Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

Příspěvekod baltazarek » stř zář 26, 2018 17:49

Ahoj všem.
Měl bych na vás dotaz. Rád chodím noční šifrovací hry. Každý rok ale v noci v říjnu/listopadu neskutečně mrznu. Nevím jak a co si obléct. Mám pouze kvalitní pohorky, do kterých dám v průběhu noci druhé ponožky. Na tělo funkční tryko a podvlíkačky. Na to kalhoty a v průběhu hry druhé. Tryčko, mikina, 2x bunda a čepice. Když tak ale sedím na jednom místě v lese přes noc několik hodin, vždy jsem děsně promrzlý. Navíc pak se vydáme rychlím tempem na další stanoviště a tím se zase spotím. Můžete mi prosím poradit jak na to ? Jak se obléci ? Nebo jsou všichni tak otužilí ? Díky moc.
baltazarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:59

Re: Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 26, 2018 18:08

perova bundicka do batohu napriklad, vytahnes na zahrati na min aktivni cinnost a pak pri pobihani sundas...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

Příspěvekod mitau » čtv zář 27, 2018 9:45

Koukam, ze se na Tmou pripravujes svedomite. Za me je dulezita karimatka - obcas nekdo bere jen alumatku, protoze karimatka je neforemna, ale to presne vede k promrznuti. Dokonce je "prekvapive" velky rozdil mezi nejakou nahodnou tenkou karimatkou ze supermarketu a slusnou karimatkou z EVA materialu (mam Yate EVA 10mm a orpoti jinym citim rozdil, takova YATE 14mm nebo TaR Ridgerest mohou byt jeste lepsi). Pak je dobre se celkove zaizolovat - tj. vcas zacit pouzivat rukavice (clovek stejne vetsinou nic nepise a v tenkych rukavicich jde delat vetsinu cinnosti) a satek (typicky tunel vytazeny jako maska).

A univerzalni rada je byt teple obleceny od zacatku (resp. to moc neodkladat) - po startu je clovek plny elanu, jeste je teplo a druhou, treti sifru prece dame rychle. Pak na ni zakysne na nekolik hodin a zacne se oblikat az kdyz je mu zima. To uz je pozde, protoze vsechno obleceni jen izoluje a telo je uz promrzle a uz tolik netopi. Takze po prichodu na sifru kdyz neni rychly slibny napad, tak zainvestovat tu pul minutku do obleceni se. Chapu, ze po vylusteni se chce hned rychle vyrazit, ale na sundani jedne vnejsi vrstvy a rozepnuti nejake dalsi je casu dost. Tmou neni sprint, ale maraton, takze je akorat potreba presvedcit lidi z tveho tymu, ze tech 30 sekund je nezabije a pak budes mnohem ochotnejsi k rychlemu presunu.

Je otazka, co znamena 2x bunda, ale pokud jedna z tech bund je nepromokava, a tedy neprodysna, je potreba ji na presuny sundat (a nebo si dat pozor, aby ses pod ni nezpotil).

Idealni reseni je perova bunda, ale to neni tak uplne levne. Nevim jakou mas soucasnou vybavu, ale i takova lacina primaloftova bunda (napr. Klimatex Erkki ted ve sleve za 1000) ti muze vyrazne zvysit komfort oproti tvemu soucasnemu vybaveni.

PS: Cely prispevek pisu s tim, ze zatim nemas moc kvalitni outdoorovou vybavu. Pokud ano, pak je ten spravny dalsi krok prave perova bunda, ktera bude pro dany ucel nejlepsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

Příspěvekod baltazarek » pát zář 28, 2018 9:56

Ahoj,
děkuji moc za rozsáhlou odpověď. Na tmou se samozřejmě připravuji ale příští týden je inula :-)
Karimatku neřeším, protože vždy sedím na židličce, takže od země mi snad zima není.
Co se týče vybavení, tak jedna bunda co mám je obyčejná fleecová bunda z Lidlu. Je ale vcelku teplá. Na to pak oblékám starou bundu Tilak Latok. Jak jsem psal dříve, tak obuv snad vpohodě, nosim Scarpa Mistral Goretex. Kalhoty mám Direct Alpine kalhoty PATROL 4.0 Na tělo mam natažene funkční trička.
Pokud by mi někdo poradil nějaké vhodné vybavení tak budu moc rád. Samozřejmě nechci kupovat bundu nebo kalhoty za 10K, ale něco s dobrým poměrem cena/výkon koupím rád. Nemám totiž nic nepromokavého, pouze deštník a pláštěnku.

Děkuji moc za další rady.
baltazarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:59

Re: Jaké oblečení do lesa přes noc - říjen/listopad

Příspěvekod baltazarek » sob zář 29, 2018 19:01

Tak jsem dnes koupil bundu klimatex ERKKI. Pod ni jsem koupil klimatex Thermo svetr VENCEL. A pod to dám funkční tryčko. Myslíte že toto do listopadové noci stačí ? Případně co ještě ? Hledám také nějaké thermo spodky a kvalitní čepici. Díky moc
baltazarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:59


Zpět na Oblečení