Oblečení do Norska

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oblečení do Norska

Příspěvekod JumperM » pon kvě 21, 2018 13:44

Ahoj,

v červenci se chystáme s přítelkyní do Norska, budeme nocovat v autě a máme v plánu taky pár celodenních výšlapů. potřeboval bych proto doporučit nějakou nepromokavou bundu a kalhoty jak pánský tak dámský. Přeci jen v Norsku je nepředvídatelný počasí a i když nějaký oblečení už máme chce si pořídit ještě něco lepšího aby jsme měli kdyžtak náhradní. Co se ceny týče tak bych představoval budu tak do 3000 a kalhoty tak do 2000 pro každýho. mohli by jste mi něco prosím doporučit? Vím že na něco pořádnýho by to chtělo víc peněz ale nejsme zase takový nadšenci tak nechceme investovat takovou částku za oblečení který by jsme pak použili dvakrát do roka.
díky za rady
JumperM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2018 13:29

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod fps » pon kvě 21, 2018 19:37

- čti tady viewtopic.php?f=9&t=6795 a tady viewtopic.php?f=9&t=7222
- za ty peníze moc možností nemáš, já bych to viděl celkem na jasný výběr Bunda Marmot PreCip a Kalhoty Marmot PreCip Full Zip, Bunda Marmot PreCip Ld a Kalhoty Marmot PreCip Full Zip Ld
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod Kiszoun » úte kvě 22, 2018 10:14

Btw teď jsem v Ostravě ve sportisimu viděl GTX bundu od Adidasu... Střih obyč, goráč tam je 2L ve verzi Performance shell a sbalitelná kapuce do límce... Ale za 1599 Kč je to docela zajímavý kousek https://www.sportisimo.cz/adidas/allout ... et/125261/ a je i v dámském https://www.sportisimo.cz/adidas/allout ... et/125267/
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod JumperM » stř kvě 23, 2018 11:13

Děkuju za typy, škoda že ty bundy od Addidasu už nemaj teda pánskou vůbec a dámskou jen v pár obchodech ne zrovna blízko. Ten Marmot ale taky nevapdá špatně. děkuju
JumperM
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2018 13:29

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod remy77 » stř kvě 23, 2018 14:34

JumperM
Na nalehko.com vyjde bunda aj s nohavicami Rab Downpour 5.560,-
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod fps » stř kvě 23, 2018 15:50

jen chce počít s tím, že UL membránové oblečení má kratší životnost, mě odešel UL membránový komplet za necelé tři roky, a to jsem to moc nepoužíval, ve velké většině jsem to měl jen v batohu, takže já už raději ponesu o cca 400 g v kalhotách a bundě na víc, než kupovat každé tři roky nový UL membránový komplet
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Oblečení do Norska

Příspěvekod mitau » stř kvě 23, 2018 17:41

On to neni zas takovy UL - bunda vazi stejne jako Precip a kalhoty vazi min diky kratsim zipum (a zrovna u nepromokavych kalhot se ta nizsi vaha fakt hodi). Fps mel tusim HP road runner, ktera je preci jen jeste lehci a rozdil mezi 300g a 200g zkratka v trvanlivosti bude. Byt tebou bych bral radeji Rab nez Marmot, protoze Pertex Shield+ je znamejsi membrana nez MemBrain, ktera je privatni od Marmotu (i kdyz treba je taky dost dobra). Sam mam OR Helium HD z Pertexu Shield+ asi jeste z trosku tenci latky nez ten Rab a zatim jsem spokojen.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56


Zpět na Oblečení