Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pon říj 8, 2018 8:14

Hledám, něco nacházím, ale ne moc, proto se ptám.

GTX zimní "bejsbolovka" s klapama na uši.

Prostě něco takového:

pepica.jpg


Neska odpo jedu Ostrau, tak očumnu Eliáše (Vertical ho má na seznamu prodejců Montane).

Ještě jsem zakopl o jednu podobnou u Berghausu.

PS: MUSÍ být modrá..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zmní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod _Andy_ » pon říj 8, 2018 8:40

Dělal jí Lowe Alpine, možná to ještě někde seženeš po internetech.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Zmní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » pon říj 8, 2018 8:58

Pokud netrvas vervomoci na GTX, tak se u nas da lehce lehce sehnat zateplena od Marmotu s jejich NanoPro zaterem u Mallu. Docela pouzitelna, mam ji doma.
Jen pro modrou barvu si musis koupit jeste modrou Duhu na zabarveni :wink:.

Pred dvema lety jsem shanel neco podobneho na zimu, ale moc jsem toho v ceskych a slovenskych obchode nenalezl...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 8, 2018 16:18

Od středy nebo čtvrtka budu mít Rab Latok Cap. Když jsem to minulou zimu předobjednával, myslel jsem právě na Powderprocha a jeho zálibu v teplých ušankách. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pon říj 8, 2018 17:26

Dej vědět, přijedu to očumnout/ošahat/kupiť.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 19:14

vonkreuz píše:... myslel jsem právě na Powderprocha a jeho zálibu v teplých ušankách.

Ha! Zacinam mit takove podezreni... zalibu v usankach maji vychodni narody, to by vysvetlovalo minimalne jeho jazykove schopnosti :twisted:

Osobne tohle nechapu. I kapuci na membranovce pouzivam jen v nouzi nejvyssi, protoze se mi v ni pari hlava a za chvili ji mam vic mokrou, nez kdybych ji nechal na (mirnem) desti. Takovahle cepice by pro mne byla za trest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 19:24

S GTX robí aj Trekmates model BRINZLEA GTX CAP.

Ja som používal Trekmates DRY CAP. Na zimu fajn, zvládne aj ťažký mokrý sneh. Časom sa odrbe sucháč na zadnom nastavovacom popruhu a nedrží, ale to sa dá poriešiť. Hlavne, načo si dám druhykrát pozor, je šilt. Tento model mal v obrube drôt, niečo ako pri šiltoch na kapucniach vetroviek. Obruba praskne a drôt vyčumuje cez látku von. Mne vadí to prelomenie obruby, takže sa šilt trochu zdeformuje.

Dík za to vlákno a za iné tipy, hodí sa.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 19:30

mike píše:Osobne tohle nechapu. I kapuci na membranovce pouzivam jen v nouzi nejvyssi, protoze se mi v ni pari hlava a za chvili ji mam vic mokrou, nez kdybych ji nechal na (mirnem) desti. Takovahle cepice by pro mne byla za trest.


Treba vyskúšať, nedovolil by som si vopred robiť takéto závery. Ako som spomínal, mal som tú od Trekmates a rozhodne som sa v nej neparil a nemal viac mokro. Ak v zime poprchávalo nevadilo mi to. Ak pršalo viac, tak som ju dal dole a natiahol kapucňu. Ak je teplo, dáš čiapku dole, alebo si ju povytiahneš viac tak dozadu, zatiahneš zadný popruh, aby ti nespadla = lepšie do vetrá.

Osobne ju nosím v zime pripnutú karabínkou na rameňáku a šlapem. Ak spomalím, alebo sa zastavím, či sa nejak zhorší počasie, tak ju hodím na hlavu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 19:35

To neni predcasny zaver, ale zkusenost s kapucema u membranovek. Jedina, ktera se da prezit, je ta posledni z NeoShellu a i tam dam prednost Buff satku, kdyz je to mozne. Mne se proste hlava poti hodne. I kapuce z GTX Active byla hrozna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 19:40

Tebe sa viac potí, tvoj problém, ale sú aj užívatelia, ktorým to až tak problém nerobí, čo vieš... :) :wink: Sám som zvedavý na GTX prevedenie, preto mi to vlákno príde vhod. Mám skúsenosť s tou DRY membránou, rád by som skúsil aj GTX a potom by som vedel lepšie porovnať.
Naposledy upravil Stani dne pon říj 8, 2018 19:50, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 19:44

No vsak jo, pisu, ze pro mne by byla za trest, jinym vadit nemusi. Lidi jsou ruzni, ja si vetsinou davam neco na hlavu jako jeden z poslednich a cepici snad uz ani nemam, jen Buff satky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 20:03

V pohode mike, len niekedy vyznejú príspevky v podobe, akoby to bolo celé zlé, neprijateľné riešenie. A to tak nemusí byť. Ja mám tiež GTX bundu, dokonca 3L, ale starší typ a kapucňu používam minimálne a nahradzujem ju práve tou čapicou, alebo čelenkou, lebo je to praktickejšie na nosenie, tak ako pre teba nosenie Buff.

Ak je fakt hnusne, husto sype sneh, či leje, tak si kapucňu dám. Samozrejme, že mi je teplo, a zvlášť ak šlapeš v tempe do kopca, ale toto už ani neriešim, dám čapicu dole. A riešim to, aby som v prestávke neprechladol.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 20:09

Ja teda kapuci jen kdyz leje, pripadne kdyz je nejaky extremni vitr a kosa, aby mi neumrzly usi. Snih v pohode zvlada Buff, proto nechci na zimni bunde kapuci. I vetrovku mam radej bez kapuce. Ale zas jsou lidi, co nosi kapuci porad i ve meste :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 8, 2018 20:18

To áno, ale o nich si myslíme svoje, že :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » úte říj 9, 2018 17:37

Tak, Montane Squall Cap v bluespark objednaná v UK, díky paní Hrnčálové z verticalu. Prý nebude hned, ale za 2-3 týdny, což mi neva. Kupuju naslepo, bez vyzkoušení. Paxem dám report, jak to dopadlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pát říj 26, 2018 17:43

Squall už je na cestě z Verticalu ke mně domů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pon říj 29, 2018 18:41

Pepica je doma, barva supr modrá, velikost na moji přerostlou škebli akoráth, pasuje dokonale a údaj o váze 57g nekecá, je jako pírko. Velká spokojenost nad nákupem naslepo. Dobrá vychytávka je lem pod kšiltem, aby mi nebylo zima na čelo. A samozřejmě poděkování Verticalu a pí Hrnčálové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 29, 2018 19:24

Vyzerá veľmi dobre. Lem cez čelo som si všimol, až keď si to spomenul. Prosím ťa, aký je doťahovací systém vzadu na temeni hlavy? Je na sucháč, alebo je použitý len elastický lem?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pon říj 29, 2018 19:26

Vzadu je stahovací kulatá gumóvá niť a na ní stahovací sponka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Stani » pon říj 29, 2018 19:48

Dík. A predpokladám, že tam bude na gumičke aj nejaký malý ťaháčik (puller) na uchytenie pri doťahovaní.
A ešte prosím - šilt má v okraji tvarovateľný drôt, alebo je to na spôsob klasických bejzbaliek?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2018 7:42

Kšilt je pevný, samonosný, do oblouku. Výztužný drát netřeba.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » pát říj 25, 2019 10:13

pavproch píše:Pepica je doma, barva supr modrá, velikost na moji přerostlou škebli akoráth, pasuje dokonale a údaj o váze 57g nekecá, je jako pírko. Velká spokojenost nad nákupem naslepo. Dobrá vychytávka je lem pod kšiltem, aby mi nebylo zima na čelo. A samozřejmě poděkování Verticalu a pí Hrnčálové.


Taxem si (jako přípravu na zimu) dal repete a .... i druhá (stejná) pepica je doma. A opět vřelé díky pí Hrnčálové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod ret255 » pát říj 25, 2019 21:13

Trošku možno OT, ale je tu niekto, kto je veľmi citlivý na chlad a vietor v zime, konkrétne mi ide o hlavu a uši? Ako to najlepšie riešite? Stačí vám nejaká windstoperová čelenka, ktorú si dáte pod čapicu, prípadne máte celú čapicu, ktorá má windstoper aj cez tie klapky na uši(čo by som mimochodom ocenil), mám totiž jednu takú windstopperovú "ušanku" od millet a just dali windstopper iba na hlavu, na ušiach je len obyčajný flís.

Mám v pláne si teraz na zimu nakúpiť nejaké bufky a riešiť to cez nákrčníky, prípadne čelenky, len neviem či nie je aj niečo lepšie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod lojzmen » pát říj 25, 2019 22:59

Mám čepici s Windstoper, nebo Goretex, klasickou, dvojitá pletenina, s jeleny, od Kamy, a někde tam uvnitř něco jako folie otravně šustí do uší.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 15, 2021 7:17

https://www.marmot.com/women/accessorie ... 02156.html

co je to za jednotky u tech cepic?

Kdyz prevedu 53cm na palce, je to 20 palcu a teda v tabulce na cepice su totalne mimo... dost premyslim, ze si ji koupim ale nevim uplne, jestli SM, nebo LXL a nemuzu najit zadnou rozumnou tabulku...

diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » ned srp 15, 2021 11:04

Když si zadáš ve vyhledávači nějakou kombinaci size/sizing chart + hut/cup/headwear, tak Ti to vyplivne různé tabulky. Třeba tady nebo tady. Ale to je jen orientační, netuším jak moc to sedí pro Marmot. Z těch dvou možností co maj v nabídce jsi blíž S/M, pokud Ti nebude velká.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 15, 2021 11:18

diky, ja zkousela neco hledat ale nejak sem nebyla uplne uspesna, mas rozhodne lepsi tabulku :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » ned srp 15, 2021 11:28

@Mawe: ja tu cepici mam L/XL a pokud mas 53 cm obvod hlavy, bude Ti tato velikost urcite velka. Mne byvaji i ty nejvetsi cepice casto male, tady mam jeste velkou rezervu. Pokud si dobre pamatuji, zkousel jsem dokonce i tu S/M a skoro by se to dalo, ale precejen uz tlacila.
Ma to pruzenku, kterou si nastavis svoji velikost, tudiz se da prizpusobit i na mensi hlavu. Jejich tabulka velikosti je u teto cepice stejne uplne mimo.

Jen u ni nepocitej, ze to bude plnohodnotna nahrada za tlustou vlnenou cepici pri -20. Primaloftu tam zase tolik neni. Na druhe strane celkem dobre drzi teplo generovane hlavou - ja ji nosim prakticky celou zimu, max plus kapuce bundy na ni. I pri tech -20-ti, jen tehdy uz je dobre mit tu kapuci.

Edit: kdybys byla v Brne, muzes si ji vyzkouset v Alsportu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » ned srp 15, 2021 13:21

Kruciš, tohle vlkno mi úplně jasně vymalovalo před očima zimní vycházku zasněženou krajinou. :zimnioutdoor:

Ufff, v aktuálních hicech příjemná změna... ale nevím, esli sa nato vlastně těším, mám fčíl v hlavě přepnuto na bajkování.... a to je nejlepší v "rozumných" plusových těplotách.... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 15, 2021 13:52

apuka

ja do nedavna cepici jeste ani moc nenosila, ale jak starnu, tak se to horsi :D mam nejakou PWS a stacil by mi i buff, ale mam problem, ze jak je to uzsi (anatomickej hlavotvar nebo buff urcenej primarne na krk), tak mi to macka brejle k hlave a po treba dvou dnech mam hrozne oboleny otlaky mezi usima od bryli, jak je tlaci gumicka.

takze premyslim, ze tohle by byla dobra nahrada a zaroven by to fakt bylo hezky pres usi (u me zacina byt kamen urazu vic ucho nez samotna hlava. Takze spis premyslim a zvazuju, do alpsportu se mozna podivat pujdu, maji ji ted v akci, ale modrou :(

no travim celej vikend doma takze nuda na internetu, treba ji ani nekoupim :D ale prislo mi to zajimavy z toho hlediska, ze to kombinuje ksiltovku (nemusela bych ji nosit pod cepici), chrani lip ty usi a mohlo by to zamezit tomu problemu s otlaceninama.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Oblečení