Cyklopláštěnka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » úte kvě 25, 2021 10:44

Tak.

Začnu zeširoka: na bajku vozím dva košíky, v jednom flašku s pitím, ve druhém "flašku" s nářadím etc., mj. v ní mám nacpanou do kuličky srolovanou cyklopláštěnku (pod víčkem té flašky). No a.... jak meju bajka od baga, tak tam tu flašku s nářadím a cyklopláštěnkou nechávám a meju (zvnějšku) taky. Bohužel ale sem asi blbě dotáhnul víčko, natekla pod něj (na tu cyklopláštěnku) voda a ta pláštěnka "shnila".

Takže sháním novou cyklopláštěnku - aby byla 100% nepropo, sbalitelná do malého objemu a malé váhy. A ne extra drahá (= nemusí to být zrovna "supr-extra-speciál gorateks"). Doporučíte někdo něco?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » stř kvě 26, 2021 17:41

Nikdo žádný tip?

Sem (prozatím jentak) surfil po cyklošopech a (bohužel pro moji šrajtofli) mi z toho vychází ten "supr-extra-speciál gorateks" shake-dry.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod Kennedy » stř kvě 26, 2021 17:55

Já používám nějaký no name pončo, asi docela těžký. Kdybych kupoval něco novýho tak vezmu:
https://www.jurek.biz/jurek/Jurek-Plast ... O-d184.htm
Ale asi to nebude úplně pro tebe..
Ale třeba Silvini toho dělá docela dost. Ale budeš k tomu potřebovat i kalhoty jestli chceš kompletní ochranu.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 27, 2021 9:28

Gore C5 shakedry objednaná, až ji budu mít fprackách, písnu sem o tom jaké mám pocity z ošahávání (mého prvního shake-dry) a až ji budu vozit s sebou a někdy zmoknu (teda nezmoknu, bo shakedry :twisted: ), taxem dám fíld report.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » pát kvě 28, 2021 12:15

Ty jo, to byl teda fofr. Fčera objednáno, neska mám fprackách (DPD).

Je to teda na omak hebká hladká látčička (to se snad ani látkou nedá nazvat), velikost sem trefil, vzhledem k udávané hmotnosti 116grms sem ale čekal že to bude po sbalení ještě menší paklíček. Snad se to nějak do té "cykloflašky" (spolu s nářadím a jedním malým "notubes" sprejem) vejde.

To sem teda zvjedaff, kdy zmoknu a esli si přitom zpomenu, že vozím pláštěnku ve flašce.... :twisted:

A taky si přeju aby mi zase do flašky nezatekla voda a ta (drahá) pláštěnka neshnila.... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » pát kvě 28, 2021 17:31

Tak.

Neska odpoledne mě život profackal zprava zleva - první (méně vážná) zpráva je, že se ta (drahá) pláštěnka do flašky s nářadím nevejde. Mně osype. Zítra teda (doufám, že pičasí dovolí) jedu bez ... pláštěnky (stará shnila, nová se nevleze)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 12:08

Takže dyž se (do relativně malé kyklo láhve na nářadí) nevleze, je třeba větší (láhev). Objednáno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 12:15

V té souvislosti otázka na ty co už mají nějakou zkušenost se shake-dry membránou: tu pláštěnku můžu do té kyklo láhve narvat dvěma způsoby - úhledně na fest srolovanou do válečku nebo (imho lepší = ta láhev pak totiž nebude "štěrkat") volným šťoucháním/vycpáním vnitřního prostoru láhve kolem spreje s notubes a nařadí. Pláštěnka suchá, samozřejmě. Bude tomu shake dry / membráně takové volné zmuchlání a natlačení silou do prostoru vadit? Doufám, že nebude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » úte čer 1, 2021 12:36

Větší kyklo láhev na nářadí už mám fprackách a je fuckt o dost větší, tam to už narvu (fšecko = nářadí, sprej NoTubes, šídlo a knoty, montpáky i shakedry). Doufám.

Nějaké komenty k tomu, jak tam to shadedry rvát - skládat/rolovat nebo zmuchlat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod ratel » úte čer 1, 2021 14:19

narusim ti tvuj monolog :-) :

moje zkusenost je ze pokud nejezdis streky 100+ km v divocine ale jenom po kopcich za chalupou, je plastenka diskutabilni. Mel jsem asi tri, bud se mi je nechtelo vozit a shnily v supliku (cti odloupal se z nich zater ci co to bylo), nebo se mi roztrhly (zipy atd.). Navic na kole stejne nejvic imho prsi zespoda pokud nemas blotniky :-) a tak k plastence potrebujes i kalhoty = dalsi lahev. Plastenka sice dost casto slouzila jako neprofuk ochrana revmatickeho ramene pro dlouhych sjezdech kdyz nebyl k dispozici denni tisk nebo folie, ale to je sekundarni vyuziti.
Takze plastenku nevozim, kdyz prsi tak sedim doma nebo v hospode nebo na autobusove zastavce. Zatim to vychazi :-).
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » úte čer 1, 2021 17:35

Napřed výsledek cpaní všeho do nové láhve - je to tam. Taktak, ale vlezlo se. Štoucháním. Flaška se ale trochu "gigle" v košíku, uvodím, co to budě dělat v terénu.

Pláštěnku vozím proto dyby mi na výletě začalo scát (= když vyjíždím, tak jen když to vypadá nadějně, ale občas se to nepovede odhadnout).
Loni semito ale za 55 výletů nestalo, letos je ale uchcanější pičasí.

A pláštěnka proto, abych tělo (trup + ruce) udržel v suchu = relativně v těple, že budu od pasu dolů mokrý mi neva.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod Zoidberg » čtv čer 3, 2021 6:10

Pláštěnka nebo pončo se na kole hodí, často je lepší přečkat nejhorší déšť, který netrvá dlouho, skrčený pod pláštěnkou někde pod stromem, pak ji sundat, nahodit tenkou neprofukovou bundu, která vydrží lehký déšť (a kterou stejně vozím), a pokračovat. Horší je, když máš pod pláštěnkou strávit celý den, stalo se mi to na cyklodovolené na začátku loňského srpna, kde pondělí a úterý prochcalo, to bylo peklo. I pře blatníky člověka promočí voda odspoda.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » sob čer 5, 2021 14:38

Fčíl sem dostal nápad, který du hned zrealizovat - aby mi ta (nová, drahá gorateksová) kyklopláštěnka v přepravní "flašce" zase neshnila (= aby do tý flašky skrz závit pod víčkem při mytí bajku hadicou s třískou zase nenatekla voda), zamáznu ten závit silikoňem (je to plast, to by, až to budu potřebovat v nouzi, mělo jít otevřít). Teda pokud dole v dílně/garáži mám silikon v kartuši.

EDIT: Mám, čili zasilikoňováno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod ratel » sob čer 5, 2021 20:27

nebylo by jednodušší tu flašku doma před očistou vyndat :-) ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Cyklopláštěnka

Příspěvekod pavproch » ned čer 6, 2021 11:30

Nebylo. Zrovna neska dyž sem přijel z bajku, tak fest bago na celém bajku vč. té flašky. Umyto hadicou s třískou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Oblečení