Treksport Taifun Jacket

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Treksport Taifun Jacket

Příspěvekod Anso » pon bře 21, 2005 15:28

Chcel by som nejake info o bunde Taifun Jacket od Treksportu.Ci stoji za tie prachy.Mozno ju niekto mate resp. poradte nejaky iny windshell (softshell).Este dodam ze bundu by som pouzival aj na bezne nosenie takze take vychytavky ako tilak ogre action asi nemusim.
Ako tu tak citam predosle diskusie TS sa tu velmi nespomina.Neviem ci to je v tom ze v Cechach je to malo rozsirena znacka resp. su kvalitnejsie znacky na ktroe sa TS nechyta?Je sice pravde ze TS pouziva starsie materialy ale kvalita je myslim si na dobrej urovni.Ale necham si poradit. Diky
Anso
 

Příspěvekod Rujir » úte bře 22, 2005 16:23

Co sa tyka TS na fore a vsade v CR tak tipujem ze jeho slaba rozsirenost je sposobena halvne tym, ze v v CR maju dost vlastnych znaciek, ktore su porovnatelne kvalitou aj cenou. Na Slovensku je TS uplna modla a vacsina ludi ma od nich minimalne polovicu vystroje. Ja mam od nich tiez par kuskov a ani na jeden sa nemozem stazovat (snad len coolmaxove triko ma trochu sklamalo ale to je skor nedostatok materialu). Ta bunda ktoru chces je klasicka windstopperka (material NoWind). Za tu cenu za ktoru ju zozenies v TS ti ju nedaju nikde inde (hlavne ak skocis do ich outletu), ale zaroven musis ratat s tym ze nie je natolko priedusna ako originalny windstopper od Gore. Ja mam NoWindom podsitu polartecovu bundu a plna spokojnost aj ked je fakt ze uz som narazil na jej horny limit co sa mi v pripade windstopperu este nestalo. Ale za tu cenu... *
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » úte bře 22, 2005 17:19

Rujir píše:Co sa tyka TS na fore a vsade v CR tak tipujem ze jeho slaba rozsirenost je sposobena halvne tym, ze v v CR maju dost vlastnych znaciek, ktore su porovnatelne kvalitou aj cenou. Na Slovensku je TS uplna modla a vacsina ludi ma od nich minimalne polovicu vystroje. Ja mam od nich tiez par kuskov a ani na jeden sa nemozem stazovat (snad len coolmaxove triko ma trochu sklamalo ale to je skor nedostatok materialu). Ta bunda ktoru chces je klasicka windstopperka (material NoWind). Za tu cenu za ktoru ju zozenies v TS ti ju nedaju nikde inde (hlavne ak skocis do ich outletu), ale zaroven musis ratat s tym ze nie je natolko priedusna ako originalny windstopper od Gore. Ja mam NoWindom podsitu polartecovu bundu a plna spokojnost aj ked je fakt ze uz som narazil na jej horny limit co sa mi v pripade windstopperu este nestalo. Ale za tu cenu... *


Este dobre tri roky bol Trek Sport pre mnohych znamy hlavne ako vyrobca nesmrtelnych batohov. Pamatam si este na katalog 2002 - oblecenia minimum. Od sezony 2004 prichadza TS s komplet vybavou, mozes sa obliect od hlavy az po paty, plus bivak, bagel, spacak k tomu.
Co sa NoWindu tyka - ja mam Taifun Vest, a jej limity dosahujem pravidelne. Jednoducho ani ten fleece nie je taky, aby extra vlhkost odvadzal. Za to jeho oderuvzdornost je ovela lepsia ako Polartecu Windbloc, ale na ten nedam dopustit, lebo mozem v nej behat, chodit cely den s baglom na chrbte a je suchy. Skutocne bundu z Windblocu co mam je uplne super.

Apropos, v com si sa sklamal s tym CoolMaxom, to by ma zaujimalo, lebo ja to vidim spolu s Polartecom Powerdry a Dryfastom od Tecnopile za spicka matros na odvod vlhkosti. 8)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod vorec » úte bře 22, 2005 17:25

vorec píše:
Rujir píše:Co sa tyka TS na fore a vsade v CR tak tipujem ze jeho slaba rozsirenost je sposobena halvne tym, ze v v CR maju dost vlastnych znaciek, ktore su porovnatelne kvalitou aj cenou. Na Slovensku je TS uplna modla a vacsina ludi ma od nich minimalne polovicu vystroje. Ja mam od nich tiez par kuskov a ani na jeden sa nemozem stazovat (snad len coolmaxove triko ma trochu sklamalo ale to je skor nedostatok materialu). Ta bunda ktoru chces je klasicka windstopperka (material NoWind). Za tu cenu za ktoru ju zozenies v TS ti ju nedaju nikde inde (hlavne ak skocis do ich outletu), ale zaroven musis ratat s tym ze nie je natolko priedusna ako originalny windstopper od Gore. Ja mam NoWindom podsitu polartecovu bundu a plna spokojnost aj ked je fakt ze uz som narazil na jej horny limit co sa mi v pripade windstopperu este nestalo. Ale za tu cenu... *


Este dobre tri roky bol Trek Sport pre mnohych znamy hlavne ako vyrobca nesmrtelnych batohov. Pamatam si este na katalog 2002 - oblecenia minimum. Od sezony 2004 prichadza TS s komplet vybavou, mozes sa obliect od hlavy az po paty, plus bivak, bagel, spacak k tomu.
Co sa NoWindu tyka - ja mam Taifun Vest, a jej limity dosahujem pravidelne. Jednoducho ani ten fleece nie je taky, aby extra vlhkost odvadzal. Za to jeho oderuvzdornost je ovela lepsia ako Polartecu Windbloc, ale na ten nedam dopustit, lebo mozem v nej behat, chodit cely den s baglom na chrbte a je suchy. Skutocne bundu z Windblocu co mam je uplne super.

Apropos, v com si sa sklamal s tym CoolMaxom, to by ma zaujimalo, lebo ja to vidim spolu s Polartecom Powerdry a Dryfastom od Tecnopile za spicka matros na odvod vlhkosti. 8)


A este som zabudol. To ze min. polovicka ludi ma od nich vybavu. Ani by som tomu neveril - ale je to vec nazoru, mam tiez od nich dobre kusky...No to je skor dane tym ze dlho tu nic nebolo, v Cechach je tych znaciek predsa len viac (zo slovenskych vyrobcov), resp. bolo ale vedeli o tom len zanietenci. Teraz mam na mysli znacku Zajo, ktoru pred dvoma rokmi poznali len ludia ktori chodili do hiker shopov, a teraz to nosia od mamiciek na materskej, cez ucitelky, deti a dochodcov skoro vseti, taky boom tu nastal a Zaja kupis uz pomaly aj na benzinke. Ale k teme Zajo - to by bola zvlast diskusia.

A vyssie napisane plati aj pre znacky slovenske Samon a Yak Yeti (to su skor take blavacke znacky) aspon co to ja tak pozorujem.
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re:

Příspěvekod Majo » stř bře 23, 2005 8:38

Podla mna je to drahe. Taku istu kvalitu a lacnejsie najdes napriklad v NoWind bunde od Direct Alpine. Maju ich v Hudy sporte. Stoji okolo 3400 Sk.
Majo
 

Příspěvekod Rujir » čtv bře 24, 2005 16:13

vorec píše:Apropos, v com si sa sklamal s tym CoolMaxom, to by ma zaujimalo, lebo ja to vidim spolu s Polartecom Powerdry a Dryfastom od Tecnopile za spicka matros na odvod vlhkosti. 8)


No k tomu Coolmaxu - kupoval som si ho samozrejme az potom co som uz davno pouzival DryFast a podla letakov som cakal uplne zazraky, ale v skutocnosti sa neustale neviem zbavit dojmu, ze tie tricka proste schnu dlhsie ako DryFast-ove! Co dojmu, toje proste fakt! Aj celkovo mam z ich nosenia taky zvlastny pocit, material je sice na dotyk prijemny, ale ked to navleciem na seba tak sa citim proste divne - je to ako hodvab alebo nieco take. Citim ze som mokry, ale ked sahnem pod tricko tak je koza sucha aj ked je tricko uplne mokre. Proste divne... :shock: Skusenosti mam len s CoolMaxovymi trickami od TS, ale uprimne povedane, akosi nemam chut skusat nejake ine... Eto vsjo... :((
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » čtv bře 24, 2005 21:50

Rujir píše: Aj celkovo mam z ich nosenia taky zvlastny pocit, material je sice na dotyk prijemny, ale ked to navleciem na seba tak sa citim proste divne - je to ako hodvab alebo nieco take. Citim ze som mokry, ale ked sahnem pod tricko tak je koza sucha aj ked je tricko uplne mokre. Proste divne... :shock: Skusenosti mam len s CoolMaxovymi trickami od TS, ale uprimne povedane, akosi nemam chut skusat nejake ine... Eto vsjo... :((


Sak by som ani ine neskusal :D. Material je v podstate taky isty (samozrejme ze ho existuje n druhov a uprav), ale v konecnom dosledku ide uz len o to ako sa vyrobca s tym vysporiada a usije to, obsije to ozdobnymi svikmi aby to vypadalo, slahne tam svoje logo a predava...

A prave to, ze celkovo polyester (nielen CoolMax) je taky jemny... no mne osobne je ovela prijemnejsi ako polypropylen od xy vyrobcov (Moira, dubnicky KLIMAX, Jitex etc.) - sice svoju ulohu splni, ale tos to akoby som mal na sebe igelitove vrece, nevraviac o tom, ze po jednom pouziti to strasne smrdi - sak zase nie sme humusaci, ale predsa len v porovnani s CoolMaxom sa polyprop. nechyta 8)
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » pát bře 25, 2005 12:09

vorec píše:Sak by som ani ine neskusal :D. Material je v podstate taky isty (samozrejme ze ho existuje n druhov a uprav), ale v konecnom dosledku ide uz len o to ako sa vyrobca s tym vysporiada a usije to, obsije to ozdobnymi svikmi aby to vypadalo, slahne tam svoje logo a predava...

A prave to, ze celkovo polyester (nielen CoolMax) je taky jemny... no mne osobne je ovela prijemnejsi ako polypropylen od xy vyrobcov (Moira, dubnicky KLIMAX, Jitex etc.) - sice svoju ulohu splni, ale tos to akoby som mal na sebe igelitove vrece, nevraviac o tom, ze po jednom pouziti to strasne smrdi - sak zase nie sme humusaci, ale predsa len v porovnani s CoolMaxom sa polyprop. nechyta 8)


...jo a to je dalsia vec, na ktoru som zabudol. Neviem ci som len ja taky makky, ale proste tie ploche svy na coolmaxovych trickach od TS ma skriabu. ASpon zo zaciatku. Akonahle to triko prepotim, tak uz je to OK a nic ma neskriabe, ale napr ked este len sedim vo vlaku tak ma to proste skriabe :evil: Takze podla mna: dlho schne + skriabe = sklamanie :x
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Oblečení

cron