Tip na fleece mikinu?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod jozeftabora » úte kvě 18, 2021 18:19

Zdravím :)
Uvažujem nad kúpou nejakej fleec mikiny od Pinguina, ale všade uvádzajú materiál Thermicore Classic, nikde som sa o ňom nič nedočítal, preto by som sa chcel spýtať či máte sním skúsenosti (ide o túto mikinu napríklad https://www.pinguin.cz/ranger-jacket).
Díky za rady :)
jozeftabora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 12, 2021 18:26

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod mitau » stř kvě 19, 2021 9:40

Pinguin drive snad i delal z Polartecu, ted zjevne setri na materialu. Thermicore bude nejaky jejich soukromy nazev pro univerzalni fleece. Za tu cenu sezenes pomalu mikinu Polarterc Power Stretch, takze do Pinguina bych osobne nesel. Treba Zajo Glacier je jen o trosku drazsi a funkcnost materialu bude urcite lepsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř kvě 19, 2021 12:15

mitau píše:ted zjevne setri na materialu
Spise bych rekl, ze jim dosly stare zasoby a ted nemaji sanci spotrebovat minimalni objednavku (mozna i pravidelnost dalsich) pozadovanou Polartecem. V podstate stejne jako mnoho jinych vyrobcu, i tech nejvetsich znacek.

Coz ale na podstate nic nemeni - ano, rovnocenna nahrada Polartcu to zajiste nebude. No a odkazovany Ranger je spise vnejsi bunda jako stredni vrstva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod jozeftabora » stř kvě 19, 2021 13:05

Hmmm, nebudem chodiť okolo horúcej kaše, osobne mi nevyhovuje PWS = nemusím moc "na telo veci", preto som uvažoval nad týmto ešte, nie veľa peňazí a je to presne taká "mikonovo-2há vrstva" (https://www.pinguin.cz/canyon-jacket). Ale teda stále je to ten istý materiál, poprípade prekonám vysokú vstupnú investíciu a zadovážim si toho Jurka ktorý bol spomínaný (https://www.jurek.biz/jurek/Jurek-Termo ... u-d536.htm), i keď teda 100e je značne veľa... i keď tam má Jurek zľavu pre študentov :D

EDIT: práve mi odpísali od Pinguina, že ten ich materiál ma rovnaké vlastnosti ako Polartec 200, i keď niekde žiadne info čo to je za materiál :(
jozeftabora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 12, 2021 18:26

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř kvě 19, 2021 14:31

jozeftabora píše:práve mi odpísali od Pinguina, že ten ich materiál ma rovnaké vlastnosti ako Polartec 200
"Je to polyester, fleece, prodysny a izoluje" - to by byla rozhodne pravda :lol:

Ale na druhe strane, verim natolik Pinguinu, ze asi nebude tak moc horsi - a tato bunda uz za tu cenu rozhodne bude stat vice za to nez ta predchozi, bude asi i vice prodysna a je to uz realne stredni vrstva (viz i to, ze je mozne ji dat do tech membranovych bund Pinguinu). Size skoda toho pridaneho materialu na ramoenou, ale nemuselo by to byt nijak hrozne, ja mam od Marmota podobnou budnu s podobnym panelem a neni citit zadny problem.

Myslim si, ze za tuto cenu uz klidne tu Pinguin bundu zkus. (Jak se tady obcas rika, i funkce zkusebniho zajice je dulezita :wink:) Pokud bude fungovat na 90 % jako P Classic, tak to bude furt skvele a litovat nebudes. A Pinguin zase dokaze vybrat materialy z nabidky cinskych vyrobcu i na zaklade dobrych vlastnosti, ne jen ceny. Mozna je to nejaka cinska kopie P Classic 200 se skoro stejnymi vlastnostmi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » stř kvě 19, 2021 14:49

Ad mikina Pinguin - no name materiál za ty prachy... Třeba u Rabu, LaS, Montury,...bych to pochopil, bych si řekl ok tak platíš za značku.. Ale u Pinguinu mi moc nesedí "platit za značku". Nechápu tedy tu cenu, nicméně materiál to může být fajn, takže by mě taky zajímalo, jaká ta mikina bude. Pokud výrobce napsal, že "materiál je stejný jako Polartec classic 200", můžeš to vrátit jako rozpor s kupní smlouvou, nebude-li to tak úplně pravda :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv kvě 20, 2021 6:56

apuka píše:
mitau píše:ted zjevne setri na materialu
Spise bych rekl, ze jim dosly stare zasoby a ted nemaji sanci spotrebovat minimalni objednavku (mozna i pravidelnost dalsich) pozadovanou Polartecem. V podstate stejne jako mnoho jinych vyrobcu, i tech nejvetsich znacek..

Krásná spekulace, realita je ale jinde. Polartec se v posledních letech soustředí více na jiné produkty než klasický fleece, důsledkem je velmi špatná kvalita klasického 200g pleteniny od Polartecu v posledních letech. V současné době už existuje řada výrobců, kteří umí vyrobit pleteniny lépe než Polartec.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv kvě 20, 2021 8:15

Mozne to je, to nevylucuji.

Tu informaci o - v podstate nesplnitelnych - kriteriich na odbery od Polartecu mam od nekolika vyrobcu, i osobne od majitele a nezavisle i od vedouci dilny (a zasobovace v jedne osobe) jedne firmy u nas v CR, ktera v minulosti P Classic a Thermal Pro docela hodne pouzivala. Je pravda, ze je to uz dobrych par let nazad, mezitim se mohlo toho hodne zmenit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 5:41

jendakrupka
co vyhralo?

hodne uvazuju o rab nexus https://www.hanibal.cz/rab-nexus_z22660 dneska si ji asi pujdu vyzkouset, objednali mi velikost na prodejnu...

nejsu rozhodnuta. material na tele snesu, tak uvidime. smirila sem se s tim, ze diry na palce nebudou.

mam mikinu od zaja letitou, polartec micro by mela.byt s prostrihama do ctverecku, uz je na knop a chci misto ni nahradu ale proste nevim co. celozip.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 5:49

@Mawe: jsme se bavili o tom, že by ti mohlo být pánský M od La Sportiva, taky to má čtverečky a díry na palce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 7:14

etheric
jo ale nedela se v barve co by mi vyhovovala... to sem sem se uz divala na jare
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 7:39

Nj, já bych taky nebral mikinu v červený barvě, ikdyby mi plně vyhovovala..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 10:27

@mawe: Ja teda nevim, jakou barvu bys chtela, ale LS vyrabi (alespon muzske) mikiny v ruznych barvach a kombinacich. jediny problem muze byt sehnat u nas prislusnou kombinaci modelu, barvy a velikosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 11:27

apuka
slo o konkretni mikinu, model ted nevim, a ta v barve nebyla. jina co by v barve byla zas nemela co jsem chtela. su ochotna smirit se s mikinou, co nema co chci, ale ne v akci za 2500...

ta rabka sice nema diry na palce ale aspon je pod 2 v bezne cene...

jeste premyslim vzit progress patriot, vzala bych torez ale ten sem nenasla ve velikosti... holt starsi model. ale rab si muzu vyzkouset a osahat, dost tech fleecu nesnesu a treba to co ma.zajo red jako microfleese tak to vubec nesnesu na kuzi nebo na to sahat... takze je pro me zas vyhodnejsi moznost vzit neco, co muzu osahat nez objednavat neco co muze byt materialove pro me pruser
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 12:30

Vsak je to v poradku.

Jinak Te plne chapu s tim vyberem "s osahavanim" (flisky, ne Tebe :wink:) - taky mam problem, ze mnoho z tech novejsich flisek mi je neprijemnych na kuzi. Vsak jsem i psal, ze co mam Marmota, tak predchozi verze byla z PTC Classicu 100 a je skvela (jen se, holt, uz ponekud "ztraci") a nova z PTC Classic Micro 100 a je to pro mne nebe a dudy. Jako jo, obcas si to na sebe dam v praci kvuli klimatizaci, ale ze bych v tom nekam sel na vylet, to ani nahodou.

Vetsina tech LS mikin je z Pontetorto Technostretchu nebo Technopile, co ja nemam moc rad, ale ta "jejich" verze mi prijde pro mne citelne prijemnejsi nez stejny material od jinych vyrobcu mikin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 13:50

mne technostrech na stare zajo mikine i na mikine progress dost vyhovoval, proto zvazuju tu progres patriot. kdyby byla torez, beru ji okamzite, protoze vim, do ceho bych sla... mozna si nejakej den udelam vylet do brna na mikinu, jestli ten obchudek od progressu prezil covid
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 18:13

tak sem si vyzkousela panskou rabku a odnesla sem si ji. suprove mi padne a paradni mysi sed mi taky vyhovuje, i ten thermic je celkem prijemnej
Naposledy upravil Mawenzi dne úte črc 27, 2021 4:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 18:49

:smt023 Tak at dlouho a hlavne dobre slouzi! Hlavne casem poreferuj - jeste si nreferovala ani o te druhe Rabce, ale chapu, mozna bylo na ni zatim prilis horko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 26, 2021 19:24

apuka
jojo, leto je zatim hodne horky, takze pres den ji nemam vubec a na vecer beru uz spis triko s dlouhym... taky se tesim, az ji vyzkousim, zatim se porad nosi v batohu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 31, 2021 5:55

nakonec sem objevila jeste technostrech progress torez II panskou cernou (protoze u damskou sem mela dost rada az na to ze mi byla kratka) tak sem ji musela taky dat domov.

stve me, ze posledni mesic porad hlidam psa tak nebyla sance prubnout ani tu rab vetrovku, ale snad uz brzo nastane obdobi testovani aspon neceho co mam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 20, 2021 5:18

tak o vikendu sem prubla rab nexus kiinu i tu rab vetrovku momentum

1) vetrovce se pri pouziti asi po 5 min zmizel 1xm siti u diry na palcea kdyz sem.sla zkoumat mikinu tak z rukavu u nexusu na obou rukach lezly nite. to si zasiju doma. ty otvory na palce sou taky zbytecne velky (je to reseny fakt blbe) takze je trochu rovnou prositim zuzim...

to by asi uplne za ty prachy fakt nemuselo.

jinak mikina je fakt prijemna, az na to siti dojem dobrej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 10:27

@Mawe: nechci Te strasit, ale nebylo by lepsi to rozpadavajici se siti a lezouci nite radeji reklamovat a nechat si poslat jiny kus? Ono to totiz muze byt znamka toho, ze u Tveho kusu kvuli necemu (asi spatne nastaveni siciho stroje nebo kvalita niti) neni siti dobre. Pokud tomu tak je, tak muzes ocekavat i neprijemnejsi rozpadavani se svu, nez ted.
Syn si koupil jedny Mammut kalhoty, naprosto skvel - jen asi meli pri vyrobe taky problem a pri prvnim pouziti se mu rozpald sev na zadku a na stehne, v delce desitek cm. Manzelka to doma strojem zasila (coz neni uplne OK, protoze nas stroj neumi pruzne stehy - co je dalsi mozny problem i u Tveho Nexusu, kdyz si to zasijes sama). pri dalsim pouziti se zase rozpadl (i ten prosity) sev na zadku a jeste jinde na nohou. Ted je to cele prosite dvoustehem, dalsi pouziti to zatim vydrzelo. Ale nepruznym svem se straci vyhoda pruzneho materialu. Kdyby se to nekoupilo v 70+% sleve, tak by to slo na reklamaci okamzite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » stř zář 29, 2021 19:00

Takže modifikované mikiny Polartec Thermal Pro jsou už konečně doma, koho to zajímá, článek je zde.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 20:33

To je fajn, ze se Ti nakonec povedlo neco sehnat.

Ale promin, nektere pozadavky, resp. Tva "tvrzeni" mi prijdou trochu mimo. Fleecove mikiny, co maji zip v podpazi jsem videl jen takove, co byly urcene jako vyslovene vnejsi bundy, napr. z Thermal Pro Hardshell (myslim, ze se to tak jmenovalo), navic vetsinou vetsi gramaze nez 200g. Bezne flisky jsem s tim fakt nevidel a to je pouzivam uz min. 20 let.
Napodobne toto
Vnitřní dolní kapsy má většina mikin, divil jsem se, že u Vás je to výjimka.
Jsem nikdy nemel, nepamatuji, ze bych u nejake mikiny to videl.

Ale pravda, ja jsem koukal jen Polartecove mikiny a to jeste vetsinou od tech znamejsich outdoorovych znacek+Alpisportu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » stř zář 29, 2021 21:04

Já někde tvrdím, že větrací zipy jsou nějaký standard? To byl čistě můj extra požadavek.
Jinak moje US army Polartec mikina je má, proto jsem je chtěl i u nových bund.

Ohledně vnitřních kapes, já je naopak u většiny mikin viděl.

Asi tak. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Vexo » stř zář 29, 2021 21:14

Tak urcite zajimava reklama pro firmu Jurek, ze dokazi vyjit vstric vselijakym pozadavkum. Myslim si, ze nejaky shop na pracovni vybaveni by mohl prodavat flisky s mnoha kapsami. Vetsina outdoor firem ted setri kazdy gram a predhani se, kdo udela lehci kousek, coz jde presne proti tvemu zadani.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » stř zář 29, 2021 22:03

Standa63 píše:Já někde tvrdím, že větrací zipy jsou nějaký standard?
A ja nekde tvrdim, ze Tys tvrdil, ze je to standard? :wink: To je, co jsem myslel pod požadavkem, "tvrzeni" byly Ty vnitrni kapsy.

Mozna ma Vexo pravdu, ze to mohly byt ruzne armadni nebo pracovni veci nebo, jak spominas z Lidlu a pod. Proto jsem uvedl, ze ja znam flisky od tech znamejsich outdoorovych firem a tam jsem je nevidel - ani pred mnoha lety, kdy se na vahu zdaleka nehledelo. Doma mame jeste stale celkem mozna 12 - 15 flisek do Mammutu, La Sportivy, Salewy, Ortovoxu, The North Facu, Ternua a Alpsportu (snad jsem na nikoho nezapomenul) ruzneho stari od pul roku do cca 20 let - a ani jedina nema vnitrni kapsy. Ale vsechny jsou delane jako stredni vrstva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Vexo » stř zář 29, 2021 22:49

Driv byly popularni zimni bundy s vyndavaci fleece mikinou na zip. Ty pak mely kapsy z obou stran, aby fungovaly jak v bunde, tak samostatne :)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod Standa63 » čtv zář 30, 2021 5:38

apuka píše:Doma mame jeste stale celkem mozna 12 - 15 flisek do Mammutu, La Sportivy, Salewy, Ortovoxu, The North Facu, Ternua a Alpsportu...


Jasně, někoho zajímá především "značka" (stejně vyrobená kdesi v Číně), mě "značka" naopak vůbec nezajímá, mě zajímá funkčnost, praktičnost, materiál, kvalita. :wink:

Jinak jsi napsal, že "nektere pozadavky, resp. Tva "tvrzeni" mi prijdou trochu mimo", ve vztahu k větracím zipům... Jasně, opět uznávám, že pro někoho to může být "mimo", pro mě ale ne. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Tip na fleece mikinu?

Příspěvekod apuka » čtv zář 30, 2021 9:27

Standa63 píše:Jasně, někoho zajímá především "značka" (stejně vyrobená kdesi v Číně), mě "značka" naopak vůbec nezajímá, mě zajímá funkčnost, praktičnost, materiál, kvalita.
Mozna se budes divit, ale to, ze doma mame uvedene "znackove" flisky (jo, zapomel jsem na Zajo, taky svetova znacka :-D) je proto, ze nas taky zajima hlavne "funkčnost, praktičnost, materiál, kvalita", k tomu i to, jak sedi a taky jak dlouho vydrzi. A hlavne to posledni je neco, kde u nekterych znacek (vztahuje se to ted na flisky!) si troufam odhadnout s tak 90%-ni pravdepodobnosti, jak na tom bude. Na rozdil od mnoha jinych "neznackovych", kde je to vzdy sazka do loterie.

Jinak mne bys tezko mohl zaradit to te Tve kategorie v linku - znacka Alpisport malokomu krome severni Moravy neco rika, presto od nich jsme meli nejvic Polartec flisek, bo sili to hodne kvalitne - navic je sili primo v Pribore. Jenze potom prestali (nemohli splnit Polartecem stanoveny minimalni povinny odber materialu a stare zasoby jim dosly)... Tady v Ostrave je taky trocha problem najit obchod, kde bych nasel jine kvalitni flisky - samozrejme, nehledam na ne specializovany, ale sportovni, kde najdu i je. Zustavaji "zname outdoorove firmy", cim je taky zcasti vysvetlene, proc mame, co mame.
Taky by ses mozna divil, ze vetsina tech nasich "znackovych" veci se sehnala za velice dobry peniz, rozhodne ne (nebo ne moc) draz nez kdybych podobne koupil u "ceskych" vyrobcu typu Alpine Pro, Envy, .... (Pinguin do toho neradim, protoze oni davneji meli vynikajici flisky z P Classicu, bohuzel, kdy jsem je obmenovali, uz je nevyrabeli). Vyjimkou je jenom Ortovox, ale to jsem si koupil jako svetr do prace - a taky to tak vypada, na to zadna jina fliska, co jsem kdy kde ve svete videl jednoduse nema.

Jo, jen pro ilustraci, jaky jsem "znackar", tak do pohorek kombinuji drahe a kvalitni ponozky Bridgedale nebo Smartwool s levnymi ale pro mne dostatecne kvalitnymi vnitrnimi ponozkami z Tchiba. Na druhe strane ty jedny BD nebo SW mi vydrzi cca 4 pary tech vnitrnich, takze nakonec to vyjde cenove stejne.

Jinak aby jsi to spatne nepochopil, ja Ti ani v nejmensim neberu, zes mel svoje pozadavky - kazdy mame sve "uchylky" (v dobrem slova smyslu) na vybaveni a obleceni, ja nejsem vyjimkou. A to je tak v poradku, bo za nejdulezitejsi povazuji aby clovek byl spokojeny s tim, co pouziva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení