Trenky - boxerky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod booze » pon črc 23, 2018 22:15

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2018 23:48

Ze by? Koukam, co je to modal a nasel jsem: Modal, vlákno z celulózy z březového dřeva, má vyšší savost než bavlna. To nevypada dobre. Ja chci naopak neco, co nesaje. PES je OK.

Ted koukam, ze ty od M&S jsou 65 % PES a 35 % bavlna, to jsem ani nevedel. UA, ktere jsou jen z umeliny, by mohly byt lepsi, ale kde je sehnat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod booze » úte črc 24, 2018 7:47

mike píše:Ted koukam, ze ty od M&S jsou 65 % PES a 35 % bavlna, to jsem ani nevedel.

Konkretne tyto jsem si koupil a jsou uplne na nic. Kus igelitu ve kterem jsem se paril. [-(
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 15:20

No vidis, ja jsem s materialem v zasade spokojen, vadi mi tam jen ten varhankovy pas a sev dole. Uz jsem jich spotreboval aspon 4 - 5 sad po 3. Na outdoor uz dlouho nic jineho nenosim.

Casem se prosoupou mezi nohama a/nebo odejde guma. Nedavno jsem vyhazoval nekolik, ktere by mi nedrzely ani pres prsa ;-) Jo a trochu osoupane jsou lepsi, nez nove, zpocatku je ten material opravdu trochu igelitovy, ale jak parkrat vypere, tak je prijemny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod booze » úte črc 24, 2018 17:05

Jsem mel jedno to trio, kdyz jsem se prehmatl v obchode. Ten senzacni material kdyz navlhne, tak je jak plech a dre nechutne v tom svu zadek a vercajk.
Jak toto muzes nosit. :roll: A pokud budes kupovat nejake volne celoumelaky bez nejakeho rozumneho tkani latky, tak se v tom taky zaparis. Zkousel jsem nosit bezecke s vykuchanou vnitrni sitkou a bylo to strasne. Jsem rad, ze mi je 3/4 zatrhla.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 18:51

Protozes v tom vypadal jak uchyl? :twisted:

Ja z toho nijak odvazanej nejsem, jinak bych nehledal neco lepsiho. Ale sam vidis, jaky je vyber. Sama bavlna a ta je mokra podstatne horsi, nez tohle. A same buziveci, volneho skoro nic :?

Ze trenky propotim, s tim pocitam, to se proste neda nic delat. Proto nesmi (moc) sat a udrzovat vlhkost a ten sev by tam taky byt nemel.

Zatim jedine, co odpovida zadani, byly ty dvoje UA, co linkoval vK. Akorat fakt nemuzu najit, kde by se daly rozumne koupit. Postovne drazsi, nez cena veci, mi jako rozumne neprijde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod fps » úte črc 24, 2018 19:09

booze píše:A pokud budes kupovat nejake volne celoumelaky bez nejakeho rozumneho tkani latky, tak se v tom taky zaparis.

přesně tak, já používám na turistiku volnější boxerky z mého oblíbeného Coolmaxu od Sensor a Canard, a ani si nepamatuji jestli jsem se v nich někdy zapařil, možná když bylo nad +35°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Lipon » úte črc 24, 2018 22:31

nápodobně; Sensor i merino vlna boxerky u mně taky vedou, pohodlné nošení i v deštném pralese
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » úte črc 24, 2018 22:52

To je hezke, panove, ze vam to vyhovuje, ale mne ne. Zas jednou situace, kdy vim, co chci, a nemuzu to sehnat #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Goratrix » stř črc 25, 2018 13:48

Ja som spokojny s bambusom z gina.cz, je to nieco medzi bavlnou a merinom... umelinu tiez z vyssie vymenovanych dovodov na bezne nosenie nemozem.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:16

Hmm, z bambusu jsem mel ponozky a strasne rychle se vydrely. Zustala osnova a z ni vypadal takovy prach.

Koukam na gina.cz, trenky sice maji, ale same 100 % cotton #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod fps » stř črc 25, 2018 15:22

já tedy nosím na turistiku lehce volnější boxerky, a ve městě nosím trenýrky, mě trenýrky na turistiku nevyhovují kvůli širokému střihu
Naposledy upravil fps dne stř črc 25, 2018 15:25, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 15:25

Mne prave ten siroky strih vyhovuje. Boxerky jsem na outdoor zkousel, uznavam, ze to je prakticke, ale proste do nesnesu. Furt citim, jak mne to tahne a mam potrebu to furt nejak upravovat a stejne to nepomuzu. Trenky srovnam pod kalhotama, kdyz se oblecu, a pak o nich v podstate nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod fps » stř črc 25, 2018 15:31

- ono to che aby byli boxerky lehce volnější, ne aby byly přesně na tělo, pak tě nic netahá
- mě se trenýrky při delším kroku, hlavně když něco většího překračuji shrnou, a musím je pak rovnat, ale muže to být tím, že mám cca 195, tedy i mám delší krok
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Goratrix » stř črc 25, 2018 17:47

mike píše:Koukam na gina.cz, trenky sice maji, ale same 100 % cotton #-o


Tak mna nastastie nezaujimaju modne trendy a nosim slipy :D Z praktickeho hladiska som nikdy nechapal naco ma byt dobra hromada latky navyse na trenkach alebo boxerkach...
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 17:55

:shock: jake modne trendy? Klasicke trenky byly davno predtim, nez nejaky uchyl vymyslel slipy.

Prakticke hledisko je takove, ze te nikde nic netahne a nepari se ti koule. No a taky muzes v trenkach vylezt na balkon, aniz by sousedi volali odchytovou sluzbu :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Goratrix » stř črc 25, 2018 18:35

Myslel som to smerom k boxerkam. Klasicke trenky mi pridu ako totalne neprakticke ako spodna vrstva na akekolvek pouzitie, prave vzhladom k mnozstvu zbytocnej volnej latky, ktora zavadzia, zhrnuje sa, prepoti sa a dlho schne, atd... Povedal by som ze z praktickeho hladiska cim menej materialu tym lepsie.
Goratrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 3, 2018 19:29

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Stani » stř črc 25, 2018 19:35

Slipy sú fajn aj keď ideš na túru v kombinácii s lezením.

Mne sa osvedčili boxerky od Moira, tá vzdušná rada Alae Lupuli. Používam ich aj na beh, proti prešúchavaniu vnútorných častí stehien. Tie sa pri túre nezhrňovali a neotravovali, nie sú až tak pekelne priliehavé, časom sa príjemne poddajú. Mali ich v dvoch farbách - čierne (výborné na beh) a modré (na beh a výborné na chodenie). Nevýhodou je to, že časom (potením) sa dosť oslabuje guma v pase, takže si to človek sťahuje prešitím, ale to je záležitosť 10 min a ušije sa to v rukách.

Posledne skúšam vnútorné nohavičky /slipy z bežeckých kraťasov, ak už v nich nebehám. Nike má v nich perfektný materiál na horúčavy a slipy vôbec necítite na sebe. Perfektne sa v nich lezie. Podobne to je aj z bežeckých modelov s vnútornými boxerkami, len tie viac priliehajú na nohy.

A pre kutilov - blbcov ako som ja, neodstrihujte u elastických Icebreaker boxeriek predĺžené nohavičky za účelom zmenšenia ich zhrňovania - nefunguje to ](*,) :) Ale to platí všeobecne na strečový materiál.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod irem » stř črc 25, 2018 19:44

@mike Pokud Ti jde prostě o to, aby to nebyla bavlna a nevadí Ti PES, zkus hledat to, čemu výrobci s oblibou říkají satén. Bývá to často čistý PES. Jinak UA má v ČR podnikovou prodejnu, možná budou schopní ze zahraniční pobočky něco objednat.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 19:45

@mike: jen male upozorneni. Pokud budes hledat viste plastove trenky, davej bacha na matros. Syn ma jedny boxerky z PowerDry (od Zaja, uplne tenke), ale ty se dokazou zasmradit z pul hodiny noseni. Po celem dni je to chemicka zbran.
Jinak on si chvali svych nekolik bambusovych od Suspect Animalu, ale to jsou spise delsi boxerky, i kdyz to nazyvaji trenky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod booze » stř črc 25, 2018 20:27

Stani píše:Nike má v nich perfektný materiál na horúčavy

Pokud myslis Dry fit, tak ten je super. Jen mam vzdy elastaky za rok prodrene od stehen.
@mike tak se podivej na Nike https://www.nike.com/cz/t/125cm-bezecke ... n-1-W88WKg a ty elastaky z toho vystrihni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 21:43

@irem: diky za info, to by mne nenapadlo :) Myslim, ze uz jsem si vybral: https://www.kalhotky-podprsenky.cz/prez ... ove-trenky :twisted: prodejnu UA zkusim.

@apuka: PowerDry boxerky jsem jedny zkousel a neda se to nosit.

@booze: :shock: :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Stani » stř črc 25, 2018 22:02

booze - áno presne, DryFit. Inak tie kraťasy s dlhšími nohavicami nemám rád na beh, celkom ani nerozmiem, prečo sú tak dlhé, mám radšej klasické maratónky s hlbším výstrihom okolo stehien. Ale na voľný čas či túry, mám práve ten dlhší strih, ale opäť s vnútornými slipmi. Skutočne, na horúčavy sú vynikajúce.

S vnútornými boxerkami od Nike nemám skúsenosť, napr. u Mizuno mi prišli až príliš priliehavé, tesné na bežnú chôdzu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod budo » pon črc 30, 2018 13:16

Jak šlapu s báglem a potím se, tak trpím na vlka.
Tak jsem se rozhodl po letech odkládání koupit merino trencle.
Který mi doporučíte stran poměru cena/výkon/spokojenost.
Dík.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod remy77 » pon črc 30, 2018 13:57

budo
Neviem, ci pomoze. Presne pre to iste som si merinove boxerky kupil a zelany vysledok sa nedostavil.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod budo » pon črc 30, 2018 15:23

Tak co už? Zkusit to musím.
Vazelína sice funguje 100%, ale bez matlání by to taky nebylo marný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 30, 2018 18:05

si taky myslim, ze merino te nezachrani, ale zkus a su zvedava :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod budo » pon črc 30, 2018 20:02

tak třeba merino triko z Decathlonu bylo naprosto skvělý. Sice nažmach mokrý, jak se potím, ale stačilo na 15 min vyvěsit ho na hulky a bylo skoro suchy. A i mokrý nebylo nepříjemný. Tak teda nějak počítám, že mě může zachránit merino i na podvozku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trenky - boxerky

Příspěvekod remy77 » pon črc 30, 2018 21:45

@budo
Ved skus, nic za to nedas.
Ja ak sa da, nosim v teple bezecke trenky (aktualne https://www.adidas.com/us/response-spli ... F2099.html), na jar a jesen ak to teplota dovoluje, tak 3/4 bezecke elastaky. Nepouzivam vazelinu, ale sudocrem.

Asi 2 roky dozadu som na batohu predlzil chrbat, tj. bedrak mam nizsie - batoh blizsie nad zadkom. Zhruba od toho odbobia som sem tam zacal mat problemy so zaparovanim. Ako keby som "upchal komin". Batoh mi sedi lepsie, ale asi ho skusim trochu podvihnut naspat, ci to bude mat na nieco vplyv.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron