Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Pláštěnka Jurek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pláštěnka Jurek

Příspěvekod Xsakorov » pon kvě 4, 2015 8:45

Má někdo zkušenosti s Sea to Summit Ultra-Sil Tarp-Poncho ? Váží to pouhých 230g, ale nenašel jsem žádnou českou rezenci. Na zahraničních webech jsem do dočetl, že by to mělo být použitelné :)
Xsakorov
nováček
nováček

Příspěvekod axi12 » pon kvě 4, 2015 8:56

Spíš jako nouzovka. Je to opravdu jemná látka, spíš Jurek Duo UL, které váží 250g ;)
axi12
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod Kubba » pát čer 23, 2017 16:03

Zajímalo by mě, jak je to u těhle pláštěnek s velikostma... Hodí se některá z nich pro dvoumetrovýho hromotluka s velkým báglem?
Kubba
nováček
nováček

Příspěvekod mitau » pát čer 23, 2017 17:22

Když se podíváš na velikosti u Jurek Trio (resp. Trio UL pokud řešíš hmotnost), tak největší velikost je určená pro výšku 2 metry. Verze Trio má hrb, kam se lecjaký batoh vejde (viz obr u výrobce). Vzhledem k volnosti ponča mi přijde, že pár kilo nebo centimetrů navíc se celkem snadno ztratí, určitě snáz než u jiného oblečení.
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 18:14

mám cca 195 cm a pončo Jurek Trio UL XXL mi je v pohodě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 9:43

Ja mam treba plastenku od Condora a byl jsem prekvapeny, jak to nic nevydrzi. Mam ji sice uz cca 7 let, ale jen 4x pouzitou a vzdy poctive susenou. Mel jsem ji 2 tydny zpet na sobe a uz je na vyhozeni. Ten zater se totalne loupe. I s Jurkem jsou takove problemy? Premyslim, jestli si ho koupit nebo zainvestovat a jit do nejake nepromokave bundy a kalhot. Bojim se, ze za par let to bude taky na vyhozeni, jen s tim rozdilem, ze cena bude sedminasobna a navic se v tom budu citit jak v nejake uple studene igelitove tasce, ktera ani nedokaze ochranit batoh ze zadu.
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 11:25

Myslim, zes na to odpovedel sam :-). Vem to tak, ze ten zater neni na veky a navic (ze zkusenosti) cim mene to pouzivas, tim drive to odejde, snad nejvice skladovanim.
A jak jsi urcite cetl, ani membranovky nejsou na vecnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 11:57

a proc u tech plastenek si davaji tu praci a masti tam nejake zatery? proc proste nepouziji nejaky nepromokavy material? jasne, kvuli prodysnosti, ale zrovna treba u vzdusneho ponca si nemyslim, ze by to bylo nutne. navic ta prodysnost u nove plastenky se zaterem je tak miziva, ze to vyjde nastejno.
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2017 12:15

Spise si myslim, ze kvuli vaze a odolnosti. A kdyz chces, muzes si koupit plastenku bez zateru - za par korun pruhlednou z igelitu. Jen nic nevydrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 9, 2017 12:54

no neverim, ze v dnesni plastove dobe nedokazi udelat tenkou a odolnou plastenku. ostatne podobne plastenky jsou. jsou bytelnejsi, nez ty co zminujes, jen nevim jak jsou na tom vahove a hlavne nikdy jsem takovou nevidel vcetne hrbu na batoh. jsou to povetsinou jen takove ty pro mestske pochuzky
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod fps » úte říj 10, 2017 9:52

skutrjohny píše:I s Jurkem jsou takove problemy?

mám Jurek Trio UL čtvrtým rokem, a zatím žádný problém, ale moc ji nepoužívám, snad by měla víc vydržen když má silikonovou úpravu
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod majulinek78 » pon pro 3, 2018 19:40

Ahoj,
chci si koupit pláštěnku Jurek Trio nebo Jurek Trio ul, ale nedokážu se rozhodnout. Dokázal by mi někdo poradit?
majulinek78
nováček
nováček

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2018 12:36

to si musíš rozhodnou sám zda chceš UL vážicí v XXL 400g, a nebo ti nebude vadit vyšší váha u XXL 630g, já mám třeba XXL Jurek Trio UL
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod TomF » úte pro 4, 2018 13:51

Já měl UL a teď mám klasiku. Trochu víc mi vyhovuje silnější materiál, ale oba modely jsou dobrý. Ani jeden se mi nepodařilo roztrhnout. To jsem je nešetřil a tahal přes houští atd. Ale já preferuji trochu festovnější materiál...
TomF
nováček
nováček

Příspěvekod majulinek78 » úte pro 4, 2018 14:22

Jo, děkuju za názory :) .. dilema no, kdy by šlo jen o rozdíl hmotnosti cca 200 g bylo by to jasné ale na eshopu uvádějí rozdíl i vodního sloupce myslím o 3000 mm. A mě zajímá jak by ta lehčí verze obstála jako přístřešek.
majulinek78
nováček
nováček

Příspěvekod mitau » úte pro 4, 2018 17:48

Problem s vodnim sloupcem by byt nemel. Ostatne ze stejneho materialu dela Jurek i stany. Nevyhoda lehciho materialu je ale hlavne nizsi zivotnost (coz ferove priznava i Jurek) a vetsi tendenci se za mokra malicko protahovat. Kdyz jsme meli dva totozne stany - jeden s normalnim a jeden s odlehcenym tropikem, tak po destive noci byl ten s odlehcenym tropikem hure "vypnuty" a nekde se myslim dotykal vnejsi a vnitrni stan. To znamena, ze pri staveni pristresku budes muset venovat vetsi peci, aby byl fakt dobre vypnuty.

Ja bych si z tech dvou i pres nevyhody vybral odlehcenou verzi, ale kazdy ma nastavene jine priority a rozhodnuti je jen na tobe.
Naposledy upravil mitau dne stř pro 5, 2018 11:14, celkově upraveno 1
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod TomF » stř pro 5, 2018 6:36

majulinek78 píše:Jo, děkuju za názory :) .. dilema no, kdy by šlo jen o rozdíl hmotnosti cca 200 g bylo by to jasné ale na eshopu uvádějí rozdíl i vodního sloupce myslím o 3000 mm. A mě zajímá jak by ta lehčí verze obstála jako přístřešek.

Přístřešky stavím z obou. Pokud to budeš vypínat tak je rozhodně lepší ten klasickej matroš. I když jsem vypnul UL jak jsem chtěl, ráno byl vždycky prověšený.
TomF
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Oblečení