Polartec svetr (pulovr)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Standa63 » čtv lis 25, 2021 9:03

Standa63 píše:Jasně, já ani nevím o kolik poštovných jsem přišel, za mě to ví ale apuka.... =D> :-k [-(

apuka píše:Asi fakt nevis.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 19:24

apuka píše:Oba byly - pro mne - jako hodne lehky fleece, s danou ctvercovou strukturou a mezerou mezi ctverecky.

Predpokladam, ze bys nazval fleecem i muj nejstarsi a nejlepsi PowerDry s gramazi 104, jelikoz ten byl zvnejsku trochu chlupaty a diky tomu fungoval jeste lip, nez novejsi hladsi verze. Ovsem fleece to nebyl ani nahodou a tohle je jeden z tvych zasadnich problemu. Pouzivas slova spatne, mates pojmy a takova diskuse je pak uplne k nicemu. My jsme vsichni fleece :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 13:56

mike píše:bys nazval fleecem i muj nejstarsi a nejlepsi PowerDry s gramazi 104, jelikoz ten byl zvnejsku trochu chlupaty
Ne, nenazval. Jen jsem Ti uz davneji psal, ze silnejsi PowerDry muze zblizka vypadat jako fleece - protoze ten material vychazi z principu fleecu. A prave - jak sam uvadis - kvuli tomu odvadi vlhkost lip.

Nazval bys fleece nasledujici material?

Vnejsi strana
1.JPG

Vnitrni strana
2.JPG

Prehnute to ve dvou vrstvach ma cca 1,5 mm (fotka zkresluje, ten oheb neni ostry), tj. tloustka je pod 1 mm.
3.JPG

Tricko by se z toho klidne dalo udelat.

Az bys rekl, ze to neni fleece, tak vez, ze je to moje mikina Marmot z Polartec Classic Micro 100... Power Grid ma jeste vyraznejsi "flisovitost". Vsak se koukni na fotky nejakych veci z nej, kde mas detailni fotky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 18:02

PowerGrid jsem mel v rukach i na sobe a mam doma PowerDry, ktery vubec nevypada, jako PowerDry, nefunguje jako PowerDry, ale je dost blizko PowerGridu. Ani jedno neni fleece. Navic ma oboji dva ruzne povrchy, jeden clenity a druhy hladky.

To na tvych fotkach neni fleece, ale mikrofleece. Coz je dalsi bastard a posun pojmu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod apuka » sob lis 27, 2021 10:38

mike píše:Ani jedno neni fleece. Navic ma oboji dva ruzne povrchy, jeden clenity a druhy hladky.

To na tvych fotkach neni fleece, ale mikrofleece. Coz je dalsi bastard a posun pojmu.
Tim jen dale ukazujes, ze netusis, o cem mluvis :wink: A taky ze si pojmy bezne prisvojujes podle svych predstav a ne podle skutecneho vyznamu.

Fleece je jisty druh latky, ktery ma sve zakladni vlastnosti odlisujici jej od jinych latek. Jeho "vyzor" dany povrchovou upravou muze byt hodne ruznorody - ale vzdy to bude fleece.
Microfleece je jen v posledni dobe zavedene oznaceni pro ty nejtenci a nejlehci fleecove materialy - ale stale je to fleece. Bo se vyrabi stejnym zpusobem ze stejnych materialu. I kdyz bude mit kratsi vlas, az skoro zadny a na bezny pohled je hladky.

BTW, vetsina fleecovych materialu (alespon od Polartecu) je dvouvrstva a ma "dva ruzne povrchy". I ta mikina na mych fotkach ma vnitrni stranu taky prakticky hladkou - to jen ta "makrofotka" ukazoje jinak, ale to spise jen "prosvitava" pres tu hladkou zakladni latku.

Takze ja jsem sice nepsal, ze PowerDry je fleece, jen ze z nej vychazi, prece jen je dost pravdepodobne, ze to opravdu fleece je - vyrabi se stejnym zpusobem ze stejnych materialu, je jen tenci a pouziva kratsi a mozna jemnejsi vlakna.

Trochu vice o fleece mas napr. tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » sob lis 27, 2021 23:23

apuka píše:Tim jen dale ukazujes, ze netusis, o cem mluvis :wink: A taky ze si pojmy bezne prisvojujes podle svych predstav a ne podle skutecneho vyznamu.

To ses dost presne popsal, gratuluju :P

apuka píše:Trochu vice o fleece mas napr. tady.

Fakt zabavne, kdyz sem das link, ktery v podstate vylucuje, co pises :D

Since fleece is generally worn in cold environments, it should be no surprise that it’s a great insulating fabric. Fleece is considered to be a “pile” fabric, which means it has a layer of cut fibers on both sides. While the specifics of how this works aren’t terribly important, what this means is that air can sit between threads on both sides of fleece’s pile surfaces. Trapped air is key to retaining heat, which is why fleece is such a good insulator.
...
Since fleece is hydrophobic (which makes it great for keeping us warm when wet) it is pretty difficult to wash. Soaps and detergents, which are used in conjunction with water, have a difficult time actually getting between fleece fibers, where bacteria usually gather.

Nic z oznaceneho neplati ani pro Power Grid, ani pro Power Dry. Prvni v lete vylozene chladi, druhy pouzivam klidne i v +30 a ma dve ruzne povrchy. Neni izolacni, ale umi udrzovat teplotni komfort v sirokem rozsahu, coz fleece ani nahodu. Oba se perou snadno a dobre. Smrdi jako kazda umelina, ale staci premachnout ve vode.

Atd, atd. Hodlas pokracovat ve strileni se do vlastnich nohou?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 0:09

Musím se zastat Apuky.
Mám mikinu Mammut z Power Dry (ještě z té asi 12 let staré modro oranžové kolekce Eiger), která opravdu není ani myšlená jako první vrstva. Je to strukturovaný mikroflece s chlupatým vnitřkem a nosím pod ní Craft Pro Zero. Zkrátka jasná druhá vrstva.
Montane Alez z Power Grid mám a tu si jako první vrstvu dokážu představit, nicméně ji tak nepoužívám...
Jo taky mám trika z Power Dry (a nedám na ně dopustit), ale je to úplně jiný materiál, než ten Mammut...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 0:21

To jo, videl jsem takove. Ale to nema s Power Dry, o kterem se bavime, nic spolecneho. Ten ma hladky vnitrek a clenity vnejsek tak, jak to ma na obrazku Polartec. Tohle bohuzel sice taky nazyvaji Power Dry, ale jak pises, je to uplne neco jineho. Jestli tomu nekdo chce rikat mikrofleece, tak klidne.

Co se Power Grid tyce, tak jsem videl jen jednu verzi, tricko Code od High Point a to taky neni fleece ani nahodou. Plus predchozi verze toho tricka oznacena jako Power Dry, ovsem je to spis Power Grid, akorat nema tak moc vyznaceny grid tj. neni pres nej videt, ale velmi podobna struktura tam je. A taky to neni fleece.

Jako jo, Polartec v tom dela strasne zmatky, ale to jeste neznamena, ze budeme vsemu rikat fleece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Vexo » ned lis 28, 2021 9:16

Arcteryx taky radi svuj power dry do fleecu, vazi jako fleece a udajne je "comfortable" i jako prvni vrstva.
https://outlet.arcteryx.com/us/en/shop/ ... a-mx-hoody
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 9:25

Tak Power Grid řadí mezi fleece i samotný Polartec:
https://www.polartec.com/fabrics/base/power-grid

"POWER GRID ™ - TECHNICKÝ FLEECE
Polartec ® Power Grid ™ je evolucí techniky fleecových tkanin."
Naposledy upravil dudy dne ned lis 28, 2021 15:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 10:55

.
Přílohy
Montane Power Grid.JPG
Mammut Power Dry.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 11:04

Všechno je to Polartec Power Dry...
Všechno foceno z rubové strany.
Přílohy
Northfinder Power dry.JPG
High Point Power Dry.JPG
Mammut Power Dry.JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Standa63 » ned lis 28, 2021 11:23

Jaká bývá nejvyšší gramáž u Polartec POWER DRY?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod pavproch » ned lis 28, 2021 16:42

Nečetl jsem (pořádně) celé tohle vlkno, už tu padlo tohle?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 20:56

@Vexo, dudy: to je vsechno Power Dry, co neni Power Dry :D A co nefunguje jako Power Dry. Ten spravny ma vnitrni stranu hladkou a Polartec ho ma nafoceny a nakresleny tady: https://www.polartec.com/fabrics/base/power-dry. Pricemz puvodni kresba to ukazovala jasneji. Popis ale zustava stejny. Vnitrni vrstva odsava pot od tela a vnejsi ho na velkem povrchu odparuje.

Njn, co s tim? Polartec prodava pod stejnym nazvem uplne jine materialy, maji na webu texty, ktere si navzajem odporuji... Zabit malo, ale nic s tim nenadelame. Co se takhle vratit k puvodni otazce? Standa63 se evidentne ptal na klasicky fleece a Power Grid, co mu prisel, se mu nelibi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 23:00

Aha, takže co je Power Dry neurčuje Polartec, ale ty...
](*,)
Stejně tak není Power Grid fleece a ti pitomci z Polartecu ani neví, co vyrábí...
To psali vlevo dole, ne?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod dudy » ned lis 28, 2021 23:06

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 0:34

Co ti na to mam rict? Je to jejich vyrobek a jejich znacka, muzou ji pouzit jak chteji. Muzou treba zacit rikat NeoShellu Power Dry. Jestli je teda cilem zmateni nepritele, tedy zakaznika. Docela se jim to dari. Nejsou v tom sami, Pertex je snad jeste horsi.

Mam oba druhy Power Dry a chovaji se uplne jinak. Uz se mi nekolikrat stalo, ze jsem to "gridove" zevnitr clenite a zvejsku hladke prevlekal za triko od Zaja, coz je ten "klasicky" Power Dry. Byla mi totiz kosa a po prevleknuti jsem byl zas v pohode. Pricemz gramaz je temer stejna, vaha a velikost taky. Ma smysl se tvarit, ze je to to same? A kdyz chci nekomu doporucit Power Dry, tak co mam napsat? Kdyz si koupi ten druhy, nez myslim, tak mu nebude fungovat. Pricemz je mozne, ze je tech druhu vic, nez dva... proste bordel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 1:10

Jeste tohle:
dudy píše:Stejně tak není Power Grid fleece a ti pitomci z Polartecu ani neví, co vyrábí...

Ti, co to navrhuji a vyrabi, to jiste vedi, ale nazvy a texty na web vymysli marketing. A tam to vubec platit nemusi. Pracoval jsem v nekolika korporacich a mam s tim sve zkusenosti. Zpocatku jsme se jim snazili vysvetlit, at na web a do materialu pro zakazniky progrca nepisou takove nesmysly, ale byli jsme odpalkovani s tim, ze nas job je vyvoj a prodej je jejich. A tak jsme to nakonec vzdali, radej na to ani nekoukali a kdyz prisel zmateny zakaznik a ptal se na to, tak jsme mu holt rekli, at na ty kraviny zapomena a jak je to doopravdy. Inzenyri se navzajem bez problemu domluvi, s marketoidama to moc nejde.

Zhorsuje se to s velikosti firmy a vidim tenhle vyvoj prave u Polartecu, Pertexu, Gore apod. Driv tam byly technicke informace ohledne materialu, ty postupne mizi nebo uz uplne zmizely a jsem nahrazeny marketingovymi blaboly o tom, jak je to vsechno skvele. Zmateni nazvu a terminologie s tim souvisi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Standa63 » pon lis 29, 2021 5:45

dudy píše:https://www.polartec.com/partners/products/arcteryx-mens-delta-mx-1-2-zip-hoody
https://www.polartec.com/partners/produ ... jacket-men

Vlákno je o svetru (pulovru), ne o mikinách...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 10:23

Svetr je pletený oděv. To, co tu řešíte, jsou flísový mikiny.. Stejně tak, jako neexistuje "péřový svetr" /je to lehká péřová bunda/, tak neexistuje svetr z Polartecu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8078
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 11:34

@Etheric: Svetr nemusi byt nutne pleteny...
@Standa63: Uz jsem Ti jednou napsal, ze pouzivas trochu zmatene pojmy. Pulovr i mikina jsou (v nasem okoli - CR, SK) podruhy svetru, pulovr je nekde (napr. nektera anglictina) ekvivalentem vyrazu svetr.

Standa63 píše:Jaká bývá nejvyšší gramáž u Polartec POWER DRY?
Znovu TI dam link sem, muzes si proklikavat specifikace jednotlivych druhu.
Kupodivu Ligthweight muze mit az 166, MidWeight ma 183 a Heavyweight 180 g/m2 :wink: Ty ohni odolne jsem nekoukal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Standa63 » pon lis 29, 2021 11:44

apuka píše:@Standa63: Uz jsem Ti jednou napsal, ze pouzivas trochu zmatene pojmy. Pulovr i mikina jsou (v nasem okoli - CR, SK) podruhy svetru, pulovr je nekde (napr. nektera anglictina) ekvivalentem vyrazu svetr.


No, spíše se mi zdá, že zmatené pojmy používáš ty. Když jsem začal vlákno, že sháním svetr, napsal jsi, že je to pulovr.
Teď zas píšeš něco jiného...

Jinak je neuvěřitelné, jak je toto vlákno zasviněné naprostým balastem, k meritu věci takřka nic.
Každý zřejmě potřebuje prosadit své ego, dohadování o nesmyslech, dogmatické trvání na své pravdě, slovíčkaření, atd.

Což takhle se vrátit k meritu věci - tedy jaký funkční svetr? Aby hřál a aby dobře odváděl pot. To je to, oč tu běží. :wink:
Naposledy upravil Standa63 dne pon lis 29, 2021 11:53, celkově upraveno 1
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod pavproch » pon lis 29, 2021 11:50

pavproch píše:Nečetl jsem (pořádně) celé tohle vlkno, už tu padlo tohle?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 12:03

mike píše:Nic z oznaceneho neplati ani pro Power Grid, ani pro Power Dry. Prvni v lete vylozene chladi, druhy pouzivam klidne i v +30 a ma dve ruzne povrchy. Neni izolacni, ale umi udrzovat teplotni komfort v sirokem rozsahu, coz fleece ani nahodu. Oba se perou snadno a dobre. Smrdi jako kazda umelina, ale staci premachnout ve vode.

Atd, atd. Hodlas pokracovat ve strileni se do vlastnich nohou?
Ach, svata prostato... #-o

Jsem nikde nepsal, ze vsechno v tom linku je svata pravda, resp. ze se musi chapat doslova, hlavne co se tyce pouziti hlavne v zime.

To, ze neco je "vlasova" tkanina, nerika nic o tom, jak dlouhe ty vlasy musi byt ani jak jsou usporadane. Vzdyt zrovna u PowerDry (PD) (ale i u Power Grid, jen tam trochu jinak) sam popisujes, jak funguji ty "vlasy" :wink:. U toho "Tveho Praveho" PowerDry ta "hladka strana", ktera zase az tak hladka neni, taky je udelana z kratkych vlaken (ony mohou byt spredene i do prize bez zmeny vlastnosti) umoznuje vlhkost (kapky potu) od pokozky odvest podel tech vlaken na druhou stranu, kterou tvori jina, delsi vlasova vlakna "poskladana" tak, aby vytvorily co nejvetsi "3D" plochu na odpareni. Pravdepodobne (to jiste nevim, tak hluboko do toho nevidim) na strane pokozky budou hydrofilni a na druhe hydrofobni vlakna.

PD Te nechladi a neudrzuje teplotni komfort - ona jen dela, na co je urcena, tj. co nejrychleji odvadi vlhko od pokozky do dalsi vrstvy. Toto ale delaji vsechny druhy PD. Na tom linku, co jsem ted dal Stnadovi63 mas pekne popsane:
Some styles have a smooth jersey face and back while others have some degree of texture
Ze TI nektere druhy nefunguji tak, jak bys to ocekaval, je klidne mozne, zajimave vsak je, ze mnoha lidem funguji dobre - i to tricko od HP.

A ze se tezko perou, bo bakterie "zalezou" do vlaken je taky pravda, jenze kdyz Ty pouzivas tenkou latku (a jeste, podle meho predpokladu) na jedne strane s hydrofobnim materialem, tak mezi ty kratke vlasy na druhe strane se voda dostane z obou stran a to staci.
Ale zrovna PD bez nejakeho osetreni proti smradu dokaze hodne rychle zasmradnout tak, ze z nej uz tezko uplne smrad dostanes. Zrovna predevcirem se mi na to manzelka stezovala - a ta ma tricko zrovna asi z toho "Tveho" hladkeho PD.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Standa63 » pon lis 29, 2021 12:11

ŽÁDÁM ADMINA O VYMAZÁNÍ CELÉHO VLÁKNA

Anebo založit na tomto foru dole podrubriku Koš, a tam směřovat podobná vlákna.


Založím pak znovu (potom, někdy) stejné, snad se pak zadaří...

Pozn.: kdyby náhodou admin toto vlákno nevymazal, stejně už sem chodit nebudu, už mi toto vlákno nezajímá. Pište si sem ty své plky klidně dál...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 12:19

Standa63 píše:Když jsem začal vlákno, že sháním svetr, napsal jsi, že je to pulovr.
Teď zas píšeš něco jiného...
Nenapsal, jsem jen psal, ze u nas se tomu spise rika pulovr, svetr je obecny pojem, pro pulovr (pres hlavu), pro rolak, se stojackem a malym zipem a i se zipem pres celou delku. Nezavisle na kapuci (jen u rolaku se to fyzicky vylucuje). No a mikina je taky jen druh svetru, ktery ale neni nikde nijak upresneny, kazdy si pod tim pojmem predstavuje neco jineho.
Standa63 píše:Což takhle se vrátit k meritu věci - tedy jaký funkční svetr?
Puvodne jsi chtel svetr z Polartec Classic 100 a to jsem Ti hned odepsal, tezko sezenes bez alespon ctvrtinoveho zipu.

Pokud ale chces "funkcni" svetr, tak by ses mel koukat mezi funkcni pradlo. Jen tam budes mit vice upnote veci. Nebo mezi trickami s dlouhym rukave, tam neco byt muze, ale zase to bude na prvni vrstvu. Napriklad tato La Sportiva.

A o tom "marastu" - kdyby ses na to koukal tak, ze by ses mohl neco o tech materialech poucit, tak by Ti to mohlo prijit mozna uzitecne. Protoze mne prijde, ze Ty ted mas jednu predstavu o nejakem kusu obleceni, ale ta moc nesedi s realitou nabidky (docela logicky).
Znovu Ti opakuji, kdyz chces neco z lehkeho fleece materialu, tak se spise koukej po necem s malym zipem nahore, to sezenes, pulovr ze stejneho materialu pomerne tezko. Teda alsepon u nas (a v blizkem okoli) bezne k mani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 12:33

Standa63: Proč ta uraženost? Toto je diskuzní fórum, tak se tu diskutuje.
Vlákna či příspěvky nemažeme, v případě naprostého offtopic přesouváme jinam. Tady mi to zatím jako úplné OT nepřijde.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod Lipon » pon lis 29, 2021 12:58

neřekl bych uraženost, ale zoufalost
možné ne úplně OT, ale jako spousta dalších vláken zasviněné nesmyslným handrkováním tří až pěti lidí, které s původním tématem má společnou ai tak jednu setinu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Polartec svetr (pulovr)

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 13:06

No jo, ale pořád je to přece zajímavější a přínosnější, než vlákno typu otázka: "poraďte mi bundu" a jedna nebo dvě odpovědi "tuhle".

Ta materiálová diskuze mi zrovna v tomto vlákně přijde na místě, když sám tazatel tápe, jaký materiál by si vlastně pro hledaný kus oblečení představoval. Ale jestli máme někde separé vlákno pro Power Grid a Power Dry, tak si to tam mike klidně může přesunout :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení