Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 16:21

Etheric píše:Jestli spíš na ubytku, tak ne. Ale se spaním venku, ve zmíněných podmínkách, to může být velkej problém

Muze. Pak se podle toho holt musis zaridit. Odpovidal jsem ret255, ktery ji myslim pouziva na jednodenni akce a tam to problem neni. U vicedennich ji holt musis nejak vysusit, bud nekde v teple nebo na sobe. Nebo proste namoknuti nedovolit, coz neni jednoduche.

apuka píše:Nemohl bys jednou reagovat v kontextu celeho napsaneho prispevku a ne jen na "vybrane kapitoly", ktere bez zbytku davaji jiny smysl?

Tve prispevky obvykle nedavaji smysl zadnym zpusobem, a tak je to jedno :P Kdybych mel reagovat na vsechno, tak nic jineho nedelam, reaguju jen na vylozene skodlive nesmysly, co pises.

apuka píše:Gold proste izoluje lip nez Apex, ktery teplo propousti ven vice nez Gold. Ale kdyz jej vyhrivas zevnitr, tak Apex to drzi

Realita je takova, ze Primaloft One/Gold ma plossi krivku vnimani teploty a proto je komfortni ve vetsim rozsahu teplot. V Climashieldu se clovek pri zatezi rychleji prehriva a bez zateze zas rychleji vychlada. Nicmene je furt dobre pouzitelny a to i pro mou pritelkyni, ktera ma s termoregulaci fakt problem. Jak se prestane hybat, tak je ji hned zima.

apuka píše:Jak vidis na mne a ret255 nam to az tak moc nevyhovuje

Ty jsi ovsem posahany a ret255 psal, ze byl v tepelne nepohode, to pak nefunguje nic.

apuka píše:Jsem zvedav, jestli budes stejne mluvit az DWR na vnejsi latce uz zdaleka nebude dobre fungovat

DWR na Epicu nijak dobre nefunguje, je tam stejny material (PQA) jako na HP Helium a tam mi nasakala uz jako nova. Jenze ono to na zateplene bunde nevadi, dobra DWR je plus, ale neni nezbytna.

apuka píše: az budou padat obrovske mokre vlocky snehu

Mistr katastrofickych scenaru :roll: Ne, ani obrovske mokre vlocky, ktere byvaji vyjimecne, nejsou problem. Problem je vytrvaly dest (ne mrholeni).

apuka píše:Kdyz se do izolace dostane voda, vznikaji tam tepelne mosty a to je naprosto jedno, jakou mas izolaci za vlhka, pres ty mosty jde teplo do prcic.

Po delsi dobe v desti vznikaji, ale ani tak to neni jedno. Furt je lepsi mit na sobe mokrou zateplenou bundu nez mokre klasicke vrstveni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron