Pláštěnka Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pláštěnka Jurek

Příspěvekod PepaR » pon kvě 28, 2007 17:50

Dobrý den,

hodlám koupit pláštěnku, přiklonil jsem se pravděpodobně ke značce JUREK. Rád bych se zeptal jaké mají uživatelé praktické zkušenosti s těmito pláštěnkami, je vhodnější a praktičtější na turistiku spíše typ DUO nebo TRIO? Popř. znátě lepší alternativy?

Díky za dopovědi.
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Re: Pláštěnka JUREK

Příspěvekod Klíma » pon kvě 28, 2007 18:51

PepaR píše:Dobrý den,

hodlám koupit pláštěnku, přiklonil jsem se pravděpodobně ke značce JUREK. Rád bych se zeptal jaké mají uživatelé praktické zkušenosti s těmito pláštěnkami, je vhodnější a praktičtější na turistiku spíše typ DUO nebo TRIO? Popř. znátě lepší alternativy?

Díky za dopovědi.

ja mam plastenku od Condora tuhle a jsem spokojenej, pokud chodis s baglem tak bych bral tu s hrbem, do ty bez hrbu jsem se nevesel ani s mensim baglem nez uvadej na webu...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod pripluv » pon kvě 28, 2007 18:52

S báglem jen a pouze pláštěnu s hrbem!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Klíma » pon kvě 28, 2007 19:00

Přípluv píše:S báglem jen a pouze pláštěnu s hrbem!

:smt023 uplnej reklamni slogan
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod sx02 » pon kvě 28, 2007 19:20

Klíma píše:
Přípluv píše:S báglem jen a pouze pláštěnu s hrbem!

:smt023 uplnej reklamni slogan

Presne tak.
Jinak ale Jurek ma jednu velkou nevyhodu SMRDÍ a to hrozne!
Nebyt toho je to genialni plastenka za primerenou cenu.
Naposledy upravil sx02 dne pon kvě 28, 2007 20:46, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Hafi » pon kvě 28, 2007 19:24

ja teda mam plastenku od condora doma a uz ji asi tri roky nenosim...membrana je membrana :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod brhel » pon kvě 28, 2007 20:33

Hafi píše:ja teda mam plastenku od condora doma a uz ji asi tri roky nenosim...membrana je membrana :wink:

no to je věčné dilema, být či nebýt, membránová bunda nebo dobrá pláštěnka.

ale s jurkem nebo condorem nešlápneš vedle, oboje testováno rumunskem a ok. a k batohu určitě s hrbem
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 21:15

sx02 píše:Jinak ale Jurek ma jednu velkou nevyhodu SMRDÍ a to hrozne!


It depends... Niektore ano, niektore nie. Napr. moje obaly na stan od Jurka smrdeli uplne priserne, kym som to z nich dostal ubehol asi mesiac. Ale uz som kupoval tri poncha a ani jedno nesmrdelo. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » pon kvě 28, 2007 21:17

A nač poncha? Aby ti pod membránovkou nebyla zima? :twisted:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 21:19

schnappi píše:A nač poncha? Aby ti pod membránovkou nebyla zima? :twisted:


Tie neboli pre mna. Ja mam poncho od TS a odkedy mam mebranovku, tak ho nenosim. Poncho si vtedy kupovala moja byvalka, sheriff a jeho draha. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » pon kvě 28, 2007 21:22

Ha, tak přece trefa! Sheriff má přece růžového Raptora, což? :D A je mu v něm zima. Byl odhalen. 8)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 21:39

schnappi píše:Ha, tak přece trefa! Sheriff má přece růžového Raptora, což? :D A je mu v něm zima. Byl odhalen. 8)


Temer. Len skoda ze Raptor prisiel az po plastenke. Mimochodom, teraz by tu svoju asi celkom rad a lacno predal. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » pon kvě 28, 2007 21:41

Hm, já právě uvažoval, co provedu se starým batohem - a Doldy pláštěnkou k němu... :)
(asi to nechám rodičům, i když na ně je ten batoh docela veliký)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod sx02 » pon kvě 28, 2007 21:45

Rujir píše:
sx02 píše:Jinak ale Jurek ma jednu velkou nevyhodu SMRDÍ a to hrozne!


It depends... Niektore ano, niektore nie. Napr. moje obaly na stan od Jurka smrdeli uplne priserne, kym som to z nich dostal ubehol asi mesiac. Ale uz som kupoval tri poncha a ani jedno nesmrdelo. :wink:

No prave me stany od jurka nesmrdi ani trosicku, ale zato kdyz jsem loni shanel poncho tak jsem prosel snad vsechny rockpointy a nenasel jsem jediny nesmrdici od Jurka.
Tak jsem nakonec skoncil u tatnonky - o dost drazsi a libila se mi min, ale z toho smardu mi bylo na zbliti.
(navic podle refernci se to neda vyvetrat)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Rujir » pon kvě 28, 2007 21:48

sx02 píše:(navic podle refernci se to neda vyvetrat)


Vsetko sa da, len treba chciet. Mne pomohlo asi dvojtyzdnove macanie v nejakom podivnom roztoku vlastnej vyroby a nasledne dvojtyzdnove vetranie. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sx02 » pon kvě 28, 2007 21:54

Rujir píše:
sx02 píše:(navic podle refernci se to neda vyvetrat)


Vsetko sa da, len treba chciet. Mne pomohlo asi dvojtyzdnove macanie v nejakom podivnom roztoku vlastnej vyroby a nasledne dvojtyzdnove vetranie. :mrgreen:


Jo mit tvoje know-how :mrgreen:

Na chodove (tusim) mi na ferovku rekli kdyz jsem ptal jestli toho jurka maj: "myslite smradlavyho jurka?" a pak mi vysvetlovali ze to co tam maji vystavene bylo v jiny provozovne pul roku na figurine a proto tak nesmrdi ale ze pry staci mesic a zas je to pekelnej smrad.
Kdyz to priznaj i sami prodavaci tak uz je to napovazenou :mrgreen:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Klíma » úte kvě 29, 2007 6:11

schnappi píše:A nač poncha? Aby ti pod membránovkou nebyla zima? :twisted:

protoze do lesa na houby nechodim s membranovkou :mrgreen: bych mel plnej kosicek :wink: asi si ji moc vazim zatim :((
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Pláštěnka JUREK

Příspěvekod dak » úte srp 10, 2010 8:09

Má prosím za ty 3 roky od posledního příspěvku někdo novější zkušenosti s tímto pončem Jurek DUO / TRIO ?

Zajímá mě docela ta možnost dokoupit příslušenství a mít to i jako záložní přístřešek. Používáte to i tímto způsobem ?

A co ten výše zmiňovaný smrad ? Stále smrdí ? #-o

A jaká je odolnost materiálu. Dalo by se to dávat třeba i pod samonafukovačku (při spaní pod širákem), když už to budu tahat sebou ?

Pro úplnost odkaz je zde .
dak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 10, 2010 7:29
Bydliště: Severni Čechy

Re: Pláštěnka JUREK

Příspěvekod jedik » úte srp 10, 2010 8:24

Zkušenosti jsou, já na něj nedám dopustit. Spát se pod tím dá, je to taková sofistikovanější autoplachta, ale zázraky od toho samozřejmě nečekej. Smrad je u těhle ponč dost kusová záležitost, já mám zrovna takové, co nesmrdí (nebo už přestalo? :-k ). Ohledně materiálu.... no já bych to pod karimatku nedával, přece jen, kdyby se tam udělala dírka, tak beztak na tom nejblbějším místě, že by zatékalo :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pláštěnka JUREK

Příspěvekod pz » úte srp 10, 2010 12:50

mam trio, spokojenost s funkci a neznicitelnosti materialu velika, nicmene po pravde - uz bych si ho znovu nekoupil...
sice je to spolehlivy funkcni drzak, ale vaha 720g v xl je "zu viel" - mozna by stalo za uvahu poohlednout se treba po ferrinu trekker (vazi skoro polovinu), nebo jit do condora, protoze ten zip je preci jen "funkcnejsi" nez cvocky...
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod dak » úte srp 10, 2010 21:52

jedik píše:Spát se pod tím dá, je to taková sofistikovanější autoplachta, ale zázraky od toho samozřejmě nečekej.

jj, měl bych to jako nouzovku, abych prostě nezůstal v noci na přímým dešti, kdyby se nepředpokládaně něco přihnalo :)

@pz: S tou váhou máš pravdu. Dá se pořídit i lehčí. Mě na tom Jurkovi zaujalo, jak se dá z toho ponča udělat přístřešek. Na fotce mi to připadá použitelně.
dak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte srp 10, 2010 7:29
Bydliště: Severni Čechy

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Wolfi » stř srp 11, 2010 8:01

Mám teď relativně nové poncho trio od Jurka z paropordyšného materiálu.
Rozhodně nesmrdí a vypadá kvalitně ušité (testovat budu na konci srpna ve skandinávii pak podám reference) Čistě teoreticky by mělo lépe větrat než to klasické ale vzhledem k tomu že se jedná o poncho tak ten vliv paroprodyšné látky asi nebude tak výrazný.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod misaxxx » pon zář 27, 2010 16:55

Myslím si že vedle membrán je pláštěnka stále nenahraditelný kus strojení.
Mam GTX bundu od TheNorthFace (byla docela mastna) a stejne při opravdu veliké námaze se bunda vevnitr zapari...je tam mokro a to mohu ventilovat pod rukávem atd jak chci.
Kdyz je venku pořádny liják poncho prostě-1. jednak lépe větrá (to dá samozřejmě rozum když je odspodu zcela otevřené že) ale 2.také človek déle vydrží úplně suchý. Otázkou je, které poncho je nejlepší....a to já nevím.
Mohl by někdo dát tip?
misaxxx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 25, 2007 16:56

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod peca.kuzovak » ned kvě 8, 2011 21:30

Zdar, s pončem od Jurka v kombinaci s příslušenstvím máme vynikající zkušenosti při čundrování po Česku, začali jsme s tím tři a postupně to dokupují další a další kamarádi. Chce to dovybavit šňůrky karabinkama pro rychlejší stavbu plus si vzít ustřiženej kus zakrývací plachty pod sebe (to je fakt šikovný doplňěk). Pak už je to jenom o chytré volbě terénu a momentálním počasí - překvapivě dobré i v bouřích, přívalových deštích a větru. Přitom to krásně větrá. V podstatě to preventivně stavíme i když je hezky, dá se využít klacíků na podepření rohů, takže je to víc otevřené a člověk z toho vidí okolo - a když přijde v noci bouře jen se to lehce upraví a je klid. Ráno to zase leckdy poskytne stín proti sluníčku a přidá pár minut spánku. Na léto do Čech určitě lepší než stan nebo žďárák - zůstanete v suchu a zabírá to méně místa než bunda. Na to jak víceúčelově se to dá využít to i málo váží. Prostě bomba.
peca.kuzovak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 8, 2011 20:49

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod DAV » pon kvě 9, 2011 15:45

Wolfi: máš nějaký link na tu paropropustnou pláštěnu od Jurka? Na jurek.cz jsem našel akorát klasiku :((
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Wolfi » úte kvě 10, 2011 17:25

DAV: Ten link asi nenajdu bo jak tak koukám má Jurek nové stránky (popravdě už bylo načase) ale pokud si dobře pamatuju tak stačilo napsat že máš o ni zájem a v jaké velikosti, no a pak mě odpověděli jaké mají momentálně barvy, já si z ních vybral a bylo vyřešeno.
z emailu na můj tehdejší dotaz od p. Jurka píše: Tato nabídka se vztahuje na dospotřebování paroprodyšných materiálů
,kterých jsme vyráběli oblečení.Jednalo se o barvy tmavě modrá,
jasně modrá ,jasně červená a žlutá.Jaká je situace s tímto
materiálem v jednotlivých barvách nevím ,na to vám pošleme odpověď v
pondělí,
pokud sdělíte potřebnou velikost,sdělíme Vám zda je a v jakých výše
uvedených barvách skladem.

Hezký den !
Ing.Stanislav Jurek


takže takto to proběhlo a mimochodem i tímto osobním přístupem si mě získaly jakož to věrného zákazníka.

Jinak jsem ji minulý týden testoval když jsme pracovně běhali po Jeseníkách v rámci školení genetiky a do toho nám padal mokrej sníh, déšť a další skupenství vody ze stromů. Já navíc s horečkou a bylo to opět v pohodě :-) teda až na tu teplotu :?
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod axi12 » ned čer 3, 2012 14:27

ahoj,

zvažuji koupi žďáráku nebo jurka trio u příslušenství... a jak na to koukám, tak mě docela překvapila váha - jurek i s příslušenstvím má necelé kilo (995g) oproti tomu hp dry cover vak má jen 540g.

chtěl bych se zeptat, v čem je lepší přístřešek od jurka než hp dry cover? jestli vůbec v něčem. čekal jsem, že hp bude těžší a ono ne-e...

... vejdou se pod jurka dva lidé nebo ne?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod womastec » ned čer 3, 2012 17:02

já ti nevim, u dvou docela odlišných věcí se špatně rozhoduje, mám dry cover a večer do něl lehnu a ráno vklidu probudím v blátě, mokrej (zvrchu), vylezu zabalim suchej péřáček a šlapu dál, ale na sebe si ho neobléknu, takže to chce jinou nepromokavou vrstvu...

Kděžto pláštěnku na sobě můžeš mít celej den, večer z ní uděláš jakejsi přístřešek, nacož ti z boku nateče, brzy ráno se probudíš zimou a mokrej páč ti to stejnak shodil výtr... (samozřejmě s pláštěnkou od jurka nemám zkušenosti, jen názor...)


za mě ždárák, a přes den pořádnou bundu... je ale pravda že se trochu zajímám o Jurek Tarp 2 UL...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2012 20:28

womastec píše:...páč ti to stejnak shodil výtr...

:shock: teda vykend a vyrivku uz jsem parkrat videl, ale tohle je dalsi level... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod womastec » pon čer 4, 2012 21:18

:(( :D no jo, no jo no... kdybych chtel resit svoji cestinu, sel bych na jiny forum k tomu urceny...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Další

Zpět na Oblečení