Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod *kuba* » ned dub 22, 2007 0:12

Uvazuji o koupi a rad bych vedel + a - techto kalhot , at vim jak se rozhodnout.

Bohuzel je nemuzu nazivo omrknout a na netu to neni ono, tak ze vsechny mozne informace jsou vitany!!!

A jeste nechybi Tetonum odvetrani na bocich?? :((

Diky za pomoc..
*kuba*
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 21, 2007 23:43
Bydliště: Brighton, UK

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod mahik » ned dub 22, 2007 7:56

*kuba* píše:
A jeste nechybi Tetonum odvetrani na bocich?? :((



chybi, v tom je prave ten rozdil...
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod Schnappi » ned dub 22, 2007 14:30

Teton: Odvětrání na bocích není, mají šle (tříbodové), dvě kapsy se zipem dostatečně překrytým légou (ale už se mi párkrát do zipu zasekla), dostatečné zpevnění zadku, kolen, spodních okrajů nohavic, možnost povolení spodních okrajů nohavic; ze zkušenosti můžu říct, že jsou to příjemné kalhoty, moc jsem se v nich ani nepotil (relativně), jen bych uvítal aspoň jednu kapsu na stehně...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod tuso » pon dub 23, 2007 19:58

Free FAll jsou super kalhoty- koupil jsem je hlavně proto, že mají to odvětrávání.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod becquerel » pon dub 23, 2007 22:17

Ja vim ze je to malinko OT, ale nepremyslel jsi i o Pinguinech ? Alpin L ? Cenove vychazi +/- nastejno jako tyhle HPcka, ale jsou celorozepinaci (mozna se to na prvni pohled nezda, ale fakt to ma smysl a je to urcite lepsi nez jen zip na stehnech), dal maj integrovany navleky proti snehu, a jeste jedna podstatna vec, ze padnou skoro kazdymu (coz pro HP bohuzel neplati)
becquerel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon lis 20, 2006 16:07

Příspěvekod mahik » pon dub 23, 2007 22:34

becquerel píše: a jeste jedna podstatna vec, ze padnou skoro kazdymu (coz pro HP bohuzel neplati)

sakra a proc zrovna mně ne :|
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod Hafi » pon dub 23, 2007 22:34

pro to celorozepinani sem kdysi byl hodne, ale zpetne sem to prehodnotil jako vesmes zbytecne. Zalezitedy jak je to udelane, okud je zip aznahoru a rozepne se to jak detsky pliny, tak je to na nic hned ze dvou duvodu
    1) je do toho strasne slozity se obliknout (aspon pro me)
    2)nejde nejak zapnout vetrani uporstred stehen-zezhora to nerozepnes, pac se to jinak rozpadne (zalezi na reseni, ale vesmes by to viselo jen na patentu) a zespoda...ehm, to uz je ponekud dlouhy rozparek.

smysl ma ta varianta co dela treba tilak u raptoru nebo evolutionu (nevim zrovna ceho z toho) kdy rozepinani konci zhruba 15-20 cm pod pasem. obleknout obuty do toho jde a lze tim umoznit to odvetravani...ale nikdy sem to nemel na sobe, treba to ma jiny nevyhody, ja jen ze mam na svych gatatech celorozpinani tipu pinguin apin L (jen prekryti je na patenty, ne na suchac) a nepouzil jsem to snad nikdy, krome zkouseni. jinak k omu prekryti, kdyz neni vodeodolny zip-suchac mi sice neprijde idealni, pac se spini, atd, ale patenty taky nic moc. Zvlast v zime maj tendenci se rozepnout (o neco, o by zas tak nevadilo) a bud se do nich dostane snih nebo voda, ktery tam zmrzne a nejde tozapnout.
jo a integrovane navleky, nemam, ale parkrat jsem to zkousel v obchode a envim jestli to je moje nesikovnost, ale kazdopadne to vzdy vedlo k tomu, ze se mi hacek dost bolestive pri oblekani zasek o nehet na palci...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » pon dub 23, 2007 22:36

Hafi píše:pro to celorozepinani sem kdysi byl hodne, ale zpetne sem to prehodnotil jako vesmes zbytecne. Zalezitedy jak je to udelane, okud je zip aznahoru a rozepne se to jak detsky pliny, tak je to na nic hned ze dvou duvodu
    1) je do toho strasne slozity se obliknout (aspon pro me)
    2)nejde nejak zapnout vetrani uporstred stehen-zezhora to nerozepnes, pac se to jinak rozpadne (zalezi na reseni, ale vesmes by to viselo jen na patentu) a zespoda...ehm, to uz je ponekud dlouhy rozparek.
smysl ma ta varianta co dela treba tilak u raptoru nebo evolutionu (nevim zrovna ceho z toho) kdy rozepinani konci zhruba 15-20 cm pod pasem. obleknout obuty do toho jde a lze tim umoznit to odvetravani...ale nikdy sem to nemel na sobe, treba to ma jiny nevyhody, ja jen ze mam na svych gatatech celorozpinani tipu pinguin apin L (jen prekryti je na patenty, ne na suchac) a nepouzil jsem to snad nikdy, krome zkouseni. jinak k omu prekryti, kdyz neni vodeodolny zip-suchac mi sice neprijde idealni, pac se spini, atd, ale patenty taky nic moc. Zvlast v zime maj tendenci se rozepnout (o neco, o by zas tak nevadilo) a bud se do nich dostane snih nebo voda, ktery tam zmrzne a nejde tozapnout.
jo a integrovane navleky, nemam, ale parkrat jsem to zkousel v obchode a envim jestli to je moje nesikovnost, ale kazdopadne to vzdy vedlo k tomu, ze se mi hacek dost bolestive pri oblekani zasek o nehet na palci...

Když to dočtu, nevím co je na začátku :cry: Asi jsem už unaven :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod tuso » pon dub 23, 2007 23:18

Hafi píše:pro to celorozepinani sem kdysi byl hodne, ale zpetne sem to prehodnotil jako vesmes zbytecne. Zalezitedy jak je to udelane, okud je zip aznahoru a rozepne se to jak detsky pliny, tak je to na nic hned ze dvou duvodu
    1) je do toho strasne slozity se obliknout (aspon pro me)
    2)nejde nejak zapnout vetrani uporstred stehen-zezhora to nerozepnes, pac se to jinak rozpadne (zalezi na reseni, ale vesmes by to viselo jen na patentu) a zespoda...ehm, to uz je ponekud dlouhy rozparek.
smysl ma ta varianta co dela treba tilak u raptoru nebo evolutionu (nevim zrovna ceho z toho) kdy rozepinani konci zhruba 15-20 cm pod pasem. obleknout obuty do toho jde a lze tim umoznit to odvetravani...ale nikdy sem to nemel na sobe, treba to ma jiny nevyhody, ja jen ze mam na svych gatatech celorozpinani tipu pinguin apin L (jen prekryti je na patenty, ne na suchac) a nepouzil jsem to snad nikdy, krome zkouseni. jinak k omu prekryti, kdyz neni vodeodolny zip-suchac mi sice neprijde idealni, pac se spini, atd, ale patenty taky nic moc. Zvlast v zime maj tendenci se rozepnout (o neco, o by zas tak nevadilo) a bud se do nich dostane snih nebo voda, ktery tam zmrzne a nejde tozapnout.
jo a integrovane navleky, nemam, ale parkrat jsem to zkousel v obchode a envim jestli to je moje nesikovnost, ale kazdopadne to vzdy vedlo k tomu, ze se mi hacek dost bolestive pri oblekani zasek o nehet na palci...


Jak na co. Třeba na skialpy je to nutnost, protože když máš na sobě lyžáky a lyže, tak bez kompletního rozepnutí kalhoty nenatáhneš. A ohledně oblíkání- chce to trochu cvikmu, ale jde to- i v silném větru, ale to už je zážitek. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » úte dub 24, 2007 9:02

nesouhlasím s tím že by celorozpínací kalhoty byly na nic- jsem vlastníkem Alpinů a nemají chybu- docela často jsem je nosila zaplé jen na suché zipsy- hl.když pršelo či sněžilo a zároven bylo teplo nebo jsem dělala námahu při které jsem rpodukovala hodně tepla,což by ani membrána neudýchala
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod ToM » úte dub 24, 2007 10:50

@ šíp: u těch kalhot Alpin L nejsou odepínací vnitřní sněhové návleky?! Přemýšlím nad nima, ale v létě to bude asi spíše přítěž...
@ *kuba* : mrkni na Stratos 3L Gelanots
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod šíp » úte dub 24, 2007 10:54

ToM píše:@ šíp: u těch kalhot Alpin L nejsou odepínací vnitřní sněhové návleky?! Přemýšlím nad nima, ale v létě to bude asi spíše přítěž...


nejsou- což mi taky někdy vadí.
na léto jsem si pořídila Tilak Ultralight- vychytala jsem jakousi jejich akci a vyšly mě na 1300 Kč. ovšem zatím jsem je na sobě pořádně neměla, tak nemůžu referovat
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod TimTaylor » sob bře 21, 2009 19:09

ahoj, chtěl jsem se zeptat na vaši zkušenost s kalhotami HP Teton a a High Point Gondogoro. Obecně je tu na značku HP slyšet chvála, sám od nich ale zatím nic nemám (v mém kraji nemají prodejce, musel bych si zajet pekne daleko, narozdíl třeba od výrobků DA). Mám doma pár věcí od Tilaku a od Direct Alpine, a ted vybíram teplejší kalhoty.

Chtěl bych nějaký hezký odolný pánský kalhoty na období podzim - mirna zima - jaro, když se vydam na tůru do hor. Nejsem zadny extremista, tj. max. tak 3500mnv, a spise ještě min, bežně se pohybuji převážně kolem tech 2000-3000mnm (napr. Vys. Tatry). Kalhoty bych pouzival hlavne na pesi turistiku v horách, většinou v slusnem pocasi, ale budu rad kdyz vydrzí i nejaké to horší počasí (déšt, silnější vítr...). Jde mi i o to, jestli stoji ty katata za ty penize (cca 3500,- Kč), když např. Direct Alpine ma model Mountainer za cca 1800,- Kč, tak jestli je mezi těmi Mountainery a Tetony nějaký markantní rozdíl v kvalitě, když cena kalhot od HP je vyšší o cca 1600,- Kč oproti DA. SkiAlp neprovozuju vubec, horolezec taky nejsem, opravdu jen pesi "turista", který rád chodí na dlouhé treky v různých horách:-) a traví tady dost casu. Díky

PS: daji se tyhle kalhoty pouzit v Evrope i v lete, kdyz je hezky pocasi a i na horách je treba 20-25 stupnu C? Nebo bych se v tom upekl? Bohužel opravdu nemám možnost je odzkoušet, tak se ptam nejprve tady...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod sobb » sob bře 21, 2009 19:19

srovnáváš nesrovnatelné, Tetony jsou nepromokavé membránové kalhoty, DA Mountainer jsou "jen" pevný technický gatě

v membráně se za hezkého teplejšího počasí chodit nedá ....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod TimTaylor » sob bře 21, 2009 19:47

sobb píše:srovnáváš nesrovnatelné, Tetony jsou nepromokavé membránové kalhoty, DA Mountainer jsou "jen" pevný technický gatě

v membráně se za hezkého teplejšího počasí chodit nedá ....


no vidis, to mi uniklo. Jde mi o to, jestli pro me, který jezdí do vyssich hor nekolikrat v sezone (prevazne od jara do podzimu pokazde na vikendy nebo sem tam na celý týden) maji smysl relativne "drahe" membranove kalhoty nebo mi staci "obycejne technicke pevne gate". Kdyz je slota tak nikam nejedu, ridim se pocasim, takze opravdu cca 9/10 tur delam v hezkém pocasi (zatím mi to vychází). Membranovou bundu "do sloty" zatím taky nemám (a ani mi moc nechybí), vystacim si vetsinou v pohode se softshellkou, takze s temi kalhoty vaham... Dík
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod sobb » sob bře 21, 2009 19:57

tohle už záleží na Tobě

pro využití jaké popisuješ bych asi volila obyčejné pohodlné a lehké gatě na běžné nošení, a pro špatné počasí lehčí zátěrové nebo membránové (paclite?) jako zálohu v batohu
anebo pokud jsi si jist počasím a myslíš, že membránu opravdu nevyužiješ, tak tedy některé "techničtější" kalhoty s DWR nebo jinou vodoodpudivou úpravou
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod TimTaylor » ned bře 22, 2009 22:42

Rád bych se vrátil k původnímu tématu. Chtěl bych si pořídit odolné (mírně teplejší) kalhoty na trekking a hiking. Nejsem horolezec ani neprovozuju žádné extremy, pohybuju se max. v nízkých polohách Alp (nejvíc cca 3000 mnm), nebo v horách jako jsou např. Vysoké/Nízké Tatry atp. Převažující použití kalhot bude podzim – mírná zima - jaro, kalhoty bych rád nosil jako zakladní na tůru přímo na sobě (ne jako záložní v báglu). Na jaro až podzim použivám zatím model Patrol od Direct Alpine nebo v létě několik různých bavlněných kalhot (na podmínky letní ČR stačí bohatě).
Váhám teď mezi 3 modely kalhot od HP, s membránami nemám ale moc zkušenosti (zatím vlastním maximálně různou GTX obuv). Pokud to chápu dobře, tak mi v např. 3 vrstvých membránových kalhotách bude větší „teplo“ než ve 2 vrstvých? Taky mě zajimá, jestli jsou tyhle membránové kalhoty nositelné, když je třeba 20 stupňu C nebo tak (teplejší květen nebo září?), nebo bych se v nich už „upekl“? Nepromokavé jsou první dva modely, neprovozuju ale žádný extrém, tak mi jde i o to, jestli to má „pro mě smysl“ a taky mě zajimají vlastní zkušenosti majitelů uvedených kalhot.

Zajimají mě modely
1. Nepromokavé kalhoty High Point FREE FALL
Praktické, designově zajímavé kalhoty s odvětráním v bocích. Nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné. Nepromokavé kalhoty High Point FREE FALL - využití: Vhodné pro aktivity v přírodě jako trekking apod.

2. Nepromokavé kalhoty High Point TETON
Oblíbená stálice v nabídce HIGH POINT. Universální nepromokavé, prodyšné a větruvzdorné kalhoty s vyztužením. Nepromokavé kalhoty High Point TETON - využití kalhot:
Vhodné pro aktivity v přírodě včetně hor a lyžování.

3. Outdoor kalhoty GONDOGORO
Odolné technické kalhoty z bielastického materiálu s výztuhami, čtyři kapsy.
Využití kalhot Gondogoro: Cestování, trekking,hory
(k tomu Gondogoru – jak moc jsou teplé? Profouknou, promoknou? A dají se použít celoročně, i v létě?)
Díky za tipy a rady všem…
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod mike » pon bře 23, 2009 0:26

TimTaylor píše:Taky mě zajimá, jestli jsou tyhle membránové kalhoty nositelné, když je třeba 20 stupňu C nebo tak (teplejší květen nebo září?), nebo bych se v nich už „upekl“?

Nevim jak ty, ale ja bych se v nich uvaril. Do Alp i pres 3500 nosim lehke dlouhe kalhoty a v batohu mam Paclitove s dlouhymi zipy na prevleceni. Ty vytahuju kdyz prsi, kdyz se brodim mokrou kleci nebo snehem nebo kdyz jdu po ledovci a je zima a fouka. Nebo kdyz chci sjet snih po zadku, coz se na nich uz znacne podepsalo ;-)

Ty dlouhe lehke jsem mel driv od Alpinusu, kombinace PES a bavlny. Do teplejsiho pocasi skvele, ale nic moc odolnost (prodrou se a trhaji o skaly). Ted mam neco od TNF z polyamidu. Podstatne odolnejsi, ale vodu saji stejne. Akorat o dost rychleji schnou. U mne je podstatne, aby byly prodysne a primerene vetruodolne, protoze je nosim i kdyz ostatni maji kratasy. Ty nemuzu, jelikoz mne okamzite zacnou bolet kolena. Mit na sobe v peknem pocasi vodeodolne kalhoty mi pripada jako nesmysl, protoze nebudou dost prodysne. Chodim tak od jara do podzimu a taky si snazim vybirat pocasi. Konkretni typ ti neporadim, jelikoz mam vzdycky problem neco popsaneho koupit. Maji same nesmysly s podsivkou nebo z latky ktera vydrzi strelbu z brokovnice, coz se muze hodit u nas, ale ne v Alpach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod Semo » pon bře 23, 2009 13:00

Vo Freefalloch sme pochodovali v Pyrenejach. Maximalne sa osvedcili. Ale pri 20C su nepouzitelne. Pri 10C sli este pouzit, ked sa po rozopnuti lklinu naspodku dali ohrnut az ku kolenam a uplne rozopnut bocne zipsy - takze zabalene ostavaju vlastne iba kolena, na zvysku ako by ani neboli. Ale bavim sa o pochodovani do kopca s 18kg batohom. Nalahko sa ten rozsah TROCHA posunie (ale 20C to nebude asi nikdy).
Po 5 rokoch jazdenia po zadku, kde bola prilezitost, mam na par miestach odrate sitie na riti (v podstate z jedineho zjazdu v Tatrach, ked bola nejaka drsnejsia kora na snehu nez som si myslel). Material na zadku je trocha chlpatejsi nez bol, ked som ich kupil, ale nie je mu nic.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod TimTaylor » pon bře 23, 2009 16:56

tak mě dnes shoda nahod (pracovní cesta) zavedla poblíž malého obchudku se sport. vybavením a světe div se, prodávali i věci od HP. Takže jsem hned využil příležitost a vyzkoušel membanové kalhoty HP Teton a zjistil jsem, že to není nic pro mě. Střihově ujdou, ale asi bych se v nich upekl, jsou hodně teple a na moje požadavky (cjtěl jsem je mít celý den na tůře na sobě) je to zbytečné, nepohodlné (když to srovnám třeba s obyč. Rejoice nebo těmi DA Patroly) a prostě tohle ne. Vyřeším to tím, že si pohlídam slevy a koupim nějaké GTX paclite založní kalhoty, které ponesu v batohu (ačkoli jsem tohle původně odmítal...).

Takže teď se výběr zůžil jen na na nemembránové DA Mountainer nebo HP Gondogoro. Vyzkoušim a uvidím, ty co budou líp sedět beru. Díky všem
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod Will » úte lis 15, 2016 19:02

Také v této době uvažuji mezi
https://www.hanibal.cz/high-point-free-fall-20-id17483
[url]https://www.hanibal.cz/high-point-teton-30-id17614
[/url]

Je tam rozdíl 500Kč, toto téma se řešilo docela dávno, proto se ptám na
vzniklé změny, po případě, které by jste zvolili. Nebo snad ještě jiný model/zančka?

Určení zimní turistika od +5 - -20
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Rada s nakupem High Point kalhot Teton nebo Free Fall

Příspěvekod fps » stř lis 16, 2016 13:56

- mám cca 6 let High Point Free Fall, a od loňské zimy High Point Teton 3.0, takže srovnání mám, High Point Teton 3.0 jsem kupoval protože už jsou High Point Free Fall docela jety, na par místech dole na nohavicích jsem je lepil, a taky jsem je jednou prokopl mačkou
- jediný nedostatek co High Point Teton 3.0 nají je ten, že při velké fyzické zátěži když není taková zima jsou nedostatečně prodyšné ve vyztužených místech, dělají se mezi vrstvami zmrazky, takže je používám když už je hodně velká zima
- takže bych doporučil spíš High Point Free Fall 2.0 který mají oproti starým třeba "vyztužené kotníky - zvýšená ochrana proti prodření či proříznutí", já bych už ale asi koupil High Point Protector nebo možná i High Point Radical který mají ještě lepší membránu BlocVent Pro 3L, jestli se tyhle dvoje někde objeví v pěkné slevě, tak asi neodolám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Oblečení