Triko na potivce

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Triko na potivce

Příspěvekod apuka » pon pro 18, 2023 9:38

Mawenzi píše:nasla sem si na bezpotisku nejaky polyesterovy tilko a zkusim ho...
Kdyz hledas PES tilka, zkus nekdy Mammut Aenergy FL Cap Sleeve Top (vim, ze TI bohuzel S-ko je male...). "Bezna" cena je dost vysoka, ale pokud nekde najdes spravnou velikost na sebe, da se chvili pockat, objevuje se to ve slevach, napr. i na oficialnim Mammut.com.

Nekdy delali tilka i Sertigy (ma manzelka), ted ale dalsi je Selun FL.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 19, 2023 15:30

apuka
po zkisenosti se sertigem nechci triko az ke krku, protoze v lete ten sertig totalne nezvlada pocebi na hrudniku, kde se dost prehrivam, a jsem tam zvykla se naopak ochlazovat.. mudela sem si do sertigu udelat vlastni vystrih, aby bylo pouzitelny...

sertig je fajn ale ne do tepla jako jedina vrstva
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod oodoow » úte pro 19, 2023 15:40

@Mawe: Jestli sháníš lehký prodyšný tílko do horkého počasí, který rychle schne, tak zkus CRAFT Mesh Superlight.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 19, 2023 19:24

oodoow
diky, napsala jsem dotaz k délce, vypadá zajímavě.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 20, 2023 10:18

oodoow
dámský S má prý 64cm délku zad, tak sem si objednala jedno hezký fialový a su dost zvědavá.

ten výstřih ke krku snad nebude problém stejně jako u sertigu.

brubeck tílka mám 3, to určo pár let vydrží, ale jsou hodně světlý a 10 dní nošení nejde vyprat ani opakovaným praním, nějak se ta špína do nich zažrala.

díky za tip.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2023 10:27

Mawenzi píše:jsou hodně světlý a 10 dní nošení nejde vyprat ani opakovaným praním, nějak se ta špína do nich zažrala
Pokud bys videla, co udela s jistym mym novym ne-svetlym trickem (s dlouhym rukavem) 10 dni (mozna 12?) noseni primo pod batohem ve slunecnim lete ve VHT prostredi kolem 2500-3000m, to bys potom jeste byla rada za tu zazranou nevypratelnou spinu :-D. Ja mam ted krasne skroo-batikovane tricko misto nudne jednolite modre :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triko na potivce

Příspěvekod oodoow » stř pro 20, 2023 10:29

Já mám pánský a to je jak pavučina a je i trochu průhledný. Dámské vypadá, že průhledné není, tak snad nebude zároveň i nějak citelně méně prodyšné.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Triko na potivce

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2023 13:53

No, bile rozhodne uplne nepruhledne neni, viz toto kratke video.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 20, 2023 17:42

hlavne aby fungovalo (a bylo), nebude to prvni prusvitny triko co budu mit, navic ta fialova flekata to trochu zlepsi, ze to nebude pusobit az tak pruhledne na cerny pradlo a hlavne na me se divaj jen pubertacky, kdyz si ukazujou, jak nechtej dopadnout:D tak budou mit aspon nazornou ukazku:D

https://crafteshop.vavrys.cz/productIma ... lova-5.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2023 8:19

@Mawe: asi to bude o neco mene prodysne nez panska verze - podle obrazku a videa ma damska verze vepredu takovou hodne jemnou podsivku. Ale vzhledem k "deravosti" bych se neprodysnosti neobaval, spise jestli to bude alespon trochu drzet teplo - a potom ze jak je ta podsivka udelana. Bohuzel, to asi zjistis pouze zkousenim...

Tu flekatou jsem si taky rikal, ze by se Ti mohla barevne vice libit :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 21, 2023 15:39

apuka
uvidime:) tesim se na nej.

akorat od te doby, co nekupuju 100% merino tak se mi nejak prestaly ty trika rozpadat a zacinaj se me mnozit:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2023 15:54

Neboj, i PES se casem rozpadne :-). Mel jsem Millet triko pul na pul Merino/PES. Po mnoha letech noseni se z nej stalo ciste PES, "ponekud" tenci, lehci, prodysnejsi a vyrazne pruhlednejsi, ale stale fungovalo, i kdyz zustala jen struktura tech PES vlaken, na ktere bylo merino "obalene", merino se jednoduse asi vypralo. Po asi dalsich dvou letech se ale zacaly delat diry - uz to vlakna neudrzela.

Pokud ale chces trochu rychlejsi "opotrebeni", musis je zacit zehlit - a obcas na chvili zapomenout pohnout zehlickou :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 21, 2023 16:20

asi si kvuli tomu zehlicku kupovat nebudu :D

co mam to zajosmes s merinem, to se trochu uz deravi ve svech, takze to obcas trochu nekde prosiju, ale porad jeste drzi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 22, 2023 8:18

tak craft superlight je doma.

1) su fakt prekvapena velikosti, damske S mi padne dobre, opravdu dost dlouhe a presne na telo, jen v pruramcich ho musim zastehnout, at mi z otvoru na ruce neleze i pulka podprsenky. malokdy se taky vidi, aby to opravdu +- odpovidalo tabulce.


2) je to takova jemne dirovana sitka jakoby cela potazena jeste jemnejsi skoro az pavucinovou latkou, takze ty "diry" ve skutecnosti nejsou skrz, ale pruhledny jsou. rozhodne pradlo pod tim viditelne prosvita.

na hrudniku zadna latka navic neni, tilko je cele "stejne", ale mam tu fialovou verzi. tam se asi to pradlo nejlip schova barevne.

vyfotila sem to zevnitr,
cerne "diry" jsou ta fialova pavucinka, kterou je cele tilko "potazene" + je tam videt struktura te latky.

kupodivu materialove je to tilko hebky a prijemny na omak.

jezisek mi ho da pod stromecek a hned ho v tydnu testnu.
Přílohy
20231222_081215_640x454.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Triko na potivce

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 26, 2023 16:15

oodoow
tak jeste jednou dik za tip * Dneska to sice nebyly zadny kopce, ale i tak zada uplne v suchu, i kdyz se nejaka vlhkost drzela v zajo power dry / teda az v dalsi vrstve/, takze luxus.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Oblečení