Softshell?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Softshell?

Příspěvekod Rujir » pát srp 13, 2004 10:02

Chcem si kupit svoju prvu softshellovu bundu a kedze je to dost velka investicia chcel by som sa opytat ake mate skusenosti so sofshellom a ktory konkretny model by ste i odporucili Chcel by som nejaku s kapucou. Diky
Rujir
 

Re: Softshell?

Příspěvekod Vojtos » pát srp 13, 2004 12:56

Rujir píše:Chcem si kupit svoju prvu softshellovu bundu a kedze je to dost velka investicia chcel by som sa opytat ake mate skusenosti so sofshellom a ktory konkretny model by ste i odporucili Chcel by som nejaku s kapucou. Diky


Já bych šel asi do Tilaku. Mám od nich windstoppekru a je fakt super. Akorát mám pocit že softshellku maj jenom bez kapuce (zatim sem ji myslim ani s kapucou dělat neviděl). Jinak měl sem ji na sobě v krámě a člověk má z toho matroše pocit jako by byl v neoprenu, ale jde asi o zvyk. Jinka bych řekl že je to takovej kompromis mezi Gore a Winstopperkou.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Paw » ned srp 29, 2004 20:45

Jo Tilak je super ale take Craft ela peknou
Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Re: Softshell?

Příspěvekod honzzik » stř říj 20, 2004 20:32

Rujir píše:Chcem si kupit svoju prvu softshellovu bundu a kedze je to dost velka investicia chcel by som sa opytat ake mate skusenosti so sofshellom a ktory konkretny model by ste i odporucili Chcel by som nejaku s kapucou. Diky


Zdravim. Mam Latoka od Tilaku a nemuzu si jej vynachvalit! Co se tyce nepromokavosti tak me nezklamal - mel sem jej tyden v Nizkych tatrach a nepromokl, ackoli k tomu mel hodne prilezitosti :-) Jinak na jare se ma pry vyrabet i s kapuci, dalsi softshellova varianta od tilaku je potom ogre action, ten ma i kapuci, ale me osobne nesedel - kratke rukavy. Latok je opravdu takoveho volnejsiho strihu, tak akorat. Jinak vynikajici je to vystuzeni na rukavech matrosem Synergy, je to opravdu hoodne odolne.
honzzik
 

Re: Softshell?

Příspěvekod Návštěvník » úte lis 9, 2004 23:04

Rujir píše:Chcem si kupit svoju prvu softshellovu bundu a kedze je to dost velka investicia chcel by som sa opytat ake mate skusenosti so sofshellom a ktory konkretny model by ste i odporucili Chcel by som nejaku s kapucou. Diky


Zdarek,
jedna softshellka s kapuci, nevim do jakych podminek, a take nevim nazor ostatnich, je k mání u Humi Outdoor (www.humi.cz) a ma nazev TIGER
Cus
Návštěvník
 

goretex softshell

Příspěvekod teoretic » stř led 18, 2006 21:32

nemate uz nekdo zkusenosti s goretex softshellem?

je to docela draha sranda, ale dokazal bych si predstavit, ze v tom muze bejt budoucnost...

koukal jsem na bundy - uz to dela nekolik firem (arctery, millet, north face, mammut atd.) - ceny samozrejme ale celkem vysoky, i kdyz ne vyrazne vyssi, nez goracovky od tehle firem...v nemecku zhruba kolem 400€)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: goretex softshell

Příspěvekod vorec » stř led 18, 2006 22:03

teoretic píše:nemate uz nekdo zkusenosti s goretex softshellem?
je to docela draha sranda, ale dokazal bych si predstavit, ze v tom muze bejt budoucnost...


Tu si dovolím tvrdiť, že sa stráca celkový význam softshellu ako takého, alebo tak ako bol koncipovaný, teda oblečenia postačujúceho na 80-90 % poveternostných podmienok s ktorými sa človek stretne, a zvyšné percentá má pokryť hardshell (teda všetky membrány, PTFE a -TEXy).

Aspoň ako som čítal na NorthFace, je to vlastne všetko čo ponúka softshell (elastickosť, odolnosť, izolácia) + nepremokavosť. A to už je na mňa moc :twisted:,

už sa budem báť otvoriť aj konzervu, aby odtiaľ na mňa GORE-TEX nevyskočil :lol: :lol:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Shere Khan » stř led 18, 2006 22:07

gore-tex softshell? to nechapu... mel jsem za to, ze jak je to gore-tex, je to automaticky hardshell a basta... tohle slysim poprve... kazdopadne ten, kdo by mel prebytek penez a chtel si zrovna koupit softshellku necht se podiva na http://tech.laviny.cz/detail.php4?id_vyrobku=94&id_firma=15&loc=vyrobky
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod em » čtv led 19, 2006 7:39

rozdíl SS s GTX oproti běžnému SS bude jediný - je tam hustší membrána. která nepromokne, určitě nejproblematičtější bude ochrana švů. Výrobce se tak určitě snaží přilákat lidi, který chtěj univerzálnost - SS není dostatečně nepromokavý, GTX je málo teplý a je víc výrobců. Takhle si někdo koupí kombinaci a teoreticky nic dalšího nepotřebuje... Bude potřebovat až bude pršet v letě a v SS GTX mu bude horko. A pak se zase vrátíme na začátek. Mam někdy dojem, že ve snaze o univerzálnost se dochází k velmi specifickým výrobkům, který jsou univerzální jenom v přesně omezených podmínkách.
em
 

Příspěvekod norman_64 » čtv led 19, 2006 8:26

2 em - mimo téma - nechceš se zaregistrovat, protože už jsi mnohokrát velmi dobře poradila... *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » čtv led 19, 2006 8:30

em píše:...mám někdy dojem, že ve snaze o univerzálnost se dochází k velmi specifickým výrobkům, který jsou univerzální jenom v přesně omezených podmínkách.


Jo, tak nějak to je :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » čtv led 19, 2006 13:51

Shere Khan píše:.. tohle slysim poprve...


tak se kdyztak mrkni na stranky mnou vyse uvedenejch vyrobcu...uz jsem to tu kdysi i zminoval, ze se to pomalu zacina rozjizdet.


Shere Khan píše:gore-tex softshell? to nechapu... mel jsem za to, ze jak je to gore-tex, je to automaticky hardshell a basta...



s hardshell to clovek asociuje jen proto, ze se goretexova memmrana doted davala u obleceni jen do hardshellovy stylu obleceni. windstopper kazdej zase asi asociuje s fleecem apod. jak je videt, tak jsou i jiny moznosti :)

me osobne to prijde docela zajimavy. jasny, ze v parnym lete to je vec zbytecna, to staci jen paclitka apod., ale velkou cast roku to clovek imho muze vyuzivat. no a na horach prakticky celej rok...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » čtv led 19, 2006 13:52

Shere Khan píše:.. tohle slysim poprve...


tak se kdyztak mrkni na stranky mnou vyse uvedenejch vyrobcu...uz jsem to tu kdysi i zminoval, ze se to pomalu zacina rozjizdet.


Shere Khan píše:gore-tex softshell? to nechapu... mel jsem za to, ze jak je to gore-tex, je to automaticky hardshell a basta...



s hardshell to clovek asociuje jen proto, ze se goretexova memmrana doted davala u obleceni jen do hardshellovy stylu obleceni. windstopper kazdej zase asi asociuje s fleecem apod. jak je videt, tak jsou i jiny moznosti :)

me osobne to prijde docela zajimavy. jasny, ze v parnym lete to je vec zbytecna, to staci jen paclitka apod., ale velkou cast roku to clovek imho muze vyuzivat. no a na horach prakticky celej rok...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod vorec » čtv led 19, 2006 17:30

teoretic píše:...ale velkou cast roku to clovek imho muze vyuzivat. no a na horach prakticky celej rok...


Veď práve tu vidím ten háčik :), že koľkokrát do roka sa pohybujeme v počasí, do ktorého treba práve takýto typ harsdhellu. Práve tu vidím skôr využitie typických zástupcov softshellu, nuž ale v outdoore nás čaká ešte veľa prekvapení :shock:.
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pavproch » čtv led 19, 2006 17:51

Ani vlastně nemám soft "obal" v pravém toho významu (No-wind flís Hannah "Course Light" bez deklarované "vodovzpurnosti"), ale jak už sem tu někde psal, za loňskou zimu sem za 55 dnů na lyžích vytahoval hardšel asi 3x....

Osobně (páč se potím jak zvíře) nejrači používám různý počet vrstev (podle teploty) materiálů úplně BEZ membrány (síťovaná Moira, powerstretch, tenká flíska, tlustší flíska), až když je už fakt zima (nebo fučí nebo sněží), tak ten No-wind. To už opravdu musí být slota, že by komunistu (ani psa) ven nevyhnal, aby to bylo na hardšel (fčíl už mám PacGTX).

Jo a ta zmínka o letním dešti a GTX sedí...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod vorec » čtv led 19, 2006 17:58

pavproch píše:za loňskou zimu sem za 55 dnů na lyžích vytahoval hardšel asi 3x...


To je presne vončo :D *
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pát led 20, 2006 15:38

vorec píše:
pavproch píše:za loňskou zimu sem za 55 dnů na lyžích vytahoval hardšel asi 3x...


To je presne vončo :D *


No ja som donedavna hardshell nemal vobec a doplatil som na to presne raz - aj to len preto, lebo som so sebou nemal poncho... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Oblečení