Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod johny_r » stř pro 8, 2021 12:41

Ahoj,
napadlo mě, že tady by mohl někdo vědět, i když to není úplně outdoor otázka. Sháním nějaké teplé triko pod membránovou moto bundu. Teď používám dvě termotrika přes sebe, což je teplotně dostačující, ale nepříliš pohodlné. Moto bunda musí sedět, takže cpát pod ní víc vrstev moc nejde (resp. jde, ale není to ono). Takže bych potřeboval něco, co v jedné vrstvě zahřeje minimálně jako dvě funkční termo trika přes sebe. Prostě nějakou mikinu nositelnou na tělo nebo nějaký hybrid první a druhé vrstvy.
Spousta funkčního prádla je určená pro fyzickou námahu v zimě. Já potřebuju něco, v čem mi bude teplo, když se naopak nehýbu vůbec a ještě na mě fouká. Zase se ale nezpotím.
Vítám všechny nápady.
Díky
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod pavproch » stř pro 8, 2021 13:02

Nemám patent na rozum - zcela nedávno sem pořídil ArcTeryx Rho, tohle o něm píšou na jejich webu:
Performance base layer for lower output activities in cool to cold temperatures.

... a já potvrzuju - je dost teplé (nosím ho ale jako druhou, ne první vrstvu a pohybuju se přitom - v poslední době sem ale fest zimomřivý).

Existují i ještě teplejší trika (dl. rukáv) - míval jsem jedno myslím, že se jmenovalo Mammut Eiger nebo tak nějak, ale to už bylo pro můj pohyb moc teplé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod johny_r » stř pro 8, 2021 13:31

Díky,
Ten Arcterix vypadá víceméně jako to, co máme. To o moc teplejší asi nebude.
Ty Brubecky asi ne. To teplejší je psaný na "celou moto sezónu", která většinou končí někdy v říjnu. A to druhý je naopak na léto, aby větralo a v bundě nebylo vedro. Ale díky
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod pavproch » stř pro 8, 2021 14:17

Tak prd Eiger ale Moench se to triko menovalo.... bylo opravdu (až moc) teplé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod johny_r » stř pro 8, 2021 14:20

pavproch píše:Tak prd Eiger ale Moench se to triko menovalo.... bylo opravdu (až moc) teplé.


No, to vypadá dost teple i z fotky. Levný teda není, ale mrknu na to. Typově by to mohlo být ono.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod apuka » stř pro 8, 2021 14:36

To druhe je "chladici", ma to i v nazvu. Jak jsem pochopil, to neni, co se ocekava. To prvni uz spise.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod Lipon » stř pro 8, 2021 15:20

kupoval jsem kdysi na ostrově v Marks a Spencer dvě civilní termotrika, ne jako spodní ale rovnou na nošení; jedno fakt silné. to byl mrazoborec a druhé o chlup tenší
názvy modelů ti už nenapíšu, ale spíš tímhle směrem se klidně taky koukni

anebo nějaký merino rolák - tím, že se moc při tom nepotíš, tak nemusíš řešit delší dobu schnutí a teplé to je taky (mám nějaký Devold), beru když vím, že někde budu třeba víc postávat, třeba na večerní focení se stativem

anebo se dělají hybridní termotrika, spodek umělina, vršek merino

já jsem na moto bral buď dvě termotrika nebo triko a mikinu, ale mně se to pod bundu vešlo resp. na bundě jsem trochu povolil stahovací sucháče, abych jí zapnul, ale neplandala
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Termoprádlo na motorku - dvě vrstvy v jedné

Příspěvekod johny_r » stř pro 8, 2021 16:11

Díky za tipy. Mně se to pod bundu vejde taky, ale jedno teplý triko by stačilo a bylo by to pohodlnější. Merino je pro mě bohužel vyloučený. Párkrát jsem to zkusil a vždycky jsem se mohl udrbat. Ponožky z merina super, ale nic jinýho nesnesu. Možná něco, co je vícevrstvý.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha


Zpět na Oblečení