Nepromokavé ponožky- porovnání

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 11:04

@Mawe: Nejsou ty DX v ruznych vyskach? Ze bys mela nejake vyssi... Nebo jsou Ti hodne vysoke i ty nejmene vysoke?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 29, 2022 13:36

jaka je aktualni nabidka nevim, ale kdyz sem kupovala, tak se nzisi sehnat nedaly takovy jaky sem chtela (a vlastne zadny dexshelly tenkrat nebyly nizsi).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 22:09

mike píše:Posledni dobou je tak mokro, ze musim na vychazky nosit membranove ponozky. Napadlo mne si pro zajimavost vyjet, kolik uz maji nachozeno. Skoro 600 km a stale jeste membranujou

Tak uz domembranovaly. Teda jedna. Na vychazce v extra mokru jsem tak v pulce ucitil nejake neobvykle mokro zespodu, pak to prestalo, ale doma jsem mel mokrou a spinavou nohu. Zajimave, ze pod kohoutkem jsem diru nenasel.

Takze Dexshell Trekking Sock vydrzely 670 km. Za mne dobry, koupim dalsi. Akorat koukam, ze nejak podrazily...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod ntz » stř lis 16, 2022 23:01

membranove ponozky uz je podle me "mega-zpovykanost" ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2050
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 23:03

:roll: nebylo by nejdriv lepsi si k tomu tady neco precist (viz funkce Hledat), nez zacnes komentovat? Treba k cemu je pouzivame.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Etheric » čtv lis 17, 2022 7:06

Pro mě je to taky konina na ntou... High tech sáčky do bot.
Chápu třeba Mawe, že to používá - na její nohy prostě není normální nepromokavá obuv. Takže smolík.
Já bych to používat nechtěl ani za zlatý prase, su zvyklej mít v gtx botách sucho a koukat na ostatní, jak šaškují s nepromok fuskama a durch mokrýma botama... Používal bych to jen z donucení, když by na mou nohu nebyly boty s membránou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 15:18

Dalsi takovy #-o

Membranove ponozky se nepouzivaji do trekovych bot ani je nenahradi. Nejsou na turistiku, pouzivame je ve specialnich pripadech, tady myslim prevazne do bezeckych bot, ktere zadnou membranu ani ochranu proti vode nemaji. Terminatori na behani a dalkove trasy, ja na svych dennich 10 km, kdyz je mokro. Proto, ze najit dobre bezecke boty nebylo uplne jednoduche a hledani bot s membranou jsem se ani nepokousel, tech je malo. Navic mi v nizkych botach membrana vzdycky odesla rychleji, nez ty ponozky, typicky do 500 km. Taky tam obcas natece shora. Takze co mam delat? Chodit okolo Prahy v pohorkach? Membranove ponozky jsem zkusil v podstate ze srandy, ale ukazalo se, ze jsou pouzitelne, a tak si ted koupim uz treti.

Trocha statistiky: prave spotrebovane DX ponozky jsem mel neco pres dva roky. Za tu dobu jsem v nizkych botach nachodil 6290 km, z toho 670 v nich. Pouzivam je tedy asi v 10 % pripadu. Na to se mi fakt nevyplati hledat membranove boty, ktere by mi sedly, nehlede na to, ze stoji 3 - 4x vic, nez ty ponozky, a membrana v nich tolik nevydrzi. Takze mi to prijde jako naprosto logicka volba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Etheric » čtv lis 17, 2022 16:09

Proti gustu žádný dišputát, někomu nepromok ponožky můžou zapadat do konceptu, jinému vůbec
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 21:40

No vsak. Proto nechapu ty komentare, membranove ponozky nejsou povinne ;-)

Dneska jsem venku ani nepoznal, ze je jedna derava, ale po sundani bylo chodidlo mokre a lehce spinave. Holt musim zajit koupit nove, v tomhle mokru to bez nich nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 18, 2022 6:31

sakra ja si nepocitam ted moc km v tech fuskach:( budu muset doma dat aspon tech poslednich 100km a zbytek bude s neznamou...

bohuzel vlhko mivam i kdyz nejsou jeste deravy, ale ono taky po 5+ hodinach to muze byt navzlinany vnitrkem nebo od potu.

menim bud vnitrni tenkou ponozku a nekdy mi za pauzu stihne trochu proschnout i vhitrni i vnitrek,ze pak je dalsi chuze zase komfortni.

ted chudera prava dostala sprsku bahnolouzi kdyz mi projela necekane noha podlozim :D a ustala to.

uz se mi zacinaji taky "smrskavat" ty stary zrejme meli diru driv, protoze k smrskavani u nich nestihlo dojit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 9:22

membránové ponožky jsou super věc, nic hipsterského na nich není........jen je dobré vědět, na co a kdy je používat.........

osobně je využívám na běhání ve velké slotě, když je už dost zima.........normálně v dešti běhám v merino ponožkách, to co do boty nateče, zase vyteče, a merino udržuje nohu v komfortní zóně......ale když to padá k 0 a leje a všude po cestě tečou proudy vody, tak je fajn mít nohy v teple.......

membránové tenisky mi osobně přijdou jako totální zbytečnost, snižuje se prodyšnost boty, zvyšuje váha a trvanlivost membrány je velmi omezená, když pak do boty začíná téct, tak ta teniska už je k ničemu..... výhodou je, že se mi všechny prasklé membrány v teniskách povedlo úspěšně vyreklamovat.......takže za jedny prachy mám spousty nových bot, samozřejmě už bez zbytečných membrán :-), tudíž, jak psal mike, je tady prostor pro membránové ponožky.....

při turistice v těžkých podmínkách, nebo když je zima a mokro, tak na to jsou nejlepší dobré kožené pohorky, do kterých nezateče..........a do ostatních podmínek pak membránové ponožky jako záloha v batohu do prodyšných tenisek, až začne jít do tuhého

a rovněž sdílím názor, že DexShell má mnohem lepší membránové ponožky než Bridgedale.....jsou mnohem poddajnější a lépe sedí na noze.........pořídil jsem si od DexShellu i membránové rukavice do chladnějších podmínek - Drylite gloves, a též to byla super volba.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » sob lis 19, 2022 2:56

Mawenzi píše:bohuzel vlhko mivam i kdyz nejsou jeste deravy, ale ono taky po 5+ hodinach to muze byt navzlinany vnitrkem nebo od potu.

Dira je neco uplne jineho. Mel jsem ted pekne porovnani, jelikoz dira je jen v jedne. Tam jsem mel nohu zespoda uplne mokrou a navic spinavou, jelikoz jsem prosel nejakym bahnem a nateklo dovnitr i s vodou. V druhe akorat malicko vlhko.

Nove ponozky uz jsou doma. Ty same, jelkoz jsem byl spokojen. Dneska jsem si ale do toho snehu vzal radej lehke pohorky, jelikoz jsem do toho marastu nechtel tahat uplne nove boty i ponozky 8-[ Ale stejne to budu muset casem udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 19, 2022 10:33

ja vim, diru sem taky mela v jedne ponozce tech starych DX a noha byla fakt od spinave vody a v podstate "hned".

mam jeste ty tensi "letni" ale jak sou tenky, mene tlumi a tak je nerada nosim na 10+ km, priste koupim taky ty stejny a nebudu experimnetovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 1, 2023 14:18

tak se mi delaminovaly dexshell ponozky, presneji jen prava... uz minule zacatkem srpna sem si vsimla, ze se delaminovala spicka ponozky, ale na fu kci to asi vliv nema a dnes jsem.zjistila ze je delaminovana i pata a cast slapky... dneska sem sla jen asi 2km ve vysoke mokre trave, tak to ustaly.

su zvedava, zda protece ta prava priste nejak driv, nez leva, ale asi to bude chtit novy:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Etheric » pát zář 1, 2023 16:49

Jak dlouho ti cca vydržely?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 1, 2023 17:07

tak maji urcite 472km, mozna vic, protoze sem zacala pocitat az loni v lednu, ale mam dojem, ze ty ponozky mam od jara 2021. 600km to tedy klidne muze byt, mozna i o neco vic. Trochu je stridam s tema tenkyma, ale ty nemam rada, protoze nejsu zvykla na tak tenkou ponozku a neni to pro me komfortni, takze nosim primarne ty thermolite.

dnes nepropusili, ale nebyla sem v te trave cely den, takze uvidim, co se stane po vyprani, jestli budou priste pouzitelny, nebo na vyhozeni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Oblečení