Asi blbna otazka ohledne noseni Softshellovych bund:)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Asi blbna otazka ohledne noseni Softshellovych bund:)

Příspěvekod teoretic » sob bře 12, 2005 13:50

Zdravim, mel bych otazku - chci si koupit nejakou softshellovou bundu - vidim to na tilak ogre aktion. Muzes se vlastne pod ni nosit pres tricko i fleecka nebo primo na tricko/triko s dlouhym?

Dikes:)
teoretic
 

Příspěvekod vondrus » ned bře 13, 2005 19:35

No myslim,ze bys ji pres fleecku nenarval,to bys ji musel mit o dve cisla vetsi,protoze Ogre Action je hodne prilehava bunda. Takze pod ni nejakej microfleece,nebo funkcni pradlo...
Uživatelský avatar
vondrus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 3, 2005 13:58
Bydliště: Louny

Příspěvekod Návštěvník » ned bře 13, 2005 21:44

no ja se ptal kvuli tomu, protoze mi prijde,ze v tom pak bude zima, kdyz to clovek na sebe vezme na jare nebo na podzim, ne?
Návštěvník
 

ogre

Příspěvekod londak » ned bře 13, 2005 22:00

Anonymous píše:no ja se ptal kvuli tomu, protoze mi prijde,ze v tom pak bude zima, kdyz to clovek na sebe vezme na jare nebo na podzim, ne?

No, to mas pravdu. Ja ji mam a kdyz si pod ni dam flisku odpovidajici cca Polartecu 200, tak ses v tom dost nekomfortne nacpanej... jak tucnak
ale ona je delana spise tak na Polartec 100 nebo nejlip Powerstretch (ktery je drahy jako svine,ale taky dobry). Zima v tom je pokud se nehybes. Ja to mam na kolo a bezky. Zkousel jsem v tom v zime (kolem nuly a lehce pod) chodit do mesta a vzdal jsem to, protoze mi v ni byla zima. Do mesta to chce spise Latok. Takze zalezi na co to chces, jestli univerzal, tak Ogre Action si neber. Latok je volnejsi, muzes se pod nej vice prioblict a je trosku delsi nez Ogre action (ten je docela kratky). Vzal bych ho i s tou kapuci... ale to uz je cenove trosku drazsi nez puvodne zminovany ogre action.
Latok je praktictejsi, Ogre dost prisne anatomicky a zamereny na velmi aktivni pohyb (je i dost tenky).
Pokud nechces davat tolik, muzes zkusit i jine znacky (napr. Direct alpine), myslim ze budou taky dobre. Spoustu lidi je s nima spokojenych.
londak
 

Re: ogre

Příspěvekod teoretic » ned bře 13, 2005 22:10

londak píše:
Anonymous píše:no ja se ptal kvuli tomu, protoze mi prijde,ze v tom pak bude zima, kdyz to clovek na sebe vezme na jare nebo na podzim, ne?

No, to mas pravdu. Ja ji mam a kdyz si pod ni dam flisku odpovidajici cca Polartecu 200, tak ses v tom dost nekomfortne nacpanej... jak tucnak
ale ona je delana spise tak na Polartec 100 nebo nejlip Powerstretch (ktery je drahy jako svine,ale taky dobry). Zima v tom je pokud se nehybes. Ja to mam na kolo a bezky. Zkousel jsem v tom v zime (kolem nuly a lehce pod) chodit do mesta a vzdal jsem to, protoze mi v ni byla zima. Do mesta to chce spise Latok. Takze zalezi na co to chces, jestli univerzal, tak Ogre Action si neber. Latok je volnejsi, muzes se pod nej vice prioblict a je trosku delsi nez Ogre action (ten je docela kratky). Vzal bych ho i s tou kapuci... ale to uz je cenove trosku drazsi nez puvodne zminovany ogre action.
Latok je praktictejsi, Ogre dost prisne anatomicky a zamereny na velmi aktivni pohyb (je i dost tenky).
Pokud nechces davat tolik, muzes zkusit i jine znacky (napr. Direct alpine), myslim ze budou taky dobre. Spoustu lidi je s nima spokojenych.




diky moc za odpoved, moc mi pomohla. nevedel jsem, ze latok je vyrazne silnejsi. myslim, ze stejne budu kupovat, co prave bude, u nas (v Usti nad labem) tech sportu, kde maj vyber tolik neni, tak mozna taky pockam, nez pojedu do Prahy. V Hudy sportu maj ale jen oghre actioin od Tilaku, ne? U direct alpine mi trosku vadi, ze to je "jen" no wind a ne windstopper - bavil jsem se s jednim fadsencem a ten mi rikal, ze windstopper je holt windstopper a na nej nic nema, tak nevim. Ja ti chci spis na trek - v zari jedu s pritelkyni do Slocvenskyho raje na trek, tak abych to mel s sebou...tak se teda asi podivam i na ten latok.

diky
teoretic
 

Příspěvekod vondrus » ned bře 13, 2005 22:48

S NO WINDem zkusenosti nemam,ale WINDSTOPPER opravdu funguje perfektne. Mam Lafuma Roc,je to super bunda,hlavne na ni dost ocenuju,ze se daj sundat rukavy a clovek ji pak muze pouzivat i jako vestu. Je to prakticky. V Hudy ji uz vyprodavaj,tak bys ji mohl sehnat za dobrou cenu.
Uživatelský avatar
vondrus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv bře 3, 2005 13:58
Bydliště: Louny

Re: ogre

Příspěvekod londak » pon bře 14, 2005 15:46

teoretic píše:
londak píše:
Anonymous píše:no ja se ptal kvuli tomu, protoze mi prijde,ze v tom pak bude zima, kdyz to clovek na sebe vezme na jare nebo na podzim, ne?

No, to mas pravdu. Ja ji mam a kdyz si pod ni dam flisku odpovidajici cca Polartecu 200, tak ses v tom dost nekomfortne nacpanej... jak tucnak
ale ona je delana spise tak na Polartec 100 nebo nejlip Powerstretch (ktery je drahy jako svine,ale taky dobry). Zima v tom je pokud se nehybes. Ja to mam na kolo a bezky. Zkousel jsem v tom v zime (kolem nuly a lehce pod) chodit do mesta a vzdal jsem to, protoze mi v ni byla zima. Do mesta to chce spise Latok. Takze zalezi na co to chces, jestli univerzal, tak Ogre Action si neber. Latok je volnejsi, muzes se pod nej vice prioblict a je trosku delsi nez Ogre action (ten je docela kratky). Vzal bych ho i s tou kapuci... ale to uz je cenove trosku drazsi nez puvodne zminovany ogre action.
Latok je praktictejsi, Ogre dost prisne anatomicky a zamereny na velmi aktivni pohyb (je i dost tenky).
Pokud nechces davat tolik, muzes zkusit i jine znacky (napr. Direct alpine), myslim ze budou taky dobre. Spoustu lidi je s nima spokojenych.




diky moc za odpoved, moc mi pomohla. nevedel jsem, ze latok je vyrazne silnejsi. myslim, ze stejne budu kupovat, co prave bude, u nas (v Usti nad labem) tech sportu, kde maj vyber tolik neni, tak mozna taky pockam, nez pojedu do Prahy. V Hudy sportu maj ale jen oghre actioin od Tilaku, ne? U direct alpine mi trosku vadi, ze to je "jen" no wind a ne windstopper - bavil jsem se s jednim fadsencem a ten mi rikal, ze windstopper je holt windstopper a na nej nic nema, tak nevim. Ja ti chci spis na trek - v zari jedu s pritelkyni do Slocvenskyho raje na trek, tak abych to mel s sebou...tak se teda asi podivam i na ten latok.

diky


No, nemuzu rict, ze je Latok vyrazne silnejsi. Bohuzel jsem na nej taky jeste v obchode nenarazil... takze nemam moznost primeho srovnani,ale myslim ze to kdosi na netu povidal. Kazdopadne je Latok ale volnejsi, takze se pod nej muzes vice prioblect. To jsem mel spise na mysli. Ja mam ten Ogre dost na telo (na kolo mi to vyhovuje) a kdyz zastavim, neni v tom moc teplo. Ve volnejsi bunde je myslim tepleji, protoze tam mas vice ohrateho vzduchu. Sice se zase pohybem dostava ven, ale i tak...
Zkus proste vyzkouset a uvidis. Ogre action ti vubec nemusi sednout. Lide z Tilaku povidaj ze ti bud sedne skvele nebo vubec :lol: Radim ti jedno, neupinej se na jednu znacku/model. Vyzkousej jich vice.
WS je urcite objektivne (podle parametru prodysnosti MVTR) lepsi nez NoWind. Ale, kupodivu, znam nekolik lidi kteri zkouseli bundy z obou membran a nepozorovali nejake vyrazne zmeny (urcite ne 2x mensi prodysnost u Nowindu oproti WS). Podle metody MVTR ma totiz WS membrana mit prodysnost 30.000 g/m2/24h a No-wind membrana ma mit prodysnost 15.000 g/m2/24 h. Tahle metoda (MVTR) ale neni moc presna a vysledky se mohou vyrazne lisit v zavislosti na podminkach testovani!
Mnohem presnejsi je metoda Ret. Precti si o tom na strankach Tilak.cz v casti Materialy (myslim).
Taky jsem si myslel ze Nowind membrana bude onicem, ale fakt znam spoustu spokojenych majitelu bund s touhle membranou. Navic by bylo dost nelogicke proc by treba Sport Schwarzkopf prodaval bundy Nowind a jeste Gelanots, kdyz Nowind ma udajne MVTR prodysnost 15000 g a Gelanots ma jeste vetsi (20000g). Tim by se popiral ucel kvuli kteremu lide tyhle bundy kupuji - zastavi 100 % vitr (stejne jako nepromokave bundy) ale jsou PRODYSNEJSI nez bundy z nepromokavych membran.

Bundy z No-wind membran jsou dnes pomerne rozsirene a oblibene. Fakt bych se toho nebal. Koukni na Svetoutdooru.cz, precti si testy tech bund a zkus co se namane. Urcite bych to nechal na pozdeji, az budou mit obchody vetsi zasoby. Minuly rok zacatkem zari byl dokonce v Hudy vyprodej - 33% sleva na vsechno obleceni. Takze by se ti i mohlo vyplatit pockat.
Jinak v bazaru na Svetoutdooru.cz nekdo prodava Fitz Roy od Direct Alpine ve vel. L za 2900, koupena na konci unora... Jestli by ti padla, neni to taky spatna cena na to ze ta bunda je v podstate nova.

Mej se a preju stastny vyber
londak
 

Příspěvekod teoretic » pon bře 14, 2005 16:00

opet moc moc dekuju za odpoved. Podivam se ted o Velikonocich v Hudaci jak na Tilaky tak na Direct Alpine a popr. jinde na neco jinyho a uvidime - kdyztak popr. pockam jeste do tech prazdnin...


t.
teoretic
 

Příspěvekod londak » pon bře 14, 2005 16:35

teoretic píše:opet moc moc dekuju za odpoved. Podivam se ted o Velikonocich v Hudaci jak na Tilaky tak na Direct Alpine a popr. jinde na neco jinyho a uvidime - kdyztak popr. pockam jeste do tech prazdnin...


t.


Jeste mam pro tebe jeden tip - na www.bartsport.cz maji ve sleve Warmpeace Butterfly, stoji kolem 3800,- (bezne necelych 5 tisic), coz je taky sleva kolem 25 % a za tu cenu se mozna vyplati o tom uvazovat. Myslim ze k softshellce je kapuce dobra vec. Ja bych ji treba u sve bundy uvital (kdyz uz bunda lepe odola desti nez klasicky fleecovy WS, tak se kapuce hodi). Nekdo ji ale nechce, protoze mu treba prekazi kdyz si pres ni chce dat bundu (pak ta kapuce prekazi). Nejuniverzalnejsi je podle me reseni odepinatelne kapuce z GTX Pac-lite jak to dela Tilak u Latoku (ma se ted zacit prodavat za cenu pres 5 tisic).
Jestli by ti nevadila, tak za tu cenu je to taky urcite dobra bunda. Koukni na Svetoutdooru, nekdo tam myslim pred casem psal ze ji ma, tak bys mu mohl napsat trebas maila.

Hodne zdaru, malo zmaru :)

Cau
londak
 

Příspěvekod Návštěvník » pon bře 14, 2005 17:50

dikes, ta butterfly wse mi docela libi, problem je, ze ja si obleceni potrebuju vyzkouset - nemam konfekcni velikost:) - vysokej, hubenej, dlouhy ruce, takze casto kdyz sedej rukavy, tak se do ty bundy vejdu i s pritelkyni:)
Návštěvník
 

Příspěvekod londak » pon bře 14, 2005 20:24

Anonymous píše:dikes, ta butterfly wse mi docela libi, problem je, ze ja si obleceni potrebuju vyzkouset - nemam konfekcni velikost:) - vysokej, hubenej, dlouhy ruce, takze casto kdyz sedej rukavy, tak se do ty bundy vejdu i s pritelkyni:)


Tak to by ti mohl Ogre action sedet... ma extra dlouhe rukavy, mozna az moc vzhledem k jeho delce (na kole se mi vyhrnuje). Ale kdyz jsi hubeny, tak by se ti mozna vlezlo i pod ogre neco navic. No, i kdyz ono jsou problem asi spis rukavy nez to telo (ty rukavy jsou podle me uzsi... ale ja mam silnejsi ruce, takze opet - mozna ti to bude sedet). No a jinak co se tyce toho Butterflye - na strankach e-shopu Bartsport maji adresu - jsou z Prahy:

Internetmall.cz - bartsport.cz
Sokolská 19
120 00 Praha 2

Z Usti to myslim neni takovy problem - si udelas vylet a uvidis :) Kdybys tam jel, tak jim ale radsi predem zavolej a over si, ze ho maji na sklade :)
londak
 

Příspěvekod Návštěvník » pon bře 14, 2005 21:00

asi to tak udelam, do prahy stejne asi pojedu, tak se i mrknu na prazsky hudace a uvidi se a to by bylo, aby nebylo:)
Návštěvník
 

Příspěvekod Lipon » úte bře 15, 2005 9:09

no pokud jde o srovnani Windstopperu a Nowindu tak je to dle mych zkusenosti ve finisi uplne to samy
Windstopper bundu jsem mel pujcenou na vikend od kamarada, pak sjem koupil svoji bundu z Nowindu (od Pinguina) a nepozoruju zadnej rozdil, max. spokojenost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Softshell Kilimanjaro

Příspěvekod honnzik » stř bře 16, 2005 16:46

V Hervisu jsem videl naky softshellovy bundy znacky Kilimajaro (tak nak se to jmenovalo).
Staly neco malo pres 2000 !!, neznate to nekdo ?
Honza
honnzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon srp 30, 2004 20:27

Re: Softshell Kilimanjaro

Příspěvekod londak » pát bře 18, 2005 16:24

honnzik píše:V Hervisu jsem videl naky softshellovy bundy znacky Kilimajaro (tak nak se to jmenovalo).
Staly neco malo pres 2000 !!, neznate to nekdo ?
Honza


Nevim. Ale ne vsechny softshell bundy maji nefukovou membranu. Videl jsem taky nejake SS bundy v Gigasportu, taky kolem 2000, ale byla to v podstate fliska s PAD upletem znamym z klasickych SS bund (ala Tilak Ogre Action ap.). Na letacku aspon nic o nefukove membrane nebylo a prodavac z Giga sportu o tom vedel prd.
Taky myslim NorthFace dela nejake softshellky, ktere nemaji nefuk membranu. Koukni na Hudy net nebo do jejich katalogu.
londak
 

Re: Softshell Kilimanjaro

Příspěvekod Vojtos » pát bře 18, 2005 16:30

londak píše:
honnzik píše:V Hervisu jsem videl naky softshellovy bundy znacky Kilimajaro (tak nak se to jmenovalo).
Staly neco malo pres 2000 !!, neznate to nekdo ?
Honza


Nevim. Ale ne vsechny softshell bundy maji nefukovou membranu. Videl jsem taky nejake SS bundy v Gigasportu, taky kolem 2000, ale byla to v podstate fliska s PAD upletem znamym z klasickych SS bund (ala Tilak Ogre Action ap.). Na letacku aspon nic o nefukove membrane nebylo a prodavac z Giga sportu o tom vedel prd.
Taky myslim NorthFace dela nejake softshellky, ktere nemaji nefuk membranu. Koukni na Hudy net nebo do jejich katalogu.


Je pravda ze mi to nedalo a jel sem se na tu sofshellku v hervisu podivat, na omak a pohled to vypada stejne jako jine ale je pravda ze na stitku ani slovo o nejake membrane tak nevim. Stejne sem mi ale softshell jako matros moc nezda. Oblik sem to na sebe jendou v krámě a připadal sem si jak v neoprenu :((
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy


Zpět na Oblečení

cron