Softshell bunda - propocené rukávy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod Komanche » čtv pro 10, 2020 10:04

Hoj vsem.

Hledal jsem, nenasel, tak pokladam dotaz.

Pouzivam na chuzi po horach i na praci (to hlavne) softshellovou bundu, pod ni kvalitni mikinu. Po nejake dobe mam vzdy total promocene rukavy u bundy, takze ji sundavam, pak mi je zase zima od vetru, tak nandavam studenou mokrou bundu... Nejaky tip na jinou bundu? Musi byt odolna, pouzivam ji furt na vsechno, ty tury jsou spis obcasne, hlavni je prace - delam s minibagrem, ale i dalsi fyzicke cinnosti, kde je potreba hlavne vetruodolnost, pred destem vetsinou utecu. Kapuca neni nezbytna. Cenovka kolem 2tis max by mi prisla adekvatni. Dosud jsem pouzival produkty Kilpi, ale krom toho ze zip vydrzi vzdy presne rok od nakupu, tak jsem na tech problemech vyse.

Dekuji za napady :)
Komanche
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 31, 2008 9:04
Bydliště: Praha

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 10, 2020 10:25

kilpi bude asi igelitova membrana, ne "sofshell" bunda. spravny softshell je strechova prodysna a vetruodolna tkanina. marketingovy softshell znacek jako.kilpi, hannah, alpine pro husky atd je sofsthell - nepromokava igelitova bunda casto zateplena chlupem vevnitr. jmenuje se to stejne ale.je to neco uplne jinyho.

i kilpi dela vetruodolne prodysne bundy. je nutne aby bunda.nemela.uvedeny vodni sloupec, kdyz ma tak je to stopro membrana (= igelit)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod apuka » čtv pro 10, 2020 10:45

@Komanche: Ja bych Te odrazoval od tohoto:
Komanche píše:pouzivam ji furt na vsechno
Mnohem, mnohem vice budes spokojeny, kdyz budes mit alespon dve ruzne bundy. Napr. jednu na mensi fyzickou aktivitu, kde bude dulezita i trochu, abych tak rekl, tepelna odolnost - ale na to Ti mozna staci i ta bunda, kterou mas. A k tomu si koupit prodysnejsi vetrovku - ta vsak bude tepelne jinde nez bezna softshellka, hlavne membranova. Zato bude odolnejsi vetru, lehci a prodysnejsi.

Asi nebudes potrebovat tu nejsuprovejsi vetrovku, ta cenovka na to neni uplne vodna. Kdyby Ti nevadilo, ze si ji budes pretahovat pres hlavu (ale potom ji asi budes mit cely den), tak doporucuji napriklad z vyprodeje Warmpeacu. A pokud bys mel strach, ze Ti bude zima a jeste by Ti velikost byla akurat, tak si tam prihod jeste zateplenou bundu do chladneho pocasi :wink:.

Tyto vyrobky nemaji nejspickovejsi material, jsou lepsi, ale myslim, ze pro popisovane pouziti by Ti mohly vyhovovat, hlavne ta vetrovka. Oproti soucasnemu stavu to bude fakt nekde jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod zdenki » čtv pro 10, 2020 10:55

Mrkni na DA Cerro Torre, jestli by ti vyhovovala.. Bezmembránový, elastický softšel. Střih je dost na tělo, tak jestli pod ní budeš chtít vrstvit, radši o číslo větší..
https://www.directalpine.cz/bunda-cerro-torre-blue
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod pavproch » čtv pro 10, 2020 11:05

Technická: pro polemlesemloukou3 do/z práce (ca4km, ca 250m poz. převýšení) používám EXTRÉMNĚ prodyšnou NEmembránovou SS ArcTeryx Epsilon LT a ..... dyž spěchám, funím a potím se a i přes prodyšnost po příchodu skoro vždy cítím v rukávech (nad zápěstím a v podpaždí) lehce vlhko - třeba neska ráno (mínus jedna, bezvětřo, pod Ftákem jen těnké třiko a bylo to zavlhlé, protože sem sice nespěchal, ale zato to vzal oklikou přes kopec = dalších 150m převýšení = bylo to křasne, sic mha čili nevidno). Takže zavlhlým rukávcům se IMHO NELZE vyhnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2020 19:16

Zavlhlym ne, ale promocenym jo. To je prave rozdil mezi prodysnou a mizernou bundou. Mne tohle delal membranovy SS, coz byl pokus, ktery se nepovedl (a i tak byl urcite lepsi, nez cokoliv od Kilpi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod Komanche » sob pro 12, 2020 9:29

Mike a neco doporucujes? :)
Komanche
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 31, 2008 9:04
Bydliště: Praha

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod ret255 » sob pro 12, 2020 11:28

Komanche, kup si toto https://www.zajo.net/sk/softshellove-bu ... 21-15.html
uz maju posledne kusy, tak neviem ci zozenies na seba este enjaku velkost, no ten material je najlepsi, cena zlomkova ako pri zahranicnych znackach a material dobre dycha, tak sa nespotis a je dostatocne hrubo tkany aby neprefukla, anvyse je odolny, takze mozes pouzivat aj pri odere o kamen.

Mam od nich ramsau jkt a tam kde je ten outdare je bunda vzdy sucha, ostatne casi ramsau sa mi pri poteni napiju potom no tento nie.

Dovolim si tvrdit, ze nic lepsie momentalne u zaja v ponuke ani nemaju.

Zateplenu bundu pri bagrovani neviem, z vykurenej kabini vonku do chladu a zase naspet, to asi ee, ta kombinacia so ss co pouzivas doteraz a fliskou pod to by mohla byt ok, no potom by som okrem tej ss este rozmyslal aj nad vymenou tej flisky, neviem co pouzivas zac. :) No ak vo fliske problem nie je tak urcite v tej dosavadnej ss co mas s membranou. Tato ju nema, podobne ako vyssie pavprochova.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod pavproch » sob pro 12, 2020 12:42

Technická2: Neska sem si při šlapání (napřed proti kopci, pak logicky i zkopce) na ty zavlhlé rukávy zaměřil a ..... těploty okolo (dolae nad, nahoře pod) nuly, vlhko, skoro bezvětřo, proti kopcu enem moira tříko dl. rukáv (umělina s příměsí wool) + dolu z kopca sem přidal Mmt Acocongua light) a nahoru i dolů kopcem navrch Mammut Quantic (= opět extrémně prodyšná SS) a jo, byly zavlhlé a to jak nahoře na kopci po (potivém) výstupu, tak (možná i víc) po nepotivém sestupu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod mike » sob pro 12, 2020 21:40

To mas z toho tveho vrstveni ;-) Vazne, takhle to proste funguje. Do kopce se zpotis, dolu jdes na spodni hranici tepelneho komfortu a neuschnes. Kdybys mel jedno triko a primaloftku, tak budes na kopci mokry stejne nebo o trochu vic, ale dole uplne suchy. Oboji vyzkouseno hodnekrat. Uz se mi stalo, ze nahoru jsem sel ve vetrovce, protoze bylo moc teplo, zpotil se, byl provlhly, zacala mi byt kosa a byla cim dal vic, nez jsem z batohu vytahnul primaloftku, vymenil ji za mokrou vetrovku a za chvili mi bylo teplo a za trochu delsi chvili jsem byl suchy.

@Komanche: cokoliv, v cem nebude membrana. Jak psala Mawenzi, nesmi to mit vodni sloupec. Bunda je bud vodeodolna nebo prodysna, oboji zaroven nejde, zvlast u tech levnych, co chces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod pavproch » ned pro 13, 2020 12:49

Jo, to je (logické) vysvětlení: dyž lezu proti kopcu, funím, topím a potím se (i na rukách = zavlhnou rukávy) a dyž následně du z kopca, tak neuschnou, protože netopím.

Cibuli měnit za jednovrstvu nebudu, mně cibule vyhovuje i přes zavlhlé rukávy. Neska sem vyzkoušel Acoconguu Light i jinak - hřeje i durch mokrá, protože na vycházky za humna nenosím bágl (narozdíl od Kopce), takže musím už z chalupy vycházel ve všech vrstvách a pak du proti kopcu = pěkně sem ji za/propotil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod mike » ned pro 13, 2020 19:27

Ja jsem ted nosil cibuli dyl, nez normalne, protoze jsem chtel jednak otestovat SS a jednak jsem si rikal, ze neni spatne, kdyz si telo zvykne na zimu. Celkem to slo, ale pak zacalo mrznout a presel jsem na primaloftku. Nebe a dudy, ted uz by se zas dala cibule, ale k tomu se nedonutim. Komfort je uplne jinde. Zrovna na tech rukavech se to pozna hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod Lipon » pon pro 14, 2020 10:01

vrstvení normálně funguje i s nemembránovou softshellkou

vyzkoušeno v So - měl jsem merinový rolák, PWS mikinu a na tom tenkou softshellku bez membrány od Mammuta. Šli jsme přes Protrženou přehradu na vrchol Jizery, v mlze, občas mrznoucí mrholení. Nahoru se člověk fakt zahřál, hlavně výšlap na Jizeru, tam jsem si poprvé všiml, že jak jsou na rukávech "záplaty" na loktech, tak na okrajích záplat na tenké látce je to vlhké. Vylezli jsme ke křížku, tam k mlze ještě nepříjemně fučelo, ale bunda neprofoukla. Slezli do přístřešku pod tím a dávali sváču. Po asi 5-10 minutách začalo být chladněji, ale to jsme akorát zabalili věci a vydali se dolů. Vlhká místa u záplat zmizela. Zima nebyla, bunda oschla, ani rolák nestudil. V přístřešku ukazoval teploměr -4°C.
Ke Knajpě už je zas široká cesta a jde se svižně, tak akorát teplo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod pavproch » čtv led 14, 2021 19:10

Neska ráno opět polemlesemloukou3 do práce, mínus dva, skoro nefoukalo, hustě sněžil prašan (na člověku to ale neulpívalo), brodil sem 15-20cm panenského prašanu. Na sobě extrémně prodyšný nemembránový Kostnatý fták Epsilon, podtím třiko LaS Tour dl rukávec a na tělo obyčejné noname bablněné třiko kr. rukávec. 4km @ 200 výškový pěkně v tempu s batůžkemm na zádech. Dyž sem vyšel z baráku tak mi chvíli bylo i chladno, pak tak nějak normálně ale nepotil sem se. Po příchodu do práce rukávce Epsoilonu od zápěstí až po loket dost vlhké zevnitř, jinak po celém těle v podstatě sucho, krapet zavlhlé bablněné třiko pod batůžkem na zádech. Čili (znova) asitak k zavlhlým rukávcům.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell bunda - propocené rukávy

Příspěvekod Komanche » pát led 15, 2021 10:02

ret255 píše:Komanche, kup si toto https://www.zajo.net/sk/softshellove-bu ... 21-15.html

tak jsem ji koupil, zatim zda se byt super a i znacku mi vsichni chvalej... stala cca 2tis, dobra cena.
Naposledy upravil sobb dne pát led 15, 2021 11:51, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace
Komanche
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv črc 31, 2008 9:04
Bydliště: Praha


Zpět na Oblečení

cron