Tip na fleece mikinu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod fps » ned kvě 2, 2021 10:24

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » ned kvě 2, 2021 10:42



Jojo, to se opakuje pořád dokola. Materiál: Tecnopile 220 g/m2.

Sice je v poznámce uvedeno "Interior 2.0 v barvě šedé je vyroben z materiálu Polartec Clasic 200.", ale ta šedá tam snad nikdy nebyla, natož ve velikosti "L".

Navíc šedá barva, alespoň pro mě, nic moc. Raději černou, tmavě modrou, apod.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » ned kvě 2, 2021 11:18

@Standa63: Konkretni bundu Ti, bohuzel neporadim. Ale davej si bacha na jednu vec - Je rozdil mezi Polartec Classic 200 a P Classic Micro 200!

Z toho druheho jeste dokazes neco sehnat, z toho prvniho je to dost obtizen. Nevim, jestli Polartec to prestal vyrabet a nahradil tim Classicem - pokud jo, je to blbe, ja mam sice stejnou bundu starsi verze z Classicu 100, novejsi z Classicu Micro 100 a chova se to dost jinak, hlavne co se tyce prodysnosti - v Micro se mnohem snaze zapotim.

Z Thermal Pro se taky obcas da neco koupit. Dokonce na to jednou za cas narazis i v RP nebo Hudy.

Bohuzel, Polartec svoji cenovou a odberovou politikou odradil vetsinu vyrobcu, takze cim dal vic se jejich materialy nahrazuji od Pontetorto. Coz ale nedosahuje stejnou kvalitu. Bohuzel.
No a taky je posledni dobou modni, ze se bundy se syntetickou izolaci prestaly vyrabet jako svrchni, ale cim dal casteji u nich najdes popis, ze je to stredni zateplovaci vrstva... :twisted: ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » ned kvě 2, 2021 16:25

Jeste tady mas od Mammutu Thermal Pro - samozrejme si ji muzes dohledart asi i u nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » ned kvě 2, 2021 17:19

Pouhé 2 kapsy...

Tady jsem našel něco sám, ale opět ne černá, tmavě modrá. Také jen tři kapsy (no lepší než dvě), ale dokonce tam uvádí gramáž: 250 g/m2 . Což je tedy dost, myslel jsem si, že gramáž u Polartec Classic 200 je 200 g/m2...?

Tahle by byla ideální, kdyby byla z požadovaného materiálu... Jenže Karrimor i když má výborná provedení, střih, tak používá laciné materiály, bohužel.

Jinak jsem si "ze zoufalství" už asi před rokem koupil tuto, ale žádná sláva.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod sobb » ned kvě 2, 2021 23:38

apuka píše:Je rozdil mezi Polartec Classic 200 a P Classic Micro 200!

Z toho druheho jeste dokazes neco sehnat, z toho prvniho je to dost obtizen. Nevim, jestli Polartec to prestal vyrabet a nahradil tim Classicem - pokud jo, je to blbe, ja mam sice stejnou bundu starsi verze z Classicu 100, novejsi z Classicu Micro 100 a chova se to dost jinak, hlavne co se tyce prodysnosti - v Micro se mnohem snaze zapotim.
Tímhle mě docela strašíš. Mikiny z Polartec Classic 200 jsou mým snad nejuniverzálnějším kouskem oblečení na ven, a asi jsem si měla nakoupit do zásoby dokud byly běžně k mání :| Sice jsou naštěstí téměř nezničitelné, ale přece jen časem asi bude třeba náhrada, už jsou docela letité (máme doma archivní kousky Humi). Mimochodem, nevíte, zda ta firma nakonec přežila? Teď jsem našla stránky Humi Pro, nabízející pouze zakázkovou výrobu, ale netuším, jak moc je to aktuální. Škoda jich, měli celkem fajn věci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 8:53

@sobb: nechci Te strasit. Mozna je to pouze vlastnost konkretniho typu P Classic Micro 100 na me Marmotce, moc jinych mikin jsem nezkousel. Ale co jsem nekde videl v obchode (uz davneji, mi prislo, ze ten bezny Classic Micro 200 ma trochu jinou strukturu, resp. jiny matros nez bezne Classic 200, co jsem kdy mel a videl (a bylo jich par).
Vzhledem k chovani Polartecu, ktery pod stejny nazev dokaze schovat materialy technicky podobne, ale vzhledem i funcknosti vyrazne odlisne bych se nicemu nedivil.

Nejvetsim problemem ale budes mit z toho materialu vubec neco jeste sehnat, i z toho Classic Micro 200 - zase obchodni politika Polartecu, ty povinne odbery si mohou povolit jenom nejvetsi vyrobci a ani oni moc nechteji, protoze vyvoj jde kupredu, fleece ted neni v mode a to min. mnozstvi neni na pul sezony, takze se muze stat, ze zustane na sklade.
Nastesti, jak pises, puvodni Classic 200 je temer neznicitelny, jen po nekolika stovkach prani uz muze byt 150 :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod fps » ned kvě 9, 2021 12:59

Standa63@
proč vlastně chceš zrovna Polartec Classic 200, kdysi jsem to tedy taky používal, High Point Interior co jsem doporučoval, tedy první verzi šedivou, ale už dlouho používám polartec power stretch, a když nestačí jen jedna vrstva polartec power stretch, tak nasadím ještě druhou, nejdříve Tilak Serak na to Tilak Femund, ale to musí být pod cca -20°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » ned kvě 9, 2021 13:06

fps: protože Polartec Classic 200 je univerzální a zatím jsem na něj neslyšel žádnou stížnost, ba právě naopak.

Už mám mikin spoustu, vč. Polartecu, a ani jedna není úplně přesně ono, to co bych rád.
Proto sháním tu z Polartec Classic 200.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 7:37

Standa63 píše:protože Polartec Classic 200 je univerzální
S tim plne souhlasim. Srovnat se s ni daly jen prvni verze Thermal Pro, ale ty soucasne uz jsou - podle mne - o dost jine.

Powerstretch (Pro) je vynikajici, ale univerzalnosti Classic nenahradi. Oproti ni ma sve prednosti - a taky nedostatky. A to same se da rict o vsech ostatnych Polartecich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon kvě 10, 2021 9:06

A co Polartec 200 DWR? Vím, že "DWR" je vodoodpudivá úprava, ale jestli pak nejsou horší vlastnosti.

Ptal jsem se totiž na tuto mikinu, a právě mě přišla emailem odpověď:
Použitý materiál: Polartec 200 DWR
Jedná se o Polartec Classic 200
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 10:33

To je trochu otazne. Mne to pripomina stary P WindPro, ve kterem jsem v pohode prezil bouri s poradnou prutrzi mracen skoro pul hodiny, kdyz jsme slapali se synem ze Stramberka pres pole do Koprivnice. Byl jsem pod nim suchy.
Konkretne ale nevim nic o te DWR uprave, rekl bych se to bude uprava uz na urovni vlakna pri vyrobe, coz nemusi byt spatne.

Jen mi vubec nejdou do hlavy ty cisla, hlavni vodni sloupec 12000, to uz neni DWR :-).

Myslim si, ze nejlepe udelas, kdyz si to objednas a potom zkusis. Kdyby to bylo hodne odlisne, tak to muzes vzdy vratit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon kvě 10, 2021 10:38

No jo, ale když já to nepoznám od Polartec Classic 200, který jsem nikdy neměl.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 10:59

Toak to nesrovnavej s tim, ale oblec si to a udelej si malou vychazku a nech si nebo vrat podle toho, jak se v ni budes citit. Ted je pekne teploucko, kdyz si ji das na sebe a 15-20 minut nebudes mit problem, tak je prodysna dost :wink:. Zateplovat bude urcite stejne jako normalni Classic 200.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon kvě 10, 2021 11:07

OK, jdu ji objednat. Ještě mají v nabídce tři jiné: 1, 2, 3.


Ale právě jsem dostal odpověď na gramáž: 256g / m2.
Není to náhodou moc?..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod aksam » pon kvě 10, 2021 11:37

Tu první máš na ramenech vyztuženou nějakou nepromokavou látkou, píšou to v popisu. Pokud chceš klasickou fleecku musíš objednat ty další..... Mám cca 9 let fleecku Berghaus z classic 200 taky v popisu bylo, že DWR, ale za mně jen marketing, do deště určitě není.
P Classic 200 je fajn, ale řekl bych, že už je to trochu retro, ale pokud po ní toužíš tak ji ber...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon kvě 10, 2021 11:48

aksam píše:Tu první máš na ramenech vyztuženou nějakou nepromokavou látkou


Jedná se o RIPSTOP, to není špatný materiál, jiná moje mikina ho má také. Ale tak nějak pochybuji, že se jedná o "prodyšnou nepromokavou tkaninou", jak píše Jurek.

No to "retro" je asi pořád stále to nejlepší. :D
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod aksam » pon kvě 10, 2021 12:23

Na tu první přes ramena a rukávy dají ještě tu svou nepromokavou látku, kterou používají na nepromokavé kalhoty a bundy, což je nějaký PU zátěr. Ripstop je jen úprava látky, která je způsobem tkaní více odolná proti roztržení.
Dát na fleecku na ramena a rukáv kus nepromokavý látky je v zásadě k ničemu, nevidím v tom velký význam.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 12:43

@aksam: diky za (asi nechtene) vysvetleni tohoto:
apuka píše:Jen mi vubec nejdou do hlavy ty cisla, hlavni vodni sloupec 12000, to uz neni DWR
Plus 8000 prodysnost.

Takze to tam meli vyhradne na ty ramena. No---pekna hovadina :-D.

@Standa63: Urcite si objednej bundu bez toho nesmyslu. P Classic 200 Ty v pohode vydrzi pod ruksakem bez jakehokoliv vylepsovani. Ja jsem jej tak nosil s velkym a tezkym ruksakem par let a nevsiml jsem si, ze by nejak extra trpela. A kdyby v necem jo, tak to bude neustale utlacovani a to je naprosto jedno, jestli tam ten pridany material mas nebo ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon kvě 10, 2021 13:12

Takže se rozmýšlím mezi touto a touto.

Ale to první je nějaký obchod polského člověka.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » čtv kvě 13, 2021 16:47

Tak jsem objednal tu druhou, od Jurek, právě přišla... Ale není Classic 200 nýbrž Thermal Pro, alespoň je to tak na visačce.
Ovšem přidaná čelenka má visačku Classic 200.

Je ovšem pravda, že jsem se nakonec rozhodoval mezi těmito dvěma. I když asi by mi více vyhovovala Classic, nevím, ani jednu jsem z nich doposud neměl.
Má někdo obě a může sdělit jaké jsou rozdíly mezi oběma?
Jinak tady je v angl. o tom diskuze.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 13, 2021 17:21

Manzelka ma nejake stare mikiny jak Classic 200 tak Thermal Pro. Ale tezko rict rozdil mezi nima, navic jsou to 10+ let stare materialy, mezitim se to asi dost pomenilo (u Polartecu bych se divil, kdyby ne). Popravde receno bych rekl, ze na bezne pouziti pro bezneho cloveka by mely byt stejne.

Ja bych Ti radil, abys mikinu zkusil (coz je ted ponekud tezsi) a pokud vyhovuje, tak si ji nech. Myslim si, ze jak vydrzi, tak teplotou to bude +- to same, to ostatni zavisi od konkretni verze materialu, PTC jich vzdy delalo hodne a dokazaly se od sebe citelne lisit pri stejnem nazvu a stejne gramazi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » čtv kvě 13, 2021 17:34

Hmmm uvidíme. Někdo v té diskuzi píše, že Thermal Pro je méně větru odolná než Classic.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 13, 2021 20:02

Jak jsem psal, i Thermal Pro je mnoho typu. A mohou se lisit mj. i profouknutelnosti i v uprave svrchni casti. Stejne tak i u Classic 200.

Hlavne ale bys mel vedet, ze normalni Classic 200 teda moc odolna proti vetru neni. Na to je u Polartecu Powerstretch (Pro)a WindPro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod fps » sob kvě 15, 2021 10:15

Standa63 píše:protože Polartec Classic 200 je univerzální a zatím jsem na něj neslyšel žádnou stížnost, ba právě naopak.

apuka píše:S tim plne souhlasim.

to by mně tedy zajímalo v čem je Polartec Classic 200 univerzálnější než Polartec Power Stretch, u mně je to pravě naopak, Polartec Power Stretch neni tak robustní, má lepší povrch, je víc odolný proti větru a dešti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod sobb » sob kvě 15, 2021 10:28

Což o to PWS je fajn materiál, ale osobně mám mnohem raději Classic 200.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod fps » sob kvě 15, 2021 13:29

proč raději, já jak jsem objevil PWS, tak jsem přestal Polartec Classic 200 používat, proč, jsem už napsal výše
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod pavproch » sob kvě 15, 2021 13:51

Přidávám se na stranu fps, od od doby, co sem "objevil" pws aj. "moderní" materiály, taxem Classic snad neměl na sobě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod sobb » sob kvě 15, 2021 14:48

fps: mikina z Classic 200 je mi na tělo příjemnější než z PWS, takže pokud mezi těmi dvěma volím, tak si skoro vždycky vezmu tu z Classic.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » sob kvě 15, 2021 18:23

fps píše:v čem je Polartec Classic 200 univerzálnější než Polartec Power Stretch
Napr. je citelne teplejsi, je citelne prodysnejsi, rekl bych vydrzi citelne dele, jaknuz se psalo, je to prijemnejsi na telo - a pro nekoho plus, ze to neni tak elasticke jako PWS. Taky bych rekl, ze v pripade moknuti vydrzi vice nez PWS.
Samozrejme, dani je vetsi objem.

Ale asi vsichni se bavime o Classic 200 jako o stredni vrstve, svrchni pouze za bezvetri nebo ve stanu a pod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení