Jednoduché bavlněné kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod Asanoth » sob čer 8, 2019 18:24

Zdar,
už delší dobu se potýkám s problémem sehnat kalhoty na léto a do teplých krajin. Měl jsem dvoje 100% bavlna pláťáky renomované značky Neverest :D od Vietnamců (a la Rejoice, jen o něco lehčí), ale už přešli asi jen na 70% bavlna 30% PE. Držely roky, u jedněch se mi rozpáral rozkrok, ale ty starší byť ošuntělé pořád fungujou :) . Za 350,- dobrý...
Nemáte někdo tip, kde v Praze sehnat něco podobného (nemusí to být tak levné, ale mělo by to mít pružný vysoký pas, volný střih a něco vydržet). Případně mi můžete vysvětlit, v čem nějaký šusťáky lepší :) :D .
Po netu se to objednat nedá, protože velikost je nádhodná, i kdyby to nakrásně někde bylo...
Díky. :)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod apuka » sob čer 8, 2019 19:31

Zkus se podivat po lezeckych kalhotach, ty se vetsinou (nebo z velke casti) vyrabeji z bavlny. Ja jsem si ted kupoval Marmot Durango, to je sice 24% Nylon, ale ten je tam kvuli zvysene odolnosti proti oderu a na prodysnost ani na "bavlneny" pocit nema vliv, o "sustak" vubec nejde, podle hmatu bys nerekl ze to neni bavlna. Zrovna tyto kalhoty maji pruzny a vysoky pas a (na mne) docela volny strih. Maji je i v Alpsportu (i v jinych barvach) i jinde. Kde v Praze, nevim, ale jak Alpsort tak 4camp Ti to zdarma doruci na svoji prazskou prodejnu/vydejnu a kdyz needi, bez problemu vratis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 8, 2019 21:33

Direct Alpine, model Joshua. Z hlavy 96% bablna, 4% elastan, mám dvoje a velká spokojenost. Většina dílů má pružnost nahoru a dolu, vepředu na stehnech je to otočeno o 90• aby to pružilo do stran, když zvedáš nohu, v rozkroku všitý klín kvůli volnosti, protože se počítá s aktívním používáním.

Případně opět Direct Alpine, model Zion, které jsou ze lnu (l'anu - pre bratov), jež by měl být chladivý v teple. Ale nemám vyzkoušeno.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod Asanoth » sob čer 22, 2019 15:14

Tak když jsem psal, že to nemusí být za 350, tak jsem nemyslel úplně 2000 :D . Nakonec jsem sehnal nějaké lehké "lovecké" kalhoty v Decathlonu, tak uvidíme, jak se ověří. Dík za příspěvky :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 22, 2019 15:54

To víš Karle, Direct Alpine šije se v ČR/SR, tak v ceně se odráží hlavně mzdové náklady.
Např. SirJoseph kdesi v rozhovoru řekl, že jejich největší problém je lidská síla. Protože jsou ve spádové oblasti ŠKODA auto, která pohltí většinu kvalifikovaných šiček a šičů...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod mike » sob čer 22, 2019 22:14

Sijou decky na vyfuk? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jednoduché bavlněné kalhoty

Příspěvekod lojzmen » sob čer 22, 2019 22:48

Asanoth píše:... Nakonec jsem sehnal nějaké lehké "lovecké" kalhoty v Decathlonu, tak uvidíme, jak se ověří. Dík za příspěvky :) .


No vidíš, zrovna tohle jsem ti chtěl navrhnout. Mám jich několik, postupně kupované a pokaždé trošku jiné. Jak šel čas, gramáž látky asi stejná, ale jiné spony, jedny mají zelené lampasy, a každé mají jinou šířku nohavic.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba


Zpět na Oblečení