vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod solide » čtv led 6, 2022 9:55

ahoj, si pred 10 rokmi som si kúpil bundu značky Nordblanc softshield Teratex 10000.
S bundou som maximálne spokojný žiaľ pomaly mi už odchádza. Táto bunda bola geniálna v tom že:
- nebola veľmi teplá, čo mi vyhovovalo hlavne pri bežkovaní, kedy mi stačilo dať pod tú bundu len jedno termo tričko,
-mala odnímateľné rukávy, ideálne na jar, a pri oteplení, kde som si odzipsované rukávy jednoducho vložil do vnútorných vreciek bundy, ktoré boli na tento účel ušité

-vetracie otvory na bokoch - geniálne, keď sa človek zažína mierne potiť

- odnímateľnú kapucňu. Kapucu som si dal do ruksaku a keď bola treba, jednuducho sa prizipsovala.

Chcel by som presne takto riešenú bundu, optimálne červenej alebo čiernej farby, ale nie je podmienkou. Nechcem však, ale aby bola veľmi zateplená, lebo pri bežkových aktivitách sa potom dosť potím. Takisto mi veľmi vyhovovalo, že v prípade, keď bolo slnečno a teplejšie, dal som si dole rukávy prípadne otvoril bočné pozdĺžne vetracie otvory. Bolo výborné že mala aj na prsiach ďalší zips ,kde sa dajú dať doklady. Bežkujem aktívne backcountry, preto mi materiál softshel vyhovuje ,aby držal teplo. Pôvodná bunda stála cca 150€, ale rád si za takýto, nadkomfort priplatím,
Prosím neporadíte mi? Písal som aj pôvodnému výrobcovi, žiaľ, nič, vhodné mi neponúkol, oslovil som aj firmu Mammut, s rovnakým výsledkom.

Ďakujem Ján
P.S:
posielam foto starej bundy.
Obrázek
Obrázekupload photo
solide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 28, 2007 10:28

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod milarepa » čtv led 6, 2022 11:14

za těch 10 let čas pokročil, z NordBlancu je podřadná firma a na trhu se objevily nové, inteligentní materiály.

Rozhodně běž do bundy Gore Infinium, nic lepšího na intenzívní pohyb v chladných a proměnlivých podmínkách není. Vpředu a na rukávech máš windstoper, na části zad, v podpaží a kolem zápěstí strečové odvětrávací panely, kapuce je seřiditelná a perfektně sedí, membrána tě při pohybu udrží v teple a strčovými panely odchází přebytečné teplo, lehký déšt a sněžení ti to též vykryje, bunda má podlepené švy. Malý běžecký batoh si dávám pod bundu, strečový panel je k tomu uzpůsobený, ale dá se to dát i nahoru, samozřejmě jen něco lehkého. Nad ničím jiným neuvažuj a někde si to objednej. Ta bunda je vhodná do všech podmínek od +10 do -10, kromě intenzívního dlouhodobého deště, jen si podle podmínek měníš základní vrstvu a jsi v pohodě.

na téhle stránce ještě pár posledních bund mají za velmi výhodné ceny
https://www.salomon-run.cz/gore/gore-r7-gore-tex-infinium--hooded-jacket/

případně tady
https://www.triexpert.cz/produkt/711-panska-bezecka-bunda-gore-r7-partial-gtx-infinium-hooded
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod pavproch » čtv led 6, 2022 11:38

Já na (zimní) kyklistiku používám SS bundu Force X100 a sem s ní max spokojený.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod mike » čtv led 6, 2022 16:16

milarepa píše:za těch 10 let čas pokročil, z NordBlancu je podřadná firma

NordBlanc byla vzdycky podradna firma. Jestli byl spokojen s jejich igelitovou bundou, tak ma latku nastavenu tak nizko, ze bude spokojen s cimkoliv a netreba mu nabizet spickove materialy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod rime » čtv led 6, 2022 16:49

mike píše:NordBlanc byla vzdycky podradna firma.


Neni tak uplne pravda, ano nikdy nebyla žádnou echt značkou, ale v počátcích byly některý věci poctivý. Mám doma dvě mikiny, přes deset let. Dvouvrstvý poctivý matros, perfektní střih, donosim je doslova do roztrhání, protože jsem nikdy nic lepsiho nenasel. Bohužel hned v další generaci změnili dodavatele a stal se z toho klasickej cinskej noname zbuz. Holt si to nejakej manažer spočítal a tim to spočítal i firme. Nicmene treba perovky se daji v pohode pouzivat.
Naposledy upravil sobb dne čtv led 6, 2022 23:58, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod solide » sob led 8, 2022 9:40

áno, je to presne tak, tú bundu nosim do roztrhania, a je mi smutno, že mi "odchádza", je ideálna a tak multifunkčnú bundu, kde bolo pamätané na všetko, som nezažil. A to som medzitým kúpil neviem koľko "mamutiek" celej rodine. Chvalabohu nie som veľmi odkázaný na šetrenie vždy som volil kvalitu, ale u Nordblancu dobre, už asi bolo -:(

Rád si za nadštandart priplatím, ale potrebujem takú bundu, ak sa dá taká dostať , aby ma na mojich, celodenných výletoch v zime, na backcounry bežkách podržala, ale bol som aj pohyblivý, vedel sa odvetrať, zapnúť a bunda mala aj dostatočné vrecká na náhradné rukavice, mobil, pridavný zdroj na mobil a podobne a keď idem v zime na bike nepotreboval kvoli týmto pár veciam ruksak, ktorý sa mi "potí" na chrbáte. Toto všetko ta stará bunda mala a bola spravená z poctivého matroša.
Naposledy upravil sobb dne sob led 8, 2022 12:46, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace předchozího příspěvku
solide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 28, 2007 10:28

Re: vhodná softshelová bunda na bežky a zimné bicyklovanie

Příspěvekod milarepa » sob led 8, 2022 10:29

přijde mi jako nesmysl všechno cpát do kapes bundy, v pohybu to pak jen překáží, jak jsem psal výše, podívej se na bundy od Gore Infinium, ty s označením R jsou na běhání, C na cyklistiku, ty mají v vzadu kapsu, M na mulitisport, čísla za nimi jsou označení střihu, 7 je přímo na tělo, 5 je trochu volnější, a 3 je normální střih, pod to si dej lehkou běžeckou vestu, nebo malý UL cyklo baťoh, co obepíná tělo, potit se pod tím moc nebudeš, bo tohle je úplně jiný typ bundy a z úplně jiných materiálů než na co jsi zvyklý, případně kolem pasu ledvinku nebo běžecký pás na drobnosti. Když se budeš chtít někde zastavovat na delší dobu, tak si do batužku přibal UL zateplovačku
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01


Zpět na Oblečení