Tip na fleece mikinu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv led 27, 2022 12:55

apuka píše:Tj. kdyz se stejnou svrchni vrstvou pouzijes takove "lepsi" pradlo, bude Ti celkove tepleji, resp. se budes citit v teple i o par stupnu nize.

Pokud vrchní vrstva profoukne, je to úplně jedno. A znovu - hledám mikinu, nehledám funkční prádlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod pavproch » čtv led 27, 2022 13:05

K tomu profouknutí - moje ArcTeryx Epsilon LT (chodím v ní v zimě do prce, podvlečená jedna nebo dvě/tři tenké vrstvy podle těploty a podle toho, esli fučí nebo ne) je právě extrémně profouknutelná (stačí jen vánek) a já ji právě proto mám extrémně ráth - nezpotím se v ní zdaleka tolik jak pod jinýma bundama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv led 27, 2022 15:11

V něčem takovým mi bude zima kdykoliv, kdy foukne. I v létě. Brzdit vítr spodními vrstvami mi přijde fakt na palici, tohle vidím jako zoufalý řešení v nouzi, rozhodně bych to cíleně nedělal... Přijde mi to jako ještě větší zoufalství, než pytlíky na nohy namísto koupě bot, který neprotečou. A podobně jako s těmi botami - nebudu vymejšlet chujoviny a najdu mikinu, která bude ve větru ok. Tím samozřejmě myslím takový to běžný pofukování, kdy prostě ty klasický "flísky" /tj takový ty huňatý, měkký/ profouknou a tím se stávají nepoužitelnými.
Prostě a jednoduše, hledám "flísku" s větší odolností vůči větru. Ani jiný funkční prádlo, ani větrovku, nýbrž plastovou mikinu, která zahřeje a moc větru nepustí. Existují. Jednu takovou "letní" od LaS mám, rád bych dvojče dvojnásobný gramáže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pát led 28, 2022 9:49

@Etheric: Vim, je to cervene... ale nasel jsem jeste doprodej puvodnich P WindPro bund Wind 301 (jo, prodavaji se jako bundy, tj. i podle nazvu na noseni jako vnejsi vrstva) od Alpisportu. Jsou to ty same, co jsem mel ja, jen site par let pozdeji - ale material je stejny, jeste s "ne-eco", zato fakt funkcnim DWR. Jen maji uz jen omezeny vyber velikosti, nejmensi je M, ale podle Tve vysky a postavy by to nemuselo byt spatne, ja jsem nosil L, kdyz jsem mel cca 67 kg na 183 cm - a nema to byt uple na telo, Wind Pro taky neni moc elastickde. Jeste by Ti mozna i usili jinou velikost ze zbytku latky (maji podle eshopu jeste 50 m na sklade :-)).
Prodava to nastupnicka spolecnost Alpisportu, oni se rozdelily na dva a tato je oficialne na velkoobchod, resp. sici dilna, proto jim tam jeste visi starsi skladove zasoby.

Ze je to ofiko bunda se obavat nemusis, funguje to stejne dobre jako prostredni vrstva pod jinou bundou - ja jsem jej nosil jak pod membranovkou, tak i pod beznou zateplenou.

Pokud si kliknes na damske bundyhttps://www.alpiczech.cz/Bundy-damske-c2_3_2.htm, na konci prehledu od nich taky najdes bundy Jane new z Thermal Pro (taky stara verze s dobrou DWR). Pokud Ti nevadi damska verze a barva, za tu cenu je to neskutecny kup. Ten strih neni nijak prehnane damsky a si pamatuji, ze kdyz jsem zkosel manzelcinu bundu v M, tak jsem ji dokazal zapnout, sice byla "trochu" prilehavejsi a vsude kratka, ale nijak ze mne zenu neudelala :-).

Potom se jeste da u nas sehnat z Thermal Pro mikina od Ferrina.

Jo, kdyby ses shanel po WindPro v armyshopech, davej si bacha na bundy, ktere jsou do nejakeho konceptu oblekani, kde se pouzivaji prizipovane rukavy aby se bunda dala pouzivat jako vesta. Nebo maji vsuvky z nejakeho jineho Polartecu aby byly trochy elastictejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 10:55

Červenou kvůli své synestezii nemůžu. Já barvy slyším a červená má vyloženě bolestivej zvuk :(

Tohle dámský je opravdu vyloženě dámský.

Ferrino nevypadá zle, musel bych vyzkoušet, jak na tom bude ve větru. Ferrino je známý low kvalitou, ale co na tomto jde zkazit? Leda švy... Ta cena mi za low end značku přijde moc. Ale aspoň je to origo materiál, tak bych to prominul.

Army shopy mají v drtivé většině shit Mil-tec a podobně, z neznačkových materiálů. Pak jsou army shopy prodávající vojenský originály, který bývají střihem na minimálně 2x tak velký postavy, než mám já. Ale zkusím kouknout v nějakým army shopu po netu, zda má někdo mikiny z P wind pro v použitelným střihu.

Nebo třeba na jaře nějaký výrobce vyleze s něčím, co mi bude vyhovovat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pát led 28, 2022 11:25

Etheric píše:třeba na jaře nějaký výrobce vyleze s něčím, co mi bude vyhovovat
"Nadeje umira posledni"... Bohuzel, WindPro je sice skvely material, ale komerce, mainstream a tlak na uzivatele na "spravne a in" obleceni mu nepreji. Bo nesedi do "Fast and Light" koncepce, koho ted zajima neco, co Te opravdu zahreje. Kdyz uz nejaky mirne vetruodolny fleece, tak se tlaci P. Powershell nebo Pontetorto Technostretch, ktere jsou navic elasticke (tj. lepe tvarovatelne). Jenze jejich vetruodolnost a izolacni schopnost je na mile od WindPro (izolace i od Thermal Pro, mne osobne bylo v PWS i Technostretch jako vnejsi vrstvu casto chladno, na rozdil od "bezneho" flisu), DWR v podstate nemaji, tj. jako vnejsi vrstvu to muzes pouzit jen kdyz nic z nebe nepada, atd.

Jo, venku se jeste z toho vyrabi - bohuzel, maloktery vyrobek se taky dovazi k nam. I ten Northfinder, co jsem Ti llinkoval je vlastne jen doprodej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 11:31

S Northfinder mám zlý zkušenosti, ale toto bych zkusil, jenže není v mé velikosti.
DWR na mikině naprosto vůbec nepotřebuju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pát led 28, 2022 11:35

Etheric píše:DWR na mikině naprosto vůbec nepotřebuju..
To jsem si původně také myslel. Ale nyní za něj děkuji. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pát led 28, 2022 11:48

DWR na mikině absolutně nezapadá do mého konceptu. Na nic mi nebude...

Ohledně toho Ferrina z Thermal pro - zajímalo by mě, jestli to nebude takový, že se v tom v bezvětří budu vařit, ale jen lehce zavane a budu kosnout. Jakej je rozdíl v tom Thermal pro oproti tomu klasickýmu, měkkýmu a huňatýmu flísu, ví někdo porovnat?

Ohledně značek... Klidně vyzkouším cokoliv, jen ne Pinguin. Bytostně tuto "českou" značku nenávidím..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pát led 28, 2022 12:18

Etheric píše:Ohledně toho Ferrina z Thermal pro - zajímalo by mě, jestli to nebude takový, že se v tom v bezvětří budu vařit, ale jen lehce zavane a budu kosnout. Jakej je rozdíl v tom Thermal pro oproti tomu klasickýmu, měkkýmu a huňatýmu flísu, ví někdo porovnat?
Bohuzel, tak, jak jsi to napsal se to porovnat neda.

"klasicky, mekky a hunaty flis" je cca stejny presny popis jako "klasicka zateplena bunda". Existuje tisic ruznych "mekkych a hunatych" flisu s naprosto nesrovnatelnymi vlastnostmi.

V Thermal Pro by ses v bezvetri rozhodne varit nemel. Ca se tyce profouknuti, tak to hodne zavisi na tom, v jak silnem vetru. Samozrejme, vychrici to "nevybere", stejne tak bezny silnejsi vitr (tam ten WindPro jeste muze docela obstat). Pri takovem mirnejsim vetru se neco malo vzduchu zvenku dovnitr rozptyli, ale to jeste nutne neznamena, ze budes "kosnout", klidne to muze zustat ve vlaknech bundy, "k telu" se nemusi dostat. Samozrejme, zalezi to i na tom, jak tyto veci, resp. od jake hranice Tvuj organizmus zacne vnimat.

Kdybych to mel srovnat s tim, co jsem mel, tak vetsina Thermal Pro (hlavne vyssi gramaz) byl cca na stejne urovni profouknutelnosti jako Polartec Classic 200. Z Pontetorto fliskami to nechci srovnavat, mam jenom uplne jiny typ, huste tkany, mene prodysny, zato pomerne tenky, izolacni uroven nekde jinde nez P Classic 200. Powerstretch je vice vetruodolny, ale jak jsem psal, ja jsem v nem mel casto pocit, ze mi "krade teplo" a byl jsem stale spise na spodni strane tepelniho komfortu. I kdyz nefoukalo. Classic a Thermal Pro me rozhodne zahraly (pri cca stejne vaze mikiny) vice.
Z jinych flisek jsem obcas na sobe neco mel, ale tam to bylo tak rozdilne, ze srovnat obecne fakt nejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » úte úno 15, 2022 15:24

apuka píše:@Etheric: Vim, je to cervene... ale nasel jsem jeste doprodej puvodnich P WindPro bund Wind 301 (jo, prodavaji se jako bundy, tj. i podle nazvu na noseni jako vnejsi vrstva) od Alpisportu.

Díky za tip, už je doma, upravená, ozkoušená. :wink:

Jinak jsem se bavil s paní z výroby, a je to tak, že Polartec dal úplně šílené minimální odběry, proto jsou originál materiály Polartec už jen doprodeje, většina výrobců přešla na náhražky z Ásie, nebo Polartec v licenci taktéž z Ásie - kdy stejný materiál má rozdílné vlastnosti. Nevím, připomíná mi to postup u Levi Strauss & Co., když skončili výrobu v USA, licenci pak pronajali prakticky komukoli, takže se pak džíny vyráběly třeba v Mexiku nebo Polsku. Ale s původním originálem to mělo společné už jen nášivku (i když v případě těch polských, ani to ne).
Naposledy upravil Standa63 dne úte úno 15, 2022 17:14, celkově upraveno 1
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » úte úno 15, 2022 17:04

Standa63 píše:jsem se bavil s paní z výroby, a je to tak, že Polartec dal úplně šílené minimální odběry, proto jsou originál materiály Polartec už jen doprodeje, většina výrobců přešla na náhražky
Jo, to jsem psal uz davno. Taky jsem to mel primo z dilny i od vedeni spolecnosti. Docela je to mrzelo (no, spise stvalo). Proste ani Pontetorto nahrady nejsou na stejne urovni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř bře 16, 2022 10:59

Etheric píše:Hledám jen nějakou silnější mikinu, která se dá nosit především jako vrchní vrstva, tzn aby moc neprofoukala.

Možná jsem našel.
https://www.hudy.cz/mantis-jacket-men?size=312588 ve slevě tak, že 4 balení Cherry Blossom, co jsem si přihodil, budu mít "zdarma" :) jo, maj ještě tu verzi s červenou barvou o 4sta levnější, ale brrr červená :D
Od LaS mám vpodstatě střihem a typem to jistý, ale ze slabšího flísu, a su s tím maximálně spokojen. Takže pokud tato silnější bude fungovat, jak tvrdí /což zrovna LaS i věřím/, našel jsem. Mikina už je na cestě, su na ňu fakt zvědav.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pon bře 21, 2022 10:42

LaS Mantis je doma, první dojmy: sedí jako prdel na hrnec a je to teplá flíska, jak jsem si představoval. Z vnitřku je jemnej flís /celistvej, bez čtverečků/ a zvenčí je to něco, co připomíná PWS. Odolnost větru bude nejspíš taková, jakou jsem chtěl a jakou většina podobných mikin nedosáhne.
Teď už jen to vyzkoušet v praxi, až bude dostatečně vysoká teplota na samotnou mikinu. PWS mi moc nevyhovovalo, ale tohle je něco úplně jiné. Vyzkouším a uvidím, každopádně u LaS je velmi malá šance, že budu zklamán. Pokud bude mikina fungovat aspoň z půlky tak dobře, jak pasuje na tělo, budu spokojen. Ten střih nemá pro mou postavu chybu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon bře 21, 2022 10:49

Etheric píše:... až bude dostatečně vysoká teplota na samotnou mikinu.


No právě na vyzkoušení je v těchto dnech nejvhodnější doba. Teploty jsou už výš, ale fouká studenější vítr, tady se právě ukáží vlastnosti dané mikiny.
Já už pár dnů mojí Polartec Wind Pro normálně nosím. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2022 14:39

@Standa63: Uz se Ti povedlo zkusit WindPro i v desti? By me zajimalo, jestli i po tech letech (lezeni na sklade) je stale DWR tak ucinna jako za nova.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon bře 21, 2022 15:29

apuka: Píši tam: funkční WDR. Ovšem byla jen taková lehká přeháňka, žádný opravdový vydatný a trvalý déšť. Mezitím už nepršelo. I když vlastně jednou trochu sněžilo, a WDR OK.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2022 16:09

Ja se ptam proto, ze - a to jsem parkrat tady psal - mne ta bunda plne obstala v silne bouri (pesky z Koprivnice od vyhlidky na Bile hore) pres pole do Koprivnice. Membranovku jsem dal sinovi, ktery nic proti desti nemel. Byla dobra prutrz mracen, kalhoty jsme meli oba durch, voda tekla po nohou az do bot. Ale jak pod membranovkou (nejake polske Milo) syn tak pod fliskou ja jsme zustali uplne susi. Na tricku/kosili nebyl ani vlhky flicek. Jen ta fliska byla "ponekud tezsi" :-).

Ale to byly casy, kdyz se jeste na DWR pouzival FCB...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon bře 21, 2022 16:15

Hmm, když prší nebo má pršet, vždy zásadně beru membránovku. To s tou mikinou by musela být náhoda, kdyby mě nějaká průtrž překvapila.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2022 16:49

Vsak jo, ja jsem ji taky mel - a pro syna destnik. Jenze pri silne bouri s prutrzi a vychrici, kdyz kapky letaji vodorovne a smer vetru se furt meni je destnik na dve veci :-).

Proto byl ten nechteny "pokus" - ale byl jsem pro to rad, to jsem uz potom vedel, ze na tu flisku se da spolehnout jak ve vetru, chladu, tak i v desti/snezeni. I jako na svrchni bundu. Samozrejme asi ne na celodenni silny dest, ale kdyz Te neco chytne, jako nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pon bře 21, 2022 18:29

Standa63 píše:No právě na vyzkoušení je v těchto dnech nejvhodnější doba. Teploty jsou už výš

Pro mě /a u nás/ je ideální doba nosit teď takovou mikinu pod tenčí primaloftkou.. Teploty hlásající teplo jsou totálně mimo, když zajdeš tut do lesa, z půlky je pod ledem. Takový to +12 co hlásí, to je tak někde v závětří na sluníčku.... V lese, když fouká, je to fakt ještě na plnotučnou bundu. Takže si na test mikiny ještě počkám.
Jinak to má být "náhrada", přesněji řečeno alternativa za Wind pro, který už nikde není.
Má taky DWR, ale jak jsem psal, na mikině v mým konceptu zcela nepodstatný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » pon bře 21, 2022 18:37

No jo, ale za +15 a bezvětří vlastnosti bundy nevyzkoušíš...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pon bře 21, 2022 18:54

V +15 a větru jo. A to je pro mě tak teplota na takovou mikinu. Níž fakt ne, to už jen zateplenou bundu. Mám termoregulaci posunutou. Stejně funkční, ale posunutou dost nahoru. Takže pro mě v +15 a větru bude ta mikina jako pro tebe v +5 a stejným, o poznání studenějším větru.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » čtv dub 14, 2022 8:20

Včera jsem LaS Mantis vyzkoušel na kole a paráda. V primaloftce bych se upekl, v klasický fleece mikině kvůli větru zmrznul a vrstvení mikina + větrovka mi absolutně nefunguje, takže jsem hledal jiný řešení, a našel.
Mantis je do větru fakt super, do kopce jsem se zapotil akorát pod batohem, jinak úplně v pohodě. Ono ta mikina je určením na skialp, to jsem nikdy neprovozoval, ale může to být intenzitou pohybu podobný mtb nebo ne? Do kopce funíš, z kopce jedeš.. Rozdíl je v teplotě, kdy se ta aktivita provozuje, ale ten zmizí, když odpočítám rozdíl mezi standartní a mojí termoregulací..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Kennedy » úte zář 13, 2022 7:45

Taky sháním asi po pěti letech nějakakej fleece. Mikina za pětikilo od Vietnamců sice není špatná, ale chtěl bych něco co při menším objemu víc hřeje.
Nepotřebuju odolnost proti větru. Chci něco těžšího co bude hřát na pauzách a vydrží i trochu hrubší zacházení, případně pobyt u ohně. Prioritou je delší životnost. Neplánuju moc, že bych v ní chodil s nasazeným batohem, ale někdy se to stát může - ráno než se člověk zahřeje.
Rozhoduju se mezi výrobci u kterých mi seděl střih.

https://www.mountain-equipment.co.uk/pr ... eno-jacket
Měl jsem kdysi něco podobnýho od Direct Alpine, nebyla špatná, ale ten umělej kožíšek slehnul na můj vkus docela brzo.

https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... eater.html
To má docela dobrý reference a mám od High Point lehkou mikinu, která mi vyhovuje a i po pár letech pořád funguje.

No a nebo něco od předraženejch Švédů, ale nechce se mi úplně platit za mikinu nějakou raketu.
https://www.fjallraven-shop.cz/cs/ovik- ... -sweater-m
https://www.fjallraven-shop.cz/cs/buck-fleece

Preferuju spíš bez kapuce, ale není podmínkou. Hmotnostně tak do těch 700 g max.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Vexo » stř zář 14, 2022 0:00

zkus neco z materialu "polartec powerstretch pro" ala Zajo Glacier Jkt , pak se dela jeste normalni powerstretch, ktery neni tak teply. produkt sam o sobe doporucit nemuzu, nemam osobni zkusenost.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 14, 2022 4:54

ja mela.damskou verzi toho zaja a byla dobra a tepla, ale nevim co by pws delal treba pri styku s ohnem, mozna by to nejaky dirky do matrose nadelat pri vetsi jiskre mohlo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř zář 14, 2022 6:17

Každá fleece mikina má problémy s ohněm. Ale třeba ta LaS Mantis ustojí i nějakou tu jiskru, zatímco ta klasická "huňatá" flísovina má v sobě díru hned.
Btw proč tazatel nehledá pro svůj účel zateplenou bundu? Ušetřil by váhu a výsledek by byl stejnej. Pokud nekoupí nic ala Torrid, pak to snese opravdu hodně, víc, než flíska.
Na zateplení v místě spaní a o pauzách mi profoukavá flíska nepřijde moc vhodná
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř zář 14, 2022 15:50

Pokud se chce co nejhrejivejsi fliska, tak rozhodne ne PowerStretch. Ten je optimalizovany na neco jineho. Spise - od Polartecu - Thermal Pro nebo silny Classic 300 (asi bude stacit 200), to se ted ale hodne spatne shani.
Je pravdou, ze zadna fliska si nebude nijak moc rozumet s poletujicimi jiskrami z ohne. To uz spise ty ne ciste polyesterove, ale s primesi vlny nebo ciste vlneny flis (dela napr. Icebreaker). Neco jako ten linkovany HighPoint nebo jich dela v lepsi kvalite Ortovox (ale taky si za to necha zaplatit), v tom bych ale k ohni nesel, bylo by mi jej lito :-).

Jinak me hned napadla stejna otazka jako Etherica - proc ne zateplena bunda? Pro tyto ucely mozna ani neni treba zadnou super z Primaloft Goldu (kterou se stejne tezko shani) ani mozna netreba zadnou super znacku. Proste zajit nekam pokoukat se a neco koupit, dokonce klidne i z nejakych procovnich odevu (jen ty vetsinou nebudou tak skladne). Pokud chce opravdu slusne teple neco, zase jsem videl v HUDY DA YungaY za slusny peniz. Sice trochu tlustejsi bunda, zabere vice mista, ale ne vice nez dobra tepla fliska.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod mike » stř zář 14, 2022 21:32

Protoze ohen. S tim se nesnese zadna umelina. Na zateplenych bundach je nahore neco jako vetrovka nebo tenci a tam bude dira hned. Kouknete na tohodle dementa, co mu udelala bunda a to snad ani nezacala horet...

Kdyz k ohni, tak klasicky vatak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení