Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » sob lis 18, 2023 15:10

Ahoj, chystáme se s kamarádkama na ACT v Grónskuv letních měsících. Potřebuji s sebou bundu, která má být větruvzdorná, co nejvíc rychleschnoucí, co nejvíc lehká (do 500g ideálně), ale zároveň zateplená nejlépe primaloft nebo nějakou syntetickou izolací. Další věc je cena. Vím, že čím lepší vlastnosti, tím vyšší cena. Nicméně nejdu lozit na pětitisícovky ani nikam do sněhu a ledu. Počasí tam plus mínus 5-10 stupňů - může být míň i víc. Pláštěnku mít budu. Zajímá mě spíš poměr kvality značek: zajo - nordblanc - northfinder - columbia - dare 2b - mckinley.
Od všech těchto značek mám v merku nějaké typy bund víceméně hybridních, kolem 2-4 tisíc (myslím, že osobně opravdu nepotřebuji bundy za 5-7-10k.
Poradíte která z těchto značek jakože joo a které se třeba fakt vyhnout obloukem? Děkuji moc a pěkný den všem.
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » ned lis 19, 2023 5:26

PetraZ píše:Poradíte která z těchto značek jakože joo a které se třeba fakt vyhnout obloukem? Děkuji moc a pěkný den všem.

Všem těmto se vyhnout obloukem ;)
Chceš něco, od čeho chceš funkci. Je tu vlákno - zateplené bundy, péřové i syntetické, to si přečti (klidně odzadu), uvidíš, jak je těžký sehnat bundu s vlastnostmi, který chceš - a to hledáme s neomezeným rozpočtem...
Jinak na tvoje použití bych se hybridům vyhnul obloukem. Chce to bundu zateplenou všude stejně a ne z izolace s označením "active". O tom a dalších izolacích je ve vlákně o bundách psáno dost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Bruca » ned lis 19, 2023 9:26

A co jít cestou péřovky, klidně nějaké tenčí (zajo, nějaká vyšší řada od decathlonu), a k tomu něco, co neprofoukne/nepromokne? Třeba něco jako montane minimus strech? Ta má 20000mm vodní sloupec, dá se sehnat kolem 2500,-
Cenově sice budeš tak kolem 5000, ale budeš mít daleko širší pole použití, než jen s jednou bundou.

Já mám od Montany třeba zateplenou prism jacket, a jednu dobu jsem to používal jako zimní/podzimní bundu (ne do hor) tak nějak na pohodu. Leda teda promokne, dřív nebo později.

Od Columbie mám bundu "jen" s 10000mm vodním sloupcem, zatím jsem nepromokl, taky už ji používám tak 7 let, v podstatě na všechny výlety do kopců i ve městě a zatím drží. Jediné, co mě na columbiich neskutečně sere, jsou jejich zipy opačně než u všech ostatních firem.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod DrZkaza » ned lis 19, 2023 11:22

A co zkusit High Point Epic. Mají je teď na svém shopu za 2745 Kč, což mi přijde jako fajn cena. Je to osvědčená značka. Konkrétní bundu sám neznám, ale je k ní dost informací ve vlákně o zateplených bundách.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 19, 2023 14:35

Bruca píše: co mě na columbiich neskutečně sere, jsou jejich zipy opačně

Přesně. Mám od nich jednu bundu a ten jejich zip mě vždy spolehlivě vytočí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » ned lis 19, 2023 22:03

na 5-10 st. je neco jako toto: Black Yak Calvana akorat uz nejsou velikosti a je potreba u nich kupovat o cislo vetsi (z recenzi i samo odzkouseno). HP Epic uz podle me bude moc tepla. Jinak by jeste zajimava alternativa mohla byt nejaka bunda s polartec alpha. taky treba neco od High Pointu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » ned lis 19, 2023 22:38

Vzdyt to ma stejne zatepleni tj. bude to plus minus stejne teple.

HP Epic ma za aktualni cenu skvely pomer cena/vykon a damska verze je fakt povedena. Jestli je pouzitelny pro dany ucel nevim, prijde mi divne chtit na 5 - 10 C zateplenou bundu, protoze ty jsou dobre spis od 5 C nize. Pokud je to ale pro zimomrivou zenu, tak to asi fungovat muze. Nakonec, videl jsem Taliany chodit po meste v perovkach, kdyz ja jsem slezl z hor v tricku a bylo pres 15 C :)

Chtelo by to asi vyzkouset, od HP se da jednoduse objednat na vyzkouseni a kdyz tak poslat zadarmo a pohodlne zpatky pres Zasilkovnu. Epic bude urcite lepsi, nez cokoliv od zminenych "znacek".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » pon lis 20, 2023 8:30

@mike: ne každý je takový radiátor, jako ty ;)
Já bych do těch podmínek vzal prodyšný a rychleschnoucí Torrid + HP Active + dobrou mikinu a samozřejmě dobrý baselayer, s tím bych pokryl všechno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » pon lis 20, 2023 10:44

mike píše:Vzdyt to ma stejne zatepleni tj. bude to plus minus stejne teple.

BY ma sice 68g izolace, ale je mnohem tenci nez HP. Pritelkyne ji nosi kdyz je pod 10C. Pod 0C uz ma HD verzi s dvojnasobnou izolaci. Mne Epic pripada teplejsi.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 16:14

Mel jsi Epic v ruce? Neni nijak extra silny, to Torrid je se stejnou izolaci vyrazne silnejsi. Je to proto, ze Epic je z min poddajne latky a izolace se tak nenafoukne. Vlastne jsou to dve vetrovky z PQA a mezi nima Climashield.

Jestli je BY jeste tenci, tak je bud velmi nepoddajna nebo je tam jina izolace. Jinak nic proti ni, za tu cenu bude asi takt fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » pon lis 20, 2023 21:57

Mel. A potom taky nejakou od Tilaku - obe byly tlustsi ve smyslu izolace byla vice nadychana a dala se lehce stlacit. Latka na Epicu je prodysnejsi, ale asi ne nejak vyrazne. Izolace BY je zrejme "predstlacena" a klade vetsi odpor. Latka se podoba takovym tem mazlavym perovkam ala warmpeace, s tim ze neni az tak hladka a vic dycha. BY srovnavaji s Arcteryxem, takze si myslim, ze tak ucinili, aby se bunda s 68g climashieldu vzhledove blizila Atom LT, kde je 60g Coreloftu pri obdobne tloustce. Nebyl by to jediny pripad, kdy estetika a marketing zvitezi nad funkcnimi vlastnostmi.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 2:21

To zni tak uchylne, ze by to mohla byt pravda :?

No, diskutujeme pekne, ale autorka dotazu tu byla naposled necelou hodinu po jeho odeslani...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 21, 2023 9:36

ja bych koupila tu epic a vubec nad tim nepremyslela.

kdybych nemela by calvana a torridku, tak ten epic taky koupim :D ale BY kdyby sla velikost je taky fajn za ty penize.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 11:50

Calvanu bych koupil, kdyby měla stahování dole. U zimní bundy zásadní věc a oni to tam nedaj...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » úte lis 21, 2023 14:36

stahovani dole ma, je reseny v kapsach
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 14:41

Co jsem viděl BY Calvanu (nebo tu druhou? Která je teplejší?) tak tam stahování nebylo vůbec. Ale je to tak 2-3 roky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 21, 2023 14:46

ja mam calvana a calvana HD (ta ma 120g mysli, tedy teplejsi), tak ani jedna stahovani nema (pokud v kapsach ma, tak sem neprisla na to jak by se pouzivala, neni tam nic, zadna snurka a tak), spodek je delanej pruzenkou. nema ani stahovani na spodnim lemu bundy, ani stahovani v pase :D

ja teda v zivote zas stahovani nepouzila, protoze mi to stahuje bederak :D tak je mi to jedno, ale chapu,ze pro nekoho dulezita vec.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 15:38

Když máš řiť podstatně užší, než je bunda, bez stahování se to nedá nosit. Táhne tam, uniká teplo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 16:00

Pokud nosis batoh s bederakem, tak Ti ten stahne sam. A kdyz mas stahovani a k tomu i bederak, tak obcas je jak Mawe pise - muze byt stahovani pod bederakem dost neprijemne.

Takze to je zase otazka hodne individualni - chapal bych, ze pri vaze Tveho plneho batohu bederak mit ani nemusis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 16:24

Bederák je na bedrech, spodek bundy u spodku prdele. Tam to potřebuju stáhnout, aby nefoukalo pod bundu až na bedra. Jinak ano, při své váze bederák většinou nepoužívám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » úte lis 21, 2023 17:30

Etheric píše:Co jsem viděl BY Calvanu (nebo tu druhou? Která je teplejší?) tak tam stahování nebylo vůbec. Ale je to tak 2-3 roky..

Verze s kapuci ji maji. Kupovane duben 2022.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 17:58

Hm, ta se 120g Climashieldu by šla, pokud má teda to spodní stahování. Btw pro mě u zimní bundy stejně důležitý, jako kapuce.
Budu se muset podívat, kde se to dá nějak rozumně sehnat, jestli vůbec
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 21, 2023 19:18

vexo
a kde to tam v te kapse je? ja sem ji prohmatavala a nic... (ale je mozny, ze mas novejsi, ja ji kupovala 11/2021, na druhou stranu ze by par mesicu hralo roli?) nicmene tenkrat za 100e i s postou super kauf, akorat na me moc tepla, takze sem ji mela na sobe asi 3x, neni na ni vubec pocasi. Tu bez HD jsem pak nosila mnohem vic, loni teda bohuzel nic ani torridku, pac sem byla dost nemocna, tak ty se vynosi a ta s HD snad jeste nekdy uzitecna bude :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » úte lis 21, 2023 21:10

Děkuji moc všem, kdyby jste měli třeba nápad na konkrétní bundu, klidně mi sem hoďte odkaz :-) Jdu to zkusit prohledat.
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » úte lis 21, 2023 21:18

mike píše:HP Epic ma za aktualni cenu skvely pomer cena/vykon a damska verze je fakt povedena.

co tahle: https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html

Já chci totiž s kapucí a ta Epic nemá kapuci...
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » úte lis 21, 2023 21:29

Bruca píše:A co jít cestou péřovky, klidně nějaké tenčí (zajo, nějaká vyšší řada od decathlonu), a k tomu něco, co neprofoukne/nepromokne? Třeba něco jako montane minimus strech?

No pořád přemýšlím nad touto: https://www.zajo.net/cz/technicka-bunda ... wy71CLKWjs

Tam je primaloft a polartec... Myslíš že by to šlo?
Ještě jsem se na doporučení tady dívala na High Point a teda jeidná která by odpovídala je tato: https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html

Já chci hlavně bundu s kapucou a ta epic je bez kapuce...
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » úte lis 21, 2023 21:41

mike píše:No, diskutujeme pekne, ale autorka dotazu tu byla naposled necelou hodinu po jeho odeslani...

Mám doma 20 koní a 6ti letého prvňáčka, takže momentálně nemám uplně čas každý den sedět na netu :-D Ačasu mám ještě zatím dost... Ale jsem přítomna ;-)
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod Vexo » úte lis 21, 2023 22:21

Mawenzi píše:vexo
a kde to tam v te kapse je? ja sem ji prohmatavala a nic... (ale je mozny, ze mas novejsi, ja ji kupovala 11/2021

Jestli mas pruzenku na lemu tak to tam urcite nenajdes a mas jinou verzi, bud se dava to nebo ono.

Tu HP Total Alphu tu nekdo ma, bude prodysnejsi, prijemnejsi na hole ruce, ale uz si nevybavuji rozdil mezi prvni a druhou verzi, jestli stoji za to si priplatit. pro srovnani davam mnou drive zminovanou od arcteryxu - je mene prodysna a je vic urcena na start/stop aktivity, nicmene izolace je ala primaloft/climashield. Obe bundy myslim nemaji zateplene boky (to je zase na delsi diskuzi..)
https://sportano.cz/p/201577/arc-teryx-damska-perova-bunda-atom-lt-hoody-ruzova-x000007037018
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 23:47


To je uplne neco jineho. Jiny typ izolace, sam bych ho nechtel, ale jsou tu lidi, kterym vyhovuje. Muzes zkusit.

PetraZ píše:Já chci totiž s kapucí a ta Epic nemá kapuci...

To nema, ale existuji i cepice a Buff satky ;-) Za mne je to lepsi, nez kapuce, ale to je samozrejme vec vkusu.

PetraZ píše:Mám doma 20 koní a 6ti letého prvňáčka, takže momentálně nemám uplně čas každý den sedět na netu

To je v pohode. Obcas se tu objevi nekdo, kdo polozi dotaz a uz se nikdy nevrati. Doted nebylo jasne, jestli nejsi stejny pripad ;-)

Technicka: zkracuj prosim citace na nezbytne minimum. Chceme to tu mit prehledne. U tvych prispevku vyse jsem to udelal, takze se muzes inspirovat. Pokud chces jen na nekoho reagovat bez citace, staci neco jako @Bruca: ...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda na dlouhý trek (zateplená, lehká)

Příspěvekod PetraZ » stř lis 22, 2023 8:23

@mike: Co tahle: https://www.tilak.cz/cs/ketil-lady

To už je sice cena na kterou jsem jít nechtěla, ale pokud by mi někdo tady řekl, že mě tato bunda fakt zahřeje a že bude vhodná pro můj účel (doufám, že je rychleschnoucí :-D ) Tak bych do ní asi šla...
PetraZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 18, 2023 15:00

Další

Zpět na Oblečení