Norsko - jaký kalhoty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Norsko - jaký kalhoty?

Příspěvekod Sk1X1 » pát črc 6, 2018 23:01

Zdravím,
za 14 dní razím do Norska a tak finišuju přípravy. Je to první (a doufám, že ne poslední) výlet někam dál na delší dobu (na týden a dýl). Už mam připraveno vše kromě kalhot. Pořád se nějak nemůžu rozhodnout jaký kalhoty a zda nový nepromokavý nebo to řešit tím, že budu při dešti přes kalhoty natahovat něco jinýho.
Z dřívějších výletů mám kalhoty z Decathlonu (Quechua Travel 100).

Mám vyrazit v těhle kalhotách a k tomu pořídit jen nějaký nepromokavý, který vždy přetáhnu? Nebo je lepší koupit nepromokavý kalhoty, který můžu nosit celou dobu? Je mi docela rychle teplo a dost se potím. A který kalhoty případně teda vybrat? Rád bych se vešel do max 2000 - 3000 Kč.

Předem díky za všechny rady.
Sk1X1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 6, 2018 18:44

Re: Norsko - jaký kalhoty?

Příspěvekod fps » sob črc 7, 2018 10:20

- řešíš to dost pozdě, to toho moc neozkoušíš, na takovouhle akci to chce mít už dávnou vše ozkoušeno, obzvlášť jestli jedeš na těžko?
- já tedy nosím cele dny membránové (nepromokavé) kalhoty, ale jen v zimě, nosit celé dny membránové (nepromokavé) kalhoty mimo zimu je hloupost, tohle chce řešit nepromokavými záložní převlečenými kalhotami, za tyhle peníze je snad jediná kvalitní možnost Marmot PreCip Full Zip
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Norsko - jaký kalhoty?

Příspěvekod Sk1X1 » úte črc 10, 2018 11:27

Díky moc za odpověď a tip. Na tyhle kalhoty jsem už koukal.
Trochu mě právě fascinuje, že za kalhoty, které mam jen převlékat dám 2500 Kč.

Ještě pořád zvažuju, že bych stejně zkusil koupit nějaký softshell kalhoty, který jsou teď v Husky v akci.
Např.
https://www.huskycz.cz/panske-outdoor-k ... -m-cerna-l
nebo
https://www.huskycz.cz/klass-m-cerna-xl

případně zkusit otestovat něco z Decathlonu
https://www.decathlon.cz/svrchni-kalhot ... 93660.html
Sk1X1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 6, 2018 18:44

Re: Norsko - jaký kalhoty?

Příspěvekod fps » úte črc 10, 2018 18:21

ve značky které si sem dal já nemám vůbec důvěru, jak v to, co u nich píši za parametry, tak třeba i v jejich dlouhodobou životnost, já si raději připlatím za osvědčenou kvalitu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Norsko - jaký kalhoty?

Příspěvekod Kiszoun » čtv črc 12, 2018 21:41

Husky nebrat ani za zlaté prase... To radši ten Decathlon. Neříkám to proto, že tam dělám, ale proto že za zlomek ceny dostaneš mnohonásobně lepší a kvalitnější věc, která opravdu nějak funguje (ne zrovna tady, kdy máš v DC dražší věc), ale navíc máš super záruku po dobu dvou let kdy se nikdo nesere s nějakým zdlouhavým posuzováním reklamace.

U Husky se dočkáš max hnusného šití, nadhodnocených parametrů a klasických chyb všech wannabe výrobců outdooru jako Alpine Pro, Hannah nebo Kilpi, jako Softshelly s mebránou 3k/3k nebo 10k/10k co se chovaj jako igelit atd. + ceny, za kterou by se kolikrát styděl i Tilak :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31


Zpět na Oblečení