termopradlo Devold

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

termopradlo Devold

Příspěvekod Shere Khan » stř pro 28, 2005 23:39

Zvazuju nakup termopradla Devold. Mate s nim nekdo zkusenosti?
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod tuso » čtv pro 29, 2005 1:19

Shere Khan píše:Zvazuju nakup termopradla Devold. Mate s nim nekdo zkusenosti?


Zkušenosti sice nemám, ale Devold patří mezi špičku, takže když ti nevadí ty ceny, nemůžeš prohloupit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » čtv pro 29, 2005 7:13

Tak nějak to bude...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Shere Khan » čtv pro 29, 2005 14:01

diky a nevite jak moc nebo malo hreje? jde mi o model active...
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod Shere Khan » čtv pro 29, 2005 18:37

jde mi o to ze sem si ted poridil gore-tex kalhoty a nevim jestli pod ne staci devold active nebo je potreba jeste nejaky polartec nebo neco takoveho...
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » čtv pro 29, 2005 18:41

ja mam pod nima moiru duo a v postate to staci...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Shere Khan » čtv pro 29, 2005 20:50

a nahoru staci krome devolda ogre action? nebo by byla lepsi ogre antarctica?
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » čtv pro 29, 2005 23:43

Shere Khan píše:a nahoru staci krome devolda ogre action? nebo by byla lepsi ogre antarctica?


No budem hovorit len o sebe, ale ak by som mal mat na sebe Ogre Action a pod tym len Devold Active tak zmrznem hned ako prestanem slapat do kopca. Ogre Antarctica na tom bude asi lepsie, ale to neviem posudit, kedze som to v zivote nevidel. :roll:
Ale radsej by som si asi kupil hrubsie spodne pradlo, nez hrubsi softshell, kedze potom budes dost limitovat jeho vyuzitie. Softshellky su uzasne prave tym, ze sa daju pouzivat cely rok a ked to bude mat zvnutra kozusinu, tak to tak asi nevyuzijes.
Ja osobne mam Tilak Latok, teraz som si pod to kupil Brynje Arctic a verim, ze mi to bude stacit. Zajtra to idem vyskusat do Zapadnych Tatier, tak potom poreferujem, ale verim, ze to bude cooool! 8) Ci vlastne hot! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Shere Khan » pát pro 30, 2005 0:35

pochopil jsem to tak ze by byl lepsi treba devold across canada a na to tilak latok?
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » pát pro 30, 2005 7:27

Při zimních přechodech mám na sobě toto. Začnu odspoda:

- fusky za 8 Kč (kdesi jsem to tu rozebíral) a na tom army klimatexy
- moira duo, Schw gelanotsy (he, už nevím jak se jmenujou)

- něco jako trencle :D
- moira tropico
- moira duo
- schw mania (když se zastavím, hážu na sebe schw OS, než jsem ji pořídil, tak to byla firemní fleece v hodnotě tak šedesáti korun)

- no a pak takový ptákoviny jako army šála (ten nákrčník), čepka, popř.: kukla, rukavice (taky jsem to tu už několikrát rozebíral), ...

Tím chci říct, že když člověk dupe do kopce, tak nezmrzne kdyby byl skoro nahej, jak se zastavíš, musíš se přiodít, stejně v zimě nikde jen tak netrčíš. Stavíš stan, hejbeš se, pereš se z ochranářema, nebo sedíš ve spacáku a tiše závidíš sparingpartnerovi, kterej má minimální limit ještě o patnáct stupňů víc dole :D . Vaříš většinou taky ze spacáku. Takže to taková věda zase není...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Ježo » pát pro 30, 2005 9:33

mimochodem: jake jsou ty hadry z Army shopu? Jak se lisi oproti beznym outdoor vecem a/nebo klasikou (bavlna etc)?
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát pro 30, 2005 9:56

Jde o to jaký hadry.

Třeba ta šála (v mým případě to je 1/3 šály - nákrčníku) je z nějaký bavlny a kouše jak debil :? . Ale krk je zase v pohodě.

Rukavice jsou pletený co já vím z čeho, ale prostě klasický pletený rukavice. Ale jsou dobrý, mám je rád (taky za 40 kaček).

Ponožky jim dělá Klimatex, tam není co řešit, a to mám béčkovou kvalitu.

A nebo jde taky koupit Gore-texovej komplet a tam není co řešit, jenom je blbý, že to je maskovaný, to moc nemusím. Ten komplet přijde hlavně na nějakejch 15.000,-

Taky jsem viděl v akci army goráčovej žďárák a to byla největší pohoda...

A nebo taky maskáče vzor 60, ale to se hodí tak do lesa do srubu nebo na stavbu místo montérek :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » pát pro 30, 2005 10:38

Zapomněl jsi na klasiku - kanady a celtu :mrgreen:
Jinak koukám že jsme zase trošku o kousek někde jinde :ú :ú :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Caba » pát pro 30, 2005 10:48

mno ja sem si celekm zvyknul na jare a na podzim chodit s vestou a pod ni dost casto pouzivam sensor termo a staci to pokud teda neprsi a v zime vestu vymenim za fliiiz s no windem popr GTX kdyz clovek slape tak to staci ale jak uz bylo zde receno kdyz se zastavis je potraba neco tepleho
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod chonga » pát pro 30, 2005 11:02

já používám taky takovou tu rouru na krk. pro tože to na vojně byla dobrá vychytávka (jen ta barva a kousání) tak jsem si to před lety koupil taky. jen černý a z powerstreče od Warmpeace. tahám to všude dá se z toho i udělat čapka.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod zbuddy » pon dub 2, 2007 14:31

Takže podávám zprávu o zkoušce prádla Devold. Funglovka triko Multisport dlouhý rukáv, na něm bundička The North Face Apex Softshell Flight series, na zádech batoh Rollerblade s botami etc. Teploty od cca 4 - 14 st C, jízda na bruslích v bývalé NDR, chladnější lesy i otevřené pláně se svinským a studeným větrem, takže většinu času zapnutý ke krku, na hlavě pod přilbou coolmaxová kukla. Naježděno 46, 60, 55 km, samo že s přestávečkami na pivo nebo focení ap. Večer pověsil triko na ramínko a nechal vyčichnout u topení. Sprchoval jsem se ráno i večer erárním mýdlem s neutrálním pH. Žádné deodoranty. Triko téměř není cítit, trošičku mapy od soli. Je pravda, že se vzhledem k věku a (nad)váze moc nepotím a ani téměř nesmrdím. Jen když jsem nervózní nebo naštvaný, ale to je asi normální.

P.S. Upravím a doplním později.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod WODYX » stř pro 5, 2007 19:43

No, tak já mám devold activ-dlouhý rukáv a jsem naprosto spokojenej
WODYX
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 3, 2007 19:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zbuddy » stř pro 5, 2007 20:37

WODYX píše:No, tak já mám devold activ-dlouhý rukáv a jsem naprosto spokojenej

Vítám Tě na fóru a navíc mezi spokojenými uživateli merina :smt023
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » stř pro 5, 2007 22:12

hele zbyddymerinovníku. brasan chtel k vanocum moiru tropiko rolak se zipem u krku a dlouhe rukavy...mamu napadlo mu misto toho dat neco ekvivalentniho z merina? nejaky konkretni napad? znacka, gramaz, tip?dikes, se v tom merinu moc nevyznam. btw merino ponozky prrestali kousat cca druhy den pouzivani :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » stř pro 5, 2007 22:30

Hafi píše:hele zbyddymerinovníku. brasan chtel k vanocum moiru tropiko rolak se zipem u krku a dlouhe rukavy...mamu napadlo mu misto toho dat neco ekvivalentniho z merina? nejaky konkretni napad? znacka, gramaz, tip?dikes, se v tom merinu moc nevyznam. btw merino ponozky prrestali kousat cca druhy den pouzivani :wink:

Nevím, zda je tak anatomický jako Ty, ale přesto by mu mělo sedět to, co mně. Dnes došla nová kolekce do Icebreaker centra HS Slezská a říkal borek, že v IB centru Perštýn budou mít možná ještě víc věcí. Takže doporučuji černé Ultralight triko KR s véčkem gramáže 150. Mně seděla velikost XL, cena 1090 -7%-5% akční sleva HS. Z tak tenké gramáže se roláky, trika DR ani spodky z merina nedělají. Zkoušel jsem si z nové kolekce i roláček se zipem gramáže 200, ale ten mi byl natěsno :oops:, je to totiž dělán ve střihu slim fit :twisted: Ale lákají mne tam boxerky gramáže 150 a 200, cena ale cca 700 bez slevy.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Chasi » čtv srp 28, 2008 11:54

Má někdo zkušenosti s vlněným flísem od Devoldu?

Popřípadě, je možné ho někde v Ostravě vyzkoušet?

:((
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Blaf » čtv srp 28, 2008 12:11

v Ove vim ze Devold prodava Eliass (pasaz Vesmir)...ale jestli maji ten vlneny fleece to netusim...kazdopadne taky jsem na nej kdysi koukal...ale pak se rozhodl,ze bych ho nevyuzil :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zbuddy » čtv srp 28, 2008 12:18

Vlněný fleece zatím nemám...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Chasi » čtv srp 28, 2008 12:18

Blaf píše:v Ove vim ze Devold prodava Eliass (pasaz Vesmir)...ale jestli maji ten vlneny fleece to netusim...kazdopadne taky jsem na nej kdysi koukal...ale pak se rozhodl,ze bych ho nevyuzil :roll:


...v Eliáši mají semo tamo nějaký ten multisport (aspoň co jsem si všiml), ale nic víc...

btw...proč bys ho nevyužil? Zdál se ti moc teplý nebo ten matroš vypadal divně?
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Blaf » čtv srp 28, 2008 13:14

no stejny duvod proc nevyuziju 200flisku....proste na chuzi neee moc teple...moc bych se potil, nejsem moc zimomrivy (krome prstu na nohach, coz fleecka nezachrani). Mam teda 320tku merino a ta mi plne staci...ale je pravda ze ted resim neco teplejsiho na zimu kdy uz se nehybes a rozdelavas stan, jis apod......ale to koukam spis po perovce nebo te chlupate "medvedi" flisce...

add Eliass...ted me napada nemaji Devolda i v Gecku? popr zkus se v Eliassu zeptat zda by ti to neobjednali, i kdyz nvm jestli jejich reakce na nezavaznou objednavku bude kladna :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedik » čtv srp 28, 2008 14:27

Devold maji, jak pise Blaf, jeste v Gekko sportu na Kurim a pak jeste v takovem zapadlem obchudku v Mariankach, co vim.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod sedlo » pát říj 31, 2008 10:01

Čaute, nechce se mi to tady pročítat, ale více než roční zkušenost s DEVOLDEM /multisport/ velmi negativní. Když pominu, že žádný zvláštní tepelný komfort to nepřináší, ještě více mě štve kvalita, neustále se to párá, pouští to očka na rukávech, no prostě šit za dost prachů! Jediné plus je snad to, že to nesmrdí ani po několika dnech a je to příjemné na tělo ](*,)
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod zbuddy » pát říj 31, 2008 10:15

Co se týče NEkvality šití na Devoldu Multisport, to souhlasí se zkušenostmi mnoha lidí, i Deny a mých.
Můj první kousek od Craftu (triko Profi DR) jsem vrátil z důvodu nekvality švů (ujeté, křivé, chybějící) a nechal si vrátit peníze. Od té doby se dívám pečlivě na provedení šití všech nových kousků sebevíc renomované firmy ](*,)
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod sedlo » pát říj 31, 2008 10:20

zbuddy píše:Co se týče NEkvality šití na Devoldu Multisport, to souhlasí se zkušenostmi mnoha lidí, i Deny a mých.
Můj první kousek od Craftu (triko Profi DR) jsem vrátil z důvodu nekvality švů (ujeté, křivé, chybějící) a nechal si vrátit peníze. Od té doby se dívám pečlivě na provedení šití všech nových kousků sebevíc renomované firmy ](*,)



Podle mého názoru to bude tím, že matroš je dost tenky a tím pružný a jakékoliv menší natáhnutí ma za následek prasknutí šití a občas i oček. To fakt Devoldi zrovna nevychytali :((
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod visna » pát říj 31, 2008 10:45

minuly vikend okolo 7 stupnov, fungl triko active s dlhym rukavom (mid od+5 do -20) , na tom bunda The North Face Apex Softshell Flight series,
chladno bolo, len ked som zastal, pretoze som bol durch mokry (hlavne na chrbte od batohu) a hrozne fukalo...
je teple az az, vobec mi nesmrdelo, nebyt deodorantu, ktory mi ostal pod pazuchami, ani by som ho zbytocne znova nepral,
dvojvrstve, zvnutra Dupont Thermolite, takze velmi prijemne, pokial bude drzat sitie, nemam dovod hladat nieco ine...a navyse je velmi pekne :D
no a co sa tyka dlhych spodkov, tak tie asi iba do mrazu...
visna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 21, 2008 12:55
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Oblečení