše:A tam pláštěnka vodu vlastně částečně i svádí

Jo, taky jsem mival ten pocit.

sobb píše:Takže důležitější, než nepromokavý batoh mi přijde právě materiál. A to hlavně zad a popruhů. I když i to je nejspíš něco za něco, to polstrování Deutera je takové pohodlně "gaučoidní" :D

Je, ale z hlediska pohodli noseni nevidim zadny zasadni rozdil. Nosi se mi dobre oba. Ono to neni jen v sile polstrovani.

Ponco mi prijde jako takova levna varianta. Sice funkcni, ale se spoustou nevyhod. Dobre do zacatku nebo kdyz nemuze nebo nechce menit vybavu. Nebo pro lidi, kterym ty nevyhody nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 23:07

mike píše:Batoh jo, ale co clovek zapareny v igelitu? ;-)
To si zřejmě pleteš, nemluvím o igelitové pláštěnce, nýbrž o ponču. To má lepší větrací potenciál než membránovka :wink:

mike píše:Je, ale z hlediska pohodli noseni nevidim zadny zasadni rozdil. Nosi se mi dobre oba. Ono to neni jen v sile polstrovani.
Máš pravdu, není to jen v polstrování. Ale v celé konstrukci. Hodně přes dvacet kilo v Deuterovi ještě v pohodě dáš (až na tu váhu :mrgreen: ), Ultrahike na to IMHO už prostě stavěný není. Nosíš ho Ty, tak budeš vědět lépe, ale těch max. 30 kg bych v takovém batohu nýst nechtěla. Když teda odhlídnu od toho, že bych to prostě neunesla :)

mike píše:Ponco mi prijde jako takova levna varianta. Sice funkcni, ale se spoustou nevyhod. Dobre do zacatku nebo kdyz nemuze nebo nechce menit vybavu. Nebo pro lidi, kterym ty nevyhody nevadi.
V zásadě souhlasím a taky preferuji membránový kompletek. Je to tak pohodlnější a praktičtější. Ale pončo nezatracuji. A když se s ním člověk naučí, tak to jde i v horách. Ostatně si letos budu muset mimo membránovku, která mi teče, přibalit i nějaký takový hadřík na ni. Asi nebudu spolíhat na to, že se mi podaří na místě něco slušnýho sehnat, i když výběr bude určitě širší než u nás.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 23:36

sobb píše:To má lepší větrací potenciál než membránovka

Potencial mozna, ale realita mi prisla docela tristni. Nevetra pres material, ale jen otvory a temi tam v poradnem desti bud prsi nebo nevetra.

sobb píše:Hodně přes dvacet kilo v Deuterovi ještě v pohodě dáš (až na tu váhu :mrgreen: ), Ultrahike na to IMHO už prostě stavěný není. Nosíš ho Ty, tak budeš vědět lépe, ale těch max. 30 kg bych v takovém batohu nýst nechtěla.

Samozrejme. Vyrobce doporucuje maximalne 18 kilo a ja s nim souhlasim. Vsak taky 20+ kilove nakupy nosim v Deuteru. Jenze proc tahat po horach vic, i tech 18 uz je moc. Navic by se mi tam ani vic neveslo, 18 jsem mel jednou a to byl narvany tak, ze skoro nesel zavrit. Leda tam nalozit cihly, ale proc bych to delal? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 23:43

mike píše:Potencial mozna, ale realita mi prisla docela tristni. Nevetra pres material, ale jen otvory a temi tam v poradnem desti bud prsi nebo nevetra.
Asi jsi málo testoval správné použití :wink: Já ho měla kdysi dva měsíce v Pyrenejích a okolí, tak mi ani nic jiného nezbylo, než to dovést téměř k dokonalosti :mrgreen:

mike píše:Vsak taky 20+ kilove nakupy nosim v Deuteru. Jenze proc tahat po horach vic, i tech 18 uz je moc. Navic by se mi tam ani vic neveslo, 18 jsem mel jednou a to byl narvany tak, ze skoro nesel zavrit. Leda tam nalozit cihly, ale proc bych to delal? ;-)
Cihly na stavbu :mrgreen: A jinak prostě jiná kategorie, ten Deuter snese mnohem víc. Takže zároveň není moc důvod ho brát, když neseš mnohem míň :)

btw. Při vážení na letišti při odletu ze Zélandu jsem měla 25 kilo - zásoba bush honey domů. Podlamovaly se mi kolena, ale Millet i já jsme to nakonec dali. :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 23:55

sobb píše:Asi jsi málo testoval správné použití

Nastesti jsem nemusel ;-)

sobb píše:Cihly na stavbu :mrgreen: A jinak prostě jiná kategorie, ten Deuter snese mnohem víc. Takže zároveň není moc důvod ho brát, když neseš mnohem míň :)

Bingo ;-) To vis ze jo, budu si nicit Ultrahike cihlama. Vsak i to je duvod, proc na nakupy nosim Deuter ;-)

sobb píše:btw. Při vážení na letišti při odletu ze Zélandu jsem měla 25 kilo - zásoba bush honey domů. Podlamovaly se mi kolena, ale Millet i já jsme to nakonec dali. :mrgreen:

Chamtivost se holt pronese :twisted: 25 kilo nakup uz jsem mel taky a donesl jsem ho neco pres kilometr a pak jeste domu do schodu. Do kopcu bych se s nim ale urcite nepoustel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 0:04

mike píše:Nastesti jsem nemusel ;-)
To jsou ti zhýčkanci moderní doby, co začli jezdit do hor až v době membránové :wink: :mrgreen:

mike píše:Chamtivost se holt pronese :twisted: 25 kilo nakup uz jsem mel taky a donesl jsem ho neco pres kilometr a pak jeste domu do schodu. Do kopcu bych se s nim ale urcite nepoustel ;-)
Kdo ho jednou zkusí, tak propadne :wink: A dostaň ho někdy v roce 2006 k nám jinak než přímým dovozem na svém hrbu :wink: A to si pamatuju, že jsme tehdy jeli z cvičných důvodů z letiště stopem a ještě jednu noc trávili na cestě právě někde v kopcích. Co tě nezabije, to tě posílí :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 0:10

sobb píše:To jsou ti zhýčkanci moderní doby, co začli jezdit do hor až v době membránové

Jezdil jsem do hor kdyz jsi jeste tahala kacera :twisted:

Prvni membranovku jsem mel az tak v letech 2004 nebo 5. Predtim ponco a bundy s DWR. Uz tenkrat jsem se naucil, ze nejdulezitejsi je vyber pocasi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 9:14

Myší, vlastně tehdy joystickem, po obrazovce? :wink:

Čekání na Godota, pardón na počasí :lol: To Tě pončo muselo hodně štvát, když to dopadlo až takhle :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 16:25

Joystick se pouzival akorat na hry u prvnich domacich pocitacu s vykonem dnesniho krokomeru. Mys jsem mel uz u sveho prvniho PC kupovaneho hned po revoluci, takova hranata krabicka s kulickou to byla. Ani tak ale nebylo po cem jezdit, protoze Internet byl v te dobe ciste textovy a web vzniknul az o par let pozdeji. Zadne mapy ovsem nebyly, stejne by pres tehdejsi linky neprosly. Jsme si snadno zvykli na dnesni komfort, ale tahle moznost vubec nebyla pres polovinu meho zivota. Konec historicke exkurze ;-)

Vetsinou se dockam ;-) Vsak to pisu porad dokola, membranove obleceni je zdaleka nejmin pouzivana cast me vybavy. A ano, ponco mne stvalo velmi. Tahal jsem ho furt v batohu a dobre si vzpominam, ze kdyz zacinalo prset, tak jsme resili, jestli fakt bude potreba nebo ne, protoze uz jen navlekani se do nej byl strasny opruz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 20:55

Měla jsem na mysli Atari, joystick a nějaký Doom odehrávající se v alpském prostředí :wink: :mrgreen:

Zvláštní, z oblíkání ponča jsem takovou fóbii nikdy nepociťovala. A vzhledem k tomu, že novou bundu nemám, starou tekoucí jsem nějak nestihla znovu něčím přeplácnout, tak se mnou letos jede i pončo. Takový malý retro výlet :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 22:30

No vsak ja taky, ale Doom byl az na PC a neodehraval se v Alpach, ale na Marsu :twisted:

Tak to ti teda fandim ;-) Vzhledem k predpokladanemu veku ponca je slusna sance, ze se pri prvnim desti zater rozpusti jako u toho meho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 23:16

Mars nebo Alpy :-.. :mrgreen:

Hodnej :wink: Ale nezoufej, Jurka neberu, páč jsme jej už kdysi v jeho důchodovém věku začli používat všelijak a pončo je poseto hromadou pididírek. Do deště asi nic moc. Ale vyhrabala jsem jakési cyklopončo, co jsem před lety koupila (asi) v Lídlu. Vypadá zachovale, asi jsem ho nikdy nepoužila :lol: V kombinaci s bundou by to ještě mohlo jít.
Což beru zároveň jako motivaci se cestou stavit v pár obchodech, snad tam bude větší výběr bund než u nás, a něco třeba pořídím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 23:53

Baba nebo snih... :twisted:

Ponco z Lidlu :roll: Vis, ze se rika, ze PU se pri nepouzivani rozpada jeste rychleji? Jo, posiluj motivaci, kup rozumnou bundu a ponco z Lidlu odevzdej do nejblizsi popelnice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod sobb » pon zář 2, 2019 9:12

To je Tvoje parketa :wink: :mrgreen:

Krásné :ú A má na kapuci okýnka, heč! :twisted:
Ale jinak jo, po bundě bych se tam někde ráda podívala, výběr bude určitě větší. Akorát nesnáším chození do obchodů a městům se většinou vyhýbáme.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení