Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » ned srp 15, 2021 15:38

Na to by mohla byt OK. Ale radeji si to zkus poradne. Je to trochu hlubsi ja hlavu, ale tou pruzenkou si to nastavis, jak potrebujes. Jako jedna z mala cepic mi nevadi na slunecni bryle, neboli z nej/nich usi.

Jen necekej, ze budou hodne prodysne, je to zaterova latka, proste PreCip. Zase pokud to budes mit ve vetsi zime, vadit by to nemelo.

Na buff satek doporucuji dat bryle zvenku, ne satek na bryle (pripadne ,jeste na ne velice mirne natazenou gumicku, aby vzadu na hlave drzely, kdybys udelal silnejsi pohyb hlavou. Ja tak nosim slunecni i na PWS cepici, prave kvuli usim. Ale ty uz by mohly normalni bryle pri delsim pouziti roztahnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod WDSNV » sob říj 30, 2021 20:13

Zdravím, nevíte někdo kde prodávají zimní čepice na sloní hlavy jako mám já? :roll:
Řekl bych že mám fakt velkou hlavu už i na základní škole mi to řikali...
A koukám a po tom všem co jsem vyzkoušel na mě snad čepice neexistuje..
Mám obvod hlavy 64. jestli vám to pomůže... V roce 2019 jsem si koupil jednu čepici na hlavu obvod 62. z merino vlny je super byla drahá ale furt to není ono a lezou mi z toho uši a táhne mi na ně...
A dneska ráno to byly zase muka -3°C teprve a já zas omrzlí lalůčky uší... :lol:

Děkuji za vaše typy. =D>
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod Etheric » ned říj 31, 2021 5:02

Fler, lokální inzerce, poptej se třeba známých, jestli někdo nezná šikovnou pletařku, určitě najdeš. Nevyjde to draho a uplést se dá libovolnej rozměr ;)
Já mám opačnej problém - dětský čepice mi jsou malý a dospělácký velký, s výjimkou kšiltovky Reejoice, PES, bez zateplení. Jenže teď je dělají z jinýho materiálu, byl to PAD a vydrželo to 5x víc než to vybledlo. Teď používanej PES je za rok vyšisovanej tak, že vypadá, jako by ta čepice byla minimálně pět let stará a rok neviděla pračku.... Nicméně na funkci to vliv nemá. Jen mě sere ta změna materiálu, psal jsem kvůli tomu výrobci, prý si nikdo jiný nestěžoval a že jí mám poslat k reklamaci. Na to jsem paní odpověděl, že čepici, kterou nosím úplně každej den a trávím v ní venku tolik času a provádím v ní tolik aktivit, by mi přišlo vysloveně blbý reklamovat proto, že za rok na slunci vybledla. Je to jen estetickej problém, ale podle komunikace by mi byli ochotni poslat novou... Ale já bych radši z původního materiálu. Prý bohužel, že už není :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » sob led 1, 2022 18:10

Tady v tomhle vlkně píšu, jakou GTX zimní pepicu sem sháněl a pořídil - Montane Squall = kšilt, GTX a klapky na uši. Mám a sem spokojen = nic nového nesháním, jako hlavní plusovou fičuru beru ten kšilt = nic (mokrého, co padá zvrchu) mi nepadá přímo do wočí + co po té pepici steče, tak steče až na okraj kšiltu a odkápne mimo můj xicht.

Nevím, už co sem v RP hledal, ale ta nevyblokovatelná reklama nahoře na auto.cz mi fčíl furt nutí tuhle pepicu od Kamy. Dyž se nad tím obrázkem té Kamy ale zamýšlím: k čemu je dobrá GTX pepica BEZ KŠILTU = všechno padá rovnou na ksicht a do wočí + stéká po té pepici tamtéž. Nějak nechápu smysl toho GTX u pepice bez kšiltu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod AlexBeck » sob led 1, 2022 20:26

Vidíš a Já jsem zase nikdy nepřemýšlel o te z šiltem :D Jako vyhodu to asi má, ale stejně nosím bundu tj kapuci co nahradí tvůj šilt.
GTX čepici nemám, ale jestli někdy seženu chrtí XXL horo přilbu (s dírámi) tak by přišla vhod :-k
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » sob led 1, 2022 20:46

pavproch píše:Nějak nechápu smysl toho GTX u pepice bez kšiltu.

Z toho si nic nedelej, ja nechapu ani smysl GTX cepice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » sob dub 16, 2022 14:11

mike píše:Z toho si nic nedelej, ja nechapu ani smysl GTX cepice

Třeba neska .... vycházka v nečasí v gorateksu, dokad scalo = kapuca "on", ale jak už enem mrzgolilo, tak kapuca "off" a GTX čepica měla uplatnění - nemoknul sem pomalu odshora.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » ned dub 17, 2022 0:21

Raději se ani neptám, jestli se dělají kšiltovký s GTX, protože určitě dělají :)
Ale mi by stačilo nějak vytunit jen kšilt obyčejný kšiltovky - tak aby samotná čepice zůstala prodyšná a kšilt nebral vodu a netransportoval ji dál do samotný čepice a na mou hlavu. Přemýšlím-li nahlas, tak asi vyrobím buď nějaký igelitový "kondom" anebo budu kšilt něčím naipregnovat (?) :-k Řešil jste to někdo?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » ned dub 17, 2022 0:50

Hledej nazehlovaci folie, to by melo stacit a latku neposkodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » ned dub 17, 2022 12:31

Dík, mrknu. Akorát na zakřivený kšilt, včetně okrajů, to asi moc dobře nažehlit nepůjde. (pominu-li teda fakt, že se v naší domácnosti žehlička nenachází 8-[ :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » ned dub 17, 2022 13:17

Kdyby se ta folie nepovedla, tak (opakuju se): Montane Squall - mám dvě... bohužel české Montane ji nenabízí, první sem koupil tak, že sem oslovil dovozce (pí Hrnčálová) a oni mi ji (mimořádně) dovezli, druhou sem později koupil na trekkin.com
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » ned dub 17, 2022 22:01

Dík, vím, že tuhle s klapkama máš. Ale tohle nepotřebuju, jsem se do Tvýho GTX vlákna jen vetřela, když už jste ho vytáhli. Mi jde čistě jen o nenasákavost kšiltu u mojí stávající čepice, zbytek chci nechat tak jak je. Možná to zkusím navoskovat :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 0:39

sobb píše:Dík, mrknu. Akorát na zakřivený kšilt, včetně okrajů, to asi moc dobře nažehlit nepůjde.

Folie, co jsem pouzival pri modelarine kdysi v mladi, by to zvladla. Ona se umela trochu smrstit, kdyz bylo kam. Akorat nazehlovaci folie bez zehlicky fakt nepujde ;-)

sobb píše:Možná to zkusím navoskovat

To by asi taky slo, ale vosk se bude drolit. Trochu fantazie ;-) Uplne nejjednodussi by bylo to polepit necim jako izolepou. Nebo stribrnou paskou, bude to vypadat jako alobalova cepicka, cimz se stanes moderni ;-) Nebo to muzes striknout nejakym sprejem, co se slije v souvislou vrstvicku. Idealne reflexnim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » pon dub 18, 2022 21:45

Modelářský fólie ani žehličku se mi asi moc shánět nechce :wink:

Vosky se používají na kabáty a klobouky (Laďa má voskovaný australák), takže by to držet mohlo. Ještě bych na kšilt mohla naplácat Snoseal. Mám tu skoro plnou pixlu, kterou kdysi dávno Laďovi vnutil poldík místo Atska, pro který jsem ho tehdy poslala :roll: :mrgreen:

Izolepa v dešti nebo na slunku moc dlouho nevydrží. Stříbrná páska mě napadla, ale je dost těžká a taky se časem odlepí. A pak po ní zůstane hnusná ulepenost :? Ale možná by to za pokus stálo.

Jaký sprej jsi měl na mysli? Reflexní být nutně nemusí, ale je to fuk :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 22:02

sobb píše:Ještě bych na kšilt mohla naplácat Snoseal.

Se divim, ze ti to neporadil pp :D Zkus, bude z toho pekna mucholapka ;-)

sobb píše:Izolepa v dešti nebo na slunku moc dlouho nevydrží.

Myslim, ze vic, nez vosk na slunci.

sobb píše:Stříbrná páska mě napadla, ale je dost těžká a taky se časem odlepí. A pak po ní zůstane hnusná ulepenost :? Ale možná by to za pokus stálo.

Zas tak tezka neni a fungovat by mela. Kdysi jsem s ni spravil i roztrzene kalhoty ;-) Mozna se casem odlepi, ale bude to trvat dlouho a pak holt das novou. Jestli ji mas doma, tak je to jako nouzove reseni nejjednodussi.

sobb píše:Jaký sprej jsi měl na mysli?

Nejakou syntetickou barvu, ktera se slije a udela nepropustnou vrstvicku. Konkretne ti ale neporadim. Asi to bude chtit nastriku vic. Zaklad, ktery se vpije, nechas zaschnout a dalsi uz udela tu vrstvu. Neni nutny sprej, stacila by treba barva na okna ;-) Akorat se muze stat, ze nepovedeny pokus cepici znici, to u stribrne pasky nehrozi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » pon dub 18, 2022 22:25

Muchy nevadí :D

Ti nevím, zrovna ty voskované klobouky na slunku vydrží, pravda, že ten vosk ale nemám a kupovat ho nebudu. Izolepa je celkem k ničemu. O tý stříbrný pásce celkem uvažuju, páč je to nejjednodušší. Ale s délkou výdrže si nejsem tak jistá, na něčem (bundy, stan, pracovní gatě) drží dlouho, jinde (jiná bunda) zas slezla rychle a zanechala po sobě ten ulepenej hnus.

OK, sprej tedy asi zatím odsouvám na vedlejší kolej. Sice mám kšiltovek povícero, ale ničit si je nechci.

Jsem se ptala hlavně ze zvědavosti, zda to už někdo prakticky řešil a vyřešil. Různejch slepejch uliček si taky dovedu vymyslet spoustu. Ale samozřejmě díky za nápady :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 22:31

Neni vosk jako vosk, maji ruznou teplotu tani, ty na obleceni asi vyssi. Snoseal je lepidlo, do kuze se vsakne, ale kdyz to prezenes, tak i ta zustane ulepena. Na cepici by to byl hnus, lepili by se nejen hmyzaci, ale i prach. A vubec, kde je tve ochranarstvi vuci hmyzu, bylo by to horsi, nez permethrin :twisted:

Zkus tu stribrnou pasku, chce to poradne uhladit a pak by mela drzet dlouho.

Jasne, ja s ksiltovkama (a cepicema vubec) zadne zkusenosti nemam, nechapu, proc je lidi nosi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » pon dub 18, 2022 22:42

Těžko říct, já dávala vosk i na látkovou část starých bot a bylo to v pohodě a nelepilo. Myslím, že i na čepici by se rychle nalepil prach a byla by OK. Na rozdíl od vražedného permethrinu :wink:

Jo, asi zkusím. Jestli někdo neporadí něco lepšího. Nebo možná jednu čepku s voskem, druhou s páskou, a budem porovnávat :lol:

No jo, všichni jsou blázni, jen ty seš letadlo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 22:45

Vosk nebo Snoseal? ;-) To neni to same, ve Snosealu jsou nejaka rozpoustedla, aby se dal mazat.

Vzdycky jsem mel takove podezreni... 8-[ :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » pon dub 18, 2022 22:53

To už si právě nepamatuju. Buď to byl Snoseal nebo nějaký Tarrago nebo možná ještě Nikwax. Každopádně je to všechno podobný.

A stejně si tu alobalovou čepičku nakonec jednou nasadíš :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 22:54

Jestli mas nejakou ksiltovku na vyhozeni, tak ten Snoseal zkus ;-)

Kdyz ji budou mit vsichni ostatni, tak nepotrebuju :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 9:13

@sobb: co takhle zkusit ksilt natrit nejakym impregnacnim roztokem na stany nebo slunecniky, napr. neco jako toto. Parafinova emulze.
Nebo PU zater, nebo silikonovy zater (to se mi vyhledavat nechce).

Ty priklady jsou opravdu jen jako priklady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » úte dub 19, 2022 11:26

Dík, to by možná taky šlo, kdysi jsme nějakou impregnaci na stan použili, kouknu, jestli ještě někde ten zbytek nemám.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 13:41

U tech PU a silikonovych zateru bych se obaval pouze co s tim udela sul z pripadneho poceni. To fakt nevim.

Jeste Ti mohu nabidnout nejake stare "domaci" recepty. Vyvarit cepici (nebo jen ksilt) v roztopenem veprovem sadle :wink: - tak se taky impregnovali v minulosti kusy odevu, ktere mely byt nepromokave. Sadlo pry funguje mnohem lip nez oleje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » úte dub 19, 2022 14:57

Kšilt nepropotím, to je v pohodě :wink:

Jo, sádlo. A sežere mě medvěd [-X :D

Laďovi se momentálně nejvíc zalíbilo napouštění voskem, že nějaké staré vosky má. Takže první pokus asi bude s voskama, budu muset najít nějakou starou kšiltovku, který mi nebude líto 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod pavproch » úte dub 19, 2022 15:35

Dejme tomu, že se (nečím, neřeším) podaří totálně naimpregnovat ten kšilt = bude nepropo. Dyž ale bude scát, tak jen to, co dopadne na kšilt po něm steče, to co dopadne za zbytek čepice se vsákne/proteče do vlasů/očí/na xicht. Nějak furt mi uniká smysl (jen kšiltu) nepropo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 15:50

Sobbi asi pouzivaji kapuce... :wink:

Ja jsem pochopil, ze jim jde hodne o zachovani prodysnosti casti, co sedi na hlave. Tudiz to prakticky vylucuje pouzivani membranovych ksiltovek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » úte dub 19, 2022 17:40

Jj, apuka to trefil. Nosíme kšiltovku pod kapucí membránovky. A při delším dešti kšilt nasákne vodu a transportuje dál do čepice. A posledně nás to už nasštvalo, tak jsme si řekli, že je možná načase to nějak pořešit.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2022 17:42

Co takhle membranovka s ksiltem? ;-) Ja jsem teda u vsech kapuci nejaky mel, mozna trochu mensi, ale stacil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní GTX čepice (kšilt, klapky na uši)

Příspěvekod sobb » úte dub 19, 2022 17:52

Kšilt na membránovkách máme, nestačí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení