Nepromokavé ponožky- porovnání

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » čtv srp 27, 2020 20:47

Neda. Naposled to pry trvalo 10 mesicu... Odkazal mne na toho rakouskeho distributora. Uz jsem jim napsal a co myslis, odpovedeli? Podle delivery confirmation to nejspis spadlo do spamu ](*,)

Uz jsem objednal dalsi z Ultralight Outdoor Gear. Tam jsem se ptal predem a pry to resi stejnym zpusobem jako bezne reklamace. A pry je to docela vyjimecna vec :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » čtv srp 27, 2020 21:04

Hmm, ted mne napadlo, ze nez je prosoupu, tak GB skonci bezcelni styk s EU, takze pri vymene bude jeste opruz s celnikama a je otazka, jestli to se to vubec vyplati #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod oodoow » pát srp 28, 2020 9:45

No, z UK teda nevím, jestli se to vyplatí, leda by se to poslalo jako balíček více párů naráz, jinak zaplatíš za poštovné docela dost. Tak nevím, mám dva páry a jeden je prošlapaný a druhý je trochu víc zimní, tak teď nosím jiný ponožky. Jsem mu to chtěl poslat na výměnu až prošlapu oba.
Škoda no, vypadalo to pěkně, takhle si vždycky vyměnit ponožky za nový. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod aksam » pát srp 28, 2020 10:06

S německým distributorem by neměl být problém, když se koupí v Německu v obchodě tak se výměna řeší přes obchodníka a na svých stránkách nabízejí, že vymění ponožky i koupené v USA, stačí vyplnit formulář a poslat jim je na adresu.
http://www.impress-markets.de/dtv-austausch.html
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » pát srp 28, 2020 15:14

oodoow píše:No, z UK teda nevím, jestli se to vyplatí, leda by se to poslalo jako balíček více párů naráz, jinak zaplatíš za poštovné docela dost.

Taky mi to tak vychazi. Kolik te vlastne stala vymena pres Petera? I postovne na Slovensko neco stoji. Aktualni objednavka s UK byla za 6 Euro.

oodoow píše:Tak nevím, mám dva páry a jeden je prošlapaný a druhý je trochu víc zimní, tak teď nosím jiný ponožky. Jsem mu to chtěl poslat na výměnu až prošlapu oba.

Taky si rikam, ze pockam, az proslapu i ten druhy. Mozna bychom se pak mohli domluvit a poslat ctyri pary najednou :)

oodoow píše:Škoda no, vypadalo to pěkně, takhle si vždycky vyměnit ponožky za nový. :D

Njn, klasika, az moc pekne na to, aby to byla pravda ;-) Zas jsou ale ty ponozky tak dobre, ze stoji zato i bez vymeny.

aksam píše:S německým distributorem by neměl být problém, když se koupí v Německu v obchodě tak se výměna řeší přes obchodníka a na svých stránkách nabízejí, že vymění ponožky i koupené v USA, stačí vyplnit formulář a poslat jim je na adresu.

To je pekne, ale my bohuzel spadame pod toho rakouskeho distributora. Leda koupit v Nemecku, jak pises, ale nenasel jsem tam zadny shop, ktery by mel to, co jsem chtel. Nehledal jsem ale moc, kdyz oboje meli na Ultralight Outdoor Gear.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod blue » ned lis 1, 2020 19:40

koupil jsem si teď nedávno ponožky DexShell, ale moc spokojenej s nima nejsem...
jsou sice možná malinko příjemnější vnitřním materiálem, ale SealSkinz, který mám taky, podle mě fungujou mnohem líp
blue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát srp 23, 2013 16:07

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » ned lis 1, 2020 20:13

Jake konkretne? Maji dost ruznych a docela se lisi.

V cem jsou SealSkinz lepsi? Ja jsem si prave pred chvili rikal, ze DX (Trekking) jsou opravdu lepsi, nez BD Midweight tj. prvni dojmu nelhaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod blue » pon lis 2, 2020 9:10

DexShell Thermlite, SealSkinz už nevim, mám je nějekej rok

u SealSkinz se mi ještě nestalo, že by ponožka byla mokrá skrz na skrz, ani pěšky, ani na kole
blue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát srp 23, 2013 16:07

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » pon lis 2, 2020 18:34

Jak to myslis, skrz na skrz? Membrana nefunguje? Mne teda vodou zvnejsku nasakne, ale vevnitr je sucho a za chuze o tom ani nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2021 22:15

Dneska bylo mokro a vzal jsem si po dlouhe dobe membranove ponozky. Dexshell. Byly uz delsi dobu vyprane. To byl teda porod, vubec jsem se do nich nemohl dostat, horsi nez natahovat holinky. Ony se snad po vyprani zmensuji a tuhnou. Nohy byly zpocatku jak ve sveraku, pak to postupne povolilo a byly v pohode. Ale to natahovani #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 15, 2021 1:38

mike
jak je peres? ja vetsinou jen v ruce, ale ted sem je teda prohnala prackou , protoze sem mela vic veci, tak abych si znich taky neudelala sveraky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » sob kvě 15, 2021 1:58

Uplne normalne. V pracce na 40 s jinyma ponozkama. Ony jsou vetsinou dost zaprasene, jelikoz si je beru jen do mokra a byva i slusne blato.

To same mi udelaly i BD, od DX jsem teda cekal neco lepsiho. Ono to teda bylo poznat uz v zime, ale ted to byl extrem. Mozna jak dlouho lezely vyprane a uplne vyschly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 15, 2021 2:04

ja bych se bala ze ty specialni membranovy prasky nejsou dostatecne dobry na ostatni fusky... ale asi to nemusi byt pravda.

me bd ztvrdly i pri prani v ruce a dexshelly sou v pohode porad, tak me to prekvapuje. mozna muze byt ale rozdil v mnoha aspektech... ztvrdnou taky ale pozdeji...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » sob kvě 15, 2021 2:08

Jaky specialni prasky? ;-) Pouzivam normalni gel. Membranove ponozky jsou ze vsech nejspinavejsi, to by treba SportWash vubec nedal.

Schvalne jsem se kouknul a maji nachozeno 250 km. Zatim netecou a ani se nerozkladaji, jako BD.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 15, 2021 5:09

mike
hm, neni to treba tema praskama? ja peru vyhradne ve sportwashi, vetsinou v ruce a OBCAS v pracce, ty novy dexshelly urcite tolik nemaji, ale ty stary kolem 300 byli furt dobry.

Nicmene ted mi jedna ponozka spadla z hrany kose se spinavym pradlem, kde byla polozena, do toho kose :D a ja ji nasla az kdyz sem ji znova vesela prave po prani v normalnim (gelu, ale ne spesl) :D tak su zvedava, jestli v nich pak poznam rozdily. bych mela obavu, aby to nenicilo tu membranu, ale tvoje zkusenost zrejme rika, ze to uplne na poradu dne neni, driv ji znicim mechanicky asi..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » sob kvě 15, 2021 17:37

Jakyma praskama furt? Psal jsem, ze peru v gelu. To je dost zasadni rozdil, prasky skutecne membranu poskodit muzou, gely ne. Dalsi vec je avivaz, ta ji spis znefunkcni, ale tu nepouzivam.

Jinak si myslim, ze prani na to vliv urcite ma, ale spis voda, teplota a suseni. Tj. hlavne pracka. V ruce je ale kvuli tomu prat nebudu.

Pro jednou se nic nestane, tuhnou postupne, po kazdem prani o maly kousek vic. Na 250 km jsem je mohl prat tak 10x (prumerne po trech vychazkach).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 16, 2021 6:09

v mym svete je tekutej prasek = gel.

v kazdym pripade jen podotykam, ze pokud ti zacaly tuhnout po 300km tak to neni spatny a ze je asi taky budu prat v pracce v normlanim tekutym prasku = gelu bez avivaze (taky ji nepouizvam) a nebudu je prat v ruce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » ned kvě 16, 2021 19:12

Aaaaaa... #-o Tekuty prasek je oxymoron :D

Psal jsem 250 km a tuhnout zacaly uz driv, ono se to postupne zhorsuje. Fakt si ale myslim, ze to souvisi s vysychanim, ted jsme je pouzil po dlouhe dobe a bylo to extremni. Druhy den to uz bylo lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 17, 2021 5:59

mike
mas pravdu, spletla jsem to. i tak je cca 300-500km podle me zivotnost te membrany, nez se necim prodre ci propichne, takze z hlediska opecovavani nedava smysl se uplne vyhybat pracce, takze je uz nebudu prat pouze v ruce, ale obcas je do ni taky hodim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 9:56

mike píše:si myslim, ze prani na to vliv urcite ma, ale spis voda, teplota a suseni.
Neperes je nahodou v beznem programu, napr. pro sportovni pradlo - a ne programem na jemne prani (nebo nejlepe na vlnu)?

Bo si myslim, ze nejvice muze skodit (samozrejme, krome prilis vysoke teploty prani a suseni a vysoke rychlosti odstredeni) prave rychle, sokove zmeny teploty pri machani studenou vodou po prani ve 40-ti stupnove vode. Toto je vec, kterou nektere materialy moc radi nemaji a u plastu (PU) by mohlo casem vest prave k tuhnuti (a timpadem k vetsi nachylnosti k poskozeni).
Je to vsak jen uvazovani meho selskeho rozumu (plus nejake zivotni zkusenosti, i kdyz ne zrovna s PU membranami - vlastne mozna i jo, viz rozpad na mych Pinguin Parker, ty se prali skoro vzdy na bezny program).

Na druhe strane i oficialni doporuceni na prani vyrobku DexShell predepisuje "pozvolne klesajici teplotu machani" (podtrzeni pod vanickou u symbolu na prani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » sob čer 12, 2021 23:24

Dneska zaprselo, a tak jsem si po delsi dobe vzal membranove ponozky. Dobre jsem udelal, ale nasoukat se do nich je fakt porod. Jak uz jsou na nohach, tak je to dobry, zpocatku mozna trochu tahnou, ale za chvili povoli. Ale to natahovani... rekl bych, ze jednak podstupne trochu ztuhly a jednak se po vyprani srazi sirka. Jak jsou celkem vysoke, tak dostat tam patu fakt neni jednoduche. U novych to bylo uplne v pohode.

Njn, ale aspon zatim membranujou. Vypral jsem boty tak, ze videt to Moravcik, tak ho odvezou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 13, 2021 6:17

taky sem je supla do pracky v plzni v pradelne a co se nestalo. co jsi psal, jak kdyby ztuhly a zmensily se. o fousek, nic dramatickyho ale poznala sem to. No uz je do pracky nikdy davat nebudu, radsi je obcas vyperu v ruce :D

a taky sem krom tech vyssich koupila jedny nizsi tensi letni, protoze byly levnejsi, s tim, ze asi uz ty silnejsi kupovat nebudu... po asi 15 km sem v tech tenkych fakt citila plosky pod prstama, takze beru zpet. na dve hodinky to nepoznam, ale na celodenni chozeni ty tenky proste nejsou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » ned čer 13, 2021 18:51

Nebyla to autosugesce? Cekalas, ze to udelaji, a tak jsi to i "poznala" ;-)

Na celodenni chozeni nejsou urcene zadne z nich, vsak kdo by taky chodil cele dny v mokru ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 14, 2021 6:02

myslim, ze fakt nebyla.

ale pokud pracka "spravi" triko povoleny nosneim, smrskne rifle na tesnacku nez se oblikanim zas povoli, tak asi proste nejak se utahnou ty vlakna v ponozce a protoze ponozku asi peres v kratsich intervalech nosenosti nez treba rifle ci triko, tak se mozna jen nestiha vytahat.

par obuti a ponozka je zase v pohode. ale auyosugesce to nebyla, normalne ji mam volnejsi a ted byla uplne tesne, ale uz se zas umoudrila a po par obleceni je zas dobra
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 22:16

Posledni dobou je tak mokro, ze musim na vychazky nosit membranove ponozky. Napadlo mne si pro zajimavost vyjet, kolik uz maji nachozeno. Skoro 600 km a stale jeste membranujou :smt023 Dexshell ma tedy u mne vyrazne vyssi zivotnost, nez Bridgedale, tam jsem to sice jeste nemeril, ale jsem si temer jisty, ze to bylo do 400 km, nez zacaly tect. Navic jsou DX celkove prijemnejsi. Priste rozhodne koupim opet DX.

Problem s tuhnutim po prani se samozrejme dale zhorsuje, oblekani cistych je porod. Nejdriv to chce tam strcit ruku a co nejvic ponozku roztahnout. Kdyz je mam nekolik dni bez vyprani, tak se to postupne lepsi, je ovsem nutne najit nejaky kompromis mezi vzrustajicim smradem a opruzem pri obouvani 8-[

A ne, neni pravda, ze merino nesmrdi [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Vexo » čtv zář 29, 2022 6:54

v nalehko mi rikali, ze dexshell navlhnou driv nez bridgedale (ale jsou prijemnejsi). stejne mi navlhly asi po dvou hodinach (mokra trava, bezecke boty), nicmene kdyz se clovek hybe (a nesedi s nima v aute), tak noha zustane prijemne v teple i presto.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod oodoow » čtv zář 29, 2022 8:59

Souhlas, dexshelly jsou mnohem příjemnější než bridgedale. Můžu to přímo porovnat, ty bridgedale jsou víc tuhý a na delší věci je potřeba pod ně vzít tenkou ponožku, jinak mi odřou nohy.
Koupil jsem bridgedale, bo je to v ponožkách vyhlášená značka, ale byla to chyba. Další kupuju určitě dexshell.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 29, 2022 9:43

kdy navlhnou rict nemuzu ale krom toho, ze dexshelly pomaleji tuhnou, tak mam dojem ze i vic vydrzi.

jen mi vadi ze sou desne vysoky, takze je musim nosit ohnuty, mam dost tlustou nohu a je to delany spis na hubeny lytko nez tlusty, pak mi dobre nedrzi a klouzou mi.

BD jsou nizsi a to je lepsi dle me ale co uz.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 11:04

@Mawe: Nejsou ty DX v ruznych vyskach? Ze bys mela nejake vyssi... Nebo jsou Ti hodne vysoke i ty nejmene vysoke?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 29, 2022 13:36

jaka je aktualni nabidka nevim, ale kdyz sem kupovala, tak se nzisi sehnat nedaly takovy jaky sem chtela (a vlastne zadny dexshelly tenkrat nebyly nizsi).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení