Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » stř lis 22, 2023 8:37

Mawenzi píše:ja bych koupila tu epic a vubec nad tim nepremyslela.

Epic nemá kapuci. Já chci 100% kapuci...

Co tahle? https://sportano.cz/p/201577/arc-teryx- ... 0007037018

Nebo tahle: https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html - ta se mě zdá taková teplejší :-D

A ještě teda tato, ale to se mi už nechce dávat tolik peněz. Na druhou stranu, když mě někdo řekne, že je faaaakt dobrá, že opravdu zahřeje a neprofoukne a že je rychleschnoucí, tak jsme asi ochotná do ní jít :-D https://www.quillcz.cz/zateplene-bundy- ... ady-bunda/
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 8:59

PetraZ
takova otazka...

jak moc se potis/ses zimomriva nebo spis hodne horkokrevna a potiva?

o tehle https://www.zajo.net/cz/technicka-bunda ... -jkt-30648 sem uvazovala po vyzkouseni podobne resene bundy od kilpi (kilpi adisa), ktera je skvela, ale musim mit panskej model aby mi byla dost dlouha a zajo jediny dela damsky veci tak, ze mi sedi... jenze zajo na svoje zatepleny bundy dava igelit, takze pokud nejses uplne moc prehrivaci a potici typ, muze ta zajo byt dobra (ta adisa ma blbe resenou kapuci, je takova mikinovita a proste blba, ale kdybys ji sehnala nekde ve vyprodeji do 1500 tak super kauf).


tuhle
https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html
bych spis nebrala, myslim, ze nebude tak tepla a hlavne polartec alpha je mnohem lepsi na pohyb, nez treba na odpocivani, ale tak muze ti vyhovovat, ale za me proste "hrejivosti" na tom bude hur, nez perovka/umelina

s tou perovkou od arcteryxu u ktere pisou synteticka izolace coreloft :D chybu asi neudelas, arcteryx ma dobry veci.

nicmene s tou kapuci bych se zamyslela a resila to klidne cepici, ja teda mam taky kapuce rada, ale spis do mesta, ono kdyz otacis hlavou, tak kapuce casto brani bud idealnimu pohybu nebo vyhledu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod milarepa » stř lis 22, 2023 9:19

jak Epic a Total Alpha od HP, tak Tilak Ketil mám dobře odzkoušené,

v podstatě tu máš dvě stejné bundy - Epic a Ketil, stejný vrchní materiál, stejná izolace o stejné gramáži, jen jedna je s kapucí a druhá bez.........tady bych řešil cenový rozdíl, dát skoro 3 tisíce za kapuci mi přijde nesmysl, takže bych se přiklonil k tomu Epicu a na hlavu si dal v horších podmínkách kuklu, v normálních čepici nebo buff.

Ta Total Alpha je naprosto super, kolem mě ji má asi tak více než 10 kamarádů, a každý je z ní nadšený, ale je to aktivní izolace, takže perfektně funguje za pohybu, při delších přestávkách zase rychleji vychladneš (narozdíl od toho Climashieldu, který teplo déle udrží, ale při pohybu zase není tak dynamický), odpoledne v ní vyrážím na hory, jdeme 4, z toho 3 v Total Alpha :-)

na tvé užití bych volil asi ten Epic, pokud bys chtěla tu Total Alphu, tak ji doplnit skladnou péřovkou na delší zastávky

no a jako tip na závěr bych dal Buffalo Systems, ty věci jsou fakt dobré, vřele doporučuju cokoliv od nich
https://www.bushcraftshop.cz/outdoorove-bundy:buffalo/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » stř lis 22, 2023 12:22

milarepa píše:jak Epic a Total Alpha od HP, tak Tilak Ketil mám dobře odzkoušené

Děkuji moc za rozsáhlé rady, opravdu tohle je to co potřebuju. Tudíž, se budu rozhodovat mezi epic a total alpha. Upřímně - já fakt tu kapuci potřebuji :-D Mě je pak celkově líp když fučí. Čepisi mít s sebou budu, ale kapuce je kapuce prostě. Furt přemýšlím, protože mám kapuci i na funkční mikině... Na druhou stranu ve srovnání se mi furt jeví líp ta total alpha. A navíc (což je absolutně nepodstatné já vím, ale musím se nějak rozhodnout) ji mají v modré barvě :-D Takže opět jsem tam kde jsem byla - nevím kterou... Uff. Ale co nevidět to rozseknu. Každopádně moc moc děkuji
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » stř lis 22, 2023 13:01

Tak jsemobjednala Epic. Tak jsem zvědavá, snad budu spokojená, ikdyž teda absence kapuce... chjo. No nic no. Paní v obchodě mi psala: "Epic je vysloveně bunda zateplena CLIMASHIELD APEX jedná se o nejefektivnější tepelně-izolační materiál na současnosti je vhodná na celé zimní období"

Takže vyhrála Epic. Všem vám moc děkuji, doufám, že to bude ok.
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 13:29

tak preju at bunda sedi a at si gronsko uzijes :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » stř lis 22, 2023 14:31

Radím vyzkoušet naostro před akcí. Já zjistil, že zimní bundu bez kapuce opravdu ne-e, čepice ani šátek, ani jejich kombinace, to prostě nenahradí. Kapucu taky nikde nezapomeneš,jako třeba čepicu :)
Další podstatná věc - musíš vyzkoušet, jak je pro tebe teplá. Já tuto gramáž izolace nosím od +5 do +15 s tím, že při těch +5 musím fakt makat a hejbat se, aby mi nebyla zima. Naopak jsou tu i tací, kteří tu stejnou bundu nosí v -10..... Takže vyzkoušet na sobě, ať víš, kolik izolace potřebuješ
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » stř lis 22, 2023 15:18

PetraZ píše:Tak jsemobjednala Epic.

:smt023 jestli ti sedne, tak ji urcite vyzkousej pred akci, zrovna jsou na to vhodne podminky.

PetraZ píše:Paní v obchodě mi psala: "Epic je vysloveně bunda zateplena CLIMASHIELD APEX jedná se o nejefektivnější tepelně-izolační materiál na současnosti

S tim bych si dovolil nesouhlasit (reklamni reci), ale urcite patri k tem lepsim.

Ocenuju, zes zkratila citace, ale jeste by je to chtelo uzavirat. Jinak to nefunguje. Takhle, dulezity je ten konec:
Kód: Vybrat vše
[quote="PetraZ"]Citovany text[/quote]

Opravil jsem to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 16:38

@Petra2: Tri poznamky:

1) na to, co popisujes, ze chces pouzivat, na Total Alpha zapomen, pokus si k ni nevezmes jeste i perovku.
2) Pokud jsi zvykla na noseni kapuce, tak Ti bude chybet. Kuklou ani cepici ji plnohodnotne nenahradis. Mike kapuci nesnasi a nepouziva, tak ma k ni jiny postoj.
3) Tilak Ketil bys mohla nekde vyzkouset, pokud to jde, zjistit, jakou velikost potrebujes. No a potom si ji muzes objednat ze zahranici. Napr. pokud Ti staci M-ko, tady ji v (pro mne hnusne) zelene muzes sehnat za 120 EUR (+postovne 14 EUR). (V L-ku maji starsi verzi v zelene i cervene za 140+postovne, jen ne tak leskly matros. To jsem jen hodne rychle kouknul... Nebo si pockat na vyprodej v Ponikle nebo jiny Black Friday, jestli se neobjevi vhodna nabidka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 16:52

Jeste vidim, ze tam maji Sir Joseph Tuci z Primaloft Sportu, coz je stara verze primalofti izolace. Nevim, jak stare ty bundy jsou, ale PL Sport je izolace, ktera se snad ze vsech primaloftu slehava nejpozdeji a vydrzi nejdele. Ja mam z ni uz dlouha leta zimni budnu od Klimatexu a funguje stale jak ma.

Za tu cenu to neni spatna koupe - jen mozna je tech 133g/m2 trocha vice izolace, nez bys potrebovala, bude to skoro dvakrat tak teple jako 67g Climashield Apex (na zaklade hodnoty clo, ne jen gramaze). Panska obdoba (maji ji tam za stejnou cenu v S - v modrem!) by byla vhodna pro Etherica, je to ekvivalent - podle clo - jako 100g PL Gold.

Jinak je ten eshop specializovany hlavne na Sira Josepha a Tilak, nevim jestli ma primo co do cineni s Rakoncajem (majitel Sira Josepha).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 18:35

ta panska je tumi kdybyste ji jako ja nemohli najit
https://xtrym.de/preis-leistungs-gipfel ... rren-jacke
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod ret255 » stř lis 22, 2023 19:24

PetraZ píše:Tak jsemobjednala Epic.
Mno, skoda ze som nenapisal skor, ale vyskusas uvidis.

Cital som si nieco o tom Gronskom tripe a budes potrebovat urcite perovku na stop aktivity a spanie v spacaku, primerany spacak aby si v noci neklepala kosu, kedze v noci tam udajne zvykne mrznut, ak teda nepojdes do nejakej chatky, ale povedzme ze spis v stane, 14 dnovy trek v Gronsku to nie je len tak. Dobra hs bunda je tiez zaklad napr. ta co tu daval Etherik od HP alebo x dalsich.

Ak si tak strasne nechcela bundu bez kapuce, tak naco si kupila bundu bez nej? Ta epic bunda je dost individulana, mike tu pisal ody na budnu, ktoru na sebe vobec nemal. navyse jeho priatelka ma nejaku divnu termoregulaciu, tak nevie ci je zima alebo leto :twisted:

Ja epic mam a ak by bolo 10 C je ti v nej teplo a potis sa, mas mokry chrbat ak zafuka je ti v nej zima, kedze volny limec, climashield je sunt co sa tyka udrzania tepla. Mozno este tak pod membranovku by sla, kedze nema tu kapucu, ktoru tak chces mat :)

Ja keby som siel do niecoho, tak mozno do zenskej verzie mythic od la sportiva:
https://www.hudy.cz/bunda-la-sportiva-m ... ize=396586

... lenze je asi az moc tepl na tie letne hodnoty, tych 5 mozno, 10 uz je moc, mala by mat 100g primaloft silver na torze a potom tusim odstupnovana na 60, 40 zvysok bundy.

Co som ale cital tie recenzie, tak jedna udava, ze bunda nie je vhodna do teplot pod nulou, takze mozno by aj mohla byt. Sice nesplna ethericove podmienky pre homogennu izolaciu, ale to do tych teplot ani nemusi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 22, 2023 19:52

tak epica vrati, kdyz ji na nem nebude cokoli sedet.

v kazdym pripade ja si v te BY bunde toho problemu se zimou po zastaveni nevsimla, naopak ji nosim v zime jako bundu, ve ktere se 15 minut stoji na zastavce a ceka na autobus...

a navic spat ve spacaku muze i v te umele bunde? (jakekoli samozrejme, kdyz uz ji bude mit na chuzi, tak se da pouzit i jako vrsta do spacaku prece).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod ret255 » stř lis 22, 2023 21:08

Dal som ako priklad, neviem ako to maju navstevnici takychto koncin, ci uprednostnuju umelinu pred paperovou bundou, ak im to ma usetrit vahu v batohu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » stř lis 22, 2023 23:21

Mám docela kvalitní péřový spacák... myslím že to bude stačit. Péřová bunda mi nebyla doporučena, že když navlhne tak jsem v háji...
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 1:47

Perovka neni na normalni noseni, kdyz teda neni suchy mraz. Hodi se ale na taboreni a do spacaku, pripadne na zahrati pri pauzach.

ret255 píše:mike tu pisal ody na budnu, ktoru na sebe vobec nemal. navyse jeho priatelka ma nejaku divnu termoregulaciu, tak nevie ci je zima alebo leto

Mel jsem ji na sobe v obchode a nevzal ji jen proto, ze mi byly uzke rukavy. Pritelkyne ma uz tri, neodolala te sleve. Ano, ma problemy s termoregulaci a prave proto potrebuje dobrou bundu, ktera funguje. Klasicke vrstveni ji nefunguje, tohle docela jo. No a ja mam Torrid se stejnou izolaci a vetrovku ze stejneho materialu jako Epic, takze mam docela slusnou jistotu, ze Epic jednak slusne izoluje a jednak je dostatecne prodysny. Coz samozrejme vidim i na pritelkyni.

ret255 píše:climashield je sunt co sa tyka udrzania tepla

Je horsi, nez puvodni Primaloft One/Gold, ale ne o moc horsi.

ret255 píše:Mozno este tak pod membranovku by sla

Ne, to fakt nesla. Leda v nouzi nejvyssi, ale pak bude mokra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » čtv lis 23, 2023 5:11

Každopádně už jste někdo přiletěli z místa s +30 Celsii do místa s +5? Vylezeš a mrzneš i v bundě a mikině :?
A naopak, přiletěl jsem z -10 do +18 a bylo mi teplo, jako když by tady bylo +28
Pokud jsi tam déle a už si tělo zvykne, oplatí se vyzjistit, co nosí místní a pořídit to. Oni maj už vyzkoušený, co tam funguje a co ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » čtv lis 23, 2023 9:02

@Etheric: Jo, prileteli jsme nekdy v r. 2008 nebo 2009 na zacatku unora z Egypta do OV. Nastesti tehdy je tam taky "zima", takze jen cca 20-28 stupnu denni max, zato silne slunce - v Mosnove na letisti bylo cca -10 a pres den tehdy nebylo tepleji nez -5. Taky nastesti jsme tam byli jen nejakych 10 dnu. Klepali jsme venku kosu i v zateplenem obleceni se vsim pod bundou, co jsme meli a to jeste nekolik dnu, kym jsme si zase zvykli.
Etheric píše:Pokud jsi tam déle a už si tělo zvykne, oplatí se vyzjistit, co nosí místní a pořídit to. Oni maj už vyzkoušený, co tam funguje a co ne
To je ponekud dvojsecna rada... Musis vzit do uvahy, ze zrovna v tom Gronsku jsou mistni lidi celorocne zvykli na vyrazne chladnejsi klima nez my u nas. Tudiz jsou na chlad vyrazne vice zvykli a urcite nebudou potrebovat tolik zatepleni jako nasinec. Takze se s velkou pravdepodobnosti stane, ze v "mistnim obleceni" bude nasinci zima. (Samozrejme mluvim o prumernem cloveku jak u nas, tak i tam.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » čtv lis 23, 2023 10:38

Etheric píše:Každopádně už jste někdo přiletěli z místa s +30 Celsii do místa s +5? Vylezeš a mrzneš i v bundě a mikině :?


Noo v zimě to většinou máme tak, že letíme do Thajska nebo do Karibiku, kde je +35 a doletíme do ČR kde je +5 a hned pár dní na to jedem na hory, kde je pod nulou... Takže jako jo nooo. Taky chodíme na treky na zkoušku, kdy odjíždíme od nás kde nyposledy bylo +12 a slunko a dojeli jsme do hor a bylo tam cca +5 a celý den neskutečně pršelo a fučelo a bunda i mikina i triko celé promoklé rukávy, nohy uplně celý den mokré včetme bot a ponožek. Stačilo mě přesléct se do suchého a vypit horký čaj a byla jsem ok. Navíc nepojedu ze dne na den z +30, ale letíme z Kodaně, kde je v tuto dobu cca kolem +18 a v Grónsku v tuto dobu býdvá obvykle cca +10. Tudíž ANO pokud vyjde na hovno počasí, tak to bude těžší. Každopádně to může být i tak, což taky hodně bývá, že v Grónsku umí být i nad +15 a svítit hodně sluníčka a taky může být i -5 a sněhová bouře (což se v červenci moc nestává, ale může být). Takže tak no.
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod ret255 » čtv lis 23, 2023 11:21

mike píše:Mel jsem ji na sobe v obchode a nevzal ji jen proto, ze mi byly uzke rukavy.
Ano vsak vieme tot tvoja skusenost... a zvysok je sprostredkovana.

mike píše:Je horsi, nez puvodni Primaloft One/Gold, ale ne o moc horsi.

Radsej by som mal nieco v com mam instantny pocit tepla ked si to obleciem, nez nieco co sa vyhreje postupne a je potrebne to udrziavat v prevadzke a nemam z toho taky pocit furnusu, ako v bunde co ma primaloft gold.

mike píše:Ne, to fakt nesla. Leda v nouzi nejvyssi, ale pak bude mokra.

Ale sla, co mam tenku gtx active nepromok od las, tak ta na tom mi dala to potrebne teplo, co ta bunda needokazala udrzat a bolo mi v tom v celku prijemne.
Pripadne skusam to aj v kombinacii v rab ventus co ma kapucu a je to tiez plus oproti samotnej.
Ja holt tie bundy nevytapam a potom je mi v tom tak ako je. Ja by som nedokazal chodit vonku pod 10C iba v nejakom tielku a vetrovke.

A co take mrholenie alebo snezenie, tam to tej bunde nevadi?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » čtv lis 23, 2023 12:57

@ret255: Ohledne Apexu je dobre si uvedomit, ze z konstrukce je to takovy skoro-predchudce aktivnich izolaci. Propousti (hlavne na svoji tloustku) vyrazne vice tepla nez PL Gold (i jine PL), pokud jej hodne vyhrivas. A zase docela dost toho i uchovava, ale musis ji stale mirne ohrivat zevnitr, abys byl v teple.
Jinymi slovy PL Gold izoluje lip, prebytecne teplo odvede hur (to same plati i pro vhlkost) a hodne rychle slehava, Apex zase vydrzi vyrazne dyl izolovat stejne, ale bude trochu min uchovavat teplo - a pokud se zastavis, jeste z nej neco upousti. Proto se citis, jakoby kratsi dobu udrzi Tvoji teplotu.

Uvedene je nejspise duvodem, proc se mikovi a podobne se hodne hrejicim (pripadne i poticim) se lidem Apex libi.

No a je k tomu jeste pridat, ze Apex ma pomerne velek problemy s rovnomernou kvalitou. Takze stejna bunda muze na dvou lidech vyvolat docela odlisne pocity, dokonce i kdyz jim funguje organizmus podobne. Na druhe strane Primaloft ma sice standardnejsi kvalitu, zato si sam nadelava problemy, ze pod stejnym nazvem (i technickym oznacenim) je schopny vyrabet ruznou smes vlaken s ruznyma fyzikalnyma vlastnostma - a nikoho na to neupozornit, zato s uvadenim puvodnich udaju merenych na buhvi ktere verzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » čtv lis 23, 2023 14:41

PetraZ píše: letíme do Thajska nebo do Karibiku, kde je +35 a doletíme do ČR kde je +5

Teď si vem, že to bude naopak, rozehřátá doletíš někam, kde je fakt chladno a větrno. Zezačátku, těžko říct jak dlouho, ti bude neskutečná kosa. Záleží, jak vyjde počasí. Přinejhorším si tam nějaký oblečení dokoupíš, jestli bude ta možnost.

apuka píše:Takze se s velkou pravdepodobnosti stane, ze v "mistnim obleceni" bude nasinci zima.

No za 14 dní se nestihne aklimatizovat tak, aby si zvykla. Ale za třeba několik měsíců už jo.
Jinak je to jednoduchý - na léto se obléct jako místní na podzim a máš vyřešeno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 16:28

ret255 píše:Ano vsak vieme tot tvoja skusenost... a zvysok je sprostredkovana.

Kdyby ti napsala sama to same, bude ti to stacit? :twisted: Mam to z bezprostredni blizkosti ;-)

ret255 píše:Radsej by som mal nieco v com mam instantny pocit tepla ked si to obleciem

Peri.

ret255 píše:A co take mrholenie alebo snezenie, tam to tej bunde nevadi?

Nevadi. Snezeni vubec a mrholeni zalezi na dobe a mnozstvi. Epic to zvlada lip, nez Torrid. Ten sice nepromokne, ale jak je mokry zvenku, tak vypadam jak uchyl v latexovem oblecku 8-[ :twisted:

apuka píše:Jinymi slovy PL Gold izoluje lip, prebytecne teplo odvede hur (to same plati i pro vhlkost)

Nepis tu porad ty blbosti ](*,) S teplem je to presne naopak a vlhkost odvadeji stejne.

apuka píše:Uvedene je nejspise duvodem, proc se mikovi a podobne se hodne hrejicim (pripadne i poticim) se lidem Apex libi.

Az na to, ze furt pisu, ze mi Primaloft funguje lip :roll: Climashield ted pouzivam, protoze rozumna bunda s Primaloftem se neda sehnat. Torrid ma skvely pomer vaha/vykon, ale z hlediska funkce jsou me stare primaloftky lepsi a to celkem znatelne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod ret255 » čtv lis 23, 2023 19:02

Tak dnes som mal v tej epic prvy krat lepsi pocit, je mozne ze je to aj tym, ze som bol unaveny a vymrznuty po sadeni stromcekov, hriala tak akurat na vetre bolo trosilinku citit ze nieco preslo dnu, ale nebolo to skoro ani citit,vetrala dobre, takze zrejme je uz primerana teplota na nosenie.

Perie je dobre tak na staticke aktivity a neviem ci je to bundou, no v mojej od montane featherlite co ma 750 cuin teplo pri takychto okolo nuly teplotach nejak nepocitujem, skor mi je v nej zima, ked ale prituhne, tak je co sa tyka izolacie bezkonkurencna. neviem cim to je, no tak to mam.

Snezenie a mrholenie som sa pytal, lebo ta latka mi pride taka dost jemna a ked by na to zacalo snezit alebo mrholit, tak neviem ci by to nenasiaklo, uvidime.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » čtv lis 23, 2023 19:20

Etheric píše:
PetraZ píše: letíme do Thajska nebo do Karibiku, kde je +35 a doletíme do ČR kde je +5

Teď si vem, že to bude naopak....


Naopak? To jsem asi divná já :-D když píšu, že PŘILETÍME Z +35 DO +5 a ty píšeš že si to mám představit naopak :-D Ne v pohodě, každý je občas unavený :-) Já myslím, že to zvládnu. Vypadám možná jak tele, ale nejsu :-D Mimochodem chodím už 2 měsíce deno denně plavat na rybník. Začala jsem s vodou +22, momentálně je voda +6,7. Ano, kvůli treku na polárním kruhu jsem se začla otužovat a myslím, že to zvládám docela dobře :-)
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » čtv lis 23, 2023 21:01

PetraZ píše:když píšu, že PŘILETÍME Z +35 DO +5

Třeba jsem to špatně pochopil. Předpokládám, že letíš z ČR, kde je +5 do Thajska, kde je +35, tam jsi chvíli (několik týdnů?) a letíš zpět do +5. Kategoricky jiná situace, než když jsi dlouhodobě někde, kde je léto a pak přiletíš do zimy. Tyhle výkyvy nejsou nic příjemnýho, obzvláště v kombinaci s jet lagem, ale když tam chceš, musíš to podstoupit. Já s tím dříve problém neměl, ale teď už bych to nedal... Respektive bych po příletu na místo potřeboval týdny, abych se dal dokupy a mohl fungovat. Taková dovča by stála klidně půlku toho, co za rok vydělám..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 22:00

ret255 píše:Snezenie a mrholenie som sa pytal, lebo ta latka mi pride taka dost jemna a ked by na to zacalo snezit alebo mrholit, tak neviem ci by to nenasiaklo, uvidime.

Snezeni dava v pohode, pri mrholeni na ni shora muzou byt vlhke fleky, ale vevnitr je sucho. Latka je dobra, lepsi, nez na Torridu a i ta mrholeni zvladne. Proste to, ze je zateplena bunda shora mokra, nicemu nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » pát lis 24, 2023 5:40

mike píše:Proste to, ze je zateplena bunda shora mokra, nicemu nevadi.

Jestli spíš na ubytku, tak ne. Ale se spaním venku, ve zmíněných podmínkách, to může být velkej problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » pát lis 24, 2023 14:54

mike píše:Nepis tu porad ty blbosti ](*,) S teplem je to presne naopak a vlhkost odvadeji stejne.
Nemohl bys jednou reagovat v kontextu celeho napsaneho prispevku a ne jen na "vybrane kapitoly", ktere bez zbytku davaji jiny smysl? :twisted:
Neni to s teplem naopak - Gold proste izoluje lip nez Apex, ktery teplo propousti ven vice nez Gold. Ale kdyz jej vyhrivas zevnitr, tak Apex to drzi - coz je Tvuj pripad, proto se Tobe muze zdat jinak. Ale az se zastavis a prestanes hrat (coz neni Tvuj pripad), tak Ti je za chvili chladneji. Vzdyt Ti to same pise i ret255...

Ja jsem nepsal, ze Tobe Gold nefunguje lip, ale ze Tobe a podobnym se Apex pozdava. Jak vidis na mne a ret255 nam to az tak moc nevyhovuje, protoze mame jine fungovani organizmu (ne termoregulaci :twisted:).
mike píše:Snezeni dava v pohode, pri mrholeni na ni shora muzou byt vlhke fleky, ale vevnitr je sucho. Latka je dobra, lepsi, nez na Torridu a i ta mrholeni zvladne.
Jsem zvedav, jestli budes stejne mluvit az DWR na vnejsi latce uz zdaleka nebude dobre fungovat :wink:. A i v tom snezeni - az budou padat obrovske mokre vlocky snehu, ktere se budou na bunde hned roztapet.

Zase plati - Ty hrejes, mozna i vyhrejes bundu dostatecne, aby nejak hrala, jiny nemusi a bude mit uplne jine pocity. Fakt netusim, nakolik hreje/ma hrat mokry Apex, Gold pry hreje mokry cca jako suchy Apex - ale s PL Sport/Silver, ktery by taky mel ztratit jen trochu izolace to ani v nejmensim pravda neni. Psal jsem nekolikrat, jak dopadla manzelka i syn a ze je zachranila jen membranovka POD izolacni bundu. Kdyz se do izolace dostane voda, vznikaji tam tepelne mosty a to je naprosto jedno, jakou mas izolaci za vlhka, pres ty mosty jde teplo do prcic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 24, 2023 15:31

ja mam se svou kilpi bundou zkusenost, ze kdyz pada mokrej tezkej snih, protoze pres noc nasnezilo a pak to vse taje, tak shitka kilpi bunda za 1500 to ustala v pohode, dokud sem se hybala, byla uplne mokra ale bylo mi dobre.

problem nastal prave az na konci hybani na ceste domu, ale tam jsem zas mela jeste perovku, protoze sme v noci nocovaly, na dotepleni na bivak.

jinak samozrejme kdyz je ta bunda takhle durch, tak ji nechces mit v predsince a rano si ji ve stejnym stavu oblict, tak si na to prehodis membranu a rano to mas suchy, ale tak je to reknemez situace, ktera nenastava uplne kazdy den, kdyz syntetiku mas na sobe. ale petraz stejne mluvila o membranovce, ne? tak ona si ji v pripade potreby vezme a kdyz nebude potreba, atk si ji nevezme.

zas kazdej snad ma svyho rozumu dost, aby internetovy rady bral jako moznosti/k vlastnimu testu/k zatraceni/ a ne jako dogmata
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení